Někdejší vedoucí se vracejí do odlehlého letního tábora v Kanadě, kde před lety spáchali zločin, a zjišťují, že minulost ještě není pohřbena, jak si mysleli. (Netflix)

Marceloo

Päť rokov po desivých udalostiach, pri ktorých piati vychovávatelia zavraždili svoju mladú kolegyňu, sa pätica musí vrátiť do kempu Motega, kde sa všetko odohralo. S vraždou oficiálne nemali nič spoločné, pretože bol obvinený iný člen tábora, ktorý sedí vo väzení. Musia sa vrátiť kvôli tomu, aby zahladili stopy a hlavne odstránili telo zosnulej. Po príchode na miesto zistia, že miesto sa za dlhé roky zmenilo, ale keď v kempe Motega začne vyčíňať bezcitný vrah, je jasné, že nie každý zabudol na udalosti, ktoré sa odohrali pred piatimi rokmi, a všetci účastníci budú musieť za svoje hriechy niesť zodpovednosť. - EVERYBODY IS A SUSPECT!!! Táto veta od Randyho zo Screamu perfektne zhrnie to, ako tento seriál funguje. Mystérium okolo vraha je vybudované výborne a kemp je pre tento Slasher ako stvorený. Vraždy sú extrémne brutálne a miestami ma až prekvapilo, čomu dal Netflix v tomto seriále zelenú, ale na nedostatok gore sa v tomto prípade nedá sťažovať, pretože krv tečie potokmi. Nepríjemné počasie ešte viac umocňuje atmosféru a pocit bezmocnosti. Flashbacky majú v tomto prípade mimoriadne významnú funkciu a práca s nimi bola ideálna, pretože dokázali budovať napätie až do poslednej epizódy, kedy do seba všetko zapadne a všetko vyústi do prekvapivého, aj keď trochu nelogického záveru. Plné hodnotenie nedávam len kvôli tomu, že práca s charaktermi sa mi nezdala byť až taká dobrá, ako ostatné aspekty, ale inak je to plne funkčný Slasher, ktorý vylepšil všetky slabiny z už beztak dobrej prvej série. + herečka z Crimson Peak + herec z Dead of Summer + herec z Crimson Peak + herec z Lake Placid a iZombie + herec z Channel Zero + herečka z Wrong Turn 4 a Wolves + herec z Silent Hill: Revelation ()

Carol Pifková

Vzhľadom na lepšie hodnotenia pri prvej sérii som mala isté očakávania. Posledná epizóda bola ako tak fajn pre rozuzlenie, no zvyšok a tých 7 epizód bolo pre mňa neskutočné trápenie. Vyslovene som sa nudila, a i škrabkanie si análu a špáranie sa v nose mi pripadalo v tej chvíli ako rozhodne lepšie strávený čas, ktorý som bohužiaľ zabila práve týmto "skvostom". No a samozrejme zbraň s unlimited ammo úplna nádhera v tomto seriáli. Už po pár epizódach som si želala aby tam skapali všetci naraz a mohla som si tento seriál odškrtnúť ako pozretý. K ani jednej postave som si nedokázala vytvoriť žiadne sympatie. Samozrejme z jednoduchého dôvodu, všetky postavy boli banda debilov, a okrem toho, že si tam všetci išli na nervy, išli na nervy aj mne. Motta "Everybody is a suspect" sa tvorcovia držali naozaj doslova. Až na to, že ak nie ste zabrzdení je jasné, kto vrahom je, prinajlepšom s kým bude finále. Scény s minulosťou jednotlivých postáv tu vyskakovali na vás v každej epizóde ako polonahý verbal v prešívanom kabáte v parku. Samozrejme okrem dvoch. Takže nebolo to naozaj ťažké ani s mojím mozočkom a lá veľkosť vlašského orechu. Dokonca nebolo ani prekvapením, kto bude v jednotlivej epizóde na rade. Na to ani dedukciu Sherlocka Holmesa netreba. Sklamanie. ()

Trajektt

I když jsem byl zpočátku natěšen na tuto hororovou podívanou ve které jsem si přečetl zdejší obsah, který nám říká, že parta bývalých instruktorů pionýrského tábora, teda pardon letního tábora pro děti kdesi v kanadské divočině spáchali v minulosti ohavný a neodpustitelný zločin za který nebyli potrestáni a jelikož měli výčitky svědomí, tak se tam po pěti letech vracejí, aby zahladili stopy a já říkám, že to právě neměli dělat, protože les nikdy nespí a co jednou uděláte vám bude v budoucnu vráceno a tak tím začíná veselá morbidní řežba plná usekaných hlav, vylezlých střev a dalších pochutin, které nesmějí chybět na žádném gurmánském stole milovníků hororových fekálií. Bohužel, jak už jsem psal, tak po zhlédnutí první série tohoto vyvražďovacího hororového seriálu jsem byl velmi natěšen na tuto druhou sérii, která byla podle mého gusta minimálně o jednu třídu horší a to hned v několika aspektech. První a asi ten nejdůležitější problém byl asi ve výběru špatného castingu, který mně už od začátku této podívané neskutečně nervoval a to až do té míry, že jsem měl chuť vyndat ze sklepa můj tajně skrytý arzenál všech možných zbraní se kterými bych tuto rozmazlenou omladinu se skrytým úsměvem popravil tak, jak zákon káže. A s tímto vyřešeným problémem navazuji na druhý problém, který byl podle mně zapříčiněn teritoriálním aspektem této přehlídky a to v tom smyslu, že v první sérii to bylo zaměřeno na celé město a nevěděli jsme odkud vítr vane a čí hlava příště padne, natož v této druhé sérii se to odehrávalo na jednom místě ze kterého se nedá utéct a všichni zúčastnění čekají na potenciální smrt, což mně nebaví a tím nastiňuji třetí problém ve které chci zdůraznit neskutečný počet mnoha tzv. vykradaček horových snímků. Podobnost s filmem Pátek třináctého je každému jasná už po přečtení obsahu tohoto filmu. To samé Deset malých černoušků od Agathy Christie se zde dalo předpokládat. Ale neskutečně mnoho kopírovacích scén z filmů jako jsou Tajemství loňského léta, Šestý smysl a mnoho dalších. Tímto to ztrácelo šmrnc a člověka to chvílemi přestávalo bavit, protože originalita veškerá žádná. Taktéž tupé a nelogické chování hlavních představitelů si asi scénáristi od Netflixu moc nedomýšleli a soustředili se zejména na velké množství krve, které si milovníci této sympatické tekutiny užili dostatečně a proto si také myslím, že to má nejvíce procent z dosud natočených sérií této hororové eskapády. Protože kdyby záleželo jen na příběhu, kterej měl celkem trapnej konec a na hercích, které snad našla castingová agentura v nějakém provozu rychlého občerstvení, tak jdu s hodnocením ještě níž, ale jelikož tam byli ty povedené a krásně krvavé scény, které se nádherně vyjímaly na všudepřítomném okolním sněhu tamější nádherné kanadské krajiny, tak díky tomu to splnilo moje představy o standardně průměrném hororovém filmovém projektu. Netflix samozřejmě i zde musel splnit svou povinnost, že na světě žije více barevných mutací kromě bílé a samozřejmě na své si přijdou i milovníci sexuálních hrátek ve kterých se nerozlišují maličkosti jako do jaké díry co strčit anebo v čí puse smáčet svůj špinavý jazyk. A i když je to asi typický vyvražďovací snímek, tak nebudu psát, jestli někdo přežil nebo néé, ale jenom podotknu, že tentokráte nebyl zabiják žádný sympaťák s pěkně ušitou maskou na míru, ale byl to nudnej trapák, kterej neměl morální kompas a hnal ho jen ten jeden motiv, kterej byl od začátku průhlednej jako kalhotky slušných žen provozující svou veřejnou činnost na silnici E55. Co dodat, přestávám psát a začínám zírat na třetí sérii tohoto seriálu plného líbezných a motivujících vražd s premisou nečekaných překvapení. Za tuto sérii musím dát pouhých průměrných 50%. () (menej) (viac)

Morholt

Partička táborníků se po letech vrací do kempu, aby odstranili tělo holky, kterou tam kdysi dávno krouhli. Tady narazí na skupinku jaké si duchovní komunity, se kterou sdílejí chatu. A vzápětí tam začne řádit vrah. na mě tady bylo až moc postav, jejichž jednotlivé linky celý děj občas roztahovaly mimo rámec přijatelnosti, takže mi trvalo čtyři díly, než jsem se do toho pořádně dostal. Nepomáhali ani nepříliš sympatičtí herci, na které jsem si musel chvíli zvykat. Nad vodou to držel zabiják, který se s ničím příliš nepáral a po jistou dobu i fakt, že vrahem tu mohl být kdokoliv. Pátým dílem ovšem atmosféra brutálně zhoustla, celkové kontury nabyly na ostrosti, celé to dostalo pekelný spád a ze seriálu se stal lahůdkový slasher s výbornou atmosférou, který nedal vydechnout. A ani nevadilo, že divák odhalí vraha dřív, než by bylo záhodno. I tak je ale škoda, že není druhá série zredukovaná alespoň na šest dílů. Nicméně i přesto jsem víc než spokojen, což jsem v polovině příliš nečekal. 75% ()

kaylin

Druhá sezóna seriálu „Slasher“ není o moc horší než sezóna první, na druhou stranu už mi přišlo, že je to až příliš roztahané. Nějak už mi vlastně bylo jedno, kdo je vrahem. Ale musí se nechat, že bylo pořád skvělé vidět, jak se daří nějaké triky dotáhnout k až neskutečně odporné dokonalosti. Ale sem tam mi přišlo, že toho není tolik, kolik bych si u slasheru, navíc takto dlouhého, přál. ()

Trevor

Skupinka mladých ľudí sa vracia na chatu, kde pred piatimi rokmi pomáhali ako dohľad na letnom detskom tábore a spája ich mrazivé tajomstvo. Ani komunita,ktorá sa teraz o chatu a stredisko stará však nie je bez viny a každý má svoje tajomstvo.Tak sa začína párty vinníkov...Stručne bez spoilerov by sa táto séria dala opísať asi takto. Aj keď asi každý predpokladá, že práve Owenova matka bude za tým všetkym stáť,dlho som si myslel že ňou bude Renee. Aj vďaka dobrým vraždám 4*. ()

Mythago

(Ne)klasická táborová vyvražďovačka prostoupená prvky coming-of-age příběhu, jež skončil tragédií. Slasheru se v jeho druhé sérii daří přestoupit stín žánru, který mu dal vzniknout a přináší psychologicky propracovanou podívanou, kdy se divákův pohled na jednotlivé postavy mění s každičkou odkrytou částí příběhu. Zatímco první série v tomto ohledu selhávala, kde to jen šlo, druhá je přesným opakem. Škoda jen toho vyloženě zbytečného shyamalanovského rozuzlení, které celou podívanou strhává o stupínek dolů. V hodnocení jsem se ale rozhodl to nereflektovat, jelikož krom posledního dílu jsem si všechny předchozí opravdu užil. ()

Stocki

Nemyslím si, že by druhá série byla oproti první až o tolik výjimečná a měla by se jenom opěvovat samou chválou. Její největší problém tkví totiž v tom, že se neskutečně táhne a nudí, díly Vám neutíkají a jenom už se modlíte aby tam někoho dalšího znovu zamordovali a byl konec dílu. Atmosféra, výkony a příběh je ale v konečném součtu více než kvalitní. Nicméně, jelikož jsem měl během sledování několikrát tendenci si vystřelit mozek z hlavy, nemůžu dát více než tři hvězdy. ()

Aurus

8,5/10. Jsem rád že se zase vracím a že zase budu aktivnější protože to naposledy bylo potom co jsem za 3 týdny kouknul na Star Wars Clone Wars seriál. No nic tato druhá série je lepší než ta první. První série byla výborná a tahle je skoro skvělá. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento seriál má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Doporučuji a jdu na třetí sérii. ()

Mamlas

Druhá série nemá s první odpadní sérií nic společného. Tohle zaujme, je tam i atmosféra. Připomnělo mi to seriál 'The Head'. Tohle mohlo mít sice jen tak 4 díly, ale budiž. Škoda, že si tvůrci dělají z diváka tak 7 a půl dílu srandu. (35%) ()

martingaga

Oproti prvej serii velke zlepšenie, Netflix ako vždy odviedol dobru pracu. Pridalo sa na praci s postavami, atmosfere a celkovo aj pribehu. Zozačiatku je na divaka trochu moc postav a trva kym sa v tom človek vyzná, ale časom sa postavy preriedia dokonale spracovanými gore scénami. Atmosfera chaty v horach a maskovaneho vraha je perfektná a aj jeho finalne odhalenie nesklame. Za minus by som považoval možno len občasnu priehladnosť deja, ale celkovo sa fanušik hororu zabaví a určite odporučam, kludne vynechať prvu seriu a preskočiť rovno sem. ()