Uväznení v horách

• Slovensko Snežná pasca (viac)

Joe Braven  (Jason Momoa) vedie pílu v odľahlej kanadskej divočine. Na píle pracuje spoločne so svojím otcom, Lindenom (Stephen Lang). Lenže Linden nie je vôbec v poriadku, nedávno utrpel v práci zranenie a odvtedy ho zrádza pamäť. Keď Linden začne v jeden večer v krčme otravovať nejakú ženu, o ktorej je presvedčený, že je to jeho mŕtva žena, Joe sa rozhodne vec riešiť. Lekár Joeovi radí, aby bol jeho otec umiestnený v ústave. Joe z toho nie je nijako nadšený a je mu jasné, že otec, ktorý je napriek výpadkom pamäte inak v poriadku, nebude súhlasiť. Joeova žena Stephanie (Jill Wagner) preto navrhne Joeovi, aby vzal otca do zrubu v lese a tam si o tom všetkom bez nej a dcéry Charlotte (Sasha Rossof) prehovorili. Joe teda s otcom vyrazí do zrubu. Ani on, a ani jeho otec nemajú tušenie, že si v zrube pašeráci drog ukryli svoj kontraband. Lenže po príchode do zrubu kokaín čoskoro objaví. Joeovi je jasné, že ak sa darebáci objavia, pôjde do tuhého. Situáciu skomplikuje Joeova dcéra Charlotte, ktorá sa skryla v kufri auta a teraz je nadšená, že otca okabátila. Joe sa snaží otca s dcérou naložiť do auta a z miesta odísť. Je však neskoro, objavia sa mafiáni, ktorých vedie akýsi Kassen (Garret Dillahunt)... (TV Markíza)

Saxos odpad!

Výbuchy smíchu a křečovitá bolest břišních svalů ještě 10 minut po konci. To nám ten rok pěkně začíná. Logiku děje nelze řešit vůbec. Hodný taťka dřevorubec, který k zneškodnění zloduchů umí použít vše co je zrovna po ruce, taktéž hodná mamka, vítězka přeboru Aljašky v lukostřelbě, dcerka co neumí poslouchat, ale také je šikovná, chudák děda, který už nerozezná ponožky od bagru, ale v případě boje jde vše stranou. Prostě šťastná a silná rodinka z kanadského mini městečka. Jako protivníci drogová banda, nějaké ty zbraně, radiospojení, no prostě nuda. Překvapení: členů drogové bojůvky bylo málo, chtělo to tak 20-30, aby si Joe zařádil víc a stopáž se natáhla alespoň na 248 minut, v dílně měl ještě spoustu seker a jiného nářadí; dědy je líto, ale museli z hlavního záporáka udělat ještě větší svini, jinak byl nudný; čekal jsem, že chudáka Joa, visícího z útesu, vytáhne mamka s dcerkou, to by byla teprve perla na konec. Myslel jsem, že by to zachránila příroda, ale také omyl. Moc nám z ní neukázali. ()

hony23

Já bych teda rozhodně nechtěl mít den, jako Braven. Být obklíčen v horské chatě drogovou mafií a za parťáka mít pana Alzheimera, který neví, zda je úterý, nebo prosinec... to nejsou nejlépe rozdané karty. No ale po většinu filmu sledujeme záživnou akční podívanou, na kterou nepotřebujete žádné mozkové buňky a pokud nějaké zapojíte, v závěru vám při debilním finále odumřou. ()

Popinodan

Jason(Rambo)Momoa. Jednoduchý scénář,nic nového pod sluncem,ale já mám tyhle filmy prostě rád. Navíc super místo-les,hory,sníh a žádný noční akční scény kde není nic vidět. ()

uhlerado

* za krasnu prirodu, dalsia za drsnakov a bitky a dalsia za fajn herca s charizmou. inak take Bčko, keby to tak nenatahovali a urobili z toho vacsiu zapletku a akciu, tak je to lepsie. Film sleduje aj vztah otca a syna, drogovy problem a problem s rubanim dreva :) Na zimny vecer s whisky , preco nie ? 3* ()

veverysiak

Pol hodina detinskej vaty, pol hodina nelogických stupídností a pol hodina treťotriednej akože akcie, neviem, či toto má Aquaman zapotreby, dosť výrazne mu to znižuje povesť, takže 20%. ()

falcko88

Človek si povie na základe traileru, že hmm...film ktorý stojí za to venovať mu minúty na absolvovanie. Taktiež dobré herecké obsadenie hlavných hrdinov (syn,otec), ktorý majú ochrániť nielen svoju rodinu ale aj územie od drogového vyčíňania. Ale dajme si ruku na srdce a priznajme si, že použité scény a vyuzlenie nieje úplne s kostolným poriadkom. Mohli si dať záležať omnoho viac a tento film mohol byť trhák. ()

Standey

Miluju filmy ze severského prostředí a ani Braven není výjimka. Dle mého pohledu je zde film zbytečně podceňován. Za mě 80% ()

JendaBenda

Celkem to ušlo. SPOILER! Docela mě potěšilo, že to nebyl žádný bývalý mariňák, tajný agent, nebo jiný super bijec. Prostě normální, dvoumetrový týpek, co má ránu, jak když kopne bejk. Tady se mi Jason líbil asi nejvíc. Pak v Once upon a time in Venice. Vodníka nepočítám. Takže dobrý, skoro nízkorozpočtový film, co neurazí. Až na tu past... jinak ok. 60% ()

Sopholojong

Novy akcny podzaner: momoaovka. Vandammovsko-seagalovske becko, akurat so zvucnejsimi menami a kvalitnejsimi produkcnymi hodnotami. Na konci devatdesiatok a zaciatkom milenia sa nakrucali takychto paskvilov stovky a koncili rovno na VHS/DVD. Stephen Lang s tou jeho demonickou drzkou tentoraz plne nevyuzity! ()

mdf

Ke sledování možná tak jen,než se vám upeče kuře,scéna skoku ze skály s pastí na noze byl vrchol,že jsem byl rád,že už je to kuře upečené a já to sledování s radostí ukončím. ()

goauld

Musím se podívat na chatu, musím se podívat na chatu, musím se na ní podívat, ta-tata-ta-ta-tata... To je mi ale náááhodička ;-) zrovna, když se chtěli na ní po xLetech podívat, tak zrovninka v ten stejný čas si tam nějací týpci urkyli fet... a jak to asi tak mohlo dopadnout - určitě ne "poklidnou" cestou. Majitelé chatky nejsou žádní ořezávátka a taxi řekli, že fetu se tak snadno nevzdají... ikdyby i chatka měla vyhořet do základů :-) Opět tu máme obligátní "není signál", opět tu máme maminku "drsnačku", co asi nedávno vyhrála medaili v lukostřelbě, jednoho vytrvalýho "zlořáda", který chce svůj fet stůj co stůj (ikdyby ho to mělo stát vlastní život... pak ovšem otázka - na co by mu pak ten fet byl, když by -prděl do hlíny- ;-)) No - každý zde má svoji roli a když už se tam tak nějak pořád honěj v tom zasněženým lese, občas musí přijít ze štábu nějaká ta "nápověda", kam jít a co dělat, bo les je velký a všechno tam vypadá úplně stejně. Nakonec dokonce je hlavnímu kladasi takový vedro, že se šel koupat do moře a pak tam do půli těla pobíhal po pláži... No - musel ukázat, že je taky jako drsnák ;-). Nakonec ale všechno dobře dopadlo (tedy všechno úplně nééééé... to už i amíci jsou tím 100% happyendem přesyceni, takže "někdo" musí i z těch kladných zemřít, aby to bylo -genderově vyvážené-, ale alespon pak rodinka nemusela řešit jednu "věten" příběhu ;-)) a "vítězové" si mohli pak spokojeně ten fet rovným dílem rozdělit....(včetně toho policejního regimentu, který jako obvykle přijíždí, když už je to poněkud bezpředmětné). Celkově průměr, ale jedna * za přírodu a jelena (či co to bylo :-)) ()

Fiffty

Nečakal som od toho veľa a to sa aj potvrdilo, naozaj veľmi pomalý a nezaujímavý rozbeh a aj keď už došlo k stredu na chate s pašerákmi tak to stále drhlo. Akčné a bojové scény veľmi slabé a postavy nevýrazne a pašeráci vyslovene nesympatický. Každopádne vôbec ma to nebavilo, aj keď som čakal, že z toho môže byť obstojné akčné béčko no nepodarilo sa. ()

PORTER44

Průměrná dobrodružno akční podívaná,dřevorubec který najde na své chatě schované drogy jenže v té době se zrovna objeví jejich majitel s bandou střelců,ale dřevorubec se jen tak nevzdá,herecké výkony nic moc,dobře vybrané zimní zasněžené prostředí. ()