USA, 2020, 7 h 48 min (Minutáž: 51–64 min)

Hudba:

Adam Taylor

Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Chance Perdomo, Michelle Gomez, Richard Coyle, Jaz Sinclair, Tati Gabrielle, Adeline Rudolph (viac)

Greendale se octne v hledáčku zlých sil a Sabrinin nový životní styl vezme za své. Kdo vyvázne ze souboje nadpřirozených sil se zdravou kůží? (Netflix)

Streeper

Tvůrci se tady vrátili do vyprávění - jeden díl, jeden příběh - což mě osobně vyhovuje daleko víc, než když se celou sérií řeší milion věcí, jako tomu bylo ve třetí. Nicméně konec mi přišel až moc uspěchaný, mohli to trochu víc natáhnout, trochu si s tím pohrát. S tím, (a teď pozor přijde spoiler), že Sabrina nakonec zemřela mi udělali radost, protože to vyloženě nemělo ten očekávaný happy ending. Ale pak jak se u ní objevil Nick, tím mé hodnocení padlo totálně dolů. Jaký příklad si má vzít mladistvý divák, že utopit se ze smutku, kvůli smrti své přítelkyně je v pořádku, protože se s ní po smrti setkáte? A Sabrina s tím byla v pohodě? To se mi vůbec nelíbilo. Lepší by bylo, kdyby se po smrti setkala s matkou a otcem, to by mi přišlo jako daleko lepší konec. ()

nirvana91

Celá séria sa zaujímavo krútila okolo "eldritch terrors", ktoré v podstate nemohli byť ani menej zamotané ako boli, keďže každá jedna hrozba bola v niečom riadne zapeklitá. Všetko nám od začiatku gradovalo a smerovalo k záveru - avšak zrovna takýto záver, som nečakala. To bola taká rýchla a nečakaná facka. Sama sa neviem rozhodnúť, či je to dobré, či zlé, že to takto skončilo - a či je to naozaj koniec KONIEC. Za Time Warp má však u mňa rozhodne plus! ()

kaylin

Čtvrtá sezóna amerického seriálu „Chilling Adventures of Sabrina“ je pro mě trochu moc uvařenou vodou, která už vyčpěla a není v ní nic moc, co by mě dovedlo nadchnout. Ani ty covery písniček tu nejsou dvakrát skvělé, i když je fajn, že jsem si na pár starých fláků mohl vzpomenout a pustit si je v původní podobě. Není o vyloženě tragické zakončení seriálu, ale mělo přijít dřív. ()

Jaro.Krafcik

Pribudol bod. A ja nekončím v písaní komentároch. Síce ich trochu obmedzím a budem pridávať asi iba na nové filmy a seriály. Teraz späť k štvrtej a zrejme aj poslednej sérii čarodejníckej sabriny. Asi najhororovejšie epizódy. Každá mala niečo do seba. Stále sa ale neviem rozhodnúť ktorá postava bola otravnejšia či Ambrose alebo Prudence. Samozrejme obaja herci tmavej pleti. Ale fakt asi najlepšia séria spolu s prvou. Druhá a tretia boli výrazne slabšie. A finále? Podľa mna nespravodlivé ale tak nejak to trebalo ukončiť v najlepšiom. Opäť chvalim dabing a výber piesní. 4* ()

Chen

Mytologie je někdy zbytečně překombinovaná a matoucí, ale atmosféra je většinou sympaticky hororově/černohumorná, speciální epizoda je originální a já jsem jedním z těch, které finále zaskočilo, ale neřekl bych, že přímo ve špatném slova smyslu, ne každý seriál má odvahu vydat se podobným směrem. A souhlasím s tím, že zrušit seriál takto brzy byla chyba, ještě pár řad by nebylo ke škodě. ()

• Bytost zvaná Podivnost je inspirovaná povídkami Howarda Phillipse Lovecrafta (jehož příběhy byly i inspirací celé 4. série). Konkrétně jeho vzhled je inspirován hlavami bytostí zvaní Prastaří z povídky „V horách šílenství“. (Hlavonozec)