Galadriel nachází nového spojence, Elrond naráží na chladné přijetí u starého přítele, Nori se snaží pomoct Cizinci, Arondir hledá odpovědi a Bronwyn varuje svůj lid před hrozbou. (Prime Video)

Baron Noktur

Rovnako kvalitný diel ako prvý, plus k tomu viac napätia. Scény s Galadriel opäť najmenej zaujímavé (a to aj kvôli herečke). A čo tá toľko odsudzovaná černošská trpaslíčka Disa? Tá je úplne úžasná a jej spontánna roztomilosť si ukradla celý diel! :) PS. Potešilo citovanie Jacksonového štýlu snímania niektorých scén! ()

Wyrdas odpad!

Scéna první: Galadriel plave. Scéna druhá: malou holčičku chytne starý muž, jenž po malé chvilce vyvrcholí a usne. Scéna třeti: Hobit s pracovním názvem #000000 splyne v černočerné tmě. Scéna čtvrtá: malá holčička mrkne na velkého, starého a nutno dodat nahého muže a pronese "ten se tam teda nenarve". Scéna pátá: Ne, dost. Zkusíme to více seriózně. Afrostředozemský špičatouchý tentononc (ano, opravdu odmítám hanit Tolkiena tím, že bych ono stvoření nazval elfem) si hraje na hrdinu. Elfové probírají odkaz na Silmarilly, což je matoucí, neboť již pošpinili a přerubali odkaz na knižní předlohu Simarillion. Ale udělalo nám to krásný můstek k trpaslíkům. První scéna, u dveří do hory, mne nadchnula! Pokud se jim podařilo nezprznit alespoň tuto rasu, budu šťastný. Plastové dveře jsem byl ochotný odpustit. Ale... mé oči, krvácí, srdce puká a péro vadne... při pohledu na trpaslice BEZ VOUSŮ. A co hůř... na opálené trpaslíky! Trpaslíci žijící pod horou. V zemi. Lépe řečeno pod zemí. Hluboko pod povrchem. Kde Slunce nemá moc. Kde není Slunečního svitu. Kde nenalezneme paprsku, jenže by dal možnost obarvit jejich světlé pokožky... Ne, dost. Já fakt nemůžu. Zeptám se proto přímo. Jak se mohlo stát, že trpasličí pokolení mělo evolučně nutkání získat tolik pigmentu? Nevadí. Další scéna... malá holčička krmí svého pedofilního dědu s velkým vousem. Hodně mne fascinuje, jak se tvůrci ani nesnažili při obsazování herců. Různě barevní rodiče neplodí míšence... ale co už.  Další scéna: "Je to elfka" nádherná ukázka onoho čistého rasismu mi zvedla náladu. Nicméně již v další scéně je skupinka rasistů po zásluze sežrána hadem a tak opět nic. Nezbývá než doufat, že pyžamo Galadriel ztratí kouzelnou moc a stane se alespoň na maličký moment průsvitným. Nestalo se. V následujícím čase se Gay(E)lrond a Durin špičkují. Ale divák stejně nic z toho nevnímá, jelikož je uvržen do kómatu afrostřezemskou trpaslicí bez jediného vousu.  Ale co bylo nejhorší, je bitva skřeta s kozatou milovnicí afroelfů. Netuším sice, kam se poděly peníze z rozpočtu. Ale rozhodně to nebylo na efekty, masky... prostě na výpravu. Asi bych hodnotil jednou hvězdou, ale nemůžu z hlavy dostat ty afrotrpaslice bez vousů... to byla vážně kulka mezi oči veškerým fantasy fandům. ()

inmax

Po dvou epizodách a mém vlažném očekávání musím říct, že to dokázali. Je to nádherné na poslech, na pohled, postavy jsou zajímavé, příběh taky. Chvíli mi trvalo vyrovnat se s černými hobity (i jedné asiatky jsem si všiml) a černého elfa, ale připravovali nás na to už trailery, takže jsem si zvykl. Černá trpaslice mi už vyloženě nevadila, ani že není vousatá :) Navíc celá ta scéna s Durinem a jeho ženou pobavila. Teď jsem jen přemýšlel, čím se asi stříhá elf, že má tak dokonalý strojkový účes :) Normálně bych asi hodnotil 4* a nechával si rezervu na epicky finále ale musím vyrovnat zdejší stěžovatele, proto 5*. ()

Solverino

Mno, až na tu Disu, která fakt tahá za oči (!) kuwa mají tohle za potřebí? Vždyť dělají medvědí službu těm černochům... ach jo! Jinde všechno v pořádku a vypadá to jako zajímavej seroš. Docela dobrý, vůbec bych se nebál trochu "přitmavit". Sympatická Nori i Galadriel, uvidíme jak se vyloupne zbytek. Není to špatný, ale to tlačení černochů natvrdo do seriálu, je hodně na škodu, spoustu lidí to asi nedá, ale není to zatím (až na Disu!) až taková trága... za mě dost dobrý. ()

Estwen

Velkolepý vizuál vedle zatím vcelku mělce vyprávěného a roztahaného příběhu dává dohromady dojem nevyrovnanosti a nudy. Kdo čekal epos od začátku do konce, jako v trilogii, bude zklamán klasicky Tolkienovským popisováním krajinek a pomalým tempem. Hudba je vcelku zapomenutelná, což je škoda, Howard Shore má na víc. ()

ACDCKL

Lepší než první díl. Již se začíná něco dít a vývoj postav jde dle mého správným směrem. Jen mi pořád chybí ten náš hlavní záporák a více skřetů. Tím hledáním zla je to zatím takové nulové. Též se i velice těším na Numenor, na ten jsem zvědavý ze všeho nejvíce a vypadá to, že se dočkáme příští díl. 4*. ()

george82

Těžko se to hodnotí. Děj se jen pomalu zamotává a podle mě se vše jen připravuje na pořádnou podívanou. Nejpřijde mi, že by to bylo o tolik lepší oproti prvnímu dílu. Prostě se to rozbíha no. ()

johnsnow

O trolinku slabší part, ale stále fajn, útok morského hada nevyzerá špatne, škretie tuneli alá Vietcong sú tiež fajn a súboj so škretom (ktorý vyzerá kurva dobre) má grády. Pasáž v Khazad dume skvelá a krom toho, že mi nedáva zmysel aby mal trpajzel čiernu farbu kože tak na nich výhrady nemám a Durinova žena pôsobí fajne. Akurát furt netuším kto je ten meteoritný bradáč. ()

kubas369

8/10. Trpasličí království vypadá famózně, chemie mezi Elrondem a Durinem funguje perfektně. Cizinec je tak trochu úchyl. Halbrand hned v první větě řekne ,,nic není, tak jak se zdá", takže dobře propáleno. To co mne štve je plno trpaslic bez vousů. Škřet vypadal dobře, ikdyž ta vesnická linka je zatím nejslabší. A nevadí, že je Disa černoška, protože je správně trpaslicky miglá, i tak mohla mít vousy. ()

Fanda.Boukal

Na moři a pritom jediná jakž takž dobrá čas se odehrává mezi trpaslíky pod skalou. Ač je serial opravdu mizerný tak nechat se musí že Kazad dum soundtrack se povedl a za to jedna hvězda. Bohužel je to zatim jediný kvalitní kus hudby za 2 epizody. Je to prostě málo. Nevěřím že se kvalita může ještě nějakým způsobem zvednout. Všechny scény mezi lidmi, hobity a galadriel jsou neskutečně otravné utahané, umělé a nudné. Radši bych se díval na celý serial jen o trpaslicich než tohle. ()

Gig

Na tento seriál se od počátku nahlíží s nedůvěrou a já se nedivím. Prvně jsou fanoušci knižních předloh, jsou fanoušci filmové série Pána prstenů, jsou lidi, co znají jen filmy Jacksona a neznají knihy. Všichni jsou namlsaní těmi filmy. Poté přišli autoři tohoto seriálu začli tvořit. Na jednu stranu už při prvním pohledu tu cítíte nádech minulosti a jakoby chtěli kreslit podle Petera Jacksona, ale poté, co začli kreslit uhli tužkou. A tak tu máme elfy, ale vlasy si udělali po svém. Máme tu trpaslíky, co vypadají tak krásně po Irsku, ryšavé fousy a bác, najednou tu je trpaslice Indka. Proč? Aspoň se něco začlo dít. Uvidíme dál. ()

mata77

Druhý diel prináša nové postavy a dej sa ešte o niečo viac rozkúskoval na vedľajšie linky. Každopádne ide o postavy, ktoré budú určite dôležité. Stačí si spočítať prstene, ktoré budú ukuté a hlavne pre koho. Ak by sa ma niekto opýtal, ktoré postavy a ich osudy ma zatiaľ najviac zasiahli, tak to je elfský strážca a ľudská bylinkárka. Jeho dokonalosť a elegancia vystupovania, chladná láska, loajalita a odvaha. Jej prirodzená ženská krása, tvrdohlavosť a konštruktívne myslenie v pozícii jej podradného postavenia v komunite. Páči sa mi aj ostatnými zatracovaná Galadriel. Je tak mladá a neskúsená. Má ale otvorené srdce, ktoré sa snaží počúvať pri rozhodovaní. Mám pocit, že jej postava bude jedna z tých, ktoré charakterovo vyrastú najvýraznejšie. Za mňa zatiaľ spokojnosť, seriál na plnej čiare prekonal moje očakávania. ()

IllidanS4

Určitě se bez debaty dá říct, že tohle byla epizoda seriálu. Jsou tam dějové linky, které se vyvíjejí, postavy, které něco dělají, místa, kam se dostávají, jiné postavy, které potkávají a se kterými si povídají... Co víc bychom si měli přát? Koho dnes nezajímají nějaké vnitřní myšlenky, konzistence, aby to dávalo smysl a tak? ()

jokerik

Lepší než první epizoda. Elrond dostává víc prostoru a začíná být sympaťak. S trpaslíky mu to vážně jde a celá ta scénka s nimi působí legračně, odlehčuje Galadrielinu depku.  Opět se pokračuje v krásném vizuálu. Měla jsem radost ze zmíněných Silmarilů (opět snaha aspoň trošku osahat předlohu).  Linka s Arondirem mě nějak nebaví, avšak - jsem zvědavá, co je to za temný mečík. Též mě zajímá, kdo je onen "Kometa guy" Uvidíme, co předvedou dál. ()

Ricci

Lepší než první díl, ale té agitky (černí chluponozí i trpaslíci - sakra, jak asi ti trpaslíci přišli k tomu melaninu hluboko v podzemí? a trpaslice nemají vousy, + ta masírka s migranty na moři) je tam poměrně dost. Uvidíme co dál. ()