John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

Gastovski

Po průměrné jedničce a výborné dvojce byla natěšenost na místě. Bohužel přišlo obrovské zklamání. Jistě! Akčnost je doslova v každém záběru, nicméně jak se říká: všeho moc škodí. Neustálé souboje brzy omrzí (masakr v Maroku v první půli už jsem chtěl popohnat) a filmu navíc škodí absolutní bezdějovost. A když už jsou nám naservírovány nějaké "informace", tak to působí extrémně směšně. V předchozích dílech měla tajná organizace mouřenínů se svým kodexem své tajemné kouzlo. Avšak zde to vypadá opravdu směšně, že v podstatě každému stánku s buřtama šéfuje nějaký Asasín. A výlet Wicka na ústředí právě této organizace je jedno velké WTF???!. Halle Berry byla příjemné okořenění a navíc potěšila rolička mé neoblíbenější postavy z Got v podání Jerome Flynna . Ve výsledku se však jedná o bezduchou vymlacovačku se směšnými dějovými kulisami. Čtyřku už ne! ()

TheHofi

Já ani nevím,co k tomuto filmu říct. Lituji toho, že jsem na tom nebyl v kině, protože to je pecka, super akce, hudba, nápady, kamera, a černý humor. Keanu Reeves je pro tuhle roli zapálený a Asia Kate Dillon je hrozná svině, který přejete jen to nejhorší. A tak bych mohl pokračovat do nekonečna. Už aby byla čtyřka 100%. ()

sirien

Škoda, předchozí dva díly byly cool. Tady to už nějak ztratilo duši - akce už neni na hraně realističnosti, ale za hranou, Wickovy zranění najednou nejsou cejtit, rozšiřování světa už působí odflákle, Wickova minulost je na diváka spíš jen tak hozená, u dobrejch nápadů to působí že místo aby se rozvíjely a vytěžily se mezi nima jen skáče, hlášky působěj nějak křečovitě a celej závěr je už dost WTF. Celkově dost zklamání a zpětně sem rád, že sem to v kinech prošvih. ()

Azurovydrak

"Myslíte si, že unikne?" "Odměna je 14 milionů a všichni, kterých se to týká, o ni jistě projeví zájem. Šance budou velmi vyrovnané." První John Wick před pár lety podobně jako třeba takový Deadpool ukázal, že i eRkové filmy mohou v dnešní době slavit úspěch. Druhý díl ho podle mého názoru ještě překonal v ohledech kvality přestřelek a propracovanosti příběhu. Trojka už ale nedokázala naplnit očekávání a pevně daná struktura zločineckého podsvětí se zde začíná rozpadat. John Wick zde ztrácí něco, co z něj doteď dělalo Johna Wicka - svou neporazitelnost. Možná si u předchozí věty řeknete: "To je ale snad dobře, ne? Alespoň to působí reálněji". Omyl. V tom právě tkvělo kouzlo prvních dvou dílů série - zabiják, po kterém šlo celé město, ale on se stále dokázal udržet na nohou. Souboje působily uvěřitelně a opravdu se zdálo, že John Wick své protivníky likviduje nikoli díky štěstí, ale tvrdému výcviku a umu. Zde to všechno mizí. Když je hlavní hrdina definitivně poražen a leží na zemi v bolestech, zatímco se nad ním sklání dva vycvičení zabijáci s katanami, začne vám vrtat hlavou, jak je možné, že je za minutu oba (opět) porazí. Také se mi zdá, že film představil příliš mnoho nových postav a organizací, jejichž potenciál nedokázal správně využít. I přes zřejmé nedostatky má film stále skvělé akční scény (vrhání nožů, záveřečná přestřelka v hotelu) a duchaplné dialogy. Nakonec nejde o žádný propadák, jen (v porovnání s předchůdci) lehce slabší akční film. "Střelil mi na psa!" "To chápu." 65% ()

Bozvav

Trojka nudná a bez jakékoliv scénáristické invence až na parádní a mírně překvapivý závěr, který naznačuje, že čtyřka by mohla kromě kulantní řežby poskytnout také nějaký smyslu plný motiv k dvou hodinovým jatkám. Ono spojení krále s Wickem vypadá rozhodně více sexy, než když za sebe nějaký obstarožní ředitel nechává (jako v běžném životě) dělat špinavou práci. Akce přehršel a kulantně udělaná. Hudba dobrá, ale až na zmiňovaný závěr jinak nuda. Ko koho zastřelil jsem přetala vnímat už po třiceti minutách. Za mne tři hvězďule a těšení na čtyřku. ()

TomasKotlant odpad!

Tady si někdo honí ego v tom, jak co nejnechutnějc zabít co nejvíc lidí, až jsem začal fandit záporákům, ať toho Johna odprásknou a můžu jít domů. Když do toho vložili chudáka koně, šel jsem domů dřív. *** Ve zkratce: Mrtvoly, kterejch vám bude líto. A hodně fuj scéna v nožovém muzeu. Kůň. Casablanca. Dál naštěstí už beze mě. ()

Lucretius

A já se tak těšil. Za dlouhou dobu nejzpackanější trojka předtím povedené série. Postavy prakticky chybí, nemají žádné vlastnosti, motivace a v podstatě nekonstruují děj. Ten je namísto toho plně budován mytologií fikčního světa. Ta byla v předchozích dílech zábavná jako pozadí, neuzavřený fragment, ale v doslovnosti se stane nesmyslnou a ve všech těch pseudohlubokých kecech totálně otravnou. Je to domrvené podobným způsobem jako třeba další díly Pirátů z Karibiku, či Matrixu. Já nechápu, že tvůrcům kteří vytvoří něco orginálního a zábavného takhle drbne, rezignují na to proč to bylo dobré a přesunou těžiště díla do přiblblé lore fans roviny. ()

Aurus

Jednoznačně nejlepší díl série John Wick. První díl byl skvělý, druhý díl byl taky skvělý ale tento třetí díl je zatím nejlepší díl této série. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je úžasná, akce tu je neuvěřitelně výborná, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Musím říct že ten konec kdy ho zradil jsem fakt nečekal a proto chci hnedka čtvrtý díl. Za mě neuvěřitelně skvělý film a jeden z nejlepších filmů které jsem kdy viděl. Za mě 9,5/10. Už se těším na další díly. ()

helloween93

Využil jsem nedělní akci za 80,- v Cinema City a po rozhodování mezi Detektivem Pikachu a Wickem 3 jsme se rozhodli pro druhý jmenovaný. Wick 1 i 2 se mi hodně líbily a trailery na trojku slibovaly pořádnou řezničinu, a ta se dostavila velki brzy. Stahelski na nic nečeká a prakticky hned vrhá diváka do akce, kde Wick úřaduje v knihovně proti obrovi, aby následně zlikvidoval asi 20 chlápků vrhacími zbraněmi. Pak začne vlastní příběh, který má tentokrát asi největší výpravu a milovníci psů zaplesají. Nové postavy z trailerů nejsou nijak zásadní. Ve druhé půlce se zase rozjede řezničina v posobě obrany hotelu, kde je souboj těžkooděnců v juggernaut oblecích, na které si Wick vezme armor-piercing round do poloautomatické Benelli a začne je tam trhat na kusy. Co mě zaujalo bylo, jak dynamicky se svět zabijáků mění, včetně vnitřních vztahů uvnitř tohoto světa. Nechybí Stahelskiho smysl pro vizuální stránku, která je pro Wicka typická. No a závěr? John je nasranej no :D 4* ()

FilmWave

Taková trochu lepší dvojka. Spousta super malých nápadů (psi, koně, motorky, ...), místy až "bladerunnerovská" atmosféra (déšť a New York prostě funguje). Ale pořád je to spíš počítačová hra než film. ()

Ivua

Tell them, tell them all.. whoever comes, whoever it is. I’ll kill them. I’ll kill them all. A tak aj bolo. Tretia kapitola asasinskej rozprávky o Babe Jage so sebou prináša 3x toľko akcie, trojnásobné množstvo skatovaných obetí a tiež vizuálnu slasť v podobe záberov Saharskej púšte, Casablancy a Halle Berry, ktorá je približne rovnako nezničiteľná ako samotný John Wick. 5* už len za úplne prvú mass murder scénu, v ktorej nože pod Johnovou dirigenciou priam až tancovali vo vzduchu a zabíjali samé od seba, skvele natočené!! Koniec "mierne" pritiahnutý za vlasy ale nech...it's John FUCKING Wick! ()

merigieren

bezduchá mlátička, autoři znají přísloví: opakování matka moudrosti, ale v bojových scénách je to matka nudy. Trocha děje by tomu neuškodila. Je zvláštní, že s těmahle procentama sme byli v kině sami.... ()

mala_kea

Dost možná je to tím, že jsem dlouho nebyl v kině. Počkal jsem si na své a vyplatilo se. JW 3 je skvěle zvládnuté řemeslo, které je vymačkané do poslední kapky krve. Akčňák, ve kterém nechybí oldschoolové prvky (honička auty, mlátička ve stylu Raid) stejně tak prvky nové (skvělé lokace, důraz na vedlejší postavy) Kamera je prostě skvělá a některé záběry točené na jeden zátah jsou prostě klasa. Zvuk byl naprosto perfektní. Škoda, že příběh je prostinký, až trapně humorný, ale o tomhle to prostě za žádnou cenu není. Když jsem slintal během akční scény s Halle Berry, myslel jsem, že je po mně. To jsem však nečekal, že závěrečná scéna, kdy John používá brokovnici, bude rovna s orgasmem (neboť zvuk brokovnice, se skvělou kamerou,je prostě geniální). Keanu se pro tuhle roli narodil, není to žádný nahodilý střelec, je to profesionál. "I need guns. Lot of guns"....Já zase potřebuji víc akce, víc vypálených kulek. ()

P.J.2

V tomto díle se mi víc líbila příběhová linka než akční sekvence (krom fightu se psy, ti byli boží!!!), je to dobře? Sám nevím. ()

Rathalos

Ja tuto filmovu seriu milujem,tak ako jednotka,dvojka i trojka je akcna drsna pecka,v ktorej sa s nicim nikto neserie a ide sa rovno na vec,perfektne suboje,prestrelky,vyborny Keanu Reeves,skvela kamera a pri sledovani sa vam zvysuje adrenalin v krvi,kedze to skoncilo tak ako ste mali moznost vidiet,je jasne,ze stvorka je tutovka a uz teraz sa tesim na pomstu Johna Wicka...:-) ()

zelda82

Je to porad velmi dobrej akcnak, ale uz mu proste chybi ten wow faktor... A ta radoby mytologie tajny spolecnosti zabijaku mi spis leze na nervy, nez aby me zaujala... A to rozhodne autori v planu nemeli. ()

sadlokan

Komixový špageťák o nasraných pejskařích.Přestřelený,Přemečený a Přenožený.Vlastně nevím,jestli toužím po čtyřce.Leda že by se pustili se Spálenou rybou do matrixu.A,mimochodem,Halle Berry bych sežral i agenta 007! ()

strikeman

Suverénně nejslabší John Wick. Rezignace na jakýkoli příběh, obyčejná vybíjená ve stylu nejjednodušších 3D PC stříleček. V podstatě dvouhodinový videoklip na téma "jak zabít člověka deseti a jedním způsobem" (a každý ten způsob je pro jistotu 10x zopakován). Tvůrci by si měli uvědomit, že soustavná dvouhodinová akce je vlastně totéž jako žádná akce - po chvíli prostě otupíte a je to naprostá nuda (jako třeba metalové album bez jediné balady, od začátku do konce v nejrychlejším tempu). Za mě 40%, bohužel ... PS: Když se pozorně podíváte na pohyby Reevese a srovnáte je např. s borci z indonéského Raidu, je vám hned jasné, kdo opravdu umí a kdo by během pár vteřin skutečně "zařval" - takže závěrečné bitky, kde logicky čekáme nějakou tu gradaci, pak působí tak trochu nereálně až vtipně ... ()

agassi68

Síce tretí diel nevybočil z vychodených koľají no priniesol zas niečo nové v žánri a to ma s Bobanom Marjanovičom toho času členom srbskej squadry na MS v baskete popchlo zvýšiť známku na 4.. ()

Raziel_cz

Přijde mi, že se tahle série vydala stejným směrem jako Matrix. Stylizovaná realita jedničky je ještě docela uvěřitelná (jasně, umře tam asi 40 lidí a všude akceptují zlaté mince, ale stejně) a worldbuilding, který byl očividně spíš haluz než scenáristův záměr, byl na ní po všem tom kydlení to nejlepší. Dvojka přinesla akci ještě velkolepější, ale taky na vás kydla šílenou expozici, přidala neprůstřelná saka a snažila se vás přesvědčit o tom, že pokud někdo žije na Manhattanu, je pravděpodobně nájemný vrah. U trojky už víte, do jaké fantasmagorie se vrháte, takže prvních cca 45 minut funguje na pohodu. Jo, nájemní vrazi jsou úplně kurva všichni a vědí, kde John Wick v jakýkoliv moment kurva je, ale ubralo to na sci-fi a přidalo jeden dva vtipy (vrhací nože, výměna zásobníků) na odlehčení, takže to je zase plus. A pak přijde Halle Barry s megaakční odbočkou točící se vyloženě kolem její postavy, jen aby se o půl hodiny později ukázalo, že ta její postava je postava vedlejší, akorát se tvůrcům nějak vymkla, a mohla z filmu vypadnout (očekávejte spin-off). Ale potom se děj vrátí do New Yorku a zase to půl hodiny funguje, takže to je další plus. Ale pak přijde finále, ve kterém figuruje na míle jasný zvrat, teleportující se zabijáci a neprůstřelné komando, co se za schytávání kulek klátí jako při záchvatu akutní svalové atrofie. A pak přijde druhý na míle jasný zvrat. A třetí. Dvojku jsem vzal na milost, protože akce pořád byla super. Ale i ta tady zaostává. Tedy, zaostává za JW a JW2, jinak je to pořád dostatečně vysoko snad nad vším, co netočil John Woo nebo Gareth Evans. Problém je, že je stereotypní. Máme tu sekvenci s útočnými psy, ale pořád dokola budeme ukazovat jenom to, jak někoho drží za ruku nebo za koule. (A ano, já vím, že to muselo být hrozně těžký a nebezpečný natočit, ale...) Nebo tu máme osm skleněných vitrín a postupně prohodíme hlavního hrdinu pěti pěkně jednou po druhé, jen co se zase zvedne (a bude u toho přesně vidět moment, kdy ho tam naviják katapultuje). Anebo prostě jenom každou přesdržku vyřídíme ránou/kopancem do rozkroku. Takže si myslím, že choreografie dřív bývala poněkud nápaditější. Což se asi dá říct i o CGI. To je tady zase na rozdíl od dřívějška jako pěst na oko. Což už není plus. Jsem docela zvědavý na seriál, ale čtyřku bych oželel. A jestli je tady někdo, kdo se chystá se sérií začít – podívejte se radši třikrát na první díl. Nebo dvakrát a potom na Nájemné vrahy se Slyem a Banderasem. Poděkovat mi můžete pozdějc. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)