Sandy a Norman čelí novým vztahovým, pracovním a zdravotním problémům ruku v ruce s humorem, láskou a notnou dávkou sarkasmu. (Netflix)

vyfuk

Bál jsem se pokračování. Zároveň jsem byl zcela natěšený. Nedokážu to vysvětlit, ale The Kominsky Method ve mne nechal určitou poetiku a háček, který mi plně stačil k tomu, abych čekal velmi trpělivě a s nadšením. A ono se stalo. Přišlo a odešlo. Ale to mezi tím bylo k nezaplacení. Seriál odstartoval svým klasických gerontovským humorem, situacemi a skoro až černými situacemi, které ho provázeli skrz naskrz a udělali z něj událost roku. S postavami jednoduše žijete. Chcete vědět, co bude dál a fandíte jim, jak jen můžete. Jsou totiž autentické, vtipné a jednoduše živé. Je to tak nějak jako koukat na obraz z reálného života. Občas se objeví něco mimo, ale jde o tak malou věc, že ji skoro ani nejde zmínit. Protože si člověk na nic ani nevzpomene. Lorre našel v sobě něco starého, nevysloveného a skvělého. Něco, co bude jeho opus a má k tomu nakročeno. Jednoduše nádhera. ()

Mkartaylas56

Kvalitativně srovnatelné s předešlou řadou, takže za mě opět výborná komediální jednohubka, plná jedinečného a neskutečně zábavného humoru, kterou navíc neocenitelně obohacuje výborné herectví Michaela Douglase a Alana Arkina, kteří si mezi sebou udržují úžasnou chemii. Zkrátka je to opět pecka a minimálně pro uživatele Netflixu must see záležitost. 90% ()

VanTom

Pořád maximální pohodička (první dva díly TOP!) – Michael Douglas a zejména Alan Arkin cynicky perlí tak, že zjevně občas odbourávají sami sebe, své kolegy a dovedu si představit, že i celý štáb. Přidávají se výrazné vedlejší postavy (Jane Seymour, Paul Reiser!) a kromě obvyklých seniorských radostí ("radostí") též nějaké ty závažné starosti (rakovina) – věk holt nezastavíte, ale nemusíte mu podléhat. ()

Lacike

2. séria dejovo plynule nadväzuje na prvú a aj kvalitatívne je na tom rovnako. Čiže veľká spokojnosť. Ústredná dvojka neustále boduje vtipnými hláškami. Hlavne Arkin si ma úplne získal. Z nových postáv zaujme stále nádherná Jane Seymour s ktorou začne chodiť Arkin a riadne ostarený Paul Reiser, ktorý začne chodiť s Douglasovou dcérou, čo je zdrojom mnohých vtipných scén. De Vitova postava sa tentoraz nedostaví, ale aspoň spomenuli herca De Vita. Seriál dokáže byť aj vážnejší a dojímavé scény fungujú rovnako dobre ako humorné. Znova sa nezabudne zabŕdnuť aj do Hollywoodu alebo súčasnej politickej korektnosti. Snáď asi už len starí ľudia si môžu dovoliť byť normálne nekorektní. Potešilo aj niekoľko cameo výstupov. Asi jedinou chybou tohto seriálu je, že každá séria je tak strašne krátka. Kľudne by som prijal aj dvojnásobný počet dielov. 9/10. ()

Víteček

Trošku jsem měl pocit že to více sklouzává do takové obvyklé "sitcomovatosti", ale stále jsem se dobře bavil, i když to bylo mírně slabší. Pro třetí řadu hlavně doufám, že to nebude pokračovat po obvyklé křivce, kdy se seriály stávají absurdnějšími a křečovitějšími aby udržely pozornost, ale že se to spíš navrátí k původnímu, trochu hořko sladkému pojetí a hlavně, že se to dočká rozumného konce místo natahování. 73 %. ()

• Dva studenti v Sandyho herecké škole hrají scénku ze seriálu Dva a půl chlapa (od r. 2003), který napsal, stejně jako Kominského metodu, tvůrce a scenárista Chuck Lorre. (Miro_CZ)