Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

kamilao

Příběh, který ve vás doopravdy něco zanechá a který vás nenechá v klidu, je o skupince chlapců - kamarádů, kteří se proviní hrozným činem a budou za to více než potrestáni. Stráví několik měsíců v ústavu pro mladistvé. Tím bohužel končí jejich dosavadní a celkem šťastný život. Co se děje za zdí ústavu, je jedním slovem masakr. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů vůbec. Herecké výkony Roberta De Nira a Kevina Bacona jsou famózní. Ovšem ostatní herci jako Brad Pitt či Dustin Hoffman, také nezůstávají pozadu. ()

Limewithmint

Film Spáči jsem shlédla na základě přečtení stejnojmenné knihy. Co se stane z poměrně dobrých chlapců, kteří udělali špatnou věc a tvrdě za ni zaplatili? Je možné se pomstít za zločiny, které na nich byly spáchány? Na tyto otázky ve filmu dostanete odpověď. Film je strhujícím vyprávěním o osudech čtyřech kamarádů, kteří se s temnými chvílemi mládí vyrovnávají rozdílnými způsoby, ze dvou se stanou zločinci, kterých se bojí polovina města, dva v životě relativně "uspějí". Příběh je promyšlený, je fascinující sledovat, co touha po odplatě a soudržnost dokáže. Díky knize a tedy hlubší znalosti postav jsem tento film opravdu prožívala společně se všemi aktéry. ()

Wolf28

Brad Pitt tu je vážně herecká superstár i ten co mu kradou vozejk hod dogů je proti němu herecká superstár ten pohled jak naháněl toho kluka a pauza na rozdejchání... super ...... ()

brckoveliky1

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Strhující příběh, který má dvě roviny. Film nezklamal a při jeho sledování jsem byl do příběhu ponořen od úvodní scény až po závěrečné titulky. ()

smajki

Velice temné, mrazivé a brutální, silná atmosféra a všudy přítomný strach a nejistota. Jedná se o jeden z mála filmů, kdy mě mrazí v zádech ne z toho co vidím, ale z toho co slyším a co si představuju. Klobouk dolů před chlapci, kteří hráli své role fantasticky a počínali si jako zkušení herci. Obsazení bylo taky vynikající, Pitt i De Niro nemusejí být na scéně ani polovinu děje a přesto na ně koukáte s otevřenou pusou. No a Kevim Bacon, byl tak neuvěřitelně fanatický a odporný, že by mohl být předlohou pro ostatní filmové tyrany a surovce. Téměř dvou a půl hodinová stopáž zde není vůbec žádným problémem. ()

Oxytocin

Pokud opomenu předlohu, tak pro neznalého diváka se k přirovnání jedná o kombinaci několika filmů. Nejvýrazněji pak "Tenkrát v Americe" a "Vykoupení z věznice Shawshank" a pak z velkého výběru ze soudních síní. K hlavnímu "tématu" se pak přidávají další... Bohužel na tomto světě se dějí špatnosti, o kterých ani sami hlavní účinkující nemají mnohdy sílu mluvit. Touha zapomenout je někdy to jediné, co jim zbývá. Zde však partička kluků, a později mužů, chce něco více než zapomenout. Pomstít se a to důmyslným způsobem, který byl připravován několik let bez ohledu na překvapivé shledání a konfrontaci s hlavním trýznitelem, Baconem. Napínavý a působivý příběh s kvalitou vedlejších postav. ()

Artess

Film kde Robert de Niro nebo Dustin Hoffman hrají vedlejší role? Nevěřil bych tomu, ale je to tak. Herecké obsazení se mi líbí, scénář je taky dobrý. ()

lineker

Film lze bezpečně rozdělit do tří částí před Wilkinsonem, ve Wilkinsonu a po něm. Z nichž první dvě jsou vynikající a třetí z mého pohledu již trochu pokulhává. Všemi třemi epizodami se ale jako jasný bod proplétá herectví Roberta De Nira a myšlenka jaké by byly životy tří adolescentů nebýt nešťastné události s párkařským vozíkem. ()

Akinaz

Pravdivý příběh o síle přátelství a bezcitnosti v rukou mocných. Dech beroucí herecké výkony v podání mladých herců, kteří se své nelehké role zhostili na jedničku, ale i jejich dospělé verze, kteří svá traumata a bolesti vláčí sebou. Bolestně výborný film, který mě nikdy nepřestane šokovat svou upřímností, otevřeností a místy až syrovou krutou realitou. Na konci všeho se ve mě vždy odehrává emocionální boj, kde se o prvenství perou emoce jako lítost, vztek, soucit a hořkost. Ani jedna však nikdy nevyhraje. Tento film rozhodně stojí za shlédnutí, v mém případě opakované, protože jen od málokterých filmů odcházím s takovým vnitřním rozpoložením a hlubokým prožitkem. Klobouk dolů před všemi hereckými aktéry i kameramany, neboť některé scény točit, nebylo dle mého názoru vůbec lehké, stejně jako není lehké se na ně dívat a nic necítit. Mám ho pod kůží. ()

Bulhar

Když jsem tento film viděl poprvé ještě jako žák základní školy s pravidelně sníženou známkou z mravů, pěkných pár týdnů po jeho shlédnutí jsem sekal latinu, než mi otrnulo. Naturalistická cesta do hlubin nápravného zařízení pro mladistvé, kde se s nikým moc nepářou. Jediné místo na světě, kde člověk doufá, že nedostane dárek k narozeninám. Příběh o čtyřech klucích, kteří se do podobného zařízení dostali a prožili si zde ponížení na tisíc způsobů. Ovšem i zde platí, že kdo jinému jámu kopá... Film vás svojí atmosférou vtáhne do děje a nepustí. Brilantní herecké obsazení a výkony herců, zejména Kevin Bacon vypadá důvěryhodně snad až příliš. Podle skutečné události - autorovi knižní předlohy a jeho kamarádům se v dětství dostalo od dozorců stejného zacházení. ()

alysek

SPOILER!!! Škoda, že ho mohli zabít jen jednou, hajzla! Film i kniha nenechají nikoho klidně spát úvahami o tom, zda trest odpovídá zločinu. ()

evita_

Priateľstvo na život a na smrť. A áno, po tom čo prežili úplne chápem prečo sa Brad zachoval ako sa zachoval, aj napriek tomu, že išlo o vraždu. A povedzme si úprimne, ujo si to rozhodne zaslúžil. Mladícka nerozvážnosť mala za následok celoživotnú traumu. Je až neskutočné ako jeden čin v živote dokáže zmeniť úplne všetko. Čítať knihu na základe ktorej to bolo natočené musí byť ešte silnejšie ako pozerať film. Zháňam, zatiaľ neúspešne :-( ()

Idear

Drsný a těžký příběh, který se mi dostal pod kůži. Obzvláště scény z ústavu ve mě vyvolávají pocity úzkosti a bezmoci. Skvělé herecké obsazení a velice precizně odvedené herecké výkony. Pokud bych ovšem měla vyzvednout jen jednu věc k filmu, byla by jím bezpochyby hudba. Zejména skladba Everything is Everything - WITCHI TAI TO ... tu jsem si díky filmu zamilovala. ()

karelondatra

SPOILER!!! Herecky i filmařsky kvalitní, ale scénář mi přišel absurdně naivní (nedotažený), čímž v mých očích poslal celý film do kategorie "laciné béčko". Mluvím především o klíčových momentech — pomstě a závěrečném soudním líčení. Nepřijde mi adekvátní (když už tak toužím se pomstít) chlápky, kteří tak brutálně šikanovali a znásilňovali, prostě picnout bouhačkou. Jako pomystychtivý bych jim to určitě takhle lacino nevrátil. A osvobodit obžalované z vraždy jen proto, že zničehonic někdo přijde soudu oznámit, že s nimi byl v době vraždy na basketu, aniž by pak někoho napadlo dotyčné (zjevně překvapené a tedy nepřipravené, jelikož takový zvrat sami vůbec nečekali) vyslechnout a zeptat se aspoň na základní věci, ze kterých by se hned ukázalo, že se neshodnou a celé to je vymyšlená bouda, to ten film dorazilo, protože to vůbec nedává smysl. ()