tron

„Čo budeš počúvať?“ – „Klimatizáciu.“ – „Tichý týpek. To sa mi páči.“ Už dávno som nevidel seriál s takým riedkym dejom. S troškou extrému by sa dalo povedať, že prvú polovicu 3. série predstavuje najväčší problém rančerov vlk samotár, ktorý ich neustále pozoruje pri sexe. Ak sa aj nejakým zázrakom začne diať niečo predsa len akčnejšie (motorkári, hnanie troch stoviek koní naprieč divočinou), je to síce parádne natočené, ale samoúčelné. Miestami je to až konský fetiš (návštevy súťaží, rodea, predaje koní atď.), čo mne osobne síce nevadilo, ale asi iba preto, že som kedysi pár rokov pracoval s koňmi. Paradoxne, alebo možno aj neparadoxne, po drsnej 2. sérii to možno aj takéto spomalenie vyžadovalo. Musím sa priznať, že sa mi vlastne svojím spôsobom páčilo nulové tempo a akoby nekonečné pasenie dobytka pri lese, mimo hlavný ranč. V druhej polovici ale predsa len zopár konfliktov pribudlo. Každopádne ako pre druhú, tak aj pre tretiu sezónu platí, že scenáre boli šité horúcou ihlou a mnohé postavy a dejové linky boli zjavne slepou uličkou: len sa tak zaprášilo po postavách striptérky a „Kovboja“, nevraviac o tehotenstve Jamieho bývalej (naopak sa prekvapivo, ale úplne zbytočne, vracia „pesničkár“). Naopak, páčila sa mi nová postava, ktorú stvárňuje veselá kovbojka Eden Brolin. Tretia séria prichádza v súvislosti s Jamiem s dvoma šokujúcimi zvratmi, ale práve pri sledovaní tejto série som si začal klásť otázky, ako je to vlastne s „jednosmerným vlakom“, ktorý sa na duttonovskom ranči teší takej veľkej obľube. Jednak nechápem, ako za pár sprostých kecov bez žmurknutia odpravia anonymnú nulu (viď. prvá séria), ale silných súperov, ktorí môžu ranč reálne zničiť, nechávajú na pokoji. To po prvé. A po druhé... nerobí to z Ripa a spol. masových vrahov? ()

Fr

„PROČ RANČEŘÍME, KDYŽ JE TO TAK TĚŽKÝ?“ … „PROTOŽE TO JE SKVĚLEJ ŽIVOT CHLAPČE“…“  Po perfektní druhý sérii, přichází trochu zklidnění. Jako by jsme si měli odpočnout a připravit se nato, co nás čeká a víc se seznámit s životem na ranči, kterej není jen o válčení, ale má taky svý kouzlo. Trošku mě to teda nudí, ale jsem už slušně (do těch postav) „zaháčkovanej“, takže jim to žeru. Navíc je tady jako oživení Josh Holloway… A závěr je zase brutální!  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Thx za titule „K4rm4d0n“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

dO_od

// No konečně to ve mě začíná trochu růst. Cliffhanger z finále je teda odpornej, ale aspoň se postavy konečně někam začaly posouvat, konečně to našlo lehkost, zároveň s tím se ale daří epizodám přidávat emocionální dopad, akce bylo akorát a režijně o dost koherentnější než ve druhé sérii. Jestli si to udrží současný tempo a grády, tak by čtvrtá série mohla ten hype konečně ospravedlnit. ()

Kaka

S trojkou je to těžké. Po dvojce, která místy vypadala jak souboj pistolníků na divokém západě je trojka mnohem více usedlejší, s důrazem na rodinné vazby a spory vně ní. To specielně platí pro první polovinu třetí série, která plyne jen velmi pozvolna a žádné větší překvapení se nekoná. Všichni ti, co máme rádi jsou přesně takoví, jak je máme rádi. Tvůrcům se navíc podařilo dobře obsadit vedlejší role. Qurianka Kilcher - ta křehká dívka z The New World je tu téměř k nepoznání a Will Patton totéž, ale oběma sedla jejich role na výbornou. A když už to vypadá, že se nedočkáme žádné reklamy na řeznictví, jako tomu bylo v epické dvojce, přijde poslední díl série a ten nás přesvědčí o opaku. Nepopírám, že některé scény jsou příliš over-the-top a spíše než funkční a realistické složí k pumpnutí trocha adrenalinového vzrušení směrem k mainstreamovějšímu divákovi, avšak pořád platí, že Yellowstone má brilantní scénáře a v rámci mezí reálné zápletky s twisty a cliffhangery, které dávají většinou smysl. Navíc s důrazem na dávné i aktuální tradice stylu žití a to je něco, za co si ho vážit více, než jen jako konzumní zábavu. ()

Spiker01

Po totálně odzbrojujících dvou řadách ta třetí nevygradovala úplně tak strhujícně a naopak nechala rozkopnuté dveře způsobem v tomto seriálu dosud neviděným. Jsem rád za potvrzenou čtvrtou sérii. Před oznámením nových přírůstků jsem si nemohl představit, že může být lépe, nicméně obsadili mého obřího oblíbence Joshe Hollowaye. Ten mi nakonec přišel trošku nevyužitý, nicméně se Taylor Sheridan nejspíše rozhodl, že tuto nedokončenou zápletku roztáhne i do čtyřky, takže snad se Sawyer ještě pořádně předvede. A to pospolu s Kevinem Costnerem, jež je bezpochyby duší brilantního Yellowstonu...9/10 ()

castor

Mnohé kroky jsou vykoupené značnou měrou fyzických i psychických sil. Je tu nicméně třetí série a na ranči mají novou (ženskou) posilu, bylo by fajn, kdyby promluvila do dalšího děje, ne jako většina bezejmenných honáků. Jenže právě s vedlejšími postavami je to pořád dokola, nevyužitý je i třeba nový protivník rančerské rodiny Josh Holloway. Blíží se další ohrožení v podobě letiště o několika terminálech, lyžařských střediscích a hotelích. Veřejné zájmy, pracovní místa. Miliardové daňové příjmy pro oblast. A na stole je astronomická nabídka. Za něco, co pro Kevina Costnera znamená celý život. Ambice natáhnout příběh rančerů na víc sezón tvůrcům v lecčems podráží nohy. Z hlediska hlavní příběhové linky se toho totiž vlastně moc nestane. A mnohé scény bych čekal silnější a intenzivnější, i když se na to pořád hezky dívá. Vrkání Ripa s Beth už se naopak trochu zajídá. Finální koordinovaný útok silný. ()

Davies182

Opět potvrzeno: nikdo neumí sarkastické metafory ani do živého tnoucí hlášky ze života tak, jako je od svého stolu píše Sheridan. Nová sezóna Yellowstoneu se postavám konečně dostává doslova až na kost, a vyrývá do jejich kůží nové, pořádně zamotané obrazce. Akce jde sice letos na vrub rodinnému dramatu, ale je to drama intenzivní, a ve finále i patřičně krvavé. Zase jsem to musel jet celý v kuse do dvou do rána, jaký doporučení ještě sakra chcete? ()

mzss1

[74%] První série mě velmi zaujala, druhá téměř nadchla. A co tahle třetí? No, první půlka série se dějově moc nikam neposouvala, ale spíš mi tam chyběly zapamatovatelné nečekané scény atd. Od druhé půle se to už vším možným vylepšovalo. Postavy jsou opět super a pevně doufám, že 4 série bude o něco lepší. I tak si ale nemůžu víc stěžovat, dívalo se na to opět docela dobře. ()

DwayneJohnson

Celkem o ničem. Až na posledních zhruba patnáct minut, kdy si tvůrci naivně mysleli, že doženou to, co předtím zanedbali a dali tomu krvavý a hlavně velmi otevřený konec. A to mi celkem vadilo. Každá předchozí série končila jasně, srozumitelně, ale hlavně ten pocit z odvedené práce byl v případě mojí maličkosti mnohem intenzivnější. Tady to bylo nemastné, neslané a skoro bez zápachu. Čímž neříkám, že tomu ještě nedám šanci, jen jsem musel narychlo sepsat svoje pocity, než zapomenu, o čem to vlastně celé bylo;) ()

Makky

Čo prvé dve série rozohrávali rozpačito a opatrne, tretia perie na plné gule a rozohráva brilantné divadlo. Z úvodu je to paradoxne veľmi pozvoľným tempom, postavy konečne zažívajú aj určitú dávku šťastia a spokojnosti, avšak ako sa hovorí, pred búrkou je najväčší kľud. A tá prichádza v závere, kedy sa všetky karty vyložili na stôl a ide o všetko. Fyi počítajte s tým, že poslednú časť nedokážete dopozerať bez toho, aby ste si okamžite nepustili úvodnú časť štvrtej série. Je to nemožné. ()

italka63

Třetí série je poněkud roztahanější, leč znáte to, to se nedá přejít jen tak, tenhle seriál, pořád velmi charismatický Kevin na koni vypadá sakra dobře, dusot stád, klapot koní a brumlající motory všech typů Dodge RAM, už jen to stačí ke štěstí. Vcelku zajímavý děj, leč pomalu plynoucí a nechávající prostor k osobním spekulacím a velké prachy ve hře. Pro mne nikdy nepochopitelné rodeo, chudáci koně... Těším se na další sérii. ()

M.i.k.e

nemůžu říct, že by třetí řada byla lepší než druhá, protože některé linky ohledně hledání různých (hlavně rodinných) příkoří v minulosti jsou až moc natahované a Yellowstone opět chvílemi přešlapuje na místě a není ničím víc než Dallasem ve kterém se střílí. Co ale říct můžu je to, že mě to strašně moc baví sledovat. Je vidět, že Sheridan tohle prostředí zná a je mu hodně blízké (koně, kovbojové, práce na ranči,...) a díky tomu dostává dost prostoru. Dokonce i ta groteskní míra násilí ubrala na intenzitě a i když se tu samozřejmě střílí, zabíjí a vůbec se tu dělají nepěkné věci, tentokrát to dává smysl. Minimálně v rámci světa Johna Duttona určitě. Poslední díl navíc nečekaně brutálně vygraduje a těžko si představit lepší pozvánku na čtvrtou řadu.Co je ovšem třeba Sheridanovi vytknout je opět nulová práce se záporáky, o kterých sice víme že tam jsou, ale prostor nemají prakticky vůbec žádný a najednou se z ničeho nic něco stane.V předchozí sérii to platilo pro oba bratry, v téhle pak pro Joshe Hollowaye, který je na tom dokonce ještě hůř.Přitom tu jsou náznaky, že je to bad motherfucker a jeho střet s Duttonovci by mohl dodat seriálu neuvěřitelnou šťávu. Ale možná to tak Sheridan chtěl a jen si připravil půdu do budoucna...85% ()

vnimatkrasu

Tři s odřenejma. Což je po pětihvězdový palbě z druhý řady zklamání o velikosti krempy kovbojskýho stetsonu. Sheridan nečekaně selhává v gradaci, nedokáže zapojit Joshe Hollowaye do děje a machistický pižmo tu až příliš dostává na prdel od zdlouhavýho rozjímaní. Palce za progres postavy Wese Bentleyho a závěrečnej příslib intenzivní čtvrtý řady. Je to ale málo. Překvapivě málo. ()

Lachtaan

Třetí řada přináší několik výborných momentů, pominu-li všemi opěvované kulervoucí finále, ale pořád se v nejedné chvíli dost vleče a začíná být na seriálu vidět, jak je psán za pochodu, jako kdyby šlo o telenovelu, již chtějí tvůrci skrze ne vždy dobře spojené náhody natahovat do nekonečna. Stále sleduju s velkou chutí, ale dřívější myšlenky na to, že budu moct konečně sledovat nejlepší seriál současnosti, se již rozplynuly. Uvidíme, co zbylé dvě řady. [viděno na SkyShowtime] ()

elanius

O nič horšie ako druhá séria. Záver dokonca ešte lepší. Ťažko niečo navyše komentovať. Topková, v niečom krásne oldschoolová zábava. Yellowstone je presne ten seriál, kde sa bez rozmýšľania púšťa ďalší diel a maratón zvyčajne ukončujú len neskoré nočné hodiny. (9/10) ()

HonzysKISS

Třetí série je nejslabší, ale stále skvěle koukatelná. Jde o to, že je to spíš celé příprava na další řadu. Protože se tu objeví mnoho nových protivníků a velmi (opakuji velmi) zajímavý nápad, jak opět přebrat Duttonův ranč. Ovšem tahle válka by už šla v pohodě vyřešit během deseti dílů, jenomže v této řadě se odehrává až moc příběhů vedlejších postav. Především drsňáka Rippa, který už není takový borec a bohužel nám dosti vyměkl. I když chápu filmařův zájem udělat z Rippa i lidskou bytost, tak za mě to až tak tolik přehánět vážně nemuseli. Alespoň jeho hezky morbidní scéna to trochu vykrášlila. No a jsou tu samozřejmě i ostatní postavy, ale nebudu zahýbat do podrobností. Ovšem na co se nedá dopustit, tak je tu mnohem více lokací a přenádherné přírody v Yellowstone 75/100 ()