TY

• USA You
Krimi / Dráma / Romantický / Thriller / Psychologický
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

Recenzie používateľa KuceraJohny k tomuto seriálu (5)

TY (2018)

S největší pravděpodobností v mé recenzi budou i spoilery, takže číst jen na vlastní riziko.  Musím říct, že You je pro mě zcela jiný seriál než, na které jsem zvyklý. První série byla pro mě zprvu těžko stravitelná, protože je to pro mě zkrátka nemorální. Avšak potom co jsem na povrch propustil toho psychopata diváka, tak jsem se začal skutečně bavit. Nejzajímavější na tom bylo, že jsem byl neustále na nohách a to se žádnému jinému seriálu zatím nepovedlo, nikdo nedokázal ze mně ždímat emoce víc jak You. A to i přesto, že byli převážně negativní. Upřímně docela dost jsem tomu propadl, ale konec první série mě totálně naštval a rozsekal. Joea jsem neměl příliš v lásce, ale Beck i přes její značné nedostatky jsem fandil. Přišla však druhá série, změna prostředí, což mi tedy zprvu vadilo úplně extrémně. Na obzoru nová žena, jenž si dlouho získávala mé sympatie, ale nakonec se ji to povedlo. Ve druhé série ztratili to nejlepší prostředí jaké pro tenhle příběh mohlo být (New York) a nahradilo ho LA, které se zprvu těžko zpracovává. Nakonec i tohle člověk přijme, ale hlavně každý musí uznat že ve druhé sérii byli mnohem lepší vedlejší postavy. Skončilo to jak to skončilo a přišla další rána. Třetí série, která je sice nejvíce odlišná, což upřímně člověk i požaduje. Přece by nikoho nebavilo koukat furt na to samý. Bohužel, tvůrci si tak nějak nedokázali s novou látkou poradit. S love udělali úplnýho psychouše a když už to nedokázali ukočírovat tak se nakonec vrátili do zajetých kolejí a vlastně to celé skončilo špatně.  Blbě se mi to píše, ale seriál You je klesající na kvalitě a aspoň za mně nejde zas tolik sympatizovat s hlavní postavou. Možná tak jedině v druhé sérii. Abych to shrnul jsem zvědavej na 4. sérii, která doufám zachrání celej seriál a pak ho utnou dokud nedojde k úplné devastaci. Dopisuji svoji recenzi po shlédnutí čtvrté série. Zprvu jsem po dlouhé pauze zapomněl vnitřní energii tohoto seriálu. Ono to ostatně i celé pokračovalo trochu jinak. Joea jsem převážnou většinu série viděl zcela v jiném světle. V lepším světle, ale pak přišel závěr, který mi drsně připomněl co je vlastně zač a opět mě utvrdil, že i když se jedná o hlavní postavu, tak už ji jen z lidskosti nemohu mít rád. Stále jsem byl, ale zvědavý. I přesto si myslím, že si seriál zaslouží pořádný konec než opakování věcí, s pár menšími změnami. ()

Série 1 (2018) (S01)

Mé tři hvězdičky berte s rezervou. Ono popravdě si tahle série zaslouží i vyšší hodnocení, akorát že, já byl tak strašně vytočený na konci, že se tohle žádnému jinému seriálu nepovedlo. You ve mě probouzí dychtivé emoce, jak nikdo jiný a upřímně ani nevím jestli mě seriál skutečně baví nebo jsem jen hrozně zvědaví. Kdybych měl hodnotit napětí a předvídatelnost tak bych dal asi pět hvězdiček, jelikož já jsem člověk, který v celku odhadne budoucí příběh, ale zde se mi to tolik nedaří i když někdy vím, pak mě něco zvyklá a zas nevím, aby nakonec přišlo potvrzení mého prvního tvrzení. Tyhle změny jak na horský dráze je asi důvod proč to stále sleduji a budu asi i nadále i přes mé velmi nepříjemné pocity. Abych to shrnul - seriál mě neuvěřitelně sere, ale je v tom perfektní. Asi je to záměr. ()

Série 2 (2019) (S02)

Jak jsem psal i u první série, tenhle typ seriálu je pro mě zcela nový. Nikdy jsem neviděl Dextera nebo něco podobného. A právě možná proto jsem furt neustále v šoku. Nevím jak to v tomhle žánru chodí, ale You prostě nedokážu prokouknout a ať si myslím cokoliv tak nakonec zjistím že je to jinak, což je na tomhle asi ten největší plus. Ten fakt, že nikdy nevím co se stane. Co se však týče vývoje seriálu tam nejsem příliš šťástný. Začátek mě totálně odradil, že jsem dokonce přemýšlet o ukončení sledování. Nakonec jsem si však řekl, že to zkrátka dokoukám a pokračoval jsem. Změna lokality mě také docela rozzuřila, New York navozoval takovou příjemnou melancholickou energii a podle mě to zde naprosto sedělo. Zatímco věčně slunné LA, je sice také pěkné město, ale do New Yorku má hodně daleko. Ze začátku jsem také těžce nesl fakt, že po Beck hned nastoupí nová hlavní žena a dlouho jsem s tím bojoval, až nakonec Love dokázal vzbudit určité sympatie. Ale aby jsem neříkal jen to špatné, tak v druhé sérii jsou o poznání zajímavější vedlejší postavy, vývoj Joeovi povahy je také plus a Candace tu taky není na škodu. Původně to byla hlavně ona, která mi aspoň něčím připomínala první sérii, avšak působila hrozně chladně, takže člověk ji v lásce příliš neměl. Poté co, ale projevila strach jsem nevěděl komu mám fandit. Zkrátka série You si drží své 3 hvězdičky přičemž první série je podle mě o chlup lepší. Ale i zde se najdou výhody. ()

Série 3 (2021) (S03)

Tak jsem se dostal až k třetí sérii, která bohužel byla za mně nejhorší. Neříkám, že byla úplně špatná, stále si drží 3 hvězdičky jako obě předchozí, avšak už začíná upadat to kouzlo celého seriálu. Upřímně možná to měli tvůrci utnout už po druhé sérii, ale diváci jsou dychtivý takže to vlastně chápu. Tentokrát se to nejvíce vymykalo zajetých kolejí, ale i přesto to v nich stále bylo. Nejhorší na všem je, že Joe prostě stále není má oblíbená postava a zde se to akorát potvrdilo. Po druhé sérii, jsem ho začínal mít fakt hodně rád stejně jako Love. Akorát, že zde se oba postupně zničili a vlastně i celý seriál. Upřímně nevím ani jestli se těším na 4. řadu, ale asi stoprocentně si ji pustím. Bohužel, už si nedokážu představit s čím by musel seriál přijít aby byl znova tak zajímavý jako v první řadě. ()

Série 4 (2023) (S04)

Díky čtvrté sérii jsem si říkal, že jsem byl ze začátku se svým hodnocením příliš tvrdý. Ono je to vlastně hrozně zábavný. Můj problém, však je, že se stále snažím najít nějaké to dobro. To tady, ale není a nikdy nebude. Série začala zajímavě a probíhala poměrně odlišně než ty předchozí. Dokonce až tak, že jsem zapomněl na energii těch předchozích. V závěru, však přišlo rychlé probuzení a zjištění, že vlastně vše je nakonec stejné jako vždy. Upřímně to trochu zamrzí, protože jako divák nedostávám nic nového. Musím říct, že začátek ve stylu detektivky mě skutečně bavil. Byl jsem zvědavý jak to vlastně skončí, bohužel a nebo možná ne, já nevím, tohle není detektivka. Ve 4. sérii se nabídli dva potencionální konce, se kterými bych byl naprosto spokojený. Bacha teď budou spoilery. 1. Joe skutečně za ty vraždy nemohl a nějakým způsobem by se mu povedlo dostat Rhyse. 2. Vše by probíhalo, tak jak probíhalo, akorát Joeův skok z mostu by byl fatální a konečný. Z oběma konci bych se dokázal spokojit. Takhle jsem byl zase zhnusen samotnou hlavní postavou (což je asi také v plánu) a lehce zklamán, že nakonec vše dopadlo stejně jako vždy. Takže žádná změna. ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021