Pán prstenů: Prsteny moci

• USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
USA, (2022–2024), 17 h 57 min (Minutáž: 65–72 min)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (10)

Pán prstenů: Prsteny moci (2022)

1.řada:**** Padnou tam známa slova jako Sauron a Středozem. O těch už se povídalo v LOTRovi  před 20ti lety. A tedy víme jak to s nima dopadne. Tedy už v desáté minutě první epizody bylo nutné vypnout a snažit se jen konzumovat. Seriál totiž obsahuje několik (pro někoho celkem pochopitelně těžce stravitelných) zkratek, jako třeba probuzení Balroga, které se celkem nepovedly. Obsazení je také celkem “vachrlaté” (budiž opálený Elf, Trpaslík i Hobit - kde se našel i asiat a samozřejmě), ale hlavně zcela protivná Elfí blond-pipka, která se tváří non-stop nasraně a chová se jako namyšlená pinda. Vyprávění jako takové má slabší chvilky, chvilky co mě doslova vytočilo (idiocií) a samozřejmě také ty, které nadchnuly. Mě osobně se líbí, jak vše do sebe na konci zapadne (nezůstanou žádné trapně otevřené linky). Pokud bych měl srovnat s letošním konkurentem “Draky”, vedou “Prsteny” na celé čáře (a po všech stránkách). Podrobněji u jednotlivých epizod. 2.řada: TBD.  ()

Série 1 (2022) (S01)

Začíná to hodně pohádkově (nemáme slovo pro smrt), naubuřele (stovky let bojovali, tisíc let putovali…) a debilně (někdo jim zhasne strom a oni musí někam úplně do kšá, aby mu vysvětlili, že takhle ne?). Padnou tam známa slova jako Sauron a Středozem. O těch už se povídalo v LOTRovi  před 20ti lety. A tedy víme jak to s nima dopadne. Tedy už v desáté minutě první epizody bylo nutné vypnout a snažit se jen konzumovat. Seriál totiž obsahuje několik (pro někoho celkem pochopitelně těžce stravitelných) zkratek, jako třeba probuzení Balroga, které se celkem nepovedly. Obsazení je také celkem “vachrlaté” (budiž opálený Elf, Trpaslík i Hobit - kde se našel i asiat a samozřejmě), ale hlavně zcela protivná Elfí blond-pipka, která se tváří non-stop nasraně a chová se jako namyšlená pinda. Vyprávění jako takové má slabší chvilky, chvilky co mě doslova vytočilo (idiocií) a samozřejmě také ty, které nadchnuly. Mě osobně se líbí, jak vše do sebe na konci zapadne (nezůstanou žádné trapně otevřené linky). Pokud bych měl srovnat s letošním konkurentem “Draky”, vedou “Prsteny” na celé čáře (a po všech stránkách). Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Stín minulosti (2022) (S01E01)

Začíná to hodně pohádkově (nemáme slovo pro smrt), naubuřele (stovky let bojovali, tisíc let putovali…) a debilně (někdo jim zhasne strom a oni musí někam úplně do kšá, aby mu vysvětlili, že takhle ne?). Padnou tam známa slova jako Sauron a Středozem. O těch už se povídalo v LOTRovi  před 20ti lety. A tedy víme jak to s nima dopadne. Tedy už v desáté minutě první epizody bylo nutné vypnout a snažit se jen konzumovat. Naštěstí děj nijak zvlášť nevleče a po tom co proběhne povinná seznamovačka s postavami se děj někam pohne. Linky jsou jen 3, takže vše v pořádku. ()

Na moři (2022) (S01E02)

Jako pipka zpátky plave?! Větší debilitu si scénář vymyslet opravdu nemohl. Celkem novinka jsou opálení Elfové a opálení Trpaslíci. Vypatlaný hollywoodský tabulky… Každopádně, asi protože 3 linky jsou moc nuda, byla přidána čtvrtá. Náhodně se mezi nima přeskakuje a samozřejmě ta nejzajímavější je tam nejméně. Fantasticky funguje paralela: Elfové = USA, Skřeti = Rusko, lidé = EU, Trpaslíci = Anglie. Neskutečně jsem se tím bavil. ()

Adar (2022) (S01E03)

První co mě vyloženě pilo krev bylo nadužívání zpomalených záběrů a přehnaná hra na umění. Další věc zcela okatá ignorace přinášet odpovědi na zcela zřejmé otázky, jako třeba proč ta ztráta obliby Elfů? Příležitost k položení správné otázky byla zcela zřejmá. Navíc, proč se ušatá pinda chová tak nabubřele? To samé co se děje okolo “Supermana”… chovají se jako retardovaná sekta. Proč bylo nutné se dozvědět víc o nějakém nýmandovi co se učí na lodi? Z této epizodě prostě potřeba děj zpomalit. Jako ty debilní artové záběry. ()

Velká vlna (2022) (S01E04)

Polovina řady pryč a stále víme prd co je zač “Superman” (tomu náznaku fakt nevěřím). Naštěstí přišlo pár jiných odpovědí (abych nebyl úplně rozladěný). Co mě vyloženě nudí je cokoliv ohledně toho mladého námořníka a nějaké mladé pipky. Nezajímá mě to a nemá to žádný vliv na posun děje. To samé artové vsuvky (halekání v hoře, zpomalený útěk před Skřety, atd.). Naštěstí se ale něco děje, pokud by tohle byl nejhorší díl, bude to pecka seriál. ()

Odchody (2022) (S01E05)

Je zvláštní jak děj v druhé polovině “zčernobílal”. Prakticky cokoliv co se děje okolo blond-pipky (která se nonstop tváří jako protivná nafoukaná pinda) je nezáživné, až otravné. A cokoliv mimo nabízí něco zajímavého. O to víc mě štve, že se děj věnuje více té jedné otravné linii (přitom ostatní jsou mnohem zajímavější a s větším potenciálem než sledovat blbečka v přístavu, co neví co chce). Za mě top linii (se Skřety) je věnováno času nejméně. ()

Udûn (2022) (S01E06)

Epizoda jede, to se musí nechat. Co mě baví čím dál víc, je ta paralela Skřetů a Ruska. Co mě nebaví vůbec je (stále) naduživání zpomalených záběrů. Také dost nechápu jak najednou Skretům nevadí denní světlo. Každopádně i přes několik vyloženě debilních (LOL) scén, je to rozhodně to co jsem od seriálu očekával. ()

Oko (2022) (S01E07)

Elf blond-pipka je azbestová, že přežila pyroklastickou vlnu na stojáka nebo co? Ono vůbec že to kdokoliv přežil (i když kdekoliv zalezlý) je víc pohádka (hooooodně fantasy) než bych si přál. Vypadá to dobře, ale je to debilní. Ostatní linky jsem měl doposud raději. Doposud… linka se “Supermanem” zretardovatěla neskutečně (to jsou vážně to Hobiti tak debilní?). Proč mu lezou pod ruce, když dělá “super-věci”? Je naprosto jasné, že se něco může stát a pak čumí jak vemena. Nemluvě o tom co předvedou potom… Na co jsem čekal jak na milování je probuzení Balroga (které prostě muselo proběhnout, aby si “o něco později” mohl Gandalf říct památečné “You shall not pass!”). Sice jsem se dočkal, ale takhle debilně? Plusové body získala scéna “budiž Mordor”. ()

Slitina (2022) (S01E08)

Seriál se jmenuje “Prsteny moci”, tak jsem primárně čekal, že uvidím vznik Prstenů moci. Jako Elfí ultimativní kovář má svoji výheň už několik epizod, tak v čem to vázne. Poslední epizoda v půlce a stále prd (s tím se crcalo až do úplného konce). Hodně oceňuji naplnění svého odhadu ohledně “Supermana” (fakt jsem tu návnadu nebaštil), protože vodítek, kdo by to mohl být tam bylo až dost (klikat jen na vlastní nebezpečí). Pro mě důkaz, že scénář až zas tak debilní není. Kdo fakt nezklamal (bohužel), byla Elfí blond-pipka. Její žlučoidní vystupování po celý seriál musel vést k nevyhnutelnému. ()

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

29.11.2023

Seriálový Fallout má datum premiéry

Seriálový Fallout má datum premiéry

25.10.2023

Seriálová nabídka streamovací služby od Amazonu se brzy rozroste po Pánovi prstenů o další slavnou značku. Už příští duben totiž na Prime Video dorazí adaptace kultovní herní série Fallout od… (viac)

Akční Citadela se dočká další řady

Akční Citadela se dočká další řady

26.05.2023

Amazon opět zatřásl svými bezednými měšci na peníze a potvrdil dříve avizovanou druhou sérii akčního seriálu Citadela. Projekt, který měl poměrně komplikovanou cestu na obrazovky a několikrát změnil… (viac)