Neslavně známé léto roku 1977 bylo časem srážky disca s punkrockem, ale i létem, počas kterého řádil vrah, označený jako "Samův syn". Šílený maniak si vybíral milenecké páry a osamělé dívky. Dařilo se mu zabíjet a unikat beze stop, a jak teploty a počty obětí stoupaly, k pátrání se přidala i samotná mafie a občanské hlídky. Kadeřník Joey se svou partou povalečů dostali nápad, že vrahem je někdo z jejich čtvrti. Sepsali si proto seznam podezřelých a začali hledat toho, kdo jim bude nejvíc připadat jako vrah - někdo, kdo je jiný než ostatní... (Intersonic)

Smok

Adrien Brody ako punker `77? Tak to sa mi snáď sníva. A kruci nie, veď ho práve vidím vystupovať v klube CBGB`s (kde mali mimochodom prvý koncert aj Ramones). Krásne vyrozprávaný príbeh jedného leta 77 v New Yorku. Na nič sa film nehrá, len vykresľuje situáciu, ľudí, charaktery. Možno trochu drsnejšie, ale pravdivo. To mám rád. ()

Slarque

Spike Lee už netočí jen „černošské“ filmy o problémech Afroameričanů. A tahle sonda do několika osudů ovlivněných dobou, vedrem a stresem je opravdu zajímavá. Herci jsou skvělí snad všichni, pokud bych měl některé vyzvednout nad ostatní, budou to Ben Gazzara, Adrien Brody a John Leguizamo. ()

Tomco

John Leguizamo je pán herec, Adrien Brody majster chameleón hodiaci sa snáď do akejkoľvek typologickej úlohy a Spike Lee prvotriedny režisér. Úmorná stopáž vôbec nevadila, scenár a prezentované charaktery dobre bavili, preto jediná chyba snáď len v tom, že sa to všetko, čo do chytľavosti, akosi nechytá na žánrovo podobného (a hlavne maximálne bezchybného) Finchrovho Zodiaca. 80% ()

Happens

Klasické propletení nesouvisejících příběhů v jeden spojitý celek, spousta omylů, lidských chyb, příběhy o nevěře a silné lásce, o srážky punku s discem, dojde z de ke střetu mafie s policii, avšak zde stojí na jedné lodi a mají společného nepřítele. Adrien dokáže zahrát opravdu všechno a opět to prokázal. 4 hvězdičky. ()

FrodoF

70. léta v Bronxu, masový vrah Samův syn, horko, disco, drogy, pankáči, taliáni, teplouši, John Leguiziamo a Adrien Brody v silném filmu, se skvělým hereckým obsazením od skvělého černošského režiséra režiséra Spika Leeho, který si střihl i srandovní roli reportéra. ()

Chrustyn

Spíše než thriller o masovém vrahovi je to drama o Americe 80. let. Slušní herci a povedená dobová atmosféra, avšak příliš dlouhá stopáž a spousta zbytečných scén a postav. ()

Crocuta

Při popisu vražd "Samova syna" se autoři nijak přísně nedrželi reality (ve skutečnosti se odehrávaly v rozmezí více než 1 roku a Berkowitz řádil vesele i v zimě), ale o to asi ani moc nejde. Hlavní je dusná atmosféra New Yorku konce sedmdesátých let a mistrně vystižené prostředí italské komunity v Queensu, stejně jako punkového hnutí na jeho vrcholu. Kromě toho Mira Sorvino je nádherná jako vždy a tentokrát má silnou konkurenci i v Jennifer Esposito. ()

Marze

Jako většina filmů od Spike Leeho si vzal větší sousto než mohl spolknout, ale rozsah, hloubka jeho znalostí a energie je působivá. Byl jsem úplně roztancovaný. Krvavé léto v New Yorku je nudný portrét monstra. Než na vraha nebo vyšetřovací tým se film soustředí na partu fiktivní skupiny Italoameričanů zajímajících se o sex a discotanec a světu říkají "fuck". Toto slovo je ve filmu řečeno 435 krát. To je obvyklé jen v pornu. Místo vypadá to jako Bronx. Ve skutečnosti byly zločiny spáchány v Queens. Sériový vrah napsal v jednom z dopisů "Mám rád lov". Chybělo mi aby se film monstru věnoval víc času. ()

Hellblazer

Výborná atmosféra 70. rokov, skvelá kamera a réžia, nezabudnuteľný Adrien s čírom. Film je síce o vrahovi ale zameriava sa aj na predsudky ľudí voči niekomu kto je "iný". ()

Dr.film

Info o filmu obsahuje informaci o sériovém vrahovi. Je třeba upozornit, že to není nosné téma příběhu ale pouze jedna z dějových linií. Krvavé léto se řadí mezi nezávislé filmy. Je to na něm hodně znát už od prvního pohledu i samotného scénáře. Což samozřejmě nemíním nějak zle, obsah je naprosto perfektní a již zmiňovaný scénář nabízí gradaci krásně pojatých scén a šťavnatých dialogů. Spike Lee, se právě v tomto snímku jeví jako naprosto perfektní a plně profesionální režisér. Vše má pěkně pod kontrolou a 140 min. stopáže ubíhá... no, vcelku příjemně. Krvavé léto nabízí moc zajímavý pohled do odvracené strany New Yorku, v čele z velice přesvědčivými herci a sebejistou režií. Takže, sice pouze čtyři hvězdy, ale určitě plně zasloužené. ()

rikitiki

Poměrně dost přímočarý popis houstnutí atmosféry v rozžhaveném městě, kterým bloudí nevyzpytatelný vrah - kupodivu ale film právě tu atmosféru, která by diváka vtáhla do příběhu, postrádá. Snad proto, že se tříští na příliš mnoho postav, z nichž ani jedna není sympatická, zato mají zajímavé dějové linky, které by si zasloužily větší rozvedení. /24. 6. 14./ ()

JASON_X

Tenhle film mě kdysi před lety naprosto dostal, a já na něj čas od času vzpomínal, a pomalu zapomínal... abych se teď konečně rozhoupal k jeho repete, a... on mě dostal podruhé. Jedna z nejpůsobivějších ód na New York, jakou jsem viděl. Spike Leeův vrchol, který už od té doby nepřekonal. Stejně tak vrcholná role pro Adriena Brodyho, jehož pozdější pianisti ani predátoři mě už zdaleka nenadchli tolik, jako jeho prostituující se punker Richie. Unikátní je pak celková atmosféra filmu - ono mimořádné letní vedro roku 1977 je i z obrazovky (plátna) téměř hmatatelné, vedro, které vaří lidem mozky v hlavách a mění je v zuřivé a chaotické šílence. K tomu celospolečenská i mediální hysterie kolem vraždícího psychopata, newyorský blackout, nějaké to rasové napětí s rabujícími barevnými, finišující baseballová liga... A do toho etudy ze životů rázovitých a více či méně buranských postaviček z italské čtvrti. Summer of Sam mi kvůli své stopáži ležel v pořadníku na disku nehezky dlouho a neustále ho přeskakovaly kratší a méně náročné věci, ale teď zatraceně lituju, že netrval ještě aspoň o hodinu déle. ()

Morholt

Mě to ze všeho nejvíc připadalo jako sonda do života v italské čtvrti na konci 70tých let, kdy Ameriku dobývá punk, v CBGB řádí Ramones a Iggy Pop a diskofilové z načančaných barů se na to všechno dívají skrze prsty, stejně jako na všechno, co odporuje jejich vnímání světa a tak když začne řádit sériový vrah, je jasné, že pro tyto lidi budou podezřelí především ti "jiní" a je už jedno, zda je to vietnamský veterán, kněz či punker. Trošku dlouhé, nijak zvlášť napínavé či krvavé, ale přesto to bylo velmi slušné. Adrien Brody a John Leguizamo byli bezchybní. 75% ()

bouncer

Další sonda do života v New Yorku od Spika Lee. Opět velmi kvalitní. Výborně navozuje atmosféru sedmdesátých let a hlavně problémů newyorčanů a jejich specifickým způsobem, jak je řešit. Geniální Adrien Brody... ()

kareen

Film vlastně není kriminálkou,jak jsem čekala,ale spíše mozaikou různých příběhů lidí z NY v sedmdesátých letech,v jejichž blízkosti řádí sériový vrah.Právě tato situace v nich rozvíjí strach a paranoiu,která je navíc umocn'ována různými frustracemi a předsudky zdejších obyvatel.Co mi trochu vadilo byla dějová linka kolem Vinnieho,který nejenže mi byl dost nesympatický,ale jeho jalové problémy točící se kolem tématu,zda podvádět či nepodvádět svoji ženu mě začaly brzy nudit.Naopak výborná byla postava nekonvenčního pankáče Richieho,velmi dobře ztvárněná Adrianem Brodym.Ačkoliv tedy Spike Lee nenabízí žádné napínavé pátrání po vrahovi,je to zajímavé sociální drama zcela v duchu jeho ostatních filmů i když tentokrát téměř bez jeho oblíbené černošské tématiky.To je asi tak vše,jen snad jěště dva postřehy.Za prvé,je až s podivem,že tak zjevného psychotika policie nevypátrala hned první dny jeho řádění.A za druhé,pokud v koutku duše toužíte stát se slavným zpěvákem(čkou),jenže neumíte zpívat a dokonce ani nemáte hudební sluch,nezoufejte.Stačí založit punkovou kapelu a teprve tam se můžete plně realizovat.A vězte,že lidi budou šílet.... ()

UncleG

Jako kdyby po přepravníku v sushi restauraci místo rejžovejch závitků jezdily čtyřpatrový dorty... a Spike Lee si z každýho ukous a poslal ho dál. Krvavé léto v NY je sice zajímavá podívaná, jenže v nemístně natažené stopáži ztrácí jedotlivé "lidské epizodky" v rámci celku svou konzistenci a film se mi před očima doslova rozdrobil a rozpadnul na prach. O čem nebo o kom celé to vyprávění mělo být, mi jaksi ušlo. O pátrání po šíleném vrahovi asi těžko. O partě taliánskejch dealerů? Ne. Obšourným kadeřníkovi, co soustavně podvádí svou milovanou ženu? Hodným homopankáčovi živícím se striptýzem? Nebo o mafiánech hrajících si na policajty? Nebo o řadě "velkejch témat" - rasový problematice, xenofobii, nezájmu oficiálních míst o problémový čtvrti, nebo snad o strachu a panice, kterou vyvolává neznámej zabiják v bohabojných občanech New York City? Tak trochu od všeho kousek, ale od ničeho kus. Škoda. ()

slunicko2

Sonda do života mentálně zbržděných maníků. 1)  Neumím posoudit, jak moc věrná je dobová atmosféra. Na první pohled působí věrohodně. Jinak ovšem mě film nijak neuchvátil a to ani s vědomím, že v průměru každých 20 vteřin uslyším slovo fuck._____ 2)  Ani postavy mě nezaujaly. Svými zájmy, chováním i dialogy se mohou zařadit mezi teenagery, takové ty méně intelektuálně vyvinuté. Ale věk herců tomuto konceptu neodpovídá._____ 3)  Je tu 35letý John Leguizamo (kadeřník Vinnie), 26letý Adrien Brody (punkáč Richie s kohoutem), 35letý Saverio Guerra (Woody) či 40letý Brian Tarantina (vykroucenka Bobby)._____ 4)  Jsem poněkud na rozpacích. Tuším, co chtějí tvůrci říci, ale dělají to příliš nešikovně, než aby mě oslovili. 5)  Výstižný koment: UncleG**._____  5)  Ale něco si přece jen z filmu odnáším. Návrh, který předkládá manžel manželce. Co kdybysme místo milování souložili? ()

Skip

Výborné herecké výkony a skvěle zachycená atmosféra žhavého léta v New Yorku sedmdesátých let. Další z výborných "A Spike Lee Joint". ()

dyfur

......film,ktorý sa tak snaží byť obyčajný - "len príbeh z newyorskej štvrti " až na to došiel....o čo ide:70-te roky a príbeh "zo života" nejakých sráčov a popri tom behá akoby pomimo masový vrah....pozrel som v odstupe tretíkrát či náhodou neobjavím v tom filme "NIEČO" ,ale ani na tretíkrát nič - a viac nepozerám...."lúzry" čo holdujú drogám,sexu,pričom hlavná postava je v určitom smere impotent....homosexuáli, promiskuita.....niktoši čo sa len poflakujú....neviem čo sa tým chcelo povedať - ani napätie,ani celistvý príbeh,ani vtip....len to "obyčajné" nič.... ()