Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

ER

Platí pro I.sérii.....Kvalitně natočený seriál o vzniku Medelínského kartelu v čele s P.Escobarem, jenž má popisné zpracování,které dodává seriálu punc opravdovosti. Tady se nedočkáte žádných "kulervoucích" scén a "James Bond" je taky v nedohlednu,přesto Vás svou věcnou syrovostí dokáže zaujmout. Devizou seriálu je i to,že historicky známých událostí,si všímá formou dobových (originálních) záběrů v krátkých prostřizích a větší pozornost se věnuje tomu,jak k nim došlo a proč. II.série...zcela přesvědčivě pokračuje v kvalitě první série,ale tady už občas mrazí v zádech. ()

Jaxx84

"Plata o Plomo. Silver or Lead. Money or death." Džungle. Drogy. Kolumbie. Miami. Pašování. Luxus. Peníze. Moc. Tohle je Narcos. Narcos má úžasnou schopnost upoutat vaší pozornost. Přesto, že by jste akci samotnou jen těžko pohledali, je Narcos akční svým příběhem a výpravou. 80. léta v USA a Kolumbii jsou už samy o sobě zajímavá, natož pak, když můžete sledovat vzrůst jednoho z nejmocnějších lidí té doby. Po první sezóně můžu s radostí konstatovat, že si Narcos udržel svoji konzistenci, rytmus, napětí a charisma svých herců. Nejlepší seriál roku 2015. Zvyšuji na 9/10. ()

Sweat55

Netflix jsou snad seriáloví bozi nebo co. Jak je sakra možný, že nám servírujou jednu pecku za druhou. Velice zajímavý reálný příběh o drogovém bossovi. První série: Je výborná, co dodat. Sledujeme budování Escobarova impéria a zjišťujeme, co takový hovado dokáže, když jde o moc. Není to moc akční, spíše se jedná o pomalejší drama. Nevím co je skutečnost a co si scénáristi vymysleli, ale příběh je pecka. To všechno je skvěle zahrané, přesně tak jak jsme u Netflixu zvyklí. Druhá série: Jestliže ta první byla pomalé komorní drama s pár přestřelkami, druhá série je regulérní válka. Obě strany, jak police tak Escobar, udělají cokoliv aby toho druhého zlomili. Hlavně v první půlce. Pak se ale do války přidá další hráč a odehraje se ještě větší masakr. Navíc nejsme světky souboje jenom mezi karteli, ale i mezi americkými agenturami. Jo, devádesátky v Kolumbii byly trochu drsnější než u nás. Scénář, režie, kamera to vše opět na jedničku. Taky opět skvěle zahráno, jak dějová linka ve Španělštině, tak ta v Angličtině. Netflixáci opět nezklamali. Třetí série: Je trochu jiná než dvě předchozí a rozhodně to má co dělat s odchodem Escobara a agenta Murphyho. Tempo je pomalejší a první čtyři díly jsem se celkem bál, jestli se to vůbec někdy rozjede. Jenže jakmile začne jít do tuhého, každá další epizoda je lepší a lepší, až jsem měl pocit, že pět hvězdiček nestačí. Znovu se totiž rozjede pekelné inferno plné drsných přestřelek, napínavých chvil a spousty nečekaných zvratů. Pedro Pascal opět zahrál parádně, což vlastně můžu říct úplně o všech. Čtyři kmotři sice nejsou Escobar, u něhož chtě nechtě to charisma a respekt cítíte na míle daleko, i tak ale jde o další skvěle napsané postavy, v jejichž přítomnosti bych se stoprocentně ocitnout nechtěl. Jsem fakt zvědav kam se tvůrci vydají ve čtvrté sérii a pomalu, ale jistě ji vyhlížím jako jeden z nejočekávanějších projektů příštího roku. Při sledování seriálu jsem si zdokonalil svoji Španělštinu. Zvládám výrazy jako: ¿Qué pasa?, Dios mio, narco traficante, PUTA, hijo de puta, patron atd... Snad se mi to bude na dovolené hodit. ()

Demonic189

1. SERIA - 95%. Vskutku famózny serial s perfektnými hercami, dokumentárnym nadychom a dobovou atmosférou. Jedine čo mi vadilo je istá skratkovitosť, kde sa isté situácie buď šikovne preskočili alebo odohrali nejak tak "narýchlo". Tešim sa na druhu sériu! PS: Wagner VYBORNÝ! ()

neo93

Výtečný seriál, jenž poodhaluje boj agentů DEA proti drogovému králi Pablo Escobarovi. Příběh vypráví právě jeden z agentů kolumbijské protidrogové jednotky, Američan Steve Murphy, který se kvůli vraždám a násilnostem ve svém Miami, za což jsou zodpovědné drogové gangy, stěhuje přímo do epicentra dění, Kolumbie, aby pomohl zničit ještě více narůstající drogové kartely. Spolu se svým novým parťákem Javierem Peñou se pouštějí do krvavého souboje proti Pablovy Escobarovi. Sledujeme Escobara od počátku jeho byznysu, kdy ovládal trh s alkoholem, cigaretami nebo marihuanou, díky čemuž se stal velmi mocným a bohatým pašerákem, tak i jeho následný ještě slavnější obchod s kokainem, který ho teprve vyšvihl do nejvyšších pozic mafiánského podsvětí v Kolumbii a nejbohatším mužem v zemi. Dále seriál ukazuje rozkvět Medellínského kartelu, jenž formovali bratři Ochoové Jorge a Fabio, José Rodríguez Gacha a Pablo Escobar. Hlavní děj se ale upíná na Escobara a jeho eskapády, jako když se dokonce ucházel o místo v politice. Seriál je ale především plný jeho skutečných děsivých metod a strategií v podobě korupce, zastrašování, nájemných vražd, vraždění policistů, nevinných civilistů, bombových útoků i únosů dětí vlivných osobností. Tyto momenty se odehrávají jednak přímo ve fikčním světě, kterých se účastní také hlavní postavy a jednak se prolínají se dobovými materiály reálného Escobara a jeho pronásledovatelů. Díky tomu můžeme pozorovat např. zapojení amerického prezidenta Ronalda Reaganna do boje proti drogovému kartelu všemi dostupnými prostředky, tak i další související události. Excelentní zobrazení jednoho z největších a nejkontroverznějších zločinců 20. století. ()

Aleix

Fenomenální jízda. Moura a Pascal to táhnou. Každej díl je parádní a dobře navazují. Skvělá výprava. Myslím výborný studijní materiál pro ekonomické školy :-) ()

Gardenboy

Naprostá seriálová pecka. Netflix valcuje konkurenciu neskutočným spôsobom. To najlepšie, čo sa dá v súčasnosti v seriálovej dobe vidieť. Kruté, násilné, vtipné, dramatické, podľa skutočných udalostí. Zatiaľ odpozeraná prvá séria, ktorá je za 5*, a OKAMŽITE pokračujem druhou sériou. ()

bearmeedek

Pohledem ostatních jsem Narcos „objevil“ dost pozdě. Není to ale tím, že bych pro pohádky a záplavu kvalitních českých filmů nevěděl, co frčí ve světě. Prostě nechci u předpokládané kvality čučet do malé obrazovky noťasu, ale počkal jsem si na provedení z kvalitního zdroje, na velké kvalitní obrazovce a se zvukem v 5.1 (i když je to s titulky). Přál jsem si, aby to bylo takové, jaké jsou ohlasy, ale rozhodně jsem nehodlal jen přizvukovat, pokud by se výsledek příčil mým dojmům. V SÉRII 1 to hned neplatilo. Snad do půlky série to působilo hodně dokumentárně a nebylo to jen komentáři agenta DEA. To jsem byl na 3*. Pak se to začalo čistit a docela rád jsem v myšlenkách upravil na 4*. Ovšem ještě první série stihla přejít na velmi dobrý „film“, vygradovat napětí a hlavně šokovat, čím se dalo. A už jsem byl na plném počtu. DRUHÁ SÉRIE byla už jen nezadržitelnou lavinou a nevím, jestli to byl jen dojem z té jízdy, nebo tomu tak je, ale zdála se mi dvojka ještě lepší, než jednička. I když poslední dvě epizody zpomalily, bylo to jen pro větší filmový efekt. Zároveň jsem se těšil, až toho hajzla Pabla oddělají, protože ta postava se svou arogancí a „genialitou“, byla hodně působivá. Celkově je série Narcos hodně naučná, protože v takovém rozsahu vám informace žádný dějepis nepředá. A mě se jen potvrzuje dojem ze spousty filmů, že tato různá „etnika“ (je jedno, jestli je to vzdálený západ, východ nebo jih) mají v myšlení a chování kus zvířete. TŘETÍ SÉRIE je sice bez Pabla a ztratila to hlavní kouzlo, ale je nutná, protože příběh pokračuje. Dvě první epizody přešlapují a potom už to zase funguje. Hlavní postavu si tady pro sebe urval agent Peňa. Celá série je úžasně zpracovaná po všech stránkách a zanechá hluboké pocity. No, a závěr lehce nadhazuje, že je potřeba se přemístit do Mexika. ()

rublik05

Už od prvního dílu mi bylo jasné, že se nebude jednat o obyčejný seriál o životě Pabla Escobara. Seriál si mé sympatie získal nejen svým lehce dokumentárním ražením a vyprávěcím stylem, ale i vcelku detailním zpracováním daného tématu s ohledem na ohromné množství informací, které seriál nabízí. V každém dílu nenaleznete prakticky žádné hluché místo, veškeré scény jsou pro pochopení a celkový vývoj děje velmi důležité. Gradace děje, kvalitní herecké výkony, silné emoce, to vše se tvůrcům povedlo na jedničku. Díky množství postřehů a zajímavostí, kterými je každý díl protkaný, působí Narcos velmi realisticky, až se divákovi nechce věřit, že se tohle všechno vůbec mohlo stát. Právě tohle neuvěřitelně realistické zpracování tak silného námětu je jednoznačně ta největší devíza celého seriálu. Když rozeberu jednotlivé série, tak prvním dvěma nemám absolutně co vytknout. U třetí série jsem měl ten problém, že přibylo množství nových a ne tak "sympatických" postav, a také mi děj přišel trochu slabší a ne tak chytlavý. Nicméně jako celek funguje seriál dokonale a i malinko slabší závěrečná část nic nemění na faktu, že skvělým seriálem Narcos se Netflix katapultoval mezi přední seriálové tvůrce. 10/10. ()

Zikus

SPOILER.. Viděl jsem 21 dílů, přičemž u toho 21. jsem usoudil, že to hlavní a nejzajímavější už se odehrálo a tím pádem není nutné pokračovat dál. ()

balcazar

Keď som začal pozerať seriál, bol som nadšený, lebo Pablova cesta na vrchol bola spracovaná fantasticky a obsahovala kuriozity, zaujímavosti či bizarnosti ako zašívanie kokaínu do topánok a jeho následné pašovanie, či zakopávanie peňazí do zeme a podobné veci, ktoré pre mňa robia seriál zaujímavým (okrem iného). Keď už bol Escobar na vrchole, seriál trocha otočil a už to bolo viac-menej o ráznej a tvrdej snahe zostať na vrchole a naháňačke dua Murphy-Peňa, ktoré ho chcelo dostať. Seriál ma bavil aj naďalej, ale škoda, že tých vecí, ktoré spomínam v úvode, bolo následne menej (a že by sa dalo vyberať, vie povedať každý, kto nejaký ten článok o Escobarovi čítal). Otázkou, ktorá mi po každej časti v prvých dvoch sériách vírila hlavou, bolo: ako, preboha, z tohto urobia toľko častí a ako to dokázali natiahnuť? Seriál sa začal trochu naťahovať, ale keďže som sa na ďalšie časti tešil, až tak negatívne som to nebral. Prekvapila ma tretia séria, o ktorej som si myslel, že bude po Pablovej smrti nezaujímavá, ale úplne si ma po pár oťukávacích častiach získala. Bola zamotaná, akčná a neskutočne dramatická a v druhej polovici série som ani nedýchal a potil sa. ()

Hashirama

Natočeno precizně, zahráno brilantně a...bez duše? Extatické ohlasy trochu nechápu, když Narcos představují jen vykuchanou rekonstrukci, ve které postavy šlapají předem vytyčenou cestičku lemovanou klasicky seriálovými dialogy, které děj ani samotné postavy nikam neposouvají, jen se v zájmu divácké atraktivity odehrávají během sexu nebo nějaké ilegální kulišárny. Samotný děj je pak tvořen onou starou známou dialogovou vatou, voice-overem vysvětlujícím, co se teda (samozřejmě mimo záběr) stalo, a archivními záběry potvrzujícími, že se to opravdu stalo. Toto schéma se pak opakuje v pravidelných intervalech, dokud neskončí sezóna a divák není zcela uhranut kolumbijskými krajinkami, ve kterých poletují chodící automaty, které podle úrovně opálení po vhození mince vydávají příkazy k zabití nebo se chlubí svými vykutálenými plány. Když si divák sundá trencle zaslepení z xichtu a povšimne si, jak nesprávně jsou používány zdejší produkční možnosti, jak nezajímavé jsou ty skvěle zahrané postavy a jak nedějově je vyprávěný předkládaný děj, chuť do dalších dílů to v něm rozhodně nevyvolává. Navíc reálné podklady tu mluví samy za sebe - policie něco vymyslí, ale Pavel má prachů, že do nich smrká, tak si všechny koupí a policajty přechčije...výborný desetihodinový podklad. —— Plata o plomo...esta serie gana plomo. ()

Sharpooter

Narcos je úžasný seriál o historii Kolumbijských narkobaronů, kteří pro moc udělají vše, co je třeba. První dvě série nám ukazují příběh Pabla Escobara, který za svůj život nechal zabít stovky, možná i tisíce lidí. Třetí série se odehrává v kartelu z Cali a tato série je už o něco slabší, ale pořád dobrá. Po shlédnutí musím říct, že jsem překvapen, jaké to v té době bylo a věřím, že to tak je i dnes, i když ne v takovém měřítku. Za dob Pabla Escobara byla v kolumbii v podstatě občanská válka, (spoiler: Pablo nechá zabít stovky policistů, aby po něm nešli, atd.), a to co se tam dělo bylo hrozné a já jsem rád, že žiju dnes, a hlavně v Česku. Bylo šílený vidět, kolik peněz Američané utopili v kokainu a hlavně kolik byly ochotni za něj zaplatit, a že DEA měla na začátku menší rozpočet než narkobaroni, proti kterým měli bojovat. 9/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)