Javier se vyrovnává s dozvuky rozhovoru s Judy. Tata se snaží přesvědčit Pabla, aby se pro dobro svých dětí vzdal. (Netflix)

kkarx

Vidět to prase Escobara zlomenýho, zalezlýho ve svém chlívku, kde si nalhává že má ještě šanci, ale už jen útrpně čeká až ho dostanou, je radost. Ten člověk měl na svědomí tisíce životů a desítky zmrzačených lidí a dělal to jenom z chamtivosti a touze po moci. Divím se, že nikdo neodpráskl jeho pošahanou matku, která tuhle zrůdu vychovala a stala se spoluviníkem jeho zločinů, stejně tak jeho manželka profitující na smrti jiných lidí ušla bohužel bez trestu. ()

tron

Obsahuje spoilery. Tak je to definitívne - z obľúbených agentov DEA sa i v poslednej časti druhej série stali obyčajní štatisti, síce sympatickí, ale neveľmi dôležití. Dôraz bol kladený výlučne na Escobara a na jeho prerod - kým v prvej polke druhej série ho tvorcovia definitívne zbavili akýchkoľvek diváckych sympatií a navždy z neho urobili odvrhnutia hodného netvora, v druhej polke už je to len dožívajúca troska, ktorá sa už len veľmi zriedka zmôže na odpor. V tejto poslednej časti už ani to nie. Je to už nikto. A tak je smrť tohto brutálneho a zakrvaveného človeka svojím spôsobom smutná. Vcelku výrazne ma sklamal urýchlený koniec - v podstate žiadna z postáv, až na Escobara, nemá poriadny záver, taký, aký by si zaslúžila. Koniec je podľa očakávaní otvorený - ide sa na kartel Cali. ()

Necrotongue

Ani závěrečná epizoda druhé sezóny mě nenadchla tak, abych udělil i pátou hvězdičku. Pečlivě budované napětí na mě tentokrát nefungovalo, vzhledem k tomu, že bylo předem jasné, jak to s Escobarem dopadne, na druhou stranu mě opět potěšily vložené dokumentární záběry a fotografie, ze kterých bylo patrné, jak si dali tvůrci záležet na tom, aby vybraní herci svým vzhledem odpovídali reálným postavám (tedy až na agenta Murphyho). ()

Gulde

Obsahuje spoilery, takže pokud nechcete přijít o atmosféru, dál nečtěte. Tak teď by mě zajímalo, jak na tohle dokáží navázat ve třetí řadě tak, aby to byl stále tak skvělej seriál, jako doteď. Díl přetékal napětím, ale to už bylo v předposledních dvou epizodách. Inu, jak jsem poznamenal, jsem zvědav, jak bude vypadat další série, protože takovouhle změnu neprodělal snad žádný seriál, na který jsem koukal. ()

Psychor

Druhá série bohužel vyvrcholila přesně podle očekávání. Věčná škoda, že scénárista pouze otrocky zkopíroval historii a neprojevil trochu více citu, jelikož tady se alternativní rozuzlení vysloveně nabízelo. Za vraždu Dona Pabla, který se postupně vypracoval v nejsympatičtější postavu celého seriálu, tak dávám dvě hvězdy dolů. ()