Žili raz dvaja kníhkupci: vášnivá mladá žena Kathleen Kellyová (Meg Ryan), ktorá vlastní malé kníhkupectvo pre deti a majiteľ najväčšieho kníhkupectva na Manhattane Joe Fox (Tom Hanks), ktorý svojím podnikaním pripravil skoro všetky menšie kníhkupectvá o prácu. Ďalší obchod otvoril len pár domov od obchodu Kathleen, ktorý ona zdedila po svojej matke - obchod má 40-ročnú tradíciu a Kathleen má k nemu veľmi silný vzťah. V momente, keď zistí, že môže prísť o svoje dedičstvo i živobytie, spolieha sa na anonymného priateľa, ktorému dôveruje a váži si ho, a ktorého pozná len prostredníctvom e-mailu, cez ktorý si posielajú zamilované správy. Internetový priateľ Joe takisto zistí, ako veľmi ho Kathleen priťahuje. Keď sa však stretnú, obaja zisťujú, že ten druhý je vlastne ten, s ktorým sa vídavajú a urážajú takmer každý deň v konkurenčnom boji! Ako má Joe získať srdce ženy, ktorá ho i so všetkými jeho obchodmi smrteľne nenávidí...? (TV Markíza)

novoten

Unavený Samotář v Seattlu je zapomenut a Tom Hanks má konečně prostor dokázat, že v komediálních rolích umí zářit stejně jako v těch vážnějších. Nora Ephron i Meg Ryan už tuhle knihkupeckou laťku nikdy nepřekonaly a to, jak výsledná úsměvná korespondence stále zraje, je tím nejvýmluvnějším výsledkem. ()

Arachneuss

Originální romance s typickým klišé koncem, ale zajímavým průběhem odehrávajícím se v době, kdy internet byl největší vymoženost civilizace. Tu čtvrtou hvězdičku dávám hlavně proto, aby mně pak Ifa neukřižovala za hanobení jejího oblíbeného dojáku. Jinak Pýchu a předsudek čtu také každý rok. ()

nascendi

Nuž, čo mám napísať o tomto filme a neotravovať so svojimi výhradami a svojou náročnosťou k hodnoteniu romantických filmov, obzvlášť keď sú šmrncnuté komediálnym nádychom. Láska cez internet je mierne gýčovitá, mierne falošná, mierne zostarnutá romantická komédia, ktorá však obsahuje jedno veľké plus. Je milá a ústredný pár je vzorovo sympatický. A to pohodlne stačí na ponechanie pôvodného hodnotenia a tiež na to, že neľutujem tých takmer dvoch hodín na opätovné pozretie. ()

castor

Jak tohle asi dopadne? Samozřejmě přesně tak, jak se na romantickou komedii sluší a patří. On má doma hysterickou neurotičku, ona zase narcistu. Oba tak nějak čekají, až se budou moci vrhnout k počítači a napsat pár řádků jí/jemu. Aniž by tušili, že bydlí pár bloků od sebe a že je osud svede dohromady ještě trochu jinak. Ona je totiž majitelkou malebného knihkupectví s dětskými čtenářskými poklady, on je člen dravé podnikatelské rodiny, která otvírá obří prodejny knih. A zřejmě sežere i její krámek. Přes anonymní počítač jsou však stále těmi hrdličkami, které si rozumí, které o sobě sní a zdá se, že se zkusí poprvé potkat i osobně. Jenže nejprve se setkají coby dva závodní koně, kteří se drží své dráhy. Za staromódní romancí stojí Nora Ephron, nabízí sled vtipných a nápaditých scének, v případě prohlubování vztahu (i s mnohými překážkami) nicméně sledujeme spíš situační komedií než nějakou romantickou peckou. Vděčit za velký kus úspěchu může osvědčenému duu Hanks-Ryan. Zejména ona je ve své roli velmi příjemná, ač nikdy nebyla mou hereckou favoritkou. Za občasné jednání postav bych ale scénáristické sesterské duo vytahal za uši. Sympatický kus, který si za nějakých deset let zase docela rád zopakuju. 70% ()

Xmilden

Nora Ephron by se zfleku dala označit za specialistku na romanťárny. Po 5 letech si vzala k ruce otřískanou Meg Ryan, kterou už podobně jako Anistonku, balil na plátně snad úplně každej. Takže máme Režisérku, Ryanovou a kdo nám chybí v sestavě. Ano správně Tom Hanks. Lásce přes internet jsem se ve své době vyhýbal, pak jsem na ni zapomněl a nyní jsem rest splnil. Žádná zázračná záležitost, ale minimálně pár slušných okamžiků se s ní zažít dá. 60% ()

• Část scény, kde Joe (Tom Hanks) skřípne ve dveřích nafouklé balóny nebyla ve scénáři, stejně jako věta "díky bohu, že to nebyly ryby", která byla Hanksovou improvizací. Opravdová je tedy i pobavená reakce Kathleen (Meg Ryan). (don corleone)
  • Malá Annabelle Fox (Hallee Hirsh) zpívá na vánočním večírku píseň "Tomorrow" z muzikálu "Annie". (Nikitera)