M.i.k.e

čtvrtá řada plynule navázala na strhující závěr trojky a v prvním díle servíruje další masakr. Pak se ovšem jak je tady dobrým zvykem vše uklidní, tempo zpomalí (místy skoro až zastaví) a my tak dál sledujeme rodinné dohady kolem nichž roste další nebezpečí v podobě dalších developerů, kteří chtějí Duttonům všechno sebrat a postavit si místo jejich ranče letiště a další podobné obludnosti. I přesto ale hraje prim Sheridenova láska ke koním, kovbojů a jejich stylu života. Sám pro sebe si dokonce napsal poměrně výraznou vedlejší roli, díky níž se z Jimmyho stane konečně ten správný kovboj. Co se mi trochu nelíbilo bylo Sheridanovo tlačení některých postav které mám rád tam kde jim to vůbec nesedí. Nejvíc je to vidět na Lloydovi, ale chvílemi i na Beth a třeba Jamie vyklízí pozice prakticky úplně a jeho postava, ač mu Sheridan načne linku se solidním potenciálem se vůbec nikam neposune. Potěšující je vývoj Jimmyho a fakt, že nejrozumnější figurou ze všech je nakonec Rip, kterému sem celkem fandil od samého začátku...80% ()

kinderman

Předešlá série se epizodicky rozpadla do nesrozumitelných rošád s akciemi, ani tahle neměla tah na branku jako řada druhá. Jediná postava, které tvůrci dopřáli jakýsi vývoj, je Jimmy, Kayce v závěru zdlouhavě hledal svého vnitřního vlka a co se stalo s tím hochem, který šel pro šrouby, zatímco jeho matku zastřelili na kraji silnice, jsem se nedozvěděl vůbec. Zato víme, že Duttonovi nejsou žádní katolíci a že jejich kuchař netuší, co je to lepek. Nebýt Costnera a jeho nepopiratelného charismatu, bylo by to tentokrát už jen za tři hvězdičky. ()

Fr

„V KRÁLOVSTVÍ ETIKA NEEXISTUJE. BUĎ HO UDRŽÍŠ, NEBO O NĚJ PŘIJDEŠ“…“  Jistotou je, že monstrum Beth zůstane ozdobou každý řady. Pak jsou tady věci, který to pomalu (ale jistě) stahujou spíš k tomu „Dallasu“, než třeba ke druhý sérii. A i když tomu úvod nenasvědčoval, stal se z toho takovej seriál pro starší publikum, který si lebedí v telenovelách...  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Taylor Sheridan si v seriálu zahrál postavu Travise Wheatleyho, moudrýho a drsnýho obchodníka s koňmi. 2.) Thx za titule „K4rm4d0n“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

dO_od

// Oproti třetí sérii s infarktovým závěrem se čtvrtá řada nesla ve výrazně poklidnějším tónu. Úvod pochopitelně šel až na dřeň, posléze ale Sheridan přepnul a místo boje na život a na smrt začal opět dělat reklamu na Montanu, kovboje a způsob života, který už dnes na mnoha místech není možný. A bylo to vynikající, uhrančivý, místy krutý, jindy zase dojemný, a v mnoha ohledech podnětný. Karty se příliš nezamíchaly, ale to vůbec nevadí, před bouří je totiž vždycky klid, a ten právě skončil. 9/10 ()

Chrustyn

I přes unavenější hrdiny a unavenější příběh, který nemá gradace a motivace jako ty předchozí, stále je Yellowstone dostatečně poutavý na to, aby s ním divák strávil dalších 10 hodin. Vizuálně a herecky vtahující reklama na Montanu se strhujícím úvodem a menším příběhem v pozadí, která diváka vtáhne a párkrát zauvažuje nad tím, že být kovbojem musí být super, přestože realita bude výrazně přízemnější, než jak prezentuje Costner, který se zde našel. ()

• Four Sixes Ranch, na který je za trest poslán Jimmy (Jefferson White), ve skutečnosti existuje a nachází se v Guthrie v Texasu. (Punisher)