Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

woodsman

celkom dobra napinava atmosfera cely cas zazit to by som v zivote nechcel iked mam rad zimu toto je masaker tomu medvedovy mal seknut do oka ten krompac a bol by vybaveny ()

cingi.t

Tak si to povedzme narovinu .Trvá to hoďku a pol a pozerá sa na to dobre. Scenár mal asi dve strany aj s obrázkami a aj tak sa pri tom dá fajn oddýchnuť a zároveň nezaspať, čo je v mojom prípade, veľké plus pre film. Samozrejme, že celú kvalitu filmu tvoria zábery božskej prírody a sympoš Mads, ktorý sa odtiaľ chce dostať. Kvitujem vynechanie záverečných presladených "šťastných shledání". 3,5* ()

ProgLaney

Super survival, Mikkelsen opět exceluje. Nechápu místní komentáře a stížnosti na minimalismus - co čekáte od survivalu v ledový pustině!? Kdyby tam bylo něco navíc, bude tu pláč nad nereálností... No českej divák, no. ()

Renfield

Dějově naprosto dostačující, protože co jiného ve věčně zasněžené a věterné krajině vymýšlet, když je cílem hlavně přežit. Je tu rychlé seznámení s denní rutinou bezejmenného, po němž místo záchrany přichází vlastně spíše přítěž a s ní příběhové obohacení, stejně jako v případě medvěda. Mads Mikkelsen to táhne na výbornou, vůle přežít je na něm vidět v každém záběru. Ty jsou často detailní a to zdaleka nejen na tvář, kamera tak dokáže mluvit místo něj, aby jindy nechala v parádní kompozici mluvit přírodu. V tomto případě své dělá i velmi dobrý zvuk a hudba vůbec. 75% ()

bobstock

Survival v ledovém peklu musel doslova Mads odtáhnout sám a dělal to velmi dobře. Scéna s fialovou kytkou uprostřed pustiny geniální. 70% ()

mira007

Mads Mikkelsen v neskutečně vysilující bitvě proti mrazu v ledové pustině. Relativně komorní film o pár slovech, který je sice mezi podobnými filmy spíše průměrem, ale průměrem, který pobaví, zvláště  pokud máte kladný vztah k představiteli hlavní role. Těžko věřit, že takhle studenej film natočil Brazilec. ()

TheSpearCZ

Tak člověk 97 minut čeká, čeká a ono nic. Doporučuju nekoukat na trailer, ten totiž prozradí všechny "akčnější" scény a jiné zde nefigurují. Zbytek je čistá nuda. Čisté 2* ()

husokachna

Když můžeš mít jenom jednoho herce na světě, ber Madse. Mikkelsena Madse, co se s chutí postaví přírodě matce. Chvilka poezie za námi, jdeme na věc. Standardní survival drama, který výše obásněný Mads pasuje nad průměr. Realismus je heslo dne a díky tomu i všechny drama násobící zvraty jsou z ranku běžných událostí, které člověka můžou počkat, když se něco posere na ledových pláních, což je divácky ne tak atraktivní, ale příjemně osvěžující. Jediná výtka tak může být, že se tam v podstatě nic nestane a je to totální standard, který žánru nepřináší nic převratně nového. Ale ještě jednou, je tam Mads a Mads, i když jde pošesté po rovině sněhem, tak je u toho úžasnej. Takový pěkný kulatý čtyři hvězdičky, protože mám survivaly rád. ()

Greg25

Poctivě natočená žánrovka s výborným Madsem Mikkelsenem. U závěrečných titulků pobavilo, že na čelním místě v profesích byl casting. Tady to musela být fakt těžká a časově náročná práce. 80% ()

Pawlisman

Tento druh filnů miluji a vysoce hodnotím, toto se však bohužel nepovedlo. Vlastně skoro na všech čárách. Nadějný začátek a pár miniaturních světlých bodů. Celkově to jde ale od desíti k pěti a zbytečný kus kinematografie. ()

radekgfx

Ledové kry, lední medvěd, spousta sněhu, Mads Mikkelsen a mírné spoilery. Nebýt posledního záběru, vznikl by referenční film, na který by se dalo v budoucnu odkazovat. Existenciální přímočarost a mrazivá neutěšenost jsou ale v závěru obětovány snaze vyjít divákovi vstříc a je to docela škoda. Film si ve své výsledné podobě spíše podává ruku s All Is Lost (2013) a pomyslný Olymp nekompromisní vize zůstává nedobyt. ()

majec4

Film je presne taky ako som cakal. Bez problemov to uslo, nenudil som sa, no nebolo to nic prevratne. Trochu ma zamrzel uplny zaver, nechal by som to bez tych 3 sekund. Hviezda dole. ()

petikacka

Hmmm...Takový TROSEČNÍK, ale v Arktidě...Místo Toma Hankse hraje Mads Mikelsen (oba to zahráli vynikajícně) a místo WILSONA je tu zraněná pilotka v bezvědomí...Co k tomu víc dodat...Oba filmy výborné ( z Arktidy je, ale větší depka)... Skvěle natočené drama o touze člověka přežít a to je to oč tu běží...Ve finále člověku záleží jen na jediném...Je to velmi minimalistické a to v konečném výsledku rozhodlo o tom, že Trosečníka můžu na rozdíl od Arctic, vidět kdykoliv... Za mě 75% ()

M1k9

Super nuda. Film není ničím, ale opravdu ničím zajímavý! Scénář by zvládl načmárat kde kdo za pár minut, s diaogy si není třeba lámat hlavu, efekty mno hmm vrtukník, herec stačí jeden, a natočit se to dá při troše štěstí za dva dny... náklady / zisk = ou jee / Ale krom čistě ekonomických důvodů, prooč? Proboha proč točit takové filmy? Ani zážitek, ani poučení, ani jiný smysl nevidím. / Řadím do kategorie C = zbytečné a urážlivé filmy. 1/10 ()

Brejlil

Fanoušci Madse Mikelsena si přijdou na své, protože z plátna prakticky nesleze. O druhé hlavní roli nemá cenu se zmiňovat, protože režijní pokyny zněly jasně "Tady lež a moc se nehýbej, sténání uděláme v postsynchronech." Film je pomalý, s pěknou kamerou, nijak pěkným medvědem a spoustou času na přemýšlení. A tady to trochu zaskřípalo. To bylo jeho letadlo nebo ho jen našel? A proč s českou (nebo snad československou) registrací? A kolik už uběhlo na začátku času? Nápadité mi ale přišlo to, jak precizně fungující pilot, soustředěný na úkol přežít, začíná kupit chyby, snad ochromen tím, že má odpovědnost i za jiného. ()