Adar a jeho armáda táhnou na Ostirith. (Prime Video)

Tai_K_B

No konečně scénka, která mě nadchla – úvodní armáda jednoho elfa a jeho macgyverovské vychytávky byly super! (Ačkoli mi není jasné, kudy tedy všichni ti vesničané z té pevnosti nepozorovaně odešli. Takovéhle nepodstatné detaily se zjevně příliš neřeší. Stejně tak, jako fakt, že ve Středozemi byly asi tou dobou opravdu neuvěřitelně krátké noci.) A ten souboj s megaskřetem ve vsi byl taky pěkný. A ta apokalypsa na konci ještě lepší. Tohle je opravdu epická podívaná se vším všudy. Z „klidových“ scének už nevrůstám do země jako v předchozích dílech, i když Galadriel je v tomto směru prkenná a zcela nepoužitelná stále. I jinak jalový Halbrand už tady má pár světlých chvilek. Ale hlavně, že už se tu konečně dají sledovat „povídačky“ Elendila se synem a i Thea s jeho okolím. Jen ten Adar stojí pořád za stejné houby jako doposud, tato postava o charismatu neslyšela ani z rychlíku, což je děsná škoda. Poprvé mi tu na chvilku byl sympatický i Isildur – když zahlédl na palubě východ slunce. Na to, jak je ten seriál jinak rozvláčný, je tady na můj vkus až příliš zbytečných zkratek. Ale jako celek je to konečně velká podívaná! ()

MegaBite

Je to tady! To, na co jsem čekal, konečně se něco děje. Děj se sice točí jen kolem pár sedláků, ale to nic nemění na tom, že se jedná o naprosto epické vyvrcholení těch 5 epizod před tím. Jen tak dál! Tomuhle může dát odpad jen naprostý ubožák... ()

Mejkby odpad!

To si tak člověk čeká na první "bitvu" 5 hodin a dostane další totální frašku. No alespoň se konečně něco "děje", ale pořád je to spíš k smíchu. Největší plus téhle epizody je méně dialogů, nerve to tolik za uši:D P.S.: Všiml si někdo těch "lodiček" co mají Numenorejci? Jestli je na každý 100 vojáků musí tam být děsně nacpáno... tak kde je ta FLOTILA CO VEZE TĚCH 300 KONÍ!!!!!! ()

Knifeos

Šest epizod to trvalo a já konečně můžu mít radost! Poprvé jsem cítil Pána prstenů na plný pecky a co víc - já ho v tom i poprvé citelně viděl. Tyhle scény mi byly blízké, styl vyprávění sedl a bůhví, jestli je to atraktivitou vyprávěné látky, nebo zkrátka tím, že byl alespoň pro teď odejit režisér Yip. Tak nebo tak, tohle byla nádherná filmařina a těch scén, které by si zasloužily výslovnou zmínku, je zkrátka příliš. Vyzdvihnu tedy scénu u studny, která mě šokovala a honičku v lese, která byla prvotřídní nejen díky epické hudbě. Origin, který tato epizoda odvyprávěla, je naprosto nečekaný. Kéž by Prsteny moci v tomhle duchu pokračovaly už nadobro. 9/10 ()

GLaDO odpad!

Já bych vážně chtěl mít ten seriál rád, ale když se v každém díle objevuje víc a víc logických zákysů, kvalita všeho strmě s každým dílem klesá tak, že mám pocit že půl z té miliardy dolarů vynaložily na intro, které vypadá jak bitva z Warhammeru a zbytek nějak doslepují. Je fascinující, že jde zároveň o první díl, kde se galadriel nechová vyloženě jako Karen, která chce mluvit s manažerem a dokonce proběhlo pár dobrých dialogů. Ale já prostě nechápu, jak je možné mít v jednom díle tolik chyb ve scénáři, to je jako kdyby každou scénu psal někdo úplně jiný a jsem rád že všechny zabil pyroplastický proud ze sopky, protože pro mě je tohle konec seriálu, jistě, je mi jasné, že v Amazonu nevědí že vybuchující sopky zabijí lidi a tak těch přes sto stupňů horký vzduch nějak přežijou, wizard did it, somehow. ()

Warapeidza

Liché díly jsou kecací a přípravné, sudé víc dějové. Zase se mi to potvrdilo, hlavně díky tomu že jsem 5 a 6 viděl za sebou. Pěkné finále, plus konečně nějaké spojení dvou linek které se dosud časově nemuseli zdaleka odehrávat současně 😉 ()

tadal

Malo to svoje svetlé momenty, ale nebola to žiadna sláva. Serál sa stále vezie na vlne priemernosti, ktorú od prvej časti neopustil ani raz. Dialógy sú dosť slabé, dej je predvídateľný (celá show potom pôsobí dosť lacno, čo je celkom ironické, keď sa pozrieme na budget)... Ale na druhú stranu vizuál orcov (skřetů) je viac než fajn a na rozdiel od 8. série GoT sme počas nočnej bitky aj niečo videli. ()

MoziMedve odpad!

Postavy a děj mohou být jenom tak chytré a promyšlené, jako jsou tvůrci/scénáristi. V případě prstenů moci nám znovu dokazují, že to bohužel není moc. Když už v tomto díle netřísní Tolkienovu mytologii, tak třísní zravý rozum. Rád bych podotkl, že vojenská taktika obsažena v knihách pána prstenů je vynikající, můžete kouknout třeba analýzu od Dr. Bret C. Devereauxe na jeho blogu. Strategie v Prstenech moci? Postavy mají k dispozici vojenskou pevnost, tak ji logicky hned na začátku vyhodíme do luftu a s nepřítelem se utkají v absolutně nechráněné vesnici, Logické... Vojenské pevnosti jsou stavěné s úmyslem aby maximalizovali výhodu obránců, proto i v malém počtu mohou odolávat armádě. Naneštěstí tvůrci asi netuší jak napsat a natočit obléhání pevnosti, tak se ji honem rychle zbavme aby se postavy mohli řezat ve vesnici. Naštěstí, orkové jsou zrovnatak nekompetentní jako vesničané. Na pevnost jich vyrazí pouze asi 50? Na vesnici pak útočí taky ve vlnách a nikoho nenapadne zapálit hospodu kam se jich většina schovala, nebo zapálit střechy odkud na ně střílí. Prostě celou dobu jsem buď kroutil hlavou nad počínáním obou stran. Pokud bych něco málo věděl o geologii, vsadím se, že by mě ten konec nasral taky. Trochu se zamyslete nad tím, že velký tajný klíčomeč který byl nezničitelný jako jistý prsten byl vlastně k otevření hráze? Navíc ten zvrat se sekyrkou je absolutně nesmyslný, nebo nám dokazuje že postavy které zahalený objekt drželi v ruce jsou dementní, protože sekyrka a ulomený jílec mají diametrálně rozdílné vyvážení a při prvním uchopení by každý měl poznat, že to není ten správný objekt. Adar zřejmě poznal, že má tu čest s bandou idiotů... Tak pěkná výprava, kostýmy a tolik peněz promarněných na tak amatérský scénář. Ale aspoň tentokrát netřísnili mytologii.... ()

vzdyo111

Platí mnoho věcí zároveň: a) mnoho těch, komu se seriál nelíbí, to tak mají, protože jsou rasisti; b) mnoho těch, komu se seriál nelíbí, to tak mají, protože jsou rasisti a seriál je prostě špatný; c) mnoho těch, komu se seriál nelíbí, to tak mají, protože seriál je prostě špatný; Já seriál nemám rád, protože je prostě špatný. ()

Ufololog

No konečně můžu zvýšit hodnocení. Mezer v logice souvislostí příčin a následků moc,logika dějů  a na ně navazujících dalších mimo.To s těma prachama nemohli najmout někoho,kdo by tomu dal chronologický rámec? Pár zcela evidentních inspirací až kopií zfilmování Jacksona. Některý herecký výkony se zlepšili. Přibylo akce i děje, který víc objasňuje to amazonský pojetí. I když teda nevím, jestli by elfka mohla přežít pyroklastický mrak, ale budiž, je to fantasy. ()

DarkViper

Je to fakt extrémně špatný, monology jsou stupidní, herci jsou stupidní, črný elf je stupidní ne protože je černej, ale protože předvádí katastrofální herecké výkony s jeho ,,čuměním´´... všechno je to sešité horkou jehlou a je to na tom znát. Tolkienova propracovanost tu prostě není. Jediný herec který stojí za zmínku je ten záporák Uruk. Galadriel je k poblití pičózní, její kumpán je jakoby mladej Aragorn ale mnohem pičustější... a celý je to prostě tak něják na hovno.... bitva s 30 lidma a 4x budovama je fakt fun.... a jedinej Sauron by to ještě mohl trochu potahat, ale už ani nevím jestli ho chci vidět. Některým věcem prostě rychlost škodí a tohle je jedna z nich, pokud bych měl uvést příklad tak ,,měšťané´´ na sobě neměli ani zrnko prachu natož špínu (což u rolníků nepochopím) celkově ty dialogy kdy má každý co 3 minuty rádoby epickej proslov byly prostě jen směšný a druhej nejelpší herec je ten děda co čorl ten klíč, thats all. Celou tuhle pičuskou partu somráků a princezen bych zapálil a nechal Saurona vyhrát protože si to očividně zaslouží a za nikoho bych neuronil slzu, protože jsou mi všeci herci lhostejní. ()

Vakojezevec

Díl o ničem a ještě je prvních 45 minut nutný noktovizor. Jó dneska už se na technickou stránku nehledí. Hrozný bezobsažný hnůj s herci 4 kategorie. ()

Bender0101

Stupidní dialogy opět přítomny. Debilita příběhu, akce i postav vyhodila veškerou logiku oknem. Tvůrci opět předvádějí jasnou představu o čase a prostoru; Númenorejci dorazí do vesnice (v nejpříhodnější čas) o den dřív než měli. Dlouho očekáváná velká "bitva" o osud Jižních zemí postrádá smysluplnou strategii, vlastně smysl obecně, některé záběry jsou divně zeditované, vypadá to, že z 280 kavaleristů ve vísce bojuje  proti pár desítkám skřetů pár desítek Dúnadanů. Alespoň má Bronwyn (rozuměj silná žena No.3) zásluhy za práci jejího přítele; zjistíme, že Guyladriel (silná žena No.1) je opravdu obdivuhodná (rozuměj velmi rasistická vůči Urukům, zlá a sebestředná), že Uruci jsou vlastně chudáci, že neSauron zahořel náklonností ke Guyladriel a především (rozuzlení samo o sobě hodné 5*), že mystery box v podobě tajemného, magického, nezničitelného, temného meče samotného Saurona obsahuje vlastně obyčejný klíč k obyčejnému stavidlu, které by nemělo žádný efekt, nebýt kanálu budovaného skřety. Většinou to hezky vypadá, občas zní a hýbe se to, takže hlavně nemyslet. "Něco" se přeci konečně dělo; naleštěné nějaké lejno lepší než naleštěné nijaké lejno, že. Tleskám "tvůrcům" a v první řadě všem, co hodnotí vysoko (zde aspoň 4*), mimo jiné tak bojují proti rasistům, toxickým "odborníkům" na předlohu a jiným duševním mrzákům, kteří měli tu drzost chtít trochu kloudnou adaptaci. Těším se na další díl, až uvidíme, jak všichni přežili pyroklastický proud a vlastně by mě zajímalo, odkud se vzalo tak vysoké hodnocení dílu. P.S.: K destrukci předlohy se vyjadřovat nebudu a zde ji nezahrnuji do hodnocení. ()

gonzo

Za mě tohle byla nejhorší epizoda. Možná ne tak nudná, jako předchozí dvě, ale těch logických nesmyslů a berliček se tam navrstvilo tolik, že jsem se switchnul  z role "dám tomu ještě šanci" do "nenávidím to". A je smutné, že zrovna tenhle díl zatím na CSFD vede. ()

falky

Tuhle show si jde upřímně užít jen a) pokud vám někdo odoperoval půlku mozku, nebo b) pokud to berete jako guilty pleasure a zajímá vás, s jakou stupiditou tvůrci přijdou v dalším díle. Jedna hvězdička už tradičně za vizuální stránku, absolutně nula za scénář, dialogy, herecké výkony, neustále deus ex machina momenty, totální absenci konzistence nebo bazální logiky. Sledování RoP místy fyzicky bolí. Lidi, co tomuhle dávají víc než tři hvězdičky, by měli zrušit svůj účet a všem se omluvit. Protože oni jsou to, co je s dnešní filmovou a televizní tvorbou špatně. ()

Krnac

Vďaka bitke by som rád povedal že najlepšia epizóda ale úprimne prvá polovica epizódy bola taká neskutočná nuda že som doslova skipol scénu čo sa mi skoro nikdy nedeje a úprimne ani tá bitka nebola natočená perfektne. ()