Dungeons & Dragons: Česť zlodejov

• Česko Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (viac)

Potulný spevák a bard Edgin (Chris Pine) sa živí tým, že so svojou zlodejskou partičkou pomáha meniť majiteľov vzácnych artefaktov, jedným ukradnú a druhým  predajú. Je to nebezpečná práca, pri ktorej je neustále jednou nohou vo väzení a šťastena Edginove nepraje navždy. Keď sa mu podarí ukradnúť stratenú relikviu, ktorá sa nikdy nemala dostať do nesprávnych rúk a bol to práve on, kto ju do nich dobrovoľne doručí, spustí to domino efekt, ktorý môže otriasť celým svetom. Edgin je síce podvodník a zlodej, ale stále má v sebe kúsok cti, a tak sa rozhodne napraviť škodu, ktorú napáchal. Keďže však proti nemu stojí armáda nemilosrdných zabijakov, mocných čarodejníkov a zákerný bývalý priateľ Forge Fletcher (Hugh Grant), potrebuje tím, s ktorým by mal aspoň malú šancu obstáť. A keďže film vychádza z legendárnej hry, je jasné, že v jeho posádke nemôže chýbať drsná bojovníčka (Michelle Rodriguez), vznešený rytier (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) ani druidka (Sophia Lillis). (Cinemart SK)

Čiban

Dokonalá ukázka toho, co se může stát v kampani DND. Je to epické, praštěné, neskutečné, legrační a strašně zábavné. Opravdu pohlcující zážitek,který má skvělé tempo. Vůbec jsem se nepřistihl, že bych se díval na čas, přestože se tam odehrávalo tolik příběhu, že to prostě nešlo. Postavy jsou opravdu sympatické. Pokud oceňujete DND nebo jen máte rádi komediální fantasy dobrodružství, budete se bavit. Jděte do toho s nadhledem a určitě budete odměněni skvělou zábavou. CGI občas může malinko zaostávat, ale to se dá stoprocentně odpustit. ()

hrumsrt

DnD jsou franšíza, jakou filmový trh potřebuje.. Fantasy žánr už několik let patří tak leda MCU a to nikdy nemělo s tím čemu říkám fantasy nic moc společného, jen teda že od reality to má zkrátka daleko. Nikdy jsem nehrál, ani nečetl nic z tohoto světa, jediné čím mohu nostalgicky přispět jsou zážitky z vyprávění "dračáku" na školních cestách.. Když jsem spatřil první fotky, a pak i záběry, z tohoto nadcházejícího filmu, říkal jsem si, že to sice vypadá zajímavě, ale bude to někoho zajímat? Nebude to nakonec ten stupidní příběh a humor posledních marvelovek?.. Zkrátka obavy byly obrovské a šuškanda o propadáku letošního roku mi na nedočkavosti moc nepřidávala.. O to víc jsem nakonec rád, že jsem se přesvědčil, že tohle filmové DnD naplno otevírá filmové hody letošního roku.. Partička všelijakých zlodějných existencí, kteří malými sobeckými kroky spustí události o osudech celého světa, inu takhle bych to v jedné větě popsal. Týmovka ze světa, který bych si přál ať tu s námi je i třeba na další dekádu. I když neříkám, že všechny postavy jsou zajímavé a vlastně většině chybí patřičný background, abych je nějak dostal pod kůži a bohužel členové si ani nejsou rovnocenní, avšak platí, že se na ně prostě dobře dívá a vzájemná chemie pracuje, co se dá. Jediná postava, se kterou tvůrci nějak více pracují, je bard Edgin, který je vlastně nejzbytečnější postavičkou téhle ulítlé skupinky.. A současně platí, že pro mě je on tím jediným, kterému se mě podaří rozesmát.. Nejsem z těch, kdo se chodí do kina vyřechnat nad každou stupidní hláškou a po většinu filmu se po letmých úšklebcích koukám kolem sebe, jak se tomu proboha může někdo tak smát. Takže DnD si bohužel spíše užiji v klidu doma až lidi nebudou tak na větvi, když třeba někdo mluví s britským přízvukem. Nicméně třeba scéna s oživováním mrtvol byla vynikající a vůbec se nestydím za ten úsměv od ucha k uchu... Jde o popcornový snímek, jehož smyslem je diváka pobavit a pomoc mu oprostit se od reálného světa, což zvládá na výbornou. Jak se mu daří představovat fantazijní libůstky, tak současně je i hravě začleňuje do rozvíjejícího příběhu, který sčítá několik vyprávěcích způsobů, že divák nemá moc důvod se nudit. V součtu tak jde o povedenou žánrovou všehochuť, jež nakonec vedle starosti se o divákovo rozptýlení přináší i něco od srdíčka.. Teď už nezbývá než doufat, že nám DnD nabídne pravidelné návštěvy svého kouzelného světa a třeba vyzve na souboj i samotné komiksárny. A za tenhle příslib to stojí! /viděno v kině/ 75% ()

MartinTerran

Za mě dobrá a svižná fantasy jízda. Partička "dezolátů" je vtipná a jedou si svoje zájmy a když selže plán A, B, a C, tak jedou D který je stejný jako A - to je chytrý. Jasně originální to moc není a jede se dle klasické šablony, ale kouká se na to hezky a baví to. Herecky dobré obsazení i výkony. Hodnocení: 83/100. ()

Filmfactorem

Po delší době do kin zavítalo fantasy a tentokrát na filmovém plátně můžeme vidět dračák. A víte co, já z toho opravdu mám stejný pocit jako z mých her. Každý, kdo někdy hrál DaD, vám řekne, že hráči jsou skupina idiotů, kteří zkazí, co se dá a znepřátelí si, koho můžou. Až na konci, když jde do tuhého, začnou brát situaci seriózně a vymáčknou ze sebe to nejlepší. Když vezmu třeba scénu s mostem, s popravou nebo na hřbitově, to jsou přesně momenty jak vystřižené z her. A hlášky Chrise Pinea, který je výborný, jsou přesně průpovídky, které pán jeskyně od hráčů pravidelně slýchá. Nicméně i když si odmyslím pomrkávání na fanoušky hry, tak tu máme parádní nahláškované fantasy dobrodružství. Je tu bohatý svět, zajímavé hlavní postavy, svižné tempo, solidní výprava i soundtrack. A i když odhlédnu od svého zaujatého pohledu fanouška, říkám, že jde o nadprůměrné fantasy. A já se modlím, aby to v kinech nepropadlo. ()

Hyperbolic

Fantasy jízda jak má být. Přesně po takovém filmu jsem dlouho toužil. Monstra, magie, všemožné kouzelné rasy a zvířata, dračí doupata. Příběh v podstatě heist, ale přesto, že byl suprově napsaný, pro mě ani nebyl tak důležitý. Užíval jsem si fantasy krajiny, hrady, detaily. Počítačové efekty naprosto dokonalé, nevím, co poslední dobou filmy (MCU např.) předvádí, ale tady je krásně vidět, že se technologie opět posunula a vše může vypadat naprosto reálně. Přestože jsem nikdy D&D nehrál, lore jsem si s filmem zamiloval a chci se o něm dozvědět více. O hereckých výkonech se asi netřeba zmiňovat, všichni parádní, Hugh Grant to tahal po komediální stránce, vtipy byly ale nijak nerušily a zasmál jsem se hodněkrát, a Bradley Cooper... Souboje naprosto epické a draci (čekal jsem jich trošku víc, ale ne ani tímto nejsem zklamán) parádní. Zajímavé byly i motivy, vážky (celkově zvířat), oken jako východů/odchodů a celkově vykoupení. Musím říct, že doufám, že bude film úspěšný a získáme celou ságu pokračování. ()

Jereme

Z tohodle filmu jsem nadšený, jak již někdo zde psal asi nejvýstižnější popis je, že se jedná o Guardians of Galaxy ve fantasy provedení. Herecky super, Chris a Michelle tvoří dokonalou dvojku, kde jim zbytek týmu velmi dobře sekundují akce i zápletka je povedená a líbí se mi, že film se ze sebe nesnaží dělat co není a naopak to co zde vidíme je provedeno skvěle. Ne, nečekejte zde složitý a propracovaný svět ani hluboký příběh ze spoustou myšlenek. Prostě pojďte vytvořit partu hrdinů a vydat se za dobrodružstvím... Stačí to? Mě rozhodně ano a musím říct že jsem hodně vzpomínal na spousty hodin v Dračím doupěti... ()

whysoserious

Z tohohle filmu je hodně cítit, že je to adaptace tvořená fandy DnD (za což palec nahoru), ale může určitě hodně pobavit i lidi, kteří dračák nikdy nehráli. Obsahuje totiž spoustu hravých nápadů, povedených hlášek a gagů, které ale přichází tak nějak přirozeně a nejsou do filmu nacpané až moc na sílu. Obsazení postav sedí naprosto dokonale, herci si role viditelně užívají a tvoří zábavnou družinu složenou tak, že se i přes své odlišnosti všechny charaktery bezvadně doplňují. Příběh byste z fleku mohli vzít a odehrát jako kampaň - samozřejmě je klišé, ale není to špatně, protože je to přesně takové, co byste od DnD očekávali. Až do závěrečných titulků jsem se výborně bavil a ani jednou ve filmu nezaznamenal vyloženě hluché místo. ()

kubas369

9/10. Hravá pecka, která baví od začátku do konce. Poctivé a bohaté fantasy, které zde hodně dlouho nebylo. Pevně doufám, že to nebyl poslední výlet do tohoto vesmíru, protože tohle má kurevský potenciál. Reálně je to asi film na čtyři hvězdy ale za tu hravost a nápaditost nemůžu jinak než trochu nadsadit. ()

Mykhaluu

Téměř dokonalá zábava na poli fantasy, víc, jen víc! Vtipy neštvali, ale dramatičnost přeci jen trochu rozcuchávaly. Herecký koncert. Škoda jen toho dabingu v kině (byť byl kvalitní). S odstupem času vyšumělo, nevím proč? Že by opět tím soubojovým mimo fyziku lidských těl závěrem? Zkusím ještě s titulky. ()

darthvader77

Společně s Wickem velice milé překvapení tohoto roku a já musím říct, že můj tajný sen se splnil a je tu potenciál pro naprosto kulervoucí frančízu fantasy. Nejlepší fantasy mimo Středozem to je jisté. Film těží ze tří silných pilířů 1) Triky co nevypadají jako kdyby je někdo vyblil, tak jak vypadal Big Chungus Dragonus, magie, různé dimenze a lokality je prostě k nakousnutí a je to přesně něco na co dojelo spoustu projektů včetně prokletého Eragona 2) naprosto vymazlený scénář, který už v prvních pěti minutách přirozeně se zapojením do děje představí absolutně tří dimenzionální postavy pro které budete cítit, budete je fandit, někdy nenávdět ale rozhodně se bavit. Edginův charakterový vývoj o zanechání minulosti strká do prdele spoustu dram filmů 3) perfektní výprava, která svými scénériemi a kamerou odkazuje na LOTRA ze kterého si bere to nejlepší. Akce naprosto kulervoucí. Magické souboje pravděpodobně jedny z nejlepších v dějinách kinematografie. Tvůrci si třeba pro přesun Sofiny řídili dobrým příkladem Harryho Pottera a fakt, že jsme dostali na velkém plátně ekvivalent anime soubojů? Splněný sen všech nerdů. Nemluvě i o výborných soubojích s meči a měnavci. Herecké sestavě nepochybně dominoval Hugh Grant jako slizoun Forge, který bavil a dokázal být vtipný. A Lorne Balfeova keltská muzika tomu všemu dodala správnou atmosféru. Opravdu doufám, že tohle nastartuje velkou sérii potenciál je to největší za hodně dlouhou dobu. ()

Maniax

Objektivně to asi na plnej knédl neni, ale dlouho jsem se v kině takhle nebavil a přiblble neusmíval, takže teď si to dovolím pro jednou trošku voroštovat. Neskutečně příjemná, místy nápaditá a veskrze oddychová zábava, která není tak úplně blbá, jak se na první pohled zdá. Chci víc. ()

Joe16210

Já na to šel s tím, že dostanu klasické fantasy (rozuměj čarodějové, draci, magie a další podobná havěť) v kombinaci s propracovaným příběhem a notnou dávku humoru. A přesně to jsem od tohohle filmu opravdu dostal. Můžu snad jedině doporučit všem fandům fantasy, stejně jako u jiných filmů, i zde si zaslouží pochválit český dabing, který vůbec nerušil a všechno sedělo náladou tak, jak jsem očekával. Jsem si jistý, že si tenhle film plný skvělých triků, užiju opakovaně až v budoucnu bude dostupný na nějaké streamovací platformě. Fakt mě to bavilo a tenhle styl já můžu kdykoliv a kdekoliv. Jo a nesmíme opomenout ani skvěle pasující soundtrack, bez něj by to nebylo ono. ()

adamix

Na Dungeons & Dragons je citeľne vidieť, že fantasy žáner ešte nevymrel a stále je čo objavovať a kvalitne zobrazovať pútavý fiktívny svet s dobrými postavami. Áno, postavy sú dobré a chcete s nimi prežívať ďalšie dobrodružstvá a počúvať ďalšie dialógy a prekonávať s nimi nástrahy. S postavami si dali autori poriadne záležať a aj keď ide prevažne o feel-good komédiu zasadenú v zaujímavom fantasy svete, ozdobenou lokalitami a originálnymi nápadmi všehodruhu, téma je trochu citlivejšia, zasahujúca do rodinných hodnôt a túžbe po návrate starej lásky, ktorú chce hlavný hrdina vzkriesiť a nájsť vlastnú dcéru a obnoviť s ňou po toľkých rokoch kontakt. Páčilo sa mi aj veľké zasadenie praktických masiek pred tými digitálnymi, úprimne tie masky sú dokonalé, podobne ako bolo kedysi v starom Súboji titanov. Humor je dobrý, aj keď občas so sa nezasmial, občas mi dačo prišlo trápne ale klamal by som, keby poviem, že som sa ani raz nahlas nerozchechtal. Hlavný záporák je zase mág / černokňažka, ktorej cieľom je ovládnuť krajinu a z bytostí spraviť slúžiacich otrokov, ale čo na tom, keď je to fantasy žáner a na tieto príbehové konflikty sme už aj tak zvyknutí. Nové D&D pôsobí čerstvosťou, optimizmom a duchaplnosťou a kladie dôraz na postavy a ich bremená, ktoré musia so sebou viesť a to je za mňa najväčšie plus. Rátam s tým, že pokračovanie a potenciálna filmovo - seriálová expanzia bude rovnako dobrá, ako toto. Za mňa 85%. ()

Mkartaylas56

Už si ani nevzpomínám, kdy bylo v kinech ryzí a poctivé fantasy, každopádně Dungeons and Dragons mi s přehledem dokázalo, jak mi tento žánr chybí. Sice nepatřím mezi fanoušky této proslulé značky, takže drtivá většina odkazů mi nic moc neřekla, avšak ani to mi nebránilo si film užívat plnými doušky. Má totiž naprosto parádní tempo, které si drží od začátku, až do konce. I když se z velké části film profiluje jako divoká a také komediální akční jízda, tak se tvůrci nebojí a umně do ní zakomponovávají i vážná témata a scény, což tvoří vynikající balanc, kdy se perfektně bavíte, ale zároveň vám záleží na postavách a není vám jedno, co se s nimi stane. Samotné postavy jsou bezesporu hlavním kořením filmu. Chris Pine je tu v roli hlavního vyčůraného zlodějíčka naprosto úžasný, Michelle Rodriguez je mu jakožto chladná válečnice zdatným protipólem a dvojici Sophia Lillis + Justice Smith, kterou jsem již párkrát viděl, ale nikdy mě nijak zvlášť neoslnila, si mě v tomto filmu poprvé plně získala a dokupy tato čtveřice utvořila tým, ve kterém mají všichni mezi sebou úžasnou chemii a já jen doufám, že jsem je neviděl naposledy. Nechybí tu taktéž ani pořádně nadupaná a mnohdy velmi nápaditá akce. Po výpravné stránce jde o nečekaně opulentní záležitost, jenž ve mně o to více budila radost z fantasy žánru. Hudba je za mě také parádní, včetně jednotlivých motivů. No a i když má film pár problémů, jako místy nekvalitní CGI, či závěrečnou část filmu, která z velké části působí celkem ohraně a necítil jsem v ní ten doposud svébytný postup, avšak ve mně přesto převažuje nadšení. Nejenom že jsem si mohl užít na velkém plátně poctivý fantasy příběh, ale i poctivý velkofilm, jako takový a to, v době uspěchaných a často nedotažených blockbusterů cílených primárně na ekonomický úspěch, vysoce cením a velmi rád tak D&D nadělím vysoké hodnocení. Teď jen doufat, že dostaneme pokračování této pecky, které, minimálně já, budu s nadšením vyhlížet. ()

Dejvecd

John Francis Daley a Jonathan Goldstein natošili príjemnú fantasy komédiu, ktorá vôbec neurazí. Nejedná sa o nič výnimočné a špeciálne, čo si tvorcovia dobre uvedomujú a tým pádom mi, ako divákovi, celý film prišiel o niečo príjemnejší na pozeranie + efekty a vizuál mi prišiel ako jeden z najlepších, čo som za posledných niekoľko návštev kina videl. Okrem zábavného príbehu (ktorý má plno originálnych a kreatívnych propriet) tu je aj príjemná komediálna rovina, ktorej hravo konkuruje tá emocionálna. 7/10 ()

Mr.Ward

Jestli jsem něco nečekal, tak to, že tohle bude pecka. Šlo to úplně mimo mé zorné pole a říkal jsem si, že to bude další průšvih, jakých tu už bylo nespočet. A víte co? Nemohl jsem se více mýlit. Protože ona to opravdu pecka je! První nadšené reakce, kterých bylo čím dal víc, bylo jasné znamení - půjdu to zkusit do kina! Nejsem fanda her, nejsem fanda tohoto typu fantasy, a přesto jsem se královsky bavil. Dobrý výběr herců, chytrý příběh, funkční akce, vtipné narážky, a mnohem, mnohem více. Tenhle film má duši, srdce, a já vám ho upřímně doporučuji. ()

Cermicek

Hey jak já se na tohle těšil! O to větší radost mám, že se z toho nestal propadák, jako se tomu stává v 90% případů!!Skvělé efekty, výborně natočené a odvyprávěné, vtip, který se neláme do trapnosti, fantasy svět D&D,...co víc si přát? Plná palba a neni vo čem!!!👏👍 ()

Solverino

Dvě hvězdy za triky. Jinak je to křečovitě ftipné jako prase... no nevím, asi opět nejsem cílovka. Pouze pro mladé a retardované, zastydlé děti. ()

DJ Kritik

Pekné fantazy. V dnešnej dobe je pretlak filmov a seriálov, ale kvalita je hlboko podpriemerná. Táto fantasy je chytľavá, má pekné efekty, aj postavy tu majú svoj priestor, ale trebárs na film Nekonečný príbeh to nemalo ani zďaleka. A to nespomínam Pán prsteňov, alebo Hobit. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD