The King's Man: Prvá misia

• Česko Kingsman: První mise (viac)

Prequel k prvému filmu Kingsman: Tajná služba zasadený do prostredia prvej svetovej vojny. Spoznajte začiatky tejto štýlovej, britskej tajnej služby. Keď sa dá dohromady banda najhorších tyranov a zločincov histórie, aby rozpútali zničujúcu vojnu, potom jeden muž musí súperiť s časom, aby ich spiknutie prekazil. (Cinemart SK)

Kopi1

Po zhlédnutí mi přišlo, že to mělo se značkou Kingsman společné jenom poslední scénu. Občas se děj táhnul a Ralph Fiennes táhl film sám. Co ale drží diváka ve filmu je parádní režie Matthewa Vaughna, který svým unikátním stylem přináší čerstvý nádech do akčních scén. Celkově produkce s efekty zde byly vydařené. Škoda, že vrcholem filmu je souboj v polovině filmu. Kingsman mohl být skvělým přídavkem do série, ale ne příliš zajímavě podaný příběh s dlouho stopáží ho spíše táhne dolů. Lepší tři hvězdy. ()

sadlokan

wowowowowowowowow.Tak pak to má asi takovejhle efekt.A ten škůdce světa.Celý to roznejtuju,šlechticové sebrali mým rodičům mlýn.A na just.Další sraz je zase v kozíně. ()

Rockerman

Velice zábavný, alternativní pohled do historie v době před a během 1.světové války. Mnoho známých postav světových dějin v nezvyklých scénách a souvislostech. Moc se mi nelíbila akční scéna s Rasputinem. K ostatním velké výhrady nemám. Výborný předchůdce budoucích (předešlých) Kingsmanů. ()

BOURQUE

Tretia kapitola The King's Man je vlastne prequelom o tom, že prečo a ako vznikla táto organizácia. Zároveň sa jedná o najosobnejšiu a emotívnejšiu časť celého príbehu. Scenár je síce slušne založený a preložený do prostredia WW I, ale v motiváciách zloducha nie je žiadne prekvapenie. Nehovoriac o tom, že jeho postava nie je dostatočne vypracovaná. Historické postavy (najmä Rasputin) sú šikovne zakomponované do daného príbehu. Ralph Fiennes pôsobí svižne (nielen fyzicky ale aj herecky), jeho scéna s „Rasputinom“ („vyliečenie nohy“ a následný boj) je tak trochu „wtf“ scénou. Spolupráca Dominica Lewisa a Matthewa Margesona primáša najmohutnejší soundtrack v rámci celej „trilógii“.  Keby M. Vaughn mohol trochu lepšie potlačiť, prípadne zamaskovať jednotlivé nedostatky filmu, tak by to mohla byť aj „slabšia štvorka“. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

P.J.2

Slabší bratříček svého jmenovce, kde je sice vše na úrovni ale to nezacloní plytký scénář, který vlastně nemám na ploše 130 minut co vyprávět. ()

strikeman

Tak tohle se vážně nepovedlo. Už dvojka byla na hraně, ale aspoň jsem se nenudil a občas se těm "ujetinám" i zasmál. Tady, alespoň z mého pohledu, nefunguje takřka nic. Xicht hlavního padoucha ukážou až na konci, takže celou dobu nemá co hrát (na rozdíl od takového Lee Jacksona v jedničce, který si svým charismatem urval část úspěchu snímku pro sebe), humor je spíš už pouze trapný a akční scény v lepším případě rutinní, v tom horším svou přepáleností směšné. Škoda, těšil jsem se, a o to víc jsem zklamán... 40% ()

helloween93

Kingsmanův ta změna doby moc neprospěla, protože tam kde v prvních dvou dílech dominuje vtip, absurdní akce a technické gadgety moderní doby, bohužel jejich prequel z první světové zcela zaostává. První mise je totiž naroubovaná na skutečné události první světové války, takže tam Vaughn neměl moc prostor pro nějaký šílenější příběh z ranku prvních dvou filmů. Příběh se hrozně vleče, akce je zoufale málo a není ničím zajímavá, ze záporáků vyčnívá creepy Rasputin, který je tam ale jen první polovinu filmu. Znovu už si film určitě nepustím a zjevně nebudu jediný, protože film v kinech brutálně propadl a diváky příliš nezajímal. 3* ()

CaptainCzech

Solidní snímek, který ale kvalitou na původní 2 filmy nestačí. Příběh vlastně ani není o založení  Kingsmanů jako takových, což je zklamání. Mezi zklamání lze započítat i souboje které jsou tu průměrné (vlastně celkově akce). Kamera není nijak nápaditá a záporné postavy absolutně zapomenutelné. Každopádně hlavní čtveřice mě bavila, zvrat uprostřed filmu byl skvělí (vůbec jsem to nečekal) a snímek na svou délku hezky uběhl. Znovu vidět nepotřebuji, ale pro menší rozšíření tohoto světa fajnovka. Za mě standartní 3* ()

Lyžař

Tesil jsem se na dalsi atrhujici a vtipnou jizdu. Ze nekomu budu kazdym momentem fandit. Misto toho jsem dostal vypravnej film, doslova cajdak. Porad se neco resi. Jenze ja nechci resit. To Kingsmani nedelali..no, takze ani ne v polovine vypnuto a hura do hajan.. ()

geek.ondra

Po režijní a řemeslné stránce opět prvotřídní. Škoda jen že ten scénář je neskutečná břečka která je nevěrohodná a místy i trapná. Jednička tak stále zůstává nepřekonaná a Vaughn by měl rychle dodělat trojku a utéct od toho. 6/10 ()

aR3Zz

Od desíti k pěti. A to doslova. První Kingsmani byli desítkoví, pokračování tak na 7/10 a tento počit sotva průměrný. Slátanina, místy rádoby seriózní, místy fraška. Nic z toho, co fungovalo v prvních dílech se nyní nedařilo. Super byl Rasputin, byť taky přitažený za vlasy. A celkově to prostě nedopadlo dobře. 50% ()

bararich8

Z trojice zatím rozhodně nejslabší, obecně však stále nadprůměr. Zdá se, že Matt to zkusil uchopit trochu jinak, což mi ale v tomto případě moc nesedělo. I přestože některé věci zůstávají - zajímavá akce s pár nápaditými scénami. Je zde však hodně politiky a vysvětlování a navíc hodně dlouhá linka se synem, které se věnovalo hodně času, ale vlastně nic extra nepřinesla. Dost se tedy kecalo, takže akce muselo ubýt a občas jsem měl chuť podívat na hodinky. Velké plus za skvělou roli Rasputina. Takže zde "jen" 4* ()

Daiker

Povedlo se...... Příběh se odehrává na pozadí 1. světové války a všechny historické postavy tam do toho šíleného příběhu zapadají...... Film baví od začátku a ještě víc baví záporaci. Přiteplený Rasputin a ty jeho taneční bojové scény byly skvělé..... Příběh má zvrat, který jsem uprostřed filmu nečekal..... ()

AloeB

Hlavní popud k podívání se na první misi Kingsmanů byly pochopitelně Rasputinovy taneční kreace, nicméně očekával jsem i jakousi příjemnou brakizaci období první světové války. Nutno říct, že jsem dostal přesně, co jsem očekával, což sice znamená lehce průměrné dílo, čehož ovšem nelituji. Brakově osobitý pohled na tehdejší události (Sarajevo, kořeny ruské revoluce), stěžejní postavy (Gavrilo, Rasputin, king, kaiser, tsar) je skvělý, mnohé sekvence také a zbytek to nějak vyplňuje něco jako příběh, který samozřejmě funguje napůl, ale dokud jsem se mohl dočkat skvělého Rasputinova baletního souboje (s hrajícím Čajkovským v pozadí), gentlemanského souboje na kozí farmě či prostých momentů jako je zajímavý plot-twist v zákopech, pak mi nevadí, že je to na dvě věci - zbytečnosti děje dopomáhá i to, že už od začátku bylo jasné, že ten Mortonek v něčem jede (třebaže jsem nečekal, že to bude přímo hlavní hajzl. Gemma Arterton a Djimon Hounsou jsou jména, které možná znějí v každé blbosti a zvlášť na obličej druhého jsem po bažilionu filmů už celkem alergický, nicméně zde oba překvapily a ten druhý byl i přes moji osobní konotaci jeho s brakovým herectvím velmi příjemnou postavou. Netřeba však říkat, že na nich naprosto nezáleží, protože to libové byl Ralph Fiennes, jehož je prostě neskutečně potěšující vidět, třebaže hraje v akčňáku - a jako akčního hrdinu bych jej chtěl vídat dál. Rhys Ifans perfektní, Daniel Brühl příjemný. Trojrole Toma Hollandera nápaditá. Potitulková scéna s novou postavou hloupá a předvídatelná. ()

Razzor_82

"Zatančíme si, na vašich hrobech!" Vaughn tady celkem zamrzl a přišel o svou stylovost. Na škodu jsou slabší příběh a prázdnější charaktery postav. Kamerové radovánky v akčních soubojích ale zase berou dech. Ralph Fiennes dostane dost prostoru a skvěle zaujme. Rhys Ifans v roli Rasputina dodá snímku lehkost svými hláškami.  7/10 ()

dalziel

Akčna hisorická zlátanina, ktorá má svoj šarm. Naštastie sa Matthew  vyhol pretáčaniu historických udalostí ako Quentin v bastardoch a tým pádom si film drží aj určitý punc dôverihodnosti .Rasputin v podaní Rhysa bol parádny.Ten sa do toho vážne vložil. ()

ViktorS

Spraviť takýto prequel o tom ako to všetko začalo bol celkom dobrý nápad, ale mohlo to predsa len byť o niečo lepšie. Ralph Fiennes sa do hlavnej role hodí skvelo, no taký Harris Dickinson mi príde niekedy až moc idealizovaný a celkovo jeho časť príbehu ma hlavne ku koncu dosť sklamala a prekvapila. Príbeh bol zaujímavý, len pri niektorých scénach s historickým kontextom som niekedy nevedel či ide o paródiu alebo to bolo myslené vážne. Napríklad taký atentát na Františka Ferdinanda d’Esteho. Viem, že k nemu došlo nejako tak, ako to film ukazuje, ale skutočne to na mňa chvíľu pôsobilo skôr ako čierna komédia. Ale predtým viem oko zažmúriť, inak bol príbeh fajn. Aj také akčné scény boli veľmi dobré keď sa išlo proti sebe na nože. Scéna s Rasputinom bola asi najlepšia, zato scény na bojovom fronte ma moc nenadchli. Ale páčilo sa mi, ako film vysvetľoval niektoré udalosti z Prvej svetovej vojny a preto by som bol aj rád, ak by vzniklo ďalšie pokračovanie, tentokrát z obdobia Druhej svetovej. Len bez tej (dúfam, že nechcenej) paródie alebo čo to bolo. ()

NorseSword24

Trailer ma navnadil, hlavne strihom a hudbou od AC/DC. Pozrel som si to na intráku v klubovni s ďalšími 6-10timi divákmi. Po dopozeraní som ľutoval toho že som si to pozrel s nimi lebo mi svojimi pripomienkami dosť kazili zážitok z filmu. Ale potom som si uvedomil, že ten film bol naozaj zlý. Toľko nezmyselností a tak stupídne napísaných scén som dlho nevidel. Nechápal som, že to je od toho istého režiséra ako predchádzajúce 2 filmy. Nehovorím že tie predchádzajúce filmy boli nejak extra vážne ale boli omnoho dospelejšie. Tento film mi príde len ako generická akčná komédia bez nových nápadov pre každého. V trailery sa mi ľúbilo veľa scén a ako boli natočené. Bohužiaľ všetky tie super zábery boli v trailery a vo filme nič nové. Klasický priemer. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu