Klasická romantická komedie se odehrává v jednom malém krámku a sleduje osudy jeho zaměstnanců. Co se ale stane, když si dva z těchto zaměstnanců, kteří se v reálném světě nemůžou ani vystát, podají inzerát a přes své dopisy se zamilují? O skutečné totožnosti toho druhého nemají samozřejmě ani ponětí…
Režisér Ernst Lubitsch situoval celé vyprávění do Budapešti a do hlavní role obsadil Jamese Stewarta, pro kterého to byla jedna z jeho dalších typických rolí. Roku 1998 byl natočen remake pod názvem LÁSKA PŘES INTERNET. (swed)

pm

Je nesnadné hodnotit film, který byl Noře Ephronové inspirací pro "Lásku přes internet", tím spíše, že jsem ji tolikrát viděla a mám ji tolik ráda. Svěží, dokonalé. ()

Ant

To se Noře Ephron musela Láska přes internet točit vskutku jedna radost, když měla jako předlohu tenhle kouzelný film. Ten je nabitý vyšperkovanými dialogy, které zní v podání Jamese Stewarta a Margaret Sullavan neskutečně živoucně a prosvítí celý film. Takový malý klenot v žánru romantické komedie. ()

eLeR

Jasné, že ma starší predchodca môjho obľúbeného filmu nesklamal. Ani náhodou. Obzvlášť v tento vianočný čas. Podstata príbehu mi bola známa, ale aj tak ma čakalo veľa malých prekvapení. Film mal skvelé tempo a výborné vedľajšie postavy. Silná vianočná štvorhviezda. ()

Rocky62

Remake drtivě knockoutován. Lubitsch vtiskl svému dílu skvostnou harmonii příběhu, herců a atmosféry. U každé postavy znamenitě vystihl charakter a dohromady tvoří přemilý, rodinný kolektiv, v němž není nouze o peprné dialogy, originální nekýčovitý humor a jemnou romanci, která zahřeje na duši možná i moderního diváka. Pozadu nezůstávají ani svižné příhody vedlejších postav. Nestárnoucí klasa, která si i po tolika letech stále zanechává své jedinečné kouzlo. ()

rikitiki

Pro mě romantická komedie, která až příliš naplňuje žánrový vzorec. Hašteřivý vztah dívky a mladého muže se změní v hlubokou lásku za dozoru rázovitých figurek a legračních postaviček. Nečekaně se tu sice objevuje lehký sociální podtón v obavě před přísným šéfem a ztrátou místa, ale jinak tenhle film, i když je roztomilý, nenabízí nic navíc. Možná proto, že o hašteření mezi hlavní dvojicí se víc mluví, než že by se v reálu ukázalo. Škoda, slovní přestřelky ve stylu souboje pohlaví můžou být nejsilnější zbraní romantických komedií. Navíc tady je nepřátelský vztah zdůvodněný až ke konci filmu a i to dost slabě.____ V Lásce přes internet je příčina napětí mezi hlavním párem dobře pochopitelná všem už od začátku. _____ Není to ale rozhodně špatný snímek, má atmosférů starých časů, kdy se i prodavačky chovaly jako dámy a prodavači jako gentlemani. A James Stewart zklamat nemůže. ()

Flego

Príjemná romantická komédia založená na dialógoch je postavená hlavne na šarmantnom Jimmym Stewartovi a idylickej atmosfére v obchodíku za rohom. ()

poz3n

Jasná vánoční klasika (vždyť je tam přeci Jimmy Stewart a vánoční stromek!). Lubitsch nejen že vede herce do naprosto civilních a přirozených podob (vztah hlavních hrdinů jakoby nebyl ze 40. let, ale ze současnosti), ale k mému milému překvapení si i bravurně pohrává se záběry a mizancénou. Výsledkem je opravdu totální feeling good movie, ke kterému mi scházelo už jen to vánoční cukroví. 9/10 ()

jonyyy

Nádherná romantická konverzačka, odehrávající se opět na pár metrech čtverečních. To ale perfetkně vynahrazují skvělé dialogy, sympatiční herci a jejich výkony a parádní charaktery osob. James Stewart, který si hraje se svou přítelkyní jako Columbo se svou obětí nemá chybu. 91% ()

vypravěč

Glosuji si o rok starším záznamem Milady Součkové: "Druhý den ráno byla slečna veselá a pán trochu zaražený, snad to mělo být obráceně, jsou však takové případy. Ti dva byli jako to ptactvo nebeské, zpívající i do šedivé a nevlídné oblohy. co jim bylo do uspořádání světa, Evropy, co jim záleželo na osudu jejich národa. Zpívali jeho neumírající píseň a rděli se přitom jako vrbové proutí. Co by byl svět bez nich? Požehnání všem milencům, byť vypadala tvář pána sebesměšněji, s vystouplým nosem a zapadlou bradou, byť vypadal slečnin klobouk komicky." ()

aniiicka

Po delší době jsem si chtěla pustit nějakou starohollywoodskou lahůdku a tak jsem se konečně dostala k vychvalované romantické komedii ''The Shop Around the Corner''. Můj milovaný Jimmy Stewart zde tvoří roztomilý pár s příjemnou Margaret Sullavan (musím si sehnat i jejich další filmy). Sympatičtí herci, lehce předvánoční atmosféra, vtipné dialogy a to pověstné kouzlo starých amerických filmů dohromady tvoří krásný snímek. Jen mě trochu zaraží ta jakože maďarská jména (Kralik? Novotna?) ale to je maličkost. - How much is that belt in the window, the one that says "2.95?" - $2.95 - Oh, no! :) ()

Marek1991

Pomerne jednoduchý príbeh a rozhodne mi to neprišlo ako romantická komédia. Paradoxne mi prišli zaujímavé tie slovanské priezviská v príbehu odohrávajúcom sa v Budapešti. Film je na môj vkus dosť džentlmensky spravený, cítiť z toho anglosaský svet. ()

liquido26

Kdysi hodně dávno jsem viděl Lásku přes internet, ale už si jí vůbec nepamatuju. Shop Around the Corner je fajn čtyřicátková komedie, ale nic, u čeho bych se trhal smíchy anebo to musel vidět podruhé. ()

kareen

Uznávám, že remake z roku 1998 má mnoho předností - výborné herce, příběh, jiskření mezi hlavním párem, příjemný humor, ale se vší úctou k Tomu Hanksovi, nemá Jamese Stuarta. Jeho odzbrojující nesmělý šarm pro mě povyšuje tuto roztomilou romantickou komedii do nebetyčných sfér a už nyní ji zařazuji mezi své oblíbené klasické filmy. ()

MartinezZ

Buď jsem fakt jakože echt neměl náladu nebo jsem viděl úplně jiný film téhož názvu a příběhu a s týmiž herci. Konverzační nuda na víc jak hodinu a půl, blábolení, plácání. Romantická komedie? Cože? Asi skutečně v jiném filmu. ()

Lamiczka

Téměř každý výlet do počátků hraného a především i mluveného filmu je pro mě báječná duševní strava. Ani tentokrát jsem se trefila do černého a vybrala opravdu vynikající romantický kousek z pera Miklóse Lászlóa. Kupodivu se tohoto témata po téměř 60 letech chytli i novodobí scénáristé a světlo světa spatřila romantická komedie Láska přes internet s Tomem Hanksem a Meg Ryan v hlavních rolích. Nám ale koncem 40. let ještě formou dopisů a poštovních obálek svůj herecký um předvedli úžasní herci své doby - James Stewart a Margaret Sullavan. James je v roli uhrančivého sympaťáka jako ryba ve vodě, Margaret se stejně dobře umí prát za svou věc, jako mile usmívat na dlouhé řádky z dopisů od milého. Celý příběh je od začátku vcelku jasný. Ale stejně Vás upřímně baví jejich nekonečné popichování, vzájemné rozhovory jsou plné emocí, energie a napětí. Vedlejší linka se záletnou manželkou majitele obchodu skvěle doplňuje hlavní osu filmu a pomáhá tak udržet diváka o to déle v napětí, jestli všechno dopadne dobře a ti dva k sobě konečně najdou cestu. Tím pádem jsem očekávala zajímavé vyvrcholení, kterého se mi bohužel nakonec v plné míře nedostalo. Ale i přesto je to film, který divákovi nezůstává nic dlužen a nabízí pestrou paletu hereckých výkonů. ()

GodComplex

Oldschool shoppin a retro dopisovaci romantika. Inspirace pro nemene kvalitni moderni verzi "You've Got Mail" s Tomem Hanksem. Samozrejme James Stewart je James Stewart, navic cernobily retro feeling bude vzdy automaticky romantictejsi, nez moderni era, skoda, ze je podobnych filmu tak malo. 7/10 ()

MikO_NR_1909

V čase prehlbovania akejkoľvek formy internej komunikácie skrz sociálne siete príde takáto senzitívna romantická komédia ako skutočný balzam na dušu. Výborne napísané, herci sú zanietení a Lubitsch čoby srdcom Európan vie vytvoriť relevantnú atmosféru prostredia európskej meštiackej štvrti a pri svojej adaptačnej spôsobilosti na americkú tradíciu nemá žiadne problémy raziť suverénnu rutinu bez toho, aby sa zásadným spôsobom dostal do sporu s producentmi. ()

swed

Pro mě jedna z nejlepších romantických komedií, které byly v 30.-40. letech natočeny. Díky výbornému scénáři jsem se po celou dobu bavil, se zaujetím sledoval vývoj příběhu a zároveň si vychutnával vtipné dialogy. Předobraz Lásky přes internet má zkrátka všechno, co si žánr žádá (včetně Jimmyho Stewarta :). Takových filmů není nikdy dost! 9/10 ()

01Zuzana10

4 a pol *. Utešené, milé, elegantné, starosvetské, rýchlovravné.. :) Ako film začal, trošku ma rozladila predstava maďarkého filmu a prostredia. Našťastie mení ako Novák, Klára.. mi to ujasnili. S postupom času si však Obchodík získaval moje nehynúce sympatie pre všetko, čo predstavoval. Obchod, mravy ľudí, správanie sa k sebe - úctivosť, schopnosť oceniť veci hmatateľné i nehmotné, grácia... James Steward a jeho čiastočná odmeranosť, mierne predklonená či zhrbená postava, vyžarovanie.. Vždy, keď som začínala mať pocit, že hl. dvojici to nejako začína škrípať, prišla scéna, kt. to absolútne vyvrátila. Čo sa píše v komentároch ďalších užívateľov, súhlasím, že ostatné postavy získali milé role a dostatok priestoru na vyjadrenie sa k deju, no zdá sa mi, že je to hlavne kvôli "rozľahlosti" - malosti scény. Alebo aspoň mne to tak príde. A podobnosť k You've Got Mail? Som šťastná, že vznikla aj nová verzia. Tá ma pritiahla k starej. Tá s T.Hanksom má zase súčasnejšiu podobu a tým je pôsobivá. Našli tu skvelý potenciál a bravúrne ho využili, tým nepriamo pripomenuli svetu tento film, za čo som veľmi vďačná. O mnoho by som prišla! ()

Aleee89

Ernst Lubitsch byl klasik, který snad neuměl šlápnout vedle. Navíc mi sedí i jeho žánrové vymezení. Obchod za rohem je pak esencí lubitschckosti. Tenhle romantický snímek má švih a spád, je příjemně dlouhý, naplněný skvělými dialogy, vtipnými scénami, v čele stojí dva vynikající herci. Další postavy oba hlavní představitele zdařile doplňují. Ve výsledku to pak je milý a příjemný film, který má všechny atributy pro to, aby se líbil nejen mě. Kdo má rád podobný styl filmů, Obchod za rohem ho musí minimálně potěšit. ()