TY

• USA You
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

hroubek

S01 - Není to špatné a bavilo mě to. Celou dobu jsem si říkal, že je to taková lacinější verze Dextera, kdyby Dexter byl trochu méně ujetý a více se soustředil na lásku. Seriál má dobré tempo a nenudí. Možná, kdyby měl o dvě epizody méně, tak by to šlapalo lépe (neznám knižní předlohu, takže netuším jak moc dobře se jí drží nebo ne). Můj největší problém je hlavní hrdinka. Herečka jí hraje dobře, a dokáže jí prodat, ale nesedl mi vývoj a logické chovaní té postavy. Totéž platí i logice, celého světa. Místy je to trochu hloupější a přitom se hlavní hrdina snaží chovat chytře. Ve výsledku je to dobrý seriál a funguje na mě jako oddychovka. Docela se těším na druhou řadu. S02 - Lepší, než první řada. První díly jsou slabší a trochu nuda. Hlavně mi dost dlouho trvalo, než jsem si našel cestu k novým postavám. Ale pak se to dobře rozjelo a bavilo mě. Navíc nová láska hlavního hrdiny Love je mnohem zajímavější a propracovanější než Beck. Ke konci to má trochu nádech alá Zmizela a kdyby se tady ukončovalo, tak by to bylo super. Na další řadu jsem celkem zvědavej. S03 - Na novější řadu seriálu YOU jsem se dost těšil. Druhá řada mi v závěru sedla, oblíbil jsem si postavu Love a těšil jsem se jak tvůrci využijí prostředí dokonalého amerického předměstí. Třetí řada má parádní rozjezd. Během chvilky se věci zkomplikují a naši oblíbení hrdinové musí řešit nové problémy,. Manželská krize, péče o dítě, nová práce a taky pár nových mrtvol. Jo, první polovina seriálu šlape více, než dobře. Bohužel to nevydrží po celou dobu. Můj největší problém s touto řadu bude, že minimálně 50% věcí, co se v seriálu stane, tak působí vychtěně. Je mi jasné, že se musela vytvořit nějaká zápletka nebo konflikt, ale to jakým způsobem se to děje je hodně laxní. Z mého pohledu nefungují některé rozhodnutí, které postavy činí, hodně nesympatický mi byl herec, co hraje Thea a i samotná postava. A v neposlední řadě mě mrzí jako moc je to místy hloupé a nelogické. V tom městě mají nejhorší policii na světě. Nicméně pořád to má dobrou atmosféru, fajn herce a jisté GP kouzlo. V další řadě by to, ale chtělo přidat a být kvalitnějším seriálem. ()

dom156

Tento seroš mě velmi překvapil. Obě série si drží vysokou laťku s podobným modus operandi. Vše stojí a padá primárně na hlavní postavě což je v tomto případě Penn Badgley. Tohoto herce jsem měl poznat teprve až s tímto seriálem a hned mě zaujmul. Vyprávění příběhu i s myšlenkami je supr mix v tomto žánru. Bohužel výběr vedlejších postav a hlavní oběti mi nepřišel zrovna nejpovedenější a i díky závěru druhé série, který nechci spoilerovat doporučuji, ale nedávám plné hodnocení. ()

Lefty86

Srovnání s Dexterem je na místě stylem, ale ne kvalitou. Je to sice moc dobrý seriál, leč trochu přehnaný a nějak mu to nevěřím.  První série je skvelá, druhá už nebyla tak zajímavá a třetí zatím vypadá divně a ta jeho žena mi leze na nervy. Ale to vlastně Rita v Dexterovi v některých dílech taky, i když něčím jiným.  V první řadě je to vlastně fakt jen Stalker. I když se mu to trochu vymkne a někoho zabije. Tak v dalších už je to vlastně víc vrah. Ke konci třetí série hvězdičku ubírám. Zvrhlo se to v ujetost. Třeba to čtvrtá napraví. Ale ani se mi do toho skoro nechce . ()

Gogo333

Penn Badgley je pro mě znám jako Dan Humphrey, takže když jsem ho viděl zde, nestačil jsem se divit. Velmi silná postava a perfektně zahráno. Seriál hodně postavený na psychiku hlavní postavy. Postupně se nám otvírá příběh s Joeovou minulostí a my zjišťujeme proč je takový jaký je. Seriál mě velmi překvapil a vůbec jsem nečekal takové silné drama/thriller. Za mě velká spokojenost a už se těším na další sérii. 80% ()

pumpkinqueen

Mé hodnocení se pohybuje někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Zatímco v polovině série jsem měla pocit, že tomu tak trochu dochází šťáva, samotné finále sezóny mě potěšilo. Ani tak z toho ale nejsem úplně odvařená, protože mi to místy přišlo až příliš přepálené. Penn Badgley se s rolí psychicky narušeného Joea sžil velmi komplexně. V první chvíli jsem totiž viděla sympatického, charismatického prodavače v knihkupectví, jehož úsměv je tak trochu roztomilý a tak trochu sexy. Na konci jsem přemýšlela, jak mi sakra ten slizoun mohl připadal pohledný? A to je správně, to je důkaz, že svou roli zahrál kvalitně. Beck mi pila krev a bylo mi trochu smutno z představy, že by tak hloupá holka existovala. Celý tenhle stalkerský námět byl přizpůsoben dnešní době, což je jedině dobře, protože si kromě jiného uvědomíme i chatrnost sociálních sítí. Ale něco tomu chybělo. Něco, co by mě přimělo vrhnout se s chutí do druhé série... ()

• Pět epizod první série byl zrežírováno ženami a pět muži, aby byl v seriálu vybalancován mužský a ženský pohled na věc. (hansel97)
  • Přestože jeho postava využívá pro stalking denně sociální média, nebyl s nimi Penn Badgley (Joe) prakticky vůbec obeznámen. V životě neslyšel o Tumblr a věděl jen něco málo o Instagramu. (hansel97)

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021