TY - Série 2

(séria)
USA, 2019, 8 h 13 min (Minutáž: 45–51 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Victoria Pedretti, Ambyr Childers, Jenna Ortega, James Scully, Robin Lord Taylor, Adwin Brown, Carmela Zumbado, Marielle Scott, Chris D'Elia (viac)

Seznamte se! Tenhle neobyčejný chlapík je Will Bettelheim. Právě dorazil do LA a slíbil si, že si dá od vztahů pauzu. Jenže láska si tě prostě najde. Stejně jako vražda. (Netflix)

Chilly00

Přestěhování do Los Angeles seriálu prospělo. Z psycho teen romance se vyklubala až téměř lynchovská variace na noirovou Záhadu Silver Lake. A ač trochu z toho Lynche a jemu podobných vykrádá, tak se jí nedá upřít zábavnost a nepředvídatelnost. Tvůrci velmi dobře využili kulis L.A. a vybudovali svět, ve kterém si svým životem nemůže být jistá ani jedna z postav. Skvěle napsané, natočené, zahrané. A Netflixu tento seriál skvěle doplňuje portfolium. ()

geklon

Joe už není Joe. Beck už není vůbec a novej objekt se vybarvuje postupně, pozvolně a dostatečně. První série se za mne brala až moc vážně, zde se ta nadsázka jemně vrývala za nehty, ale znáte jak to je se špínou za nehty. Je potřeba jí odstranit. Zajetej vzorec vystavování zápletky, vlastně ani nezačně nudit, ale nešokuje. Naopak je jediným logickým vyústěním a je otázkou zda se mi líbí nebo ne. ()

UhLee

Druhá série - (8/10). Osobně si myslím, že tento seriál není pro každého.. Někomu se to může zdát až moc zvrácené a nereálné. Že nikdo na ty vraždy nepřijde. Ano, je to buď genialitou hlavního (hrdiny), nebo to tak tvůrci prostě chtějí.. Co se, ale tomuhle seriálu nedá upřít je: 1. Skvělé vykreslení postav - Těch je v každé sérii poskromnu, ale za to se jim čím dál víc dostáváte pod kůži a zjistíte, co vedlo k jednotlivým událostem. Potenciály jednotlivých postav jsou skvěle využity. 2. Herecký výkony + casting - Tahounem celého seriálu je bezesporu Joe. Ten se pro tuto roli snad narodil. Má charismatický hlas, který se skvělé hodí pro jeho vnitřní monology. I ten jeho chladný a nevinný výraz, který si zachová v situacích, kdy vy by jste zvraceli. Představitelka Candace mi pila krev a nevěděl jsem jestli fandím jí nebo Joeovi. To jen nasvědčuje o skvělém hereckém výkonu Ambyr Childers. I ostatní výkony byly na vysoké úrovni. Shrnutí: Celá 2. série se mi moc líbila, počet dílů byl akorát.. Nebylo to natahované, ale chyběl tady ten šok z toho, když jste zjistili, čeho všeho je Joe schopný. Ale i tak si tento seriál udržuje kvalitu a patří mezi ty lepší seriály, které NETFLIX nabízí. Určitě se podívám na sérii třetí. A dovoluji si tvrdit, že se mi 2. série líbila o chlup víc něz ta první. Hlavně zásluhou posledních dvou dílů. Nelepší epizoda: P. I. Joe (S02E09). ()

Tom Hardy

Druhá série víc hraje na efekt a nejenže už jde zcela otevřeně v Dexterových stopách (jeho jméno dokonce padne), ale současně jakoby tvůrci TY chtěli napravit chyby nejoblíbenějšího vraha Ameriky, respektive jeho tvůrců, které nasekali v poslední sérii. Chybí tomu určitá příběhová čistota, jakou disponovala první část a po vzoru hollywoodských sequelů jde dvojka cestou "všeho je víc", takže je tu skoro v každé epizodě nějaký výrazný cliffhanger. Ale pořád to baví. A potvrdilo se, že seriál je tak silný, jak dobrého má Joe "romantického" přihrávače. Victoria Pedretti je jako druhá "ta pravá" fenomenální. ()

dr.horrible

V prvom rade som sklamaný, pretože som sa nejakým spôsobom sám voviedol do omylu, a tešil som sa, že Willovu stalkerku bude hrať Victoria Pedretti. Bolo by to určite super, ona má taký strašne fajn - duševne narušený výraz v tvári (aspoň ja ho tam od Hauntingu neustále vidím). V druhom rade nakoniec dostala dosť tuctovú postavu, navyše ju  ani nehrala moc dobre. Ona je veľmi zvláštny typ herečky, ktorá nie je ani zvlášť talentovaná, ani pekná, ale ovláda skvelý vyšinutý mód pre istý, špecifický druh rolí. SPOILER! Keď sa vyšinutou v závere naozaj stane, je to neskoro. Je neskoro, lebo svoje vyšinuté herectvo krotila pre nezaujímavú postavu, a v citovo vypätých okamžikoch bolo zase pre vec príliš agresívne. V pauze medzi epizódami sa ale človek asimiluje a v závere už je všetko odpustené. Koniec SPOILERu! A zatretie a hlavne, po dvoch sezónach už možno s určitosťou konštatovať, že tvorcovia You majú rovnakú vadu ako postava Fortyho, a to že nedokážu písať odlišné postavy, hlavne čo sa žien týka, kvôli čomu im naprieč časťami a sériami charakterovo splývajú. Podobne to mal napríklad Sorkin s Newsroom-om, kde to bolo ale samozrejme o niečom inom. V prvej sérii som mal problém s postavou Guinevere Beck, tu sa teda logicky môj problém ešte znásobil, nakoľko všetky ich ženské postavy sú nejakým spôsobom Guinevere Beck. Oni v širšom ponímaní zvládajú vlastne len jeden ženský charakter: ženu premúdrelú, vo svojej múdrosti limitovanú ich vlastným obmedzeným rozhľadom. Je ale vlastne komplimentom, že o nej vôbec hovorím, mužské postavy charakter ani nemajú, len striedajú blbcov s pozérmi a úchylákmi.  Zábavné to je ale furt dosť, a logicky sa z toho dá vyklučkovať iba tlačením na pílu a prechodmi do extrémov. Paradoxne ma stratili práve tým, prvú sériu aspoň šlo brať ako tak vážne. 60%. Ps: Ortega ňuňavá. ()

• Keď ide Joe za Rúfusom, môžme vidieť v pozadí na stene plagát k filmu To (2017). (EvilMatus)
  • V čase 11:33, když si Joe (Penn Badgley) prohlíží seznamku, tak dívka jménem Morgan drží v ruce půllitr s logem českého pivovaru Svijany. (starblade)