Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

Franc1s

Survival drama to já rád, a konečně jsem se dostal k tomuto kousku s opět famózním M.Mikkelsenem, který tuhle onemanshow zvládl na jedničku. Koukal jsem se i se ženou a v některých chvílích nám byla i docela zima a nedokázali si ani představit co bychom v jeho kůži dělali..Povedené mrazivé drama na neděli 8/10 ()

Tamten

Film, u kterého dopředu víte, co se tam kdy stane. A stane se přesně to a nic jiného. Kromě pár pěkný záběrů na zasněžené kopce tam není vůbec nic. ()

E lan

Neskutečně realistický pohled na přežití v extrémních podmínkách. Skvěle zahráno, vymyšleno. Jen ten konec je tak trochu zklamání. ()

gemi

Sice dávám čtyři, ale na Horu mezi námi s velmi podobným námětem to nemá. Arctic je mnohem komornější, bez dialogů, skoro jako Vše je ztraceno (tam nepadne ani slovo). Pro sledování při dlouhých zimních večerech pěkně u topení super. ()

Inozuka

Zfilmovaný hit Instinct of Survival od Napalm Death. Přežít! O nic víc a nic míň tu nejde. Naprosto vysilující a devastující syrová záležitost, kde se začne bez nějakých okolků a bez velkých cirátů se i skončí. Mikkelsen je pan herec a tady si musel sáhnout dost na dno. Je mi z toho zima, du vařit čaj ... ()

Acrobat

Arctic v máločom vybočuje so zaužívaného žánru filmov o preživších. Takmer rovnaká schéma, rovnaký osud, rovnaký moment utrpenia na konci so svetielkom nádeje. Arctic mrazí, ale len fyzicky na tvári, rukách. Srdce veľmi neroztečie, hoci Mads je Viking ako sa patrí. Veci, ktoré robí, ako ich robí, sú práveže pekne bez príkras. Tento druh filmu je o ničnehovorení a viac-menej nude, lenže takej, ktorá ženie vôľu pozerať ďalej. Pád do jamy je samozrejme už nezmysel, heroický výkon si myslím priam absurdný (ťahanie saní po skalách), i tak ale príroda ide svoje, núka zábery a nie je ani dobrá ani zlá. A tak odpočívaj v pokoji Arctic. Formálne vťahujúci film s istou dávkou rutinnosti a istoty. (videné 06.09.2020, BDrip) ()

Nix

Každý herec si musí projít i nějakým tím brakem. A bohužel ani Madsovo charizma mu tentokrát už nepomohlo. Ono toho sněhu tam bylo tolik, že člověk ani neviděl o co vlastně jde a co to má být. Škoda. ()

Amonasr

Ne, že by to snad byla nuda, ale daný námět nabízel rozhodně větší možnosti, jak rozehrát mnohem napínavější drama. Tahle robinsonáda v bílé pustině působila sice vcelku realisticky,  ale byla až příliš seversky chladná a divákovy emoce tak nedostaly příliš šancí příběh spoluprožívat, snad s výjimkou posledních 10 minut. ()

Equilita

Úprimne, čakala som niečo viac, ale nebol to zlý film. Musím súhlasiť s ostatnými v tom, že sa jedná o naozaj veľmi minimalistický a jednoduchý film. Stopáž bola tak akurát a ak som sa v určitých momentoch aj začínala trochu nudiť, scéna s medveďom ma prebrala a vydržala som v bdelom stave až do konca. Hodnotím ako lepší priemer 3,5* ()

hazdrova

Artic to zahral na istotu, keď vybral Madsa Mikkelsena. Avšak nemôžem povedať, že bol film niečím v survival sfére inovatívny. Trošku som dúfala, že použijú neoverenú realistickú bodku a nikto ich nezachráni, ako sa to väčšinou v realite stáva. Za Madsa 3,8* ()

pushover

V podstatě stejný schéma jako All Is Lost, akorát tam maj větší zimu, víc herců (+ méďa) a víc se tam kecá. Mads Mikkelsen je výbornej, ale Redford to utáhnul sám. ()

celticek

Mads to zahrál klasicky super, líbí se mi scény s medvědem a závěr. Lehce uvěřitelné, byla mi zima i za něho, dobrá věc s ušmiklým prstem. Přesto mi tam něco chybělo. ()

ANTYCHRYST

Film o přežití v ledovém království.. Chybí tomu nějaký příběh začátek.. Tady je hned v horách a bojuje s mrazivou přírodou.. Za mě tomu něco chybí.. Je to koukatelne.. Ale žádné emoce se mnou necloumaly.. 40% hustý.. že to nevzdal a tu ženskou zachránil ()

oldy

Mads Mikkelsen je borec. Sice to neni film pro kina,ale domaci projekce se mi libila.Mohlo tam být vic napinavých prvku. Slabši 4* ()