Vrahovia mesiaca kvetov

• Česko Zabijáci rozkvetlého měsíce (viac)

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. (Cinemart SK)

geraltx01

Kdyby to šlo, dal bych tři a půl. Leonardo DiCaprio je za mě jeden z nejlepších herců současnosti. Téma filmu je skvělé, bohužel mi tam chyběla nějaká gradace emocí. Největší slabinou filmu je ale jeho délka. Skoro 4 hodiny si nemůže dovolit téměř žádný film. Být to o hodinu kratší, tak dávám 4 hvězdy zcela s čistým svědomím, možná i těch 5. Bohužel délka filmu je opravdu zabiják Zabijáků rozkvetlého měsíce. Některé scény zde být vůbec nemuseli. Film má skvělý soundtrack, záběry jsou úžasné, Leonardo v roli hloupého hajzla je opět výborný ale když to srovnám třeba s Revenantem. ()

Filmoar

Super herci, super kamera a dokonca aj fajn námet ale to bola taká nuda, taká ani neviem ako to nazvať... tam sa snáď bilo všetko so všetkým. Ja si neviem pomôcť takto vyhajpovať film... ach jaj Za mňa 35-40%, asi som pošahaný, ale nie, tu nejde vlak ()

vampvegetar

snaživá no folklórne ambiciózne prehnaná dobovka v Scorseseho tempe odpovedajúcom jeho vekovej ( nič v zlom , aj Eastwood už podpriemeroval ) deklinácii ako loď uviaznutá v plytčine, herci fajn, no trochu prediktívny záver a chýbajúca gradácia, len akoby vnútená emotívnosť a chladnosť 3,5* ()

nerw01110

Film se vydává cestou Irčana. A na western to bylo pro mě velké překvapení. Je to zajímavý snímek a jeho jedinou slabinou je jeho stopáž byť ty scény často dávájí smysl, ale prostě ta stopáž už je prostě moc. Poslední dobou je to trend a je to špatný trend. ()

Nataraja

Filmové umění je také o tom, dokázat v omezeném čase odvyprávět skvělý dechberoucí příběh, na všemožná témata. Martin Scorsese je geniální režisér, ale pro svou lásku k filmu zapomíná na diváka, ostatně jako mnoho jiných (Scott, Aronofsky a mnoho dalších), natočil si film pro sebe, má na to rozhodně právo, ale já to nekoupil. Všechno bylo takřka dokonalé, herci*čky, režie, kamera, hudba, střih, ale nejen moc dlouhé, ale odtažité, snažící se říct toho tolik, že to prostě nebylo k pobrání a udržení pozornosti. Nakonec vám skoro začali být ti původní Američani jedno. Věděli jste od prvního momentu o čem to je, co se stane, šlo jen o to, jak "dokonale" to bude zobrazeno... těžký film ve všech ohledech, i pro diváka. ()

Eweey odpad!

Utrpení. Film protivný snad vším - délkou, formou, hereckými výkony, hudbou. To otravné bubnování skoro v každé scéně ještě dlouho nedostanu z hlavy, herectví nejen DiCapria připomínalo spíš grotesku než výkon do historického filmu. Kdyby se film smrsknul do hodiny, i tak by se nedal označit za shlédnutíhodný. Spolu s Napoleonem a Oppenheimerem další zklamání roku 2023. ()

MsBrambora

Legendární režisér Martin Scorsese nám nadělil skoro 3,5 hodinový historický příběh o jednom z nejkrutějších období americké historie – dvacátá léta minulého století, kdy běloši vyvražďovali indiány kvůli jejich bohatství získanému z ropy. Tento příběh je plný intrik a emocí a po celou dobu této šílené stopáže nevíte, zda hlavní postava jedná z chamtivosti a touze po penězích, nebo je opravdu naivní a nechává se zmanipulovat, a proto jsem se v kině ani trochu nenudila. Celé to je ještě podtrženo nádherným vizuálem přírody i kostýmů. Doteď mi běhá mráz po zádech, když si vzpomenu na úvodní scénu, kdy vidíme indiány, kteří skáčou v ropě vystřikující ze země. Herectví zde také nemá chybu – vidíme zde známé tváře Leonarda DiCapria a Roberta De Nira, ale největší překvapení je vycházející hvězda Lily Gladstone, která dokáže svým herectvím naprosto bezchybně předávat emoce své postavy. Rozhodně to není film pro každého, ale myslím si, že rozhodně stojí za to mu dát šanci. ()

SirCrix

Nečekejte klasické hrdiny, svižné tempo, eye-candy momenty, ani chytlavé hudební motivy. Forma je po celou dlouhou (avšak ospraveditelnou) stopáž k divákovi naschvál nepřívětivá, aby umocnila celkový pocit z děsivých postav a otřesného děje. Cestou z kina jsem přemýšlel nad šedivou realitou světa, a adoroval Martyho, jak mi ji umožnil prožít. ()

lubosco

Osageovia vlastnia pôdu, na ktorej sa nájdu bohaté náleziská ropy, a stanú sa z nich boháči. Je až čudné sledovať, ako indiáni chodia vyparádení, vozia sa taxíkmi a užívajú si bohatstvo ako sa patri. Samozrejme nie všetkým je to po vôli a chcú ich o toto bohatstvo obrať. Takáto je zápletka onoho filmu, Edward (Di Caprio) sa vracia z vojenskej služby a ujme sa ho strýko Hall (De Niro). Edward je trochu zabrzdený a Hall sa ho snaží pomaly ale isto otcovským prístupom manipulovať tak, aby získal peniaze istej Osagskej rodiny. Edward sa ožení s Molly, jednou z troch dcér vlastníčky pôdy, film potom pomaly odkrýva aké svinstvá sa na onej rodine (aj na iných) páchajú a akú úlohu v tom zohrávajú Edward a Hall. Di Caprio tu akoby zápasil medzi láskou k Molly a túžbou po peniazoch resp. k naplneniu zákerných strýkových plánov, čo vyvrcholí v záverečnom (súdnom) zúčtovaní. Technicky zvládnuté, je to však útrpne rozťahané, snáď by z toho mohol byť aj slušný seriál. Herecky faj,  ale teda videl som aj lepšie výkony v podaní Di Capria, Molly mi prišla celý film akoby sfetovaná. Filmová hudba vôbec neohúrila, suma sumárum také slabšie, čakal som viac. ()

Zaks

Absolútne perfektná filmarina. Nielen hlavné, ale aj všetky ďalšie postavy zahrané bravúrne. Absolutorium zo všetkých ale má, myslím De Niro. O tomto diele sa ešte dlho bude hovoriť. ()

Martyrium

Skvelé. Pan Scorsese to dava úplne s prehľadom. Ten by natočil mafiánsku story aj v na zájazde domova dôchodcov. 3,5 hodiny ktoré absolútne nenudí a to sa tam v podstate len kecá a intriguje. Dokonalé herecké výkony. Všetkých do bodky,. Dokonale rozprávanie príbehu, kamera, výprava, proste takto ma vyzerať súčasné dielo, dnes už absolútneho velikána a priam klasika. ()

stringers

Těšil jsem se moc a vzhledem k tomu že většina soudobé filmové produkce jde neomylně do sraček tak jsem se spoléhal že Martin bude Scórovat tak jak to umí - teď akorát nevím kde soudruzi udělali chybu...Řemeslně dokonalé ale co na plat když je to děsně nudné. Stopáž přes 3 hodiny...moje hemeroidy mají teď vlastní hemeroidy a ta oběť za to nestála. Nabušeno skvělými herci ale moc prostor nedostali nebo se to ztrácí v té celkové rozplizlosti. No a můj oblíbený Leontýn jen celou dobu špulí hubu jak nasraný mimino asi aby působil že je těžkej nesympaťák ale působí to spíš komicky a vlastně všichni ostatní ve filmu hrají víc přirozeně než on. Neshledávám jedinou přidanou hodnotu kterou by do toho Leo herecky vnesl - v podstatě to mohl hrát úplně kdokoli. Možná to jako burani z Evropy nedokážeme pořádně docenit a vcítit se - zůstal mi dojem že bylo potřeba ukázat jak byli za velkou louží tenkrát zlí na ty nebohé rudokožce ale teď to vědí a sypou si popel na hlavu jenže mě to je nějak jedno... Nějak od filmu očekávám víc než jen abych se krmil vědomím že jsem shlédl něco o čem se mluví a je to tedy cool. Třetí hvězda je jen proto že jsem cíťa a muselo s tím filmem bejt spousta sraní a práce. Howgh domluvil jsem. ()

biscuit

Zajímavý téma. Jen už mě tyhle filmy ukazující lidskost v plný parádě trochu ubíjej, musím přiznat. Mimo film jako takový mě nejvíc zaujala nová Leova poloha - huba do podkovy à la Václav Klaus. Opravdu teď vypadali s De Nirem jako praví příbuzní, protože ten se takhle šklebí už pár let. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD