Uväznení v horách

• Slovensko Snežná pasca (viac)

Joe Braven  (Jason Momoa) vedie pílu v odľahlej kanadskej divočine. Na píle pracuje spoločne so svojím otcom, Lindenom (Stephen Lang). Lenže Linden nie je vôbec v poriadku, nedávno utrpel v práci zranenie a odvtedy ho zrádza pamäť. Keď Linden začne v jeden večer v krčme otravovať nejakú ženu, o ktorej je presvedčený, že je to jeho mŕtva žena, Joe sa rozhodne vec riešiť. Lekár Joeovi radí, aby bol jeho otec umiestnený v ústave. Joe z toho nie je nijako nadšený a je mu jasné, že otec, ktorý je napriek výpadkom pamäte inak v poriadku, nebude súhlasiť. Joeova žena Stephanie (Jill Wagner) preto navrhne Joeovi, aby vzal otca do zrubu v lese a tam si o tom všetkom bez nej a dcéry Charlotte (Sasha Rossof) prehovorili. Joe teda s otcom vyrazí do zrubu. Ani on, a ani jeho otec nemajú tušenie, že si v zrube pašeráci drog ukryli svoj kontraband. Lenže po príchode do zrubu kokaín čoskoro objaví. Joeovi je jasné, že ak sa darebáci objavia, pôjde do tuhého. Situáciu skomplikuje Joeova dcéra Charlotte, ktorá sa skryla v kufri auta a teraz je nadšená, že otca okabátila. Joe sa snaží otca s dcérou naložiť do auta a z miesta odísť. Je však neskoro, objavia sa mafiáni, ktorých vedie akýsi Kassen (Garret Dillahunt)... (TV Markíza)

sir-dave

Takové slabší tři hvězdy. Navzdory tomu, že prvních 30 minut se v podstatě nic ještě neděje, tak to uteče poměrně rychle. Jednoduchá zápletka, rozpočet nijak velký, naštěstí nebyl ani příliš třeba, vše směřuje k souboji (vyvražďovačce) mezi tatíkem a synem vs. drogoví záporáci. Jill s lukem byl takový bonus. ()

viperDavid

Braven je docela pěkná podívaná, ale na dnešní dobu silně zaostává. Na druhou stranu se Jason Momoa ukazuje jako docela dobrý akční týpek, a tak s ním očekávám další béčkové akčňáky plné pěstí a kopanců. ()

Johnny.ARN

Som čakal že Momoa bude v tielku, polmetrových závejoch s motorovou pílou naháňať drogových dílerov v kanadskej nehostinnej divočine. To by ale museli točiť amíci a ni kanaďania. Zase raz dobrý film do telky, k žehleniu. Nič prevratné, nič prekvapujúce. 1 z 5 ()

Yoshimitsu

Momoa ukázal, jak se má starat a ochraňovat otec svoji rodinu za všech okolností. Slušná akční jízda v zasněžené krajině, ale bacha kam dávate past na mědvědi. Dávám 60% ()

Trustme

Motto: Střílí celá rodina. Primitivně jednoduché jak film z dávných VHS časů. Ta osmdesátková jednoduchost je zde až učebnicová: Obyčejný muž (má ale sílu a odhodlanost) připletený do mezní situace, kde ochraňuje rodinu. Chata uprostřed horské krajiny, kde si zloduši ukryli své zboží, jen netušili, že narazí na nečekaný odpor statečné rodinky. Film je ovšem velmi nejednotný. Na jednu stranu je vše až reálné, skoro by se dalo říct "natočeno dle skutečné události" a na stranu druhou zde tvůrci lupnou až úsměvné gagy (manželka s kladkovým lukem, nástražná past ve finálním souboji a opravdu terminátorovští zloduši, kterým nějaká ta kulka či nůž nevadí). Jason Momoa není úplně charismatický a sympatický hrdina, ale pojal svojí postavu vcelku lidsky, tj. dostává rány, nemá navrch v každé situaci. Proč dám čtyři hvězdy jinak průměrnému filmu? Fandím filmům, co jsou v přírodě, v zimě, mají spád, hrdina není nadčlověk a celé je to natočené roztomile nostalgicky dobrodružně. ()

Sany33

Príbeh: Ľadová naháňačka za drogami a ucelením rodiny. Herecké obsadenie: Film sa od prvých záberov javí ako nízkorozpočtovák. Potom ale uvidíte Momou a Langa a nejde vám do hlavý ako sa k tomuto filmu dopracovali. Prevedenie: Príroda je krásna. Správanie hlavných hrdinov nelogické a citové väzby absolútne chladné ako cencúle na chate. Pocity: Najskôr sa hráme na rodinnú drámu, potom na vyvražďovačku drogového kartelu a aby toho nebolo málo tak to finále s útesom je absolútny bullshit. Pridaná hodnota: Účel svätí prostriedky. Išlo sa na chatu aby sme sa zbavili senilného dedka a to sa nám podarilo. Nie síce tak ako sme zamýšľali, ale účel svätí prostriedky. 38% ()

JohnSmith

Ještě že tam byl Jason, jinak by to bylo horší. Nicméně první půlhodina je děsná nuda, nic se neděje. Pak začíná naháněčka a trocha akce, která není špatně natočená. Nicméně příběh je klasický béčko a dost nelogický. Trochu jako Živý terč, ale tam bylo aspoň dost akce mistra Woo. ()

Hollohlaway

Plné wtf momentů a nesmyslů, vypadá to sice snesitelně běčkově, ale scénář fakt slabý. Ten konec mě ale aspoň rozesmál to jo. Garret Dillahunt jako vrchní gangster je vysloveně směšná figurka. ()

herr_carter

To si takhle jednoho dne usmyslel stále sympatičtější bývalý neherec Jáson Maomam, že vezme na chalupu svého tátu, aby zavzpomínali na starý časy a pokusili se z dědka alespoň na chvilku vyhnat pre-alzheimerův syndrom. Jaké je ovšem jejich překvapení, když v boudě najdou pytel fetu a v momentě mají na krku skupinku grázlů a navíc i příležitostných profesionálních stopařů, kteří se mezi sebou dorozumívají vysílačkami ve stylu:" ber si sektor C, přední západ..já vezmu zadní perimetr a Džou si vezme levý východ". Děda antiavatar, dva dny zpátky ještě nevěda, kde je a co je za století, najednou se synkem spřádají plány a dědek neomylně likviduje snajpera nejprve z levého východu, až přes ostřelovače na pravém, zadně-severním sektoru. Tohle byly momenty, kdy jsem si solidně odkašlal příjemným záchvatem smíchu, ovšem když se člověk povznese a spočítá si, že dva a dva jsou pět, pak může být celkem spokojen podívanou na klasickou naháněnou, navíc v atraktivním prostředí se dvěma metry sněhu, kam by ani psa nevyhonil.................... moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Upřímně mě překvapuje, že se Momoa po ztvárnění postavy Aquamana ve velkoprodukcích DC studia upsal tak obyčejnému a poměrně nevýraznému béčku, jakým Braven je. Vlastně co stojí v této podívané za pozornost, je snad právě jen charismatický Jason a samozřejmě přenádherná kanadská krajina, čehož si ovšem byli zřejmě vědomi i sami tvůrci, neboť její krásu, podmanivost a neopakovatelné kouzlo dávají na obdiv diváckému oku více než cokoliv jiného. Momoa se pak též sice snaží dávat najevo své přednosti, i když s těmi hereckými to také zrovna nepřehání, nicméně jako jedné z nových akčních hvězd to stačí k dostatečnému zaujetí. Zbytek z filmu ovšem už tolik radosti nepřináší. Zápletka je obyčejná, nepříliš nápaditá, bez výraznějšího tempa, zatraceně předvídatelná, napětí zde též moc nefunguje a tvůrci se tu snažili i o větší množství dramatických situací, ale ani tam se nedá hovořit o úspěchu. Atmosféra pak sice působivá je, ovšem jen díky zmiňované kráse přírody. Vytknou jinak musím ale i poměrně málo akce, která navíc ještě k tomu není přes své množství ani příliš záživná. Celkově jde zkrátka o takový slabší průměr, který sice nenudí, na druhou stranu ale nepřekypuje ani kdovíjakou zábavností, či živelností. Neurazí, nenadchne. ()

iXtr3m3

Príjemná jednohubka v peknom prostredí, ktoré dáva filmu nádych niečoho viac, ako naozaj film môže byť, ale Jason Momoa a Stephen Lang poteší. Celkom milo prekvapil aj seriálový terminátor v hlavnej zápornej úlohe, s tým krátkym zostrihom vyzeral fakt drsne. Nebolo to extra prehnané, Momoa sa tam hodil a dokonca hral "reálnejšieho" drsňáka, ako obvykle, čiže nebol neporaziteľný, ale vedel dostať cez držku... :) ()

666Carnage

Film s průměrným scénářem ale musí se nechat, že koukat se na to dalo. Těchto naháněček už tu pár bylo ale tahle měla svoje kouzlo a dobrý je, že se zapojila celá rodina. Momoa dobrý ale některý herecký výkony tedy nic moc. Sem tam nějaká slušná smrt a co mě potěšilo byl závěr filmu. Takový dosti originální finální souboj. Nic převratného se nekoná ale koukat se na to dalo a ta hodinka a půl docela rychle utekla. 50% ()

Hanys_

Dost dlouho trvá než se vůbec něco začne dít, Lang těžce nevyužitý..navíc akce dost zmatená (závěrečný skok s pastí na medvědy to jenom potvrdil)' ()

kolemjdouc

zase něco jiného než klasika plná nagelovaných,našminkovaných paňáců styl:my jsme Canada!Do těch čtyř co dávám, to má daleko ale zaujal mě jak výběr herců (exoticky působící Momoa který se choval před kamerou velmi profesionálně ,přirozeně), kamera a i některé vytuněné situace.Jinak thrillery zpoza louže nemusím...Herci se chovali přirozeně,kamera neposkakovala jak při čardáši,výběr exteriéru.Silně pokulhával dabing což už začíná být česká klasika. ()

Lefty86

Samozřejmě že to není 2x originální, ale který akční film je? Komando? Pche. Prostě přímočary akční thriller. Drogoví dealeři si na chatě schovají tašku s kokainem, bohužel pro ně je to zimní odpočívadlo Khala Drogo. Momoa ale není žádný bývalý elitní šampion speciálních jednotek, obyčejný dřevorubec, který to ale umí se sekerkou. To vše v nádherné přírodě. Dostal jsem víc než jsem očekával. ()