Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

ttea

Příběh chladnokrevné pomsty, kterou provází pomsta promyšlená. Čtyřem chlapcům vyrůstajícím v newyorské Pekelné kuchyni skončí dětství okamžikem, kdy jsou za svůj přestupek umístěni do nápravného zařízení pro nezletilé. Šikaně i sexuálnímu obtěžování čelí každý z nich po svém, jak v dětství, tak i o mnoho let později, kdy se opět setkávají – dva na straně obžalovaných z vraždy bývalého strážce a dva na straně zákona. Skvělé ztvárnění chlapeckých i dospělých rolí (Brad Renfro, Jonathan Tucker, Brad Pitt, Jason Patrick, Robert deNiro, Dustin Hoffman) dělá z tohoto filmu opravdovou lahůdku. Pro ženy v tomto filmu mnoho prostoru nezbylo, přesto zaujme Minnie Driver v roli sociální pracovnice. ()

Kvico

jeden z filmov ktore som videl este v mojej osobnej filmovej dobe kamennej a ktore sa mi vyrili do pamate spolocne s Shawshankom, Forrstom ci Rain Manon...dostal som sa k nemu o5 uz pred casom, no nechal som si na neho spravny cas a pozrel si ho az s dostatocnym casovym odstupom. Naozaj sa neda pochopit vsetko co film ponuka v rovnakom case. Nieco Vas uchvati uz na zaciatku, no aby ste ocenili potrebujete sami dozriet a vyvyjat sa. existuju rozne variacie ako natocit film o skutocnom priatelske, dneska som mal moznost viediet takisto rozdielne styly podania v rozlusnych filmoch no Sleepers nestretili ziadne body hoci boli az druhi v poradi. Z hercov mi snad mozno prekaza trocha Jason Patric, ktory sa mi tam akosi nehodi, no to je skor len dojem po filme ako pocas neho. Film v ktorom citit stary staru skolu natacania filmov z mafianskeho prostredia, ktory nie je v prvom rade o mafii, vrazdach, podvodoch alebo kto vie com inom, ale o ozajstnom priatelstve... ()

stylR

Film, u kterého začínáte nenávidět systém – systém všeho a zároveň ničeho. Geniální scénář, podtrhnutý úžasnou hudbou (za kterou si Sleepers mj. vysloužili Oscarovou nominaci). Povedený „cast“ a úžasná (v lehce pofiderním slova smyslu) atmosféra. ()

Tomulka

Skvost filmového průmyslu jenž mne totálně zasáhl si zaslouží uznání. Tento film líčí bez okolků skutečnou krutou skušenost čtyř chlapců. Jak tato skušenost ovlivní jejich životy, ale mně nejvíce dostalo to, že jsem vlastně s hlavními představiteli simpatizoval i přes to, že dva z nich byli kriminálníci a vrazi a že pomstu neuznávám. Zločin , kteý byl na nich spáchán bych však neodpustil nikomu a ti strážci si zasloužili odpalatu. Všem kdo mají rádi dramata doporučuji. ()

sospik

Tak tohle byl hodně našláplý film.. občas jsem si říkal to si děláš kozy? byla tam beznaděj, lítost, utrpení.. bylo to nefér.. byl to hnus, je to reálný? jo, myslím, že dost o ději je psáno v obsahu, osobně: De Niro jako kněz je prostě best, nějak si nevybavuji nejlepší scénu, ale neodpornější byla když museli kluci kouřit bachařům nebo měl být strkán někomu při modlení obušek do prdele.. ouu ()

Trescha

Knižní předloha je totálně nadupaný,strhující nářez.Film pokračuje přibližně ve stejné kvalitě,jenže samozřejmě celý oběm knihy nešlo nacpat do jednoho filmu.Vynikající výkony všech zůčastněných,no prostě chuťovka. ()

Alne

Vzít zákon do vlastních rukou a jednat po svém, tak abych se spravědlivě pomstil. Tohle téma je mému srdci velmi blízké. 5*. ()

max cady

Nemuzu si pomoct,pribeh z italske pekelne kuchyne-Levinson ani chvili me nepresvedci,ze prostredi je italske.Na tomto filmu je obrovske plus herecke vykony.Niro,Hoffman zde hraji vyborne,ale stejne prumer ()

TOPmoovie

priznanie dozorcu na sude,bolo v kontexte celeho filmu naozaj naivne, a je to cast filmu ktore je zla, a uplne nepravdepodobna. ale inak je to film ktory musite videt, ()

pirate

První hodina mě dokázala vtáhnout, ale překvapivě atmosféra druhé hodiny upadla a zbylo soudní drama, nebo tak podobně se to dá nazvat. Čas utekl dobře také, bohužel film vnímám jako ty běžné ostatní. 60%. ()

f.e.a.r

Dnes som si opäť pustil tento film po cca 10 rokoch a tak ako ma bavil vtedy bavil ma aj teraz...film o sile kamarátstva ktoré sa v dnešnej dobre už len tak nevidí...o to viac si ho vážim a o to viac si tento film cením..podľa môjho názoru nedocenený film.... ()

spalep

Slusne psychologicke drama. Ve druhe polovine je sice trosku protahovane a clovek tak nejak citi co se stane, ale emoce tady hraji hlavni roli. Kdyz vas totiz film donuti sympatizovat s vrahy, pak byl podle vseho dobre natocen. ()

otecBobby

Ze Spáčů jsem si vypůjčil přezdívku od de Nirova otce Bobbyho. Hraje kněze a hraje ho stejně dobře, jako hrál Jimmyho Conwaye v GoodFellas. Tohle umí jen Bobby. Stojí po boku kluků z Hell's Kitchen v dobrém i ve zlém. Pohled do De Nirovy tváře ve chvíli, kdy se dozví o hrůze, kterou kluci prožili, považuji za jeden z vrcholů jeho herectví. Nemůžu opomenout klíčovou scénu s vozíkem na hot dogy. Pořád se mi ta draze zaplacená klukovina promítá před očima. Kde legrace začíná a kde končí? ()

Nepharit

Viděl jsem jako teenager shodou okolností společně s kamarády. Možná i proto mne ten film tolik upoutal tím, kterak vypovídá o přátelství kluků, které se přes hořkost jejich dětství přenese do dospělosti. Výborné herecké výkony vedlejších postav Bacon a hlavně De Niro. Skvělý příběh s atmosférou doby v které se odehrává, který si můžu pustit kdykoli a dle mne jeden z nejméně doceněných filmů. ()