Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

mistrpropr

Slabota a nejhorsi dil z cely serie. Navrat puvodnich hercu je jedna z mala dobrych veci, akce slusna az tak od poloviny a do titulku obsazeni, by jeste urcite meli dopsat jako herce "nahodu", protoze tolik nahod, to se jen tak nevidi... 😁 Nicmene puvodni myslenka filmu urcite vypadala lip na papire, nez jak to to ve finale dopadlo... Skoda ()

Giorgione odpad!

Jurský svět: Parodie pokračuje. Tentokrát ovšem trochu jinak. Zatímco druhý díl byl na spousta místech k smíchu, třetí díl je prostě prázdný. Rád bych upozornil na skutečnost, že první Jurský park vyšel roku 1993 a nyní je rok 2022. Bylo by fajn se už někam konečně posunout, přijít s nějakou novou myšlenkou, a ne pořád opakovat to samé jak zaseklá deska. Návrat původních tří vědců moc nefunguje, ehm, ehm, ehm. A jejich setkání je prostě prázdné. Záporák je unikum, to je snad poprvé, kdy jím je někdo, kdo by šel popsat jako akademický suchar, bez charismatu, respektu, kterého skoro nejde brát vážně a scény s ním jsou skoro k smíchu. Na to, že jsme o třicet let dál, tak mi místy připadalo i docela hrozné CGI. Jakkoliv mám rád ekologii, nepochopím, proč do Jurského světa proboha rvát kobylky a ztrácet čas s řešením dopadů na lidstvo. Jinak to má pěkné, místy až dravé tempo, člověk se u toho nenudí, ale současně mu to prostě nic neřekne. Akční scény jsou fajn, stejně jako zapojení dinosaurů do světa lidí. Někteří z nich jsou dokonce opeření a je fajn vidět film, ve kterém se nově objeví Giganotosaurus, Therizinosaurus nebo i Dimetrodon. Paradoxně by mohli mít více prostoru. DeWanda Wise je super. No... a to je všechno. Kdyby tohle byl samostatný blockbuster, dám 1-2 hvězdičky. Ale jako vrchol celé trilogie? Vážně? Po třiceti letech od prvního Jurského Parku takhle zakončit trilogii na něj navazující? Vždyť první film byl na svojí dobu převratný pro svoje efekty, čím je proboha převratné tohle? Ničím, je to prostě nonsense, zbytečný film, který jen likviduje ještě docela dobré jméno původní trilogie a ještě víc mrví ne moc dobré jméno té současné. Jediný dobrý Jurský Svět tak zůstává ten první. Když jsem jej před lety viděl, nečekal jsem, jak pro mě po zakončení trilogie bude nejpodstatnější skutečnost, že ve Futuru mají až do 22:00 a můžu si dát ještě jeden Twister Tahini v KFC. Thank you very much, Trevorrow! ()

Kecupak

Určitě nejhorší díl celé ságy. Scénář špatný, děj špatný, zápletka vlastně o ničem. Z této stránky film nezabodoval. Akční scény a především ta na Maltě byla ačkoli nelogická, tak dobře natočená a byla tam ta akční energie. Vlastně tam byla znova pospolu nostalgická trojice z prvního dílu. Bohužel to na mě nezapůsobilo. Nějaký menší závan nostalgie tam byl, ale stále nic extra. Konec filmu nudný. 3 dinosauři se perou a naše skupinka lidí tam pobíhá ze strany na stranu. To má být velké finále? Když se na to tak dívám, tak těch třech hvězdiček je možná moc. Jediné štěstí že to jsou stále mojí oblíbení dinosauři, kteří mě  doprovází už od dětství. Ale nějaké pozitivita se na filmu samozřejmě najdou. ()

Yuri_Boyka

"Ty si niečo sľúbil dinosaurovi?" Finále Jurassic World trilógie je tu a kritici ho, ako hladné raptory, bez ľútosti trhajú na kúsky. Na RottenTomatoes je priemer hodnotení kritikov, v tejto chvíli, 30 % a tak film nadobúda "úspech" v podobe najhoršie hodnoteného Jurassic World/Park filmu vôbec (na návštevnosti kín sa to ale zatiaľ neodráža). Ale je to skutočne tak zlé? Sám som svoje očakávania, ako obrovský fanúšik tejto franšízy (a čohokoľvek s dinosaurami vo všeobecnosti), krotil, ale musím povedať, že úplne zbytočne. Áno, Colin Trevorrow nie je Spielberg a ani sa ním nesnaží byť, čo už bolo jasné pri predchádzajúcich filmoch. Scenár zachádza do extrémnych absurdít, kde by sa v každej druhej scéne dalo prstom ukazovať na nejaký nezmysel. Otázkou je, či je film dostatočne zábavný na to, aby stupídnosť scenára dokázal vyvážiť. Bez okolkov zdôrazňujem, že je a veľmi. Má síce slabší rozjazd, prvá tretina nepôsobila veľmi sľubne. Ale potom to nabralo výrazné grády a vybralo sa to smermi, ktoré miestami pripomínali Fast & Furious alebo Bonda (s dinosaurami). Akciu v tomto filme absolútne milujem, drvivú väčšinu času je zvládnutá viac než solídne. Čo však milujem ešte viac, je to, prečo vlastne na tieto filmy chodím a to sú dinosaury. Tými sa tu absolútne nešetrí. Je to jedna scéna s dinosaurom za druhou, a čo nová scéna, to nový dinosaurus. Veľmi ma potešilo vidieť také druhy ako Giganotosaurus, Therizinosaurus, či Pyroraptor a rovnako ma potešilo aj operenie na niektorých z nich. Z vizuálneho hľadiska je film veľmi pôsobivý. CGI je snáď najlepšie v sérií a tiež tu bolo použitých pomerne dosť animatronických modelov, za čo dávam veľký palec hore. Dominion celkom jasne vsádza aj na riadnu dávku nostalgie, preto tu máme starú známu partiu z originálneho Jurského parku a podobne aj obrovské množstvo odkazov, či  scén zrekonštruovaných z originálu. Film je ale trochu dlhší ako by nutne musel byť. Máličko okresať nudnejšie časti by neuškodilo. Na záver také stručné zhrnutie: Je film stupídny? Je. Je to najstupídnejší film aký som kedy videl? Ani zďaleka. Je film zábavný? Veľmi. Zaslúži si 30 %? Určite nie. Tejto sérií sa vždycky vo mne podarilo prebudiť toho malého chlapca, ktorý túžil byť v dospelosti paleontológom a inak to nie je ani s Dominion. Ak ste dino-fanatici, určite nepremeškajte možnosť vidieť film v kine. Hodnotenie: 7/10 ()

Parolka

Úžasný, perfektní, dokonalý! Akce střídala akci. Celý dvě a půl hodiny jsem ani nedejchala. Největší nostalgie. Nemám slov, za mě nejlepší ze všech dílů! 😊 ()

Lucy39

za běžnou normální matku mi dovolte sdílet pocit : uff, víte, že kulturní zážitky miluju a ráda sdílím   Ale Jurský svět - Nadvláda byl asi jediný film, kdy můj muž usnul, já se dívala po dvou a půl hodinách na hodinky, holky zajímaly křupky a pokec s kámoškou a v celém Kině to evidentně bavilo maximálně tak s přimhouřením oka jen hochy mezi 10-12 lety..  Někdy by bylo dobré dát na Pokračování úspěšných filmů po dvojce max. STOP a nechat na tom to, co dřív bylo dobré.. a Otrávené kobylky a ještě obřejší a obřejší ještěři to fakt nejsou  .. dodatek pro čsfd : kamera OK, boje ještěrů také, občas fajn zvraty v ději ze sci-fi do reálu.. ale šííleně a nepochopitelně Dlouhé, nezáživné, protahované, a k jedničce ani ke dvojce si to nemůže ani čichnout ! ráda dám prachy za dobrý film, ale za tuhle srá-goru bych příště nedala ani kačku. ()

jmennno

Nebylo to špatný. Trochu váhám, jestli nedat místo tří hvězdiček jenom dvě, ale jednu přidávám pro humor, který film obsahuje. Myslim, že je to tak trochu klasika. Ale musim říct, že se mi moc líbil konec. Bylo to velice dojemné. Až jsem se málem musela bránit slzám. Za znovushledání jsem byla ráda. Každý divák ví, co od toho může čekat. Jdete zkrátka najistotu. A proč ne, když to stále funguje. Takový film na pohodu. ()

Enon

První Jurský Svět je pro mě naprosto srdcová záležitost, když tento dinosauří film v roce 2015 attackoval kina tak mně bylo 11 let. A asi mohu říct, že se do dnešních dní jedná o jeden z mých nejsilnějších kino zážitků. Mohu také říci, že je to jediný film, který se svou kvalitou múže srovnávat s původním Jurským parkem. Bylo to pro mě skutečné zjevení. Přesuneme se do roku 2018 kdy vyšel Zánik říše. Kvalita šla dost dolů. Film to nebyl úplně špatný, mělo to dobré momenty, hudbu i kameru ALE… Ten film byl jen klasický vypínák mozku. Což není nutně špatně ale bohužel já sem znal kvalitu jeho předchůdce. Prostě Jurský svět a původní Jurský park měli určitý přesah narozdíl od všech ostatních dílů. Myšleno tak, že měli velmi silné emočně vypjaté chvíle kdy ste se opravdu báli co se stane, jestli naše postavy přežijí. Dinosauři zde působili skutečně jako stroje na zabíjení, které žerou cokoliv co se jen trochu pohne. Postavy zde umíraly, a to je můj hlavní problém s ostatními díly této série. A v Zániku říše sem s tím měl největší problém. A tento problém bohužel přetrvává i v tomto díle. Ale… není to tak špatný. Takže nyní se konečně přesouváme k samotné recenzi na tento nový počin z Jurské série s podtitulem NADVLÁDA. Všichni neustále haní tento film za přehnanou stopáž, tak já si dovolím s nimi nesouhlasit. Sice to je možná dlouhé. Jenže ten čas je podle mě skutečně dobře vyplněn, neustále ten film na vás hází jednu akční scénu za druhou, ten děj se pořád posouvá dopředu a opravdu to má skvělé tempo. Můj názor. Co se týče scénáře, tak samozřejmě, nečekal sem nic ohromnýho. Což se potvrdilo, je to dost hloupé a ohrané. Ten film možná není nějaká nová Nolanovka ale je opravdu zábavný. Narozdíl od Zániku kde vůbec nevyužívali to téma toho ostrova a v každé půlhodině sem myslel, že usnu. Tady těch akčních scén bylo tolik, že sem je možná ani nedokázal spočítat na prstech dvou rukou. Možná to už potom ke konci působilo trochu přehnaně a zaplácaně. Ale když si vzpomenu na akční scénu na Maltě, Therezinosaurus v lese, konečný souboj a třeba souboj na ledě tak to byly skutečně dost kvalitně sestříhané a natočené akční scény. Jedna věc tomu ale stále chybí, ty dinosauři neloví a nechovají se jako zvířata. S tím souvisí, že našim postavám nic nehrozí, nebo jakoby hrozí ale vy víte, že se jim nic nestane.To je prostě strašný průšvih. Takže i když postavy vyváznou ze všeho na těsno a na poslední chvíli tak vy se o ně nebojíte. Zaporák, toho taky hodně lidí nemá rádo, mě přišel dost v pohodě v porovnání se Zánikem říše, dál bych to nijak nerozpitvával. Postavy z prvního dílu jsou zpět a já sem byl z toho nadšený, byl sem fakt rád, že je vidím. To provedení sice mohlo být o trochu lepší, a naše nové postavy se s těmi starými mohly potkat dřív, ale tak budiž no. Jinak další zásadní problém s tímto filmem mám následující: Ti dinosauři se vážně sekali?? Nechápejte mě špatně možná mám problém s očima ale přísahal bych, že ty efekty byly značně nedolazené, speciálně Giganotosaurus a místama i T rex a Blue. Tomuto filmu dávám 68%, celkem dost zábavný akčňák. () (menej) (viac)

Opavak

Nadvláda - jo, to určitě. Jak udělat ze super filmu film pro všechny věkové kategorie. Hlavně tedy pro děti.Po líbivé jedničce a po nudné dvojce tu máme třetí, finální díl. Díl, který měl propojit jak park, tak svět. Měla to být akce, kterou jsme ještě neviděli. Měla to být bomba. Aspoň podle herců a ukázek. Já opravdu moc doufal, že se děj bude převážně odehrávat v civilizaci. Ale to se odehrával asi 20 minut a zbytek tu máme opět nějakou džungli a korporaci. Kobylek tu vidíme více jak dinosaurů, holka, kterou unesli jim před zraky jen tak uteče, staří herci jakoby tam nebyli. Žádná krev, za celý film uvidíte snad 1 nebo 2 zabití dinosaurama? Když nevíte coby, příjdete opět s největším dinosaurem na světě. A ani ten nedokáže nikoho chytit a zabít. A když může, po hodině snahy si to najednou rozmyslí a odejde :) Nebo stačí nahodit drsňácký kukuč, natáhnout ruku a on si odejde :) co to do prd****?! Logika hlavních hrdinů taky pokulhává a celkově na to, že to mělo být velké finále z filmu máte pocit, že filmaři neví, proč film točí. A tak to mohl být super film dinosauři a civilizace! ()

Vampiroza

Fakt zbytečný film. 20min z 2,5h dobrých a zbytek odpad celé série. Takovou kopačku jsem teda nečekal. Možná kdyby se tvůrci všech dobrých značek konečně vysr..... Na debilní camea a rodinné hodnoty... Mohl to být dobrý krvavý akční film s dinosaury. ()

Sam.Sepiol

Žádné překvapení se tu nekoná. Vlastně vše co funguje v předešlých dílech funguje i zde a naopak. Celé je to jen okořeněné o návrat postav z původního Jurského parku s nefunkčním zápornou postavou. To jsou veškeré pocity z návratu dinosaurů na plátno a to mluví asi za vše. ()

Farnstorm

Jurský svět byl byl takový průměr/podprůměr. Doufal jsem že jako hlavní bestii zase neudělají nějakého geneticky nasteroidovaného dinoše, místo toho dostaneme brouky. Jestli se jedná o poslední díl tak budiž ale pokud chtějí dělat další takové kraviny tak chraň nás bůh. Jurský svět byl celkově pro mě velké zklamaní oproti Jurskému parku ale zaleží na vkusu. ()

DiableBlanc

Oceňuji návrat hlavního tria z úplně prvního Parku :) všichni herci vypadají skvěle a působí, že si film užívají ...ale jinak je za mě film trošku až moc přeplácaný ...začátek je spíše nudný s prvky filmů alá Rychle a zběsile ...černý trh mi přišel taky lehce mimo ...a konec až moc předvídatelný ...ale zase je pravda, že T-Rexovi snad každý fanoušek fandí a přeje si jeho vítězství ...každopádně i příběh má své díry - každopádně oceňuji začlenění některých současných témat :) ()

krysonoha odpad!

Tento film je ostudou filmové frančízi, něco tak hloupého jsem neviděl od Venoma 2. Ten který dělal scénář by měl jít za tohle do pekla. I když se řadí jeff Goldblum mezi me oblíbené herce zde vydává jako většina ostatních herců absolutně otřesný výkon. Absolutně trapné scény kde si asi Chris Pratt hraje na Jak vycvičit draka protože ten film je milionkrát lepší než tahle otupující hromada sraček. Od druhého dílu, značka existuje jen pro peníze a nemá smysl ji točit. Prosím dejte mi nějaké nové aspoň průměrné filmy. - 3% ()

Thairon

Zezačátku jsem byl celkem zděšený, že v tomto filmu vlastně vůbec nepůjde o dinosaury jako spíš o geneticky vytvořenou holku. Naštěstí se pak vše zlomilo a divák dostal téměř to co vyžadoval. Návrat trojky vědců z Jurského Parku byl skvělý a rád jsem viděl jejich obličeje i v tomto snímku. Musím ale vytknout že na rok 2022 vypadaly některé záběry dinosaurů příliš úměle a troufnu si říct že chvílema i více než v Jurském Parku 3, který jsme poprvé viděli v roce 2001. Přesto můžu říct že snímek se celkem povedl a určitě stojí za shlédnutí. Dám sice pouze 3 hvězdy, ale je to spíše 3+. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)