Učitel herectví Sandy Kominsky se svým nejlepším přítelem Normanem Newlanderem si navzájem pomáhají zvládat všechny peripetie stárnutí s humorem. (Netflix)

Lacike

Chuck Lorre pre zmenu zase boduje s kvalitným seriálom o dvoch starých páprdoch, ktorí riešia svoj zdravotný stav, problémy so ženami a nechýbaju ani ironické poznámky na Hollywood. Parádne tu exceluje ústredná dvojka. Klasicky nezodpovedný frajer Douglas a trochu neurotický Arkin. Vo vedľajších úlohách sa tu mihne viacero ďalších hviezd, väčšinou tiež v pokročilom veku. Samozrejme nesmie chýbať Douglasov kamarát De Vito v skvelej úlohe urológa, ktorý si vychutnáva vyšetrovanie prostaty. Celé to pôsobí ako jeden film rozdelený na 8 častí, takže keď si to pustíte naraz, tak to ubehne ani sa nenazdáte. Váhal som aj nad piatou hviezdičkou, ale príliš ma nebavili scény v ktorých Douglasova postava vyučuje herectvo mladých hercov z ktorých boli niektorí príliš divní. Celkovo som nadšený, keďže som sa tak dokonale stotožnil s dvojicou postáv, ktoré čúrajú morzeovku (ja zatiaľ čúram plným prúdom) na rozdiel od všetkých tých supermanov, ktorý v slipoch zachraňujú po x-tý raz svet. 9/10. ()

Jarabara

Je to už dávno, co Michael Douglas patřil k mým hereckým idolům. Válka Roseových, Základní instinkt, Skandální odhalení a další …, prostě zlatá devadesátá ve filmu, ztělesněná tímto frajerem, který se mi líbil tak, že bych si ho musela vymyslet, kdyby nebyl … V posledních letech jsem však na něj nějak zapomněla, nevěrná jsem mu byla, tak se mu tímto omlouvám. Seriál Kominského metoda od Netflixu pro mě vrátil Michaela Douglase do hry a to tím nejlepším možným aktuálním způsobem. Seriál již dávno není podřadný žánr, spíše naopak, a tak se už nikdo, kdo je ve věci, nediví, že v něm hraje hvězda jeho velikosti. Douglas zde rozehrává příběh starého herce, který už moc nehraje, ale úspěšně vede vlastní hereckou školu. Jeho celoživotní přítel (Alan Arkin) je zároveň jeho agentem, který mu sice moc rolí nesežene, ale sám je v roli přítele dokonalý. Oba muži se škorpí, špičkují, hádají, někdy i urážejí, ale hlavně se mají nádherně chlapsky rádi, pomáhají si a nemohou bez sebe být. Zde se nabízí Kunderův citát o přátelství mezi mužem a mužem, kdy doktor Havel ve Směšných láskách praví : Tento vztah nepocákaný blbstvím erotiky, je jediná hodnota, kterou jsem poznal v životě.“ Po shlédnutí první série jsem nadšená a těším se na další příhody obou přátel, na jejich úžasný, intelektuální a často i sebeironický humor a člověčinu v tom nejlepším slova smyslu. Seriál asi neosloví velmi mladé diváky, čímž je nechci podceňovat. Rozhodně ale, pokud už máte kus života za sebou a je vám tento druh humoru blízký, neváhejte . A jen pro úplnost, milé dámy : Michael je stále frajer i ve svých letech! ()

ScarPoul

Ono to nie je o divadle a herectve ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Všetky dejové línie majú doprovodný charakter a snažia sa ozvláštniť ústrednú myšlienku seriálu. A tou je vysporiadanie sa so svojou smrteľnosťou. Staroba nie je ľahká. V prevedení ústredného dua Douglas a Arkin je dokonca trestuhodne cynická, nepríjemná a smutná. A byť tam niekto iní, nemuselo by to ani z polovice fungovať tak, ako to funguje teraz. V konečnom dôsledku je celé pozadie bezútešné, ale postavy sa to snažia brať s humorom a s nadhľadom. To sa im ale nie vždy darí. Dej je plynulý. Emócie sú pekne rozložené. A celé je to uveriteľné a vôbec nie hlúpe. Nejedná sa o žiadne veľké dielo. Je to len séria príjemných a nepríjemných stretnutí dvojice priateľov v období, kedy ich už asi veľa dobrého nečaká. Hoci oni sa snažia, aby tomu tak nebolo. 1.séria - 80% ()

Michelle75

Krásných šťavnatých 80%. S Dannym DeVitem je i rakovina prostaty málem radost. Neříkám, že je to dokonalé,ale Arkin, Douglas a spol. prostě hrají jako staří kámoši, kteří se popichují, hádají, nesnášejí,ale stejně tady pro sebe jsou a to jejich škádlení je prostě balzám a radost nejen pohledět. Oddychovka, kdy by mě nenapadlo, že pánové 70 a 80+ mě budou takhle bavit. |:) ()

Soweek

Před seriálem jsem byl poněkud skeptický, jelikož jsem se obával celkově senilního přístupu k divákovi. A ve finále tomu tak je. Vtipy jsou sice celkem trefné a mají klasický šmrnc Chucka Lorra ( Lorreho? ) a Douglas s Alanem jsou skvělí, ale celkově je seriál takoví nijaký a spíše opravdu určený staršímu divákovi. Nepochybuji, že zde oba pánové nechávají srdce i životní zkušenosti, které promítají do problémů svých hrdinů, ale prostě nejsem cílovka. ()