Sabrinina děsivá dobrodružství

• USA Chilling Adventures of Sabrina
USA, (2018–2020), 34 h 52 min (Minutáž: 50–64 min)

Hudba:

Adam Taylor

Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Chance Perdomo, Michelle Gomez, Richard Coyle, Jaz Sinclair, Tati Gabrielle, Gavin Leatherwood (viac)

ekzorcist

Prvá séria novej Sabriny je plná protikladov. Na jednej strane je veľmi temná (miestami až otvorene satanistická) a na druhej strane okato poučuje a moderne prevychováva ("inakosť", tolerancia, celospoločenské evergreeny...). Najprv prednesie zaujímavý scenár a potom ho zabudne rozviť či dokončiť. Niektoré pasáže ma extrémne bavili a pri iných som sa trošku nudil. ()

hufnagel

S pôvodným seriálom to má spoločné asi len meno a povolanie.Ináč je to hororová záležitosť pre teenegerov,satanizmus je v móde.Seriál sa berie moc vážne a chýba nadsázka a humor,takže priemer. ()

Brůny

Tak na tuhle parádu kouká moje Bedýnka, a je to fakt jízda. Krom toho všeho je Sabrina Bedýnce dost podobná, ale Bedýnka je trošku hezčí a obdařenější. ♥ ()

argo.smile

Celkom fajn komiksovka od Archieho. Neporovnávajte a neočakávajte komediálneho predchodcu lebo tu je to drsnejšie ale iba v rozpätí pre teens. 2 sériu nedám určite. Tak hodnotím len prvú za 3* lebo potenciál pre mladých určite má. ()

oiuoiu

Podle mne dobře udělaný seriál ze světa čar a kouzel. Sabrina je výborná, její tetičky také, byla jsem spokojená, jakkoli trochu rozčarovaná z faktu, že kocour mlčel. Tak to by se dalo odpustit, ne-li? Ovšem - trochu se obávám, že se příběh ke konci rozmlžil a nevím, jestli chci vidět pokračování. ()

belinko

Ženská to u mňa pozeráva. Od polky druhej série až do polky tretej som to pozeral s ňou, začalo to celkom solídne, samý satanizmus, pentagramy - lenže neskôr seriál začal naberať dojem, akoby scenáristi vymýšľali príbeh za pochodu, postavy sa stávali dobré, zlé, dobré, každý s každým bol nejak spätý, alebo chcel byť, polovica osadenstva boli gayovia, kvôli rôznorodosti a hlavne - to spievanie!!.. zo solídneho priěeru to padlo dolu.. dolu.. Po štvrtej sérií dávam odpad, seriál je písaný na štýl Paneláku - stane sa niečo a neviem čo ďalej? Vytiahnem mŕtvolu postavy, ktorá umrela 3 časti dozadu a spravím z nej (úplne odveci) masku na dýchanie do vesmíru. Príde nicota a všetko ničí? Idem ju zničiť cez obetovanie a použijem lano o ktorom sa divák dozvedel len v tej jedinej časti, že je neroztrhnuteľné - avšak ono by sa im hodilo už mnoho častí predtým. Proste, zapochodu vymýšľali veci, ktoré sa im hodily, pritom to boli bizardnosti. Neskutočné bizardnosti. Blbé, trápne, tínedžerské a zbytočné.. Pár svetlých momentov, ale celkový dojem filmu zhadzuje tá neskutočne scenáristická hlúposť.. óh a hlavná predstaviteľka s bľoňďavými vlasmi a hnedým obočím! Ale zas, palec hore za came pôvodnej Hildy a Zeldy.. ale stále slabota, veľký, preveľký podpriemer. ()

marrrrian

Nezamýšľajte sa: 1) Nad tým, prečo 16ročná čarodejnica vychovávaná v tradičnej čarodejníckej satanavelebiacej domácnosti nepozná žiadne čarodejnícke zvyklosti a prečo nepozná pozadie najväčších čarodejníckych sviatkov. 2) Nad tým, že aj keď sú jej pestúnky dvojka schopných čarodejníc, jej kúzelnícka úroveň je vždy o triedu nižšia, než by sa práve hodilo. 3) Nad tým, z akého dôvodu má toto čarodejnícky negramotné dievča potrebu dookola magicky ovplyvňovať svojich priateľov aj napriek tomu, že to vždycky vedie ku zhoršeniu situácie. 4) Nad tým, že hranica medzi nepriateľmi a priateľmi je vždy nastavená inak. 5) Nad tým, prečo zloduchovia sú stále len křoví a nezmôžu nikdy nič a ako je možné, že rovnako fádna je aj postava Satana, pred ktorým sa všetci trasú... a môžete z toho mať príjemné, aj keď s postupujúcimi epizódami trochu monotónne spestrenie času pri práci z domu, alebo inej domácej činnosti. //// Brutálna LGBT agitácia možno pár divákov prekvapí, ale nemyslím, že by mala niekoho rozrušiť. Jedna z hlavných tém seriálu je potom rovnoprávnosť žien a tu sa pozastavím, pretože ma udivuje, že ešte aj v 21.storočí sa o to musí takto intenzívne bojovať, takto to podsúvať generácii, pre ktorú to už mala byť samozrejmosť. Sad story. ()

Simon.Dobes

Pozerať ročné dobrodružstvo Sabriny Spellman, jej tiet, bratranca a kamarátov bolo veľmi zaujímavé. Seriál i cez sklamania (Lucifer) a otravnosti (Prudence) hodnotím kladne. Po celý čas si držal svoju atmosféru, a i keď nám niekedy ukazoval veľmi nechutné veci, podal to s nesmiernou ľahkosťou. Páči sa mi, že tvorcovia nezvyšovali počet epizód v sériach, práve naopak. A povedali si, že štyri série a stop! Zbytočne to nenaťahovali a nespravili z toho väčšiu a trápnu telenovelu. 3.5/5 ()

Methew

Neskutočne perfektný, chytľavý mysteriózny seriál. Čistá perfekcionistická kultovina. Neskutočné gilty pleasure for my heart and mind. Pri konci prvej série som sa fakt obával, či Sabrine nepreplo až príliš, ale druhá séria ma z tých obáv veľmi rýchlo vytrhla a zobrala na mystický kolotoč seriálovej dokonalosti. Pre niekoho možno preháňam, ale ako decko som veľmi rád pozerával horory, no Sabrina mladá čarodejnica mi práve preto už vtedy prišla nezáživná, a že nevyužívajú tvorci plný potenciál, ktorý by ten seriál vtedy mohol mať. Toto je môj splnený detský sen... A neskutočne sa teším na tretiu sériu ;) ()

numan

A je to tu zase - po sté a po miliónté. Slibně nakopnutý seriál solidně řemeslně odvedený zamatlávají tvůrci všemi těmi novokomunistickými aktivismy, feminismy, multitransgenderismy, LGBTQ+ismy (nějak si nevzpomínám, kdy jsem naposled viděl americký seriál, ve kterém by si nevylizovali hlavy dva chlapi - nic proti gayům, ale proč to cpát horem dolem všude, že...) - navíc v tomto případě je tahle "politicky korektní" propaganda dvojnásob škodlivá, protože cílovkou jsou už tak rozkolísaní a zmatení adolescenti... A navíc tohle progresivistické levičácké třeštění nabírá na obrátkách: jeden z hlavních hrdinů je transsexuál(ka), jedna z postav pracuje pro Lékaře bez svědomí.....éééh, pardon... bez hranic, a dojde i na další "neZiskovku" Transparency International. Fakt, že jo. Začínám si myslet, že ani komoušská propaganda v 50. letech nebyla takhle vlezlá. Protivná šišlavá odbarvená pipina v hlavní roli je celou dobu vyloženě na pěst. Občas jsem se modlil, aby už jí někdo konečně dorazil, aby se netrápila. A když už se zdá, že hůř být nemůže, přijde smrtící trojice muzikál, školní kapela a roztleskávačky. Mňamka pro masochisty. ()

clark456

Shlédnut díl a půl (po scéně v jeskyni a následném rozhovoru, který VELICE SKRYTĚ """"""""naznačil""""""""", že muži se žen bojí, protože jsou moc silné, jsem to musel vypnout). Spíše než kategorie fantasy/horror/thriller bych volil gender studies 101: men suck girls rule, a seriál bych přejmenoval na Sabrinina děsivě napsaná dobrodružství. Seriál spíše působí jako výlev tumblr holčiny na youtubu než jako kvalitní a seriózní počin. Před 15 lety, když by to bylo poprvé, by to třeba i zaujalo, ale jelikož dnes se takto profiluje celá řada pořadů (a spousta z nich mnohem lépe napsaných), tak to spíše vypadá jako snaha o podojení příslovečné krávy. ()

Chaospunx

Tak nevím, jestli jsem koukal na stejný seriál jako ostatní. Pravda, nudil jsem se i víc, ale tady jsem se nudil fakt hodně. Prkení herci a atmosféra špatné pouťové atrakce není ani náhodou na 75%. A ten transgender černoch je úlet! Ta dětská "Sabrina" byla o 100% lepší. 💩 ()

Winderyx

Horší než třetí série to nebylo pač ta opravdu až moc laťku dala vysoko. Opět, ale jako u třetí série pasáže které vypadají dobře zmrví opět nějaký ty jejich muzikály dá se to čekat když producenti dělají na stejném seriálu kde těch muzikálu je daleko více. Konec překvapil určitě to někoho naštve mě to ani tak nenaštvalo jako to, že to ke konci ani nedává smysl když tam furt je ona v té nicotě ano pěkné , že se opět shledají a budou žít na vždy , ale postrádá to smysl, a celkově tahle série je zase zbytečně moc rychlá kde opět píši kdyby si odpustily ty kraviny trochu méně sex scén tam dali tak by možná měli čas něco k příběhu tam dát. Prakticky doteď se nezjistilo co chtěl Kaliban udělat už jenom dvě Sabriny si myslím, že celému tomu seriálu jenom uškodily vesměs i v samotném pekle jsme za celé série sotva byly a nic se tam neudálo. Je to škoda když si fakt vzpomenu na druhou sérii která byla za mě nejlepší tak je to fakt škoda, že to takhle v těch dvou posledních zmrvily nevím zda dostali nějaké ultimátum , že lidi to netáhne pač po té 3 sérii to nějak chápu, že to lidi nebralo pač to byla katastrofa v téhle sérii se trošku poučily ne moc, ale o trochu ano, ale zřejmě už asi nedostali možnost natočit ještě jednu sérii hrozně moc toho chybí vesměs Sabrina bojovala tak s 25% celého toho a více než ten Boj to bylo fakt o ničem jak seriál nastartoval tak špatně skončil za mě to je opravdu nedůstojné jak to skončilo prakticky se nic nedovídáme ani proč tahle finální bitva přišla konec na hlavu kdyby to pokračovalo hodnotil bych jinak i samotné ukončení tak brzy mě překvapilo, a proto si myslím, že spíše tam bylo nějaké ultimátům zřejmě po 3 sérii to nebylo ono na poslední sérii dílů opravdu málo kde vesměs není nic vysvětleno a každý díl utíká až moc rychle bez jakékoliv pointy proč se ono děje a proč. Prakticky to co spojovalo ty 4 na začátku tady nikterak nepokračuje já si nemohu pomoct toto opravdu zpackali nedává to smysl nakonec všechno ()

bigmatko

sabrina je sympatická a objavila sa aj v iných projektoch netflix. pôvodný sitcom sabrina som mal celkom rád a tak ma prekvapilo toto spracovanie do štýlu gotického retro fantazy s určitou dávkou humoru temnoty a erotiky. postavy sú dobre spracované a samotná sabrina je síce sem tam splašená a v podstate sa veľa alebo možno aj všetko temné udeje jej pričinením ale ona to zvládne v štýle odstraňujem to čo som spôsobila. ()

Pargin

Vřele doporučuji 5/5. Jediná negativní věc je, že je to seriál novodobý, takže je hnus, že tam autoři dali holčinu co chce být kluk, to je fakt odporné, to že se tam mají rádi lidé stejného pohlaví jsem taky musel vytrpět, ale když tyhle věci přehlídnu, tak opravdu super seriál, který stojí za to! :) ()

mia.com

Nas to teda nezaujalo. Puvodni komedii jsme meli radi,tak jsme rozkoukali tohle a vizualne hezke, ale jinak celkem nuda a pulku jsem nechapala, tak jsme se na to vybodli asi po ctvrtem dilu. EDIT Na serial jsem behem roku myslela a pak jsem se rozhodla, ze kvuli tomu krasnemu vizualu ho zkusim pustit znova a to schvalne behem podzimu,kdy jsem byla naladena na halloween. A tentokrat to klaplo a bavilo me to, takze pridavam hvezdy a chvalim. Ta atmoska je fakt bezva, jen musim hold davat pozor, at vse chapu. Jen u toho Salema je skoda, ze nemluvi a je hodne v pozadi. ()

Ammit

Čarodějnictví žůžo (nicméně autoři se moc s okultismem neseznámili, hážou slovama a prd ví, co znamenají), ale: holka, která si nechce své holčištví přiznat, Sabrina skáče od blba k pablbovi, Lilith (popřípadě kdokoliv jiný) za Sabrinu musí všechno žehlit (páč Sabrina pokoní, na co šáhne), každý začne jako gay a pod pláštíkem vývoje charakteru se dopracuje na bisexuála, všechno je chyba mužů, i Satan je muž a tak brání ženám v ... (nečem asi jo, i když nevím v čem) a většina dílů je jak z Ulice (děj na jeden díl rozepsaný do celé série) Jediné dvě postavy, které ráda vyzvednu jsou: Zelda a Faustus ALE! Zelda je nově lesba (nebo minimálně podobojí) a z Faustuse bylo potřeba udělat magora (doslova). Asi tak, díky, nechci, jednou to stačilo. ()