TY

• USA You
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

KLFPIM

Potřeboval bych tvé prádlo mít / k tomu abych mohl šťastný být / a říct ti do tvých snů / only you. // Potřeboval bych tě v kleci mít / k tomu abych mohl volně žít / a říct ti do tvých můr / only you. // Potřeboval bych tě upálit / k tomu abych mohl odejít / a říct ti do stínů / oh … fuck you. ()

sahier

Zhrniem to asi takto , prvá séria mala zmysel, spád thrileru, myšlienku a Joe nebol otravná mucha s tými istými názormi a myšlienkami ako v ďaľších sériách , ktorých príbehy nedávajú zmysel , sú natiahnuté ako guma v gatiach a celé to smeruje do strašne nudnej a dobre predvídateľnej sračky ako väčšina takýchto seriálov. Oo nezabudlo sa na módu sociopatov a psychopatov , ktorých ano aj v reálnom svete  bohužiaľ pribúda , nezabudlo sa ani vyzdvihnúť ako že problém skupín a problém neočkovaných -nuž móda je móda aj vo filmoch a preto sú čoraz horšie a horšie. ()

ir.hools

Za mě naprosto dokonalej seriál. Top strop. Joe je naprosto skvělej psychouš, kterej si získá srdce každého diváka, takže mu vlastně odpoustíš i to, že je tak trošku zlobivej kluk :D  Milion šokujících scén, super herecký výkony (je třeba vypíchnout především Badgleyův - protože to je prostě pecka) , dobré obsazení, tleskám a jsem nadšená. Moc se těším na sérii 5. Zatím všechny 4 byly boží !!! ()

Olafa

Psychothriller s velice silným hlavním magorem. Velmi dobře natočené, jakoby se snažili napodobit práci Davida Finchera. Hollywood se něco přinaučil a psychopatický stalking hlavního hrdiny není romantizován a jeho jednání není ospravedlněno. Joe není anti-hrdina jako třeba Dexter nebo nedej bože Christian Grey z 50 Shades, Joe je prostě posedlý nebezpečný úchyl. Velice zábavná podívaná. ()

Dejna

1. řada: Uuf, to byla jízda :-). Nevím, jak se to tvůrcům podařilo, ale celou dobu jsem fandila Joeovi a doufala, že ho nenachytají.. Beck mi přijde jako rozmazlená husa, co neví, co od života chce a o jejích přátelích ani nemluvě. Dala bych i pět hvězdiček ale jednu strhávám za uvěřitelnost: SPOILER - to jako celou dobu nikdo nevyšetřuje zmizení toho týpka, se kterým Beck chodila, i když občas něco plká na sociálních sítích, není to nikomu divné - kolegům, rodině?? Taky mám pár výhrad k poslednímu dílu; za prvé, flashbacky z Joeova dětství - no dobře, chápu, že někteří diváci potřebují vědět PROČ, ale podle mě by bylo mnohem přitažlivější a tajemnější, kdyby nás nechali tápat nad temnotou Joeova charakteru. Za druhé, ta poslední scéna tam podle mě byla navíc, byla bych spokojená, kdyby 1. řada skončila před ní, ale chápu, že účel je asi nalákat na druhou řadu.. Uvidíme, jak to bude pokračovat. ()

dragonfire

Kde začít? První série byla naprosto dechberoucí a uměla udržet diváka na zadku, což bylo něco, co chybělo sérii druhé, ale i ta si zaslouží potlesk. Snad až na konečnou scénu ve druhé sérii, bych i řekl, že to finále bylo výborný. Šetřit si hlavní zvrat na poslední epizodu bylo docela troufalé, ale sérii nechybělo drama nikdy. Přesto si nemůžu pomoct, ale ta první série mě dostala víc. Možná jsem tomu víc věřil, možná to bylo tím, že tam hrála Shay nebo že postava Beck byla tak krásně naivní. Joe Goldberg je týpek, kterého nechcete potkat, ale zaručeně se objevíte v jeho mysli. Jednu hvězdu odebírám za druhou sérii, která tu první zkrátka nepředčila. ()

Moonwalker

Za mě osobně veliké překvapení. Joe je stalker kterému opravdu fandíte, tedy až do jisté míry. Atmosféra je i místy vskutku hutná, a myslím si že to seriálu svědčí. Kdo seriál viděl tak vřele doporučuji knížní podobu od autorky Caroline Kepnes. Musím říct, že první sérii hodnotím v rámci možností dobrý, ale co se týče druhé série tak tomu opravdu nasadili korunu. Opravdu paráda s velkým "P". Doporučuju všem se na seriál mrknout. Myslím si že si budete trhat vlasy stejně jako v mém případě. ()

JCS

Nerozumím tomu všemu humbuku okolo, první série hrůza, druhá už o kousek lepší... Ale, pořád jsem lehce zklamán ()

slovan.mma

Elizabet Lail: nesympaticka rajda co da kazdemu pobudovi a jej kamosky su moderna politicky korektna zostava(ajked absentuje native american transka). Jedina obtlstla instruktorka jogy co ma nohy ako stlpy. Joe je sympatak a tam to zacina aj konxi. Neda sa to pozerat. Skoda. Napad bol dobry. ()

rengers

Příběh o psychopatovi? Nebo o sériovém vrahovi? Myslím že obojí. Slušně vypracovaný příběh a dobře zahraný, někdy trochu přehnaný, ale to u filmu už tak někdy bývá, dá se na to dívat. ()

cist

Áčkový nápad s béčkovými herci. Elizabeth Lail dokáže ve svém hereckém projevu vykřesat jen dvě polohy: raněnou laň nebo rozverného diblíka. Ostatní na tom nejsou o moc lépe. Typově skvěle obsazeny a jedině skutečně hrající je Penn Badgley v roli úchyla Joea. ()

KuceraJohny

S největší pravděpodobností v mé recenzi budou i spoilery, takže číst jen na vlastní riziko.  Musím říct, že You je pro mě zcela jiný seriál než, na které jsem zvyklý. První série byla pro mě zprvu těžko stravitelná, protože je to pro mě zkrátka nemorální. Avšak potom co jsem na povrch propustil toho psychopata diváka, tak jsem se začal skutečně bavit. Nejzajímavější na tom bylo, že jsem byl neustále na nohách a to se žádnému jinému seriálu zatím nepovedlo, nikdo nedokázal ze mně ždímat emoce víc jak You. A to i přesto, že byli převážně negativní. Upřímně docela dost jsem tomu propadl, ale konec první série mě totálně naštval a rozsekal. Joea jsem neměl příliš v lásce, ale Beck i přes její značné nedostatky jsem fandil. Přišla však druhá série, změna prostředí, což mi tedy zprvu vadilo úplně extrémně. Na obzoru nová žena, jenž si dlouho získávala mé sympatie, ale nakonec se ji to povedlo. Ve druhé série ztratili to nejlepší prostředí jaké pro tenhle příběh mohlo být (New York) a nahradilo ho LA, které se zprvu těžko zpracovává. Nakonec i tohle člověk přijme, ale hlavně každý musí uznat že ve druhé sérii byli mnohem lepší vedlejší postavy. Skončilo to jak to skončilo a přišla další rána. Třetí série, která je sice nejvíce odlišná, což upřímně člověk i požaduje. Přece by nikoho nebavilo koukat furt na to samý. Bohužel, tvůrci si tak nějak nedokázali s novou látkou poradit. S love udělali úplnýho psychouše a když už to nedokázali ukočírovat tak se nakonec vrátili do zajetých kolejí a vlastně to celé skončilo špatně.  Blbě se mi to píše, ale seriál You je klesající na kvalitě a aspoň za mně nejde zas tolik sympatizovat s hlavní postavou. Možná tak jedině v druhé sérii. Abych to shrnul jsem zvědavej na 4. sérii, která doufám zachrání celej seriál a pak ho utnou dokud nedojde k úplné devastaci. Dopisuji svoji recenzi po shlédnutí čtvrté série. Zprvu jsem po dlouhé pauze zapomněl vnitřní energii tohoto seriálu. Ono to ostatně i celé pokračovalo trochu jinak. Joea jsem převážnou většinu série viděl zcela v jiném světle. V lepším světle, ale pak přišel závěr, který mi drsně připomněl co je vlastně zač a opět mě utvrdil, že i když se jedná o hlavní postavu, tak už ji jen z lidskosti nemohu mít rád. Stále jsem byl, ale zvědavý. I přesto si myslím, že si seriál zaslouží pořádný konec než opakování věcí, s pár menšími změnami. ()

PrincessMono

První série tohoto seriálu je, alespoň za mě, něco absolutně úžasného. Líbí se mi především celkem originální formát a to pozorování příběhu pohledem hlavní postavy včetně poslouchání jejího komentáře - každé její myšlenky.  Joe je absolutně osobitou postavou, kterou si zamilujete. I přes jeho přílišný ochranářský komplex, který potom eskaluje až ve stalkingu a vražedném počínání, je lehké pro něj najít pochopení a soucit a právě touto kontroverzností je seriál výjimečný. / První série je víceméně uceleným příběhem, dle mého skvělým v každém dílu od začátku do konce. Bohužel druhá a třetí série mě už tolik nenadchly, nejspíš pro to, že jde pořád o to samé víceméně dokola, což chápu, je to přeci jen pointa celého tohoto seriálu, ale ztrácí to tím na prvé originalitě a přijde mi, že se tu tvůrci snaží už trochu vařit z vody. I přesto nemůžu říci, že by mě následující série úplně nudily, měly samozřejmě i spoustu světlých momentů a koncept je prostě stále dobrý, ač už třeba ohraný. Za to jedna hvězda dolu. ()

Kusbi

Moje oblíbené guilty pleasure. Sice to tématicky není nic pro mě, ale první řada si mě získala tou touhou zjistit, co bude dál, a hlavně tou skvělou zvráceností hlavního hrdiny. První série tady za mě skvělá, druhá už tak trochu naznačuje jistou repetitivnost a třetí série to bohužel dotahuje. Chystanou čtvrtou sérií už bych to zakončil, pokud nepřinese nic nového, už v té třetí asi mohl být konec a nic by se nestalo. Na druhou stranu je to jeden z mála seriálů, který si od Netflixu vysloužil takhle dlouhou podporu, což mi jako divákovi, kterému ten přehršel nových seriálů (většinou s koncem po 1-2 sériích) úplně nevoní, přijde sympatické. ()

Thalin

Joe je a zároveň není sympatický psychopat. Na první pohled neškodný knihovník a zároveň stalker a časem i vrah, s naprosto otřesným vkusem na ženské. Ne vážně, on mě bavil (a sral zároveň), ale ty holky, co si vybíral. Beck mi lezla na nervy, jak jen mohla. Nijak extra chytrá, průměrná běhna. Co na ní viděl mi bylo záhadou. Ale bavilo mě sledovat, co zase kvůli ní provede a jak z toho vybruslí. I když to měl místy až moc snadný. Druhá série mě bavila víc, co se týkalo propracovanosti charakterů a Love mi byla mnohem sympatičtější. Mělo to jedno ale a to se táhlo i do třetí série. To prostředí a vedlejší charaktery. Ta toxická eco\bio\homo\instagramem posedlá americká společnost. Banda pozérů a prázdných hlav, které mi to celé akorát kazily. Nikomu jsem nefandila, jen čekala, jak to celé dopadne. A nedá se tomu upřít veliká nereálnost. Ale i tak mě to prostě bavilo. ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021