Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (34)

Narcos (2015)

Rozhodl jsem se seriál ohodnotit i okomentovat po dvou sezónách, jakékoli další připomínky případně přidám ke komentářům jednotlivých sérií. Seriál si okamžitě našel místo mezi mými oblíbenými, baví mě zřejmě hlavně proto, že se tak odlišuje od běžné seriálové tvorby. Tvůrcům se podařilo od první epizody vytvořit skvělou, hutnou atmosféru, výborně pracovali i s akcí a napětím a nebýt čtyř poněkud rozpačitých epizod ve druhé polovině druhé řady, neměl bych v podstatě co kritizovat. A dokonce ani o těchto dílech nemohu říct, že by byly špatné, jen jsem se příliš namlsal dokonalosti, která jim předcházela. Velmi mě bavil komentář agenta Murphyho i použití reálných záběrů, které daly celému seriálu větší hloubku. Tohle jsem si opravdu užil. ()

Season 1 (2015) (S01)

První sezóna mě seznámila se zajímavě podaným seriálem (vypravěč je skvělý), u něhož jsem se velice dobře bavil a jako bonus jsem dostal množství zajímavých informací, které mě nutí k tomu, abych si je dodatečně ověřoval a abych si sháněl doplňková fakta. Vždy mě zajímá, zda se tvůrcům povedlo ve filmu nebo seriálu vytvořit správnou atmosféru, v Narcosu se tak stalo, od první epizody jsem se do ponořil do děje a jediné zklamání jsem zažil ve chvíli, kdy titulky uzavřely desátý díl. Na druhou stranu je faktem, že se mohu o to více těšit na druhou řadu. ()

Descenso (2015) (S01E01)

První epizoda seriálu si mě okamžitě získala. Mám rád filmy a seriály, které mají atmosféru a Narcos ji má a pořádně hustou. Kromě atmosféry obsahuje i slušnou dávku napětí a akce, tvůrci udělali jednoznačně dobře, když proložili děj dokumentárními záběry, hned to člověku připadá uvěřitelnější. Po prvním dílu mohu jedině chválit. ()

Meč Simóna Bolívara (2015) (S01E02)

Druhá epizoda úspěšně pokračovala v tom, co pilotní díl načal. Na rozdíl od USA se Kolumbie ukázala jako skutečná země plná příležitostí. Tvůrcům se zatím daří udržovat atmosféru, kterou na počátku vytvořili, napětí se dostavilo, akce byla brutální a já jsem se dobře bavil, takže jen tak dál. Trošku mi to kazil titulkomat, když mi nabídl jméno velitele skupiny M- 19 v podobě Ivan "Hrůza", ach jo, to snad není tak složité, při základních znalostech dějepisu, ne? ()

Stále stejní lidé (2015) (S01E03)

Nejenže se tvůrcům stále daří udržovat kvalitní atmosféru, ale z každé další epizody se vždy dozvím něco nového o jihoamerické zemi neomezených možností, což mě následně donutí, abych si co možná nejrychleji doplnil chybějící informace. Pokud mě seriál dokáže takto ovlivnit, musím hodnotit plnou palbou. ()

Palác v plamenech (2015) (S01E04)

Ano i po čtvrté epizodě spokojenost trvá. Chvílemi už jsem si říkal, že už to tvůrci s Escobarovou beztrestností začínají přehánět, ale pak jsem si připomněl Krejčíře a Mrázka a došlo mi, že přemýšlím jako trotl. Vzhledem k tomu, že jsem před pár dny viděl film "American Made", užil jsem si pasáž s Barrym Sealem. ()

Jednou přijde budoucnost (2015) (S01E05)

Pátá epizoda byla stále solidní, ale proti předchozím dílům byla přece jen dějově slabší. Předpokládám, že se jednalo o pověstné ticho před bouří, takže doufám, že příští epizodě budu opět moci udělit pět hvězdiček. Vzhledem k závěrečným minutám jsem o tom vlastně přesvědčen. ()

Výbušniny (2015) (S01E06)

Předpoklady se naplnily. Šestá epizoda byla plná napětí a akce, atmosféra byla naprosto strhující a děly se mnohé ukrutnosti. Američani mě prostě nezklamou, jejich sled priorit nemá chybu:-) Zklamalo mě, že tak brzy skončil můj oblíbenec Luis Guzmán, ale na druhou stranu se alespoň ukázalo, že byl Gacha hlava otevřená. ()

Budeš plakat krvavé slzy (2015) (S01E07)

Pablo Escobar by mohl být skvělý šachista, jasný mat vytáhl k patu a nakonec ho ještě přetaví ve vítězství. Po shlédnutí sedmé epizody mohu konstatovat, že jsem se zatím u seriálu nenudil ani na vteřinu. Příběh tohoto dílu byl opět výborně napsaný, atmosféra, napětí i akce fungovaly skvěle. ()

Jedna velká lež (2015) (S01E08)

Ani tentokrát nedošlo naštěstí k žádné změně- všechno šlape jako hodinky Patek Phillippe. Opravdu se mi líbí styl kolumbijských bezpečnostních složek- sejmeme je všechny, Bůh si je pak přebere. Stát se v Kolumbii rukojmím, to bude asi pěkný adrenalin. Každopádně šlo o parádní díl, který neměl chybu. ()

La catedral (2015) (S01E09)

Mám definitivně jasno, Narcos je špičkový seriál, mám za sebou devět dílů bez jediného zklamání. Říká se, že jsme u nás k odsouzencům příliš shovívaví, tento díl rozhodně nedoporučuji zdravě naštvaným daňovým poplatníkům a panu Okamurovi, protože by to zavánělo infarktem. Tohle byla opravdu síla. ()

Vzlet (2015) (S01E10)

Podobně jako předchozí díly byla i závěrečná epizoda skvěle napsaná i natočená, atmosféra byla tradičně fantastická a byla radost sledovat váhání vládních činitelů mezi spravedlností a zlem (větším či menším). Na to, že se vlastně celou dobu jen čekalo na jednu větší finální akci, jsem se výborně bavil. ()

Season 2 (2016) (S02)

I u druhé sezóny seriálu jsem se skvěle bavil, přesto mi nemohl uniknout kvalitativní rozdíl mezi její první a druhou polovinou. V první půli druhé řady fungovalo všechno to, co mám na tomto seriálu rád: atmosféra, akce i napětí. Čtvrtá epizoda pro mě pak byla zatím nejlepším dílem obou sérií, tím víc mě rozladilo zpomalení děje v posledních čtyřech částech, v nichž se začaly objevovat poměrně dlouhé scény s téměř nulovým dějem, které měly zřejmě navodit jakousi sentimentální náladu, ale na mě prostě nefungovaly. ()

Konečně volný (2016) (S02E01)

Zpočátku jsem měl dojem, že je děj první epizody druhé řady lehce pomalejší a říkal jsem si, že to tentokrát bude "jen" na čtyři hvězdičky, ale pak se vše opět rozjelo tak, jak jsem zvyklý a pětka byla znovu na světě. Vyloženě mě fascinuje kontrast mezi líným klidem, který vzápětí střídá syrové násilí doplněné o naprostou lhostejnost k životu. Lahůdka. ()

Cambalache (2016) (S02E02)

Že by druhá sezóna přišla s novým přístupem? Díl měl opět poklidnější děj, aby v závěru následovala exploze čiré brutality. Může být, na mě to funguje. Když tak porovnávám jednotlivá povolání, raději bych byl uhlobaronem. Jistě narkobaron vydělává víc a rychleji, ale má dost neklidný život. ()

Náš člověk v Madridu (2016) (S02E03)

Ve třetí epizodě se vrátila má oblíbená figura- plukovník Carrillo, který bojuje proti ohni ohněm. Ani tentokrát mě nezklamal a stál prakticky za každou akcí v díle, který byl postaven spíše na plánování věcí budoucích. Naštěstí mi nevadí ani ukecané části, pokud se mluví k věci. A to se tady dělo. ()

Hodný, zlý a mrtvý (2016) (S02E04)

Netuším, jestli se v průběhu druhé sezóny podaří tvůrcům trumfnout čtvrtou epizodu, pokud ano musel by to být vynikající díl, což by pro diváky bylo skvělé. Tohle byla parádička s hustou atmosférou, plná vystupňovaného napětí a brutální akce. V kůži té nešťastnice bych rozhodně být nechtěl, ať udělá, co udělá, vždycky naštve někoho mocného. ()

Nepřátelé mého nepřítele (2016) (S02E05)

Pátá epizoda podle mého očekávání nebyla tak skvělá jako předchozí díl, ale v žádném případě nevidím důvod, proč bych jí ubíral hvězdičku. V ději opět došlo k zajímavému vývoji, v Medellínu vypukl ještě větší chaos, než tu bylo obvyklé a závěr zůstal sympaticky otevřený. ()

Los Pepes (2016) (S02E06)

Další skvělá epizoda, ve které atmosféra, napětí i akce fungovaly ještě lépe než obvykle. Po skončení první řady jsem se obával, že mě druhá řada zklame, ale faktem je, že se stále výborně bavím. Opět trochu přituhlo, a i když kolem sebe Pablo Escobar pěkně kope, evidentně to s ním jde z kopce. ()

Německo 93 (2016) (S02E07)

Tentokrát jsem hvězdičku ubral, protože sedmá epizoda trochu ztratila tah na branku. Pasáže s Duquem a s cestou Escobarovy rodiny do Německa a zpět mi přišly zbytečně rozvleklé a hodně celý příběh přibrzdily. Ale chápu, závěr se blíží a zřejmě se začíná trochu nastavovat. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)