Kominského metoda

• USA The Kominsky Method (viac)
USA, (2018–2021), 9 h 44 min (Minutáž: 22–37 min)

Tvorcovia:

Chuck Lorre

Hudba:

Jeff Cardoni

Alan Arkin, Sarah Baker, Michael Douglas, Ashleigh LaThrop, Emily Osment, Graham Rogers, Melissa Tang, Nancy Travis, Azie Tesfai, Willam, Jully Lee (viac)

Učitel herectví Sandy Kominsky se svým nejlepším přítelem Normanem Newlanderem si navzájem pomáhají zvládat všechny peripetie stárnutí s humorem. (Netflix)

djfun

Teenageři se moc nepobavěj, ale ti, co to "maj za pár", myslim ohromně!:)) Hodně nadsázky a vytříbeného černého humoru, a spousta "džouků", co "Kameňáci" nepochopěj:) Tak tohle beru! Navíc skvostní Arkin a Douglas, který za roli získal Zlatý globus jako "nejlepší herec v muzikálu či komedii". Stejně tak Zlatý globus 2018: The Kominsky Method - nejlepší seriál (muzikál nebo komedie)! ()

Alex

Nemám slov ! Tak úžasně civilní herectví, jednoduše uvěřitelné situace a skvěle vypointované vtípky !!! Moje velké nadšení pro tento seriál je možná omluvitelné mým věkem, který se blíží hlavním postavám - naštěstí ne věku herců, kteří jsou ve svých rolích perfektní ! ()

HouseMK

Řekli jste si někdy :"Co se stalo s tím fešákem Douglasem? S tím dědkem Arkinem z Malé Miss Sunshine? S tím skrčkem Danny de Vitem, s doktorkou Quinnovou, s válčící paní Roseovou, s tím otravným náborářem z Vetřelců...?" Tak jsou všichni tady, starý ale evidentně živý a v super formě! ()

Milwa

Sex ve městě pro dříve narozené. Já ty staříky žeru. Hlavně překvapivě Alana Arkina, MD je taky skvělý, ale od toho jsem to čekala. ()

Rockerman

Nádhera! Dva staří přátelé ve skvělých hořce-černě-humorných i smutných a hlavně často moudrých dialozích. Douglas i Arkin se výborně doplňují a přináší to zážitek, jakých poslední dobou není mnoho. Kathleen Turner (vůbec jsem ji nepoznal) měla zřejmě nahradit Arkina ve třetí sérii. Občas se ji to i dařilo, ale celkově už to nebylo ono. Příliš byla cítit současná hyperkorektnost a nadřazování žen (zvláště Mindy mě hodně štvala). Více smrti, méně humoru, ikdyž jak si udělali srandu z mnohopohlavního šílenství (aspoň doufám, že si z toho vystřelili) mě velmi pobavilo. První dvě řady za 5, třetí za 4 *. ()

hazaba

Hořkosladká komedie o dvou starých mužích, přičemž cely tón seriálu lze zjistit již po shlédnutí prvního dílu. Ve vsech trech řadách jsou těžké momenty smrti či zhoubné nemoci, které jsou vyvažovány humorem. Jsem ráda, že jsem seriálu dala šanci a vratila se k němu. ()

HenryIvan

Naozaj veľmi príjemná prechádzka obdobím, ktorého sa každý bojí, no nie každý sa ho aj dočká. Ale nie, Michael Douglas a Alan Arkin to tu dávajú na parádu. Je to veľmi príjemné, prirodzené a hlavne nenútene vtipné. Občas sa tu objavia herci, ktorí vám naozaj vyčarujú úsmev na tvári a to je ďalší plus. Veľmi podarené. ()

Torgal

Dvaja starí páni si otvorene robia srandu zo svojho veku a všetkého čo s tým súvisí (hlavne teda zdravotných problémov). Douglas a Arkin sú vo svojich roliach skvelí a na ich vzájomnú interakciu, keď si navzájom dobromyseľne brutálne nakladajú bomby nefiltrovanej úprimnosti (predovšetkým Arkin Douglasovi) je to najlepšie, čo má tento seriál na sklade. Sledovať to bolo odzbrojujúcim spôsobom príjemné a mal som pritom úsmev od ucha k uchu, i keď sa nejednalo o žiadny iskrivý humor. Preto som vôbec nepochopil zmenu smeru v druhej sérii, kedy ich spoločných scén výrazne ubudlo a spolu s tým aj humoru. Miesto toho sa riešilo Arkinovo milostné tokanie, ktoré vyšumelo do stratena (podobne ako Douglasovo z prvej série), ale jeho postave obrúsila skoro všetko čo na nej bolo zaujímavé. V tejto sérii ma ešte negatívne prekvapili zbytočné a dlhé etudy z hereckej školy, ktoré seriálu nemali žiaden prínos. No a v tretej sérii sa už Arkin ani len nevyskytuje! Nechápem, aký zmysel malo natáčať ju bez neho. Bolo to ako Laurel bez Hardyho, Tom bez Jerryho. Tvorcovia seriál aj napriek tomu ukončili ešte celkom so cťou, ale bolo jasné, že toto už nikoho nemôže zaujímať. Dokonca aj časti v hereckej škole mali tentokrát pointu a viedli k vtipnému cameu Morgana Freemana. Inak ale musím povedať, že takú zmätočnú prácu s postavami som už dávno nevidel. Najmarkantnejšie je to vidieť na postave Lisy Edelstein - v prvej sérii je to nezodpovedná fetáčka, v druhej si vstúpi do svedomia a úprimne sa kajá, aby sa z nej v tretej sérii stala dedičstva chtivá harpia. Wtf. 6+/10 ()

Chosef76

Tady je všechno správně. The Kominsky Method mě ujistil v tom, že k dobré zábavě už mi stačí skvělí herci, dobré dialogy a inteligentní humor. Těším se na další sérii. 100% ()

Jablek

První a druhá série super, ve třetí se z toho bohužel stává celkem přitroublá záležitost a to dost okatě už v prvním dílu... ()

haWranka

Nikdy by mě nenapadlo, že mě tak moc bude bavit seriál o stáří. Ale tady se hláškuje jako o život, humor je někdy opravdu na hraně, ale nepřekračuje jí. Prostě je to legrace a herci se překonávají. ()

Mkartaylas56

Opravdu skvělá oddychová komedie, která se svým humorem nesnaží za každou cenu (i za pomoci zbytečně hloupého humoru) diváka rozesmát a přece jsem se u ní skvěle bavil. Jak Alan Arkin, tak hlavně Michael Douglas si zde střihli dva staré šviháky, kteří jim perfektně sedli a v každém díle jsem si jejich výkony užíval. Navíc ani kratší stopáž dílů seriálu neuškodila, ba naopak, kratší 25 minutové díly jsem s chutí smlsnul. Takže za mě velké doporučení a určitě se nebojím říct, že se jedná o jednu z nejlepších věcí, co jsem na Netflixu doposud viděl (alespoň v rámci komedií). 90% ()

iz67

Tak tohle je moc mile a vtipne. Idealni relaxace pro starsi lidi, takze si to uzivam. Pro Arkina mam slabost uz od Hlavy XXII. A Douglas delal producenta Preletu nad ... Takze je hezky, ze si to hosi uzivaj, takze si to uzivam. ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)