Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (34)

Konec narkobarona (2016) (S02E08)

Další z mnoha povedených epizod, tentokrát nebyl děj zbytečně bržděn, atmosféra byla parádní, napětí i akce nechyběly, ale plný počet hvězdiček jsem prostě udělit nemohl, protože mě tvůrci neskutečně vytočili. Pokud to správně chápu, policie bere člověka do ochranné vazby, aby ho chránila. Výlet Escobarovy manželky přes celý hotel, aby si na vlastní oči prohlédla místo vraždy (!), mi tedy přišel hodně stupidní. ()

Naše farma (2016) (S02E09)

Podobně jako v sedmé epizodě se mi zpomalení děje nelíbilo, místo výletu s Lufthansou nasadili tvůrci poctivou kolumbijskou farmařinu spojenou s přírodní lyrikou, což v tomto seriálu působilo jako pěst na oko a vůbec poprvé jsem při jeho sledování pocítil náznak nudy. ()

Konečný pád (2016) (S02E10)

Ani závěrečná epizoda druhé sezóny mě nenadchla tak, abych udělil i pátou hvězdičku. Pečlivě budované napětí na mě tentokrát nefungovalo, vzhledem k tomu, že bylo předem jasné, jak to s Escobarem dopadne, na druhou stranu mě opět potěšily vložené dokumentární záběry a fotografie, ze kterých bylo patrné, jak si dali tvůrci záležet na tom, aby vybraní herci svým vzhledem odpovídali reálným postavám (tedy až na agenta Murphyho). ()

Season 3 (2017) (S03)

Třetí sezónu seriálu vnímám jako zatím nejslabší, přestože nebyla špatná. Její největší problém vidím v tom, že mě tvůrci předchozími dvěma řadami příliš namlsali, a přes veškerou snahu se svým předchozím výkonům nedokázali vyrovnat. Šéfům kartelu z Cali citelně chybělo Escobarovo charisma, podobná situace nastala i v týmu DEA. Což o to, Javier Peňa byl v pohodě, nic proti němu, ale po Murphym tady zbylo hluché místo. Tentokrát jsem se prostě nedokázal do děje "zažrat" jako v předchozích řadách, i když jsem si i tady dokázal najít to svoje. ()

Bossí strategie (2017) (S03E01)

První díl třetí sezóny byl jednoznačně nejslabším začátkem ze všech tří řad, ale ani tak nemohu jít s hodnocením pod čtyři hvězdičky. Na to mě zachmuřený Javier Peňa příliš bavil. Absence postavy Pabla Escobara byla hodně znát, přestože kartel z Cali vede celé kvarteto "bad boys", ani jeden nemá potřebné charisma na to, aby se Escobarovi vyrovnal. Jsem zvědav, jak (pokud vůbec) se vyvine postava Jorge Salceda, tam tuším skrytý potenciál. 4*- ()

Cali KGB (2017) (S03E02)

Děj se opět držel na úrovni prvního dílu, ničím výrazným mě sice neohromil, ale na druhou stranu je pravda, že jsem se ani chvilku nenudil. Jak už jsem psal v předchozím komentáři, velice chybí charismatický záporák Escobarovy velikosti, naštěstí se alespoň ukázalo, že mé naděje vkládané do Jorge Salcedy, nebudou zklamány. 4*- ()

Sleduj tok peněz (2017) (S03E03)

Hned zpočátku mě zaujal a pobavil úvod do praní špinavých peněz, následně mě potěšilo to, že míra korupce v kolumbijských policejních složkách nikterak nepoklesla, takže by do budoucna mohlo být o zábavu postaráno. Závěr navíc naznačil, že by příští epizoda mohla být živější, takže budu doufat. 4*- ()

Šach mat (2017) (S03E04)

No, tak sláva! Konečně mi tvůrci dovolili použít všechny hvězdičky ze zásobníku. Poprvé ve třetí sezóně nechyběla epizodě kvalitní atmosféra, slušná dávka napětí a našla se i nějaká ta akce. Obzvlášť mě potěšilo využití dokumentárních záběrů v závěru dílu a s nadějí očekávám další vývoj. ()

Miguel (2017) (S03E05)

Pravda, předchozí epizoda byla akčnější, ale pátý díl evidentně připravuje půdu pro další chřestění zbraněmi a připravuje ji velmi zajímavě. Mezi vedení kartelu Cali se po uvěznění Gilberta začíná šířit paranoia, DEA se soustředí na Franklina Jurada a už se těším, až se to všechno v dalším pokračování potká. ()

Nejlepší plány (2017) (S03E06)

Těšil jsem se na pořádný nářez a dočkal jsem se. Tvůrci věnovali předchozí epizodu teorii a v šestém dílu došlo na praktickou část. Je jasné, že Jorge Salcedo nedopadne dobře, na to se na něj David Rodríguez dívá příliš divně, všechno ostatní se spíše zamotává. Opět došlo na slušnou akci, i když je pravda, že přestřelka v klubu byla značně nepřehledná. ()

Sin Salida (2017) (S03E07)

Sedmá epizoda patří rozhodně mezi ty podařené. Předtitulková scéna v kostele mě okamžitě správně naladila a dobře jsem se bavil i v dalším průběhu, K nepřátelství mezi kartely se přidaly i rozpory mezi bratry Rodríguezovými, nechybělo napětí i slušná akce, ale pátou hvězdičku jsem za tu koupelnu dát prostě nemohl. Tyhle záchrany v poslední vteřině jsou tak nechutně profláklé, že jsem tiše doufal v to, že se k nim už tvůrci filmů a seriálů nebudou uchylovat. ()

Convivir (2017) (S03E08)

Tentokrát jsem měl pocit, že je epizoda poněkud nevyrovnaná. Rozhodně mě víc zaujal Salcedův tanec v minovém poli, než akce k záchraně Christiny. Každopádně jsem se i tentokrát slušně bavil, proběhla zajímavá akce, v Salcedově dějové linii nechybělo ani napětí, takže jsem byl vcelku spokojen. ()

Todos Los Hombres del Presidente (2017) (S03E09)

Devátá epizoda fungovala po celou dobu v pěkném tempu, přinesla slušně napjaté momenty i dobře zvládnutou akci, jen mi bylo líto, že jsem nemohl vidět, jak Henao sestavuje úvodní puzzle:-) Fakt mě baví, jak se v tomto seriálu střídají optimistické momenty s totální depresí. ()

Návrat do Cali (2017) (S03E10)

Závěrečná epizoda třetí sezóny mě příliš nenadchla. Čekal jsem plnotučný závěr, ale místo toho přišla jakási odtučněná verze, která sice nebyla špatná, ale nijak zvlášť mě neoslnila. Přitom Pacho opět ovládl předtitulkovou část, zbytek dílu už pak na svižný úvod poněkud "nestíhal". ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)