TY

• USA You
Krimi / Dráma / Romantický / Thriller / Psychologický
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

Recenzie používateľa Thalin k tomuto seriálu (2)

TY (2018)

Joe je a zároveň není sympatický psychopat. Na první pohled neškodný knihovník a zároveň stalker a časem i vrah, s naprosto otřesným vkusem na ženské. Ne vážně, on mě bavil (a sral zároveň), ale ty holky, co si vybíral. Beck mi lezla na nervy, jak jen mohla. Nijak extra chytrá, průměrná běhna. Co na ní viděl mi bylo záhadou. Ale bavilo mě sledovat, co zase kvůli ní provede a jak z toho vybruslí. I když to měl místy až moc snadný. Druhá série mě bavila víc, co se týkalo propracovanosti charakterů a Love mi byla mnohem sympatičtější. Mělo to jedno ale a to se táhlo i do třetí série. To prostředí a vedlejší charaktery. Ta toxická eco\bio\homo\instagramem posedlá americká společnost. Banda pozérů a prázdných hlav, které mi to celé akorát kazily. Nikomu jsem nefandila, jen čekala, jak to celé dopadne. A nedá se tomu upřít veliká nereálnost. Ale i tak mě to prostě bavilo. ()

Série 4 (2023) (S04)

Pro mě je čtvrtá série rozhodně nejhorší. Nejutahanější, plná plytkých a plochých postav. Joe se tu pořád snaží tvářit, že je lepší než všichni ti pokrytci a zbohatlíci kolem, které tak rád kritizuje. Ale není o moc lepší. Nad všemi ohrnuje nos a definuje je na základě pád gest nebo vět, ale sám tu působí jako nafoukaný snob, který se nad nimi povyšuje a považuje se za lepšího. Což není. Působí tu akorát jako obyčejný psychouš. Když pominu jeho hrozný výběr žen, za kterými se honí, tak mu prostě vše až nesmyslně snadno prochází a i jeho kroky jsou často nesmyslné. Chybí tomu humor, nějaké chytré vyústění. Joe se tu pořád honí za ocasem a zabíjí celou podstatu seriálu. Logicky se postava během sérií vyvíjí, ale Joe jde rozhodně špatným směrem. Ze začátku balancoval na hranici sympaťáka a ujetýho vraha a stalkera a člověk přemýšlel, zda ho má kvůli tomu rád nebo ne. Ale teď není ani jedno z toho. Je nudný vrah, který se náhodou snaží i něco vyřešit. V nejlepším se má končit, tohle už je prostě vaření z vody a ještě zbytečně překombinované. Prostřední Anglie je sice příjemná změna, ale jen kulisy tomu už nepomůžou. Poslední díl to pak pohřbil totálně. ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021