Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

mira007

Nejlepší životopis Escobara s excelentním Wagnerem Mourou. Svižné, velmi přehledné a popisné, ( skoro jako odborná přednáška o vzniku kokainového obchodu), skutečné záběry prolínající se seriálem nejsou vůbec rušivé, ale skvěle doplňující. Ten kdo má rád Tropa de elite, tak nebude zklamán ačkoliv surovosti tu je méně. Hrozně se mi pletly ty černovlasé Kolumbijky ( občas nahaté :-) ) ale našel jsem mezi nimi mou mexickou oblíbenkyni Paulina Gaitan z Sin nombre jako manželku Pabla. ()

Dallas

Po prvé Wagner Moura (Pablo Escobar) je mrazivo dokonalý. Neviem síce nakoľko sa trafil do Escobara, ale zahrať tak chladného, až roboticky neľútostného človeka som videl ... no ani neviem kedy naposledy. Fakt, pri scénach keď on počúva svojich oponetov, kolegov alebo hockoho iného (len s výnimkou najbližšej rodiny) vidíte na jeho očiach ako mu to neľútostne myslí a kalkuluje pre maximálny zisk a moc. Už len kvôli výkonu hlavného predstaviteľa sa to oplatí pozrieť. Po druhé by som rád vedel koľko z príbehu je ozaj založeného na skutočnosti. Pretože už len predstava, že má niekto takúto moc a môže si dovoliť to co on tuna je hrôzostrašná. Inak filmársky po všetkých stránkach výborné. Réžia, herci, hudba, scénár a scéna všetko úplne presné. Jediný problém mám s príbehom samotným, ktorý je občas až priveľmi svižný. Na desiatich dieloch sa rieši naozaj široké obdobie a práve to občas narúša celistvosť deja. Na záver nemôžem inak ako len doporučiť ...len pozor na ružové okuliare ak ich máte, hrozí ich zničenie. ... Po druhej sérii zvyšujem na 5*. Prečo? Pretože som si po prvej sérii dosť o Escobarovi načítal a práve autenticita akou to spracovali (popri všetkom vyššie uvedenom) to zvyšuje na maximum. Ak chcete vedieť ako to tam vtedy bolo, tak tu máte možnosť. ()

geimz

1. séria: Chronologický pohľad na život jedného z najväčších narkobarónov na svete, pod záštitou Netflixu? To ani nemohlo dopadnúť inak než výborne. Prvý diel vyzerá ako vystrihnutý z tých najlepších mafiánskych filmov, no potom v neskorších sa už rozpúta čistá srmšť násilia a chaosu, ktorá nepoľaví až do konca série. Občas rozum zastáva, čo všetko dokázal Escobar spáchať. 95% 2. séria: V druhej sérii je tempo hlavne v neskorších dieloch pomalšie, so zameraním na dekonštrukciu ako Pablovho biznisu, tak aj jeho života. Stále sú však diely nabité nekompromisným násilím, nápätím, a ťahaním nitiek spoza opony. Škoda až prílišného poľavenia v posledných dvoch dieloch, pretože vďaka tomu je Escobarov koniec o trochu menej výrazný než by bol, keby dej graduje až do konca. Som zvedavý na Cali. 90% 3. séria: Narozdiel od druhej série sú tie najslabšie epizódy na úplnom začiatku, takže riadnu chvíľu trvá, kým si tretia séria nájde svoju cestu a poriadne sa rozbehne. So štvrtým dielom sa však rozbalí nálož akcie, napätia a násilia, a okrem piateho dielu nepoľaví až do úplného konca. Mal som veľké obavy, či sa gentlemeni z Cali Pablovi ako postavy v dramatickom seriále vyrovnajú, no vďaka výbornej réžii sa to podarilo - každá postava dostala dostatok priestoru, čo nie je jednoduchý počin, keďže sú 4. Záver je napínavý a prekvapivý, tomu scenáru by som v normálnom prípade ani neveril, no keďže sa ide podľa skutočných udalostí, neostáva mi nič iné, než len opäť smeknúť klobúk. 90% ()

zelvicka.

Seriál se sledoval sám. To, že je to inspirované skutečnými událostmi, povyšuje celou záležitost na dechberoucí podívanou. Murphy s Peñou jsou perfektní dvojice, která seriálem výborně provede. Velmi lituju jediné věci, a to že jsem přistoupil na dabing - za prvé mi neseděl hlas Jana Dolanského (prostě pro mě je to forever Fry), za druhé jsou 3/4 seriálu v otitulkované španělštině. Ideální pokoukání na dovolenou :D ()

sedlo03

Skvělá jízda pro trochu náročnější. Netflix prostě netrefuje vedle a pro mě je tenhle seriál lepší než True Detective, se kterým asi bude nejčastěji srovnáván, i když je tématicky trochu jiný. ()

PAVEK

No, druhý nejlepší seriál ever, jak hlásá hodnocení uživatelů zde na čsfd, to tedy není, to si řekněme narovinu. Avšak elitní seriálová špička to určitě je, to zase né že ne. ()

Atheas

Narcos, krásný večerníček pro malé velké děti. Masový vrah, který se nemůže stát ničím jiným než miláčkem všech diváků. Seriál má velmi výrazný výchovný pozitivní vliv. Ukazuje jasně, že obchod s narkotiky je vždy plný zábavy a neobyčejného vzrušení. Po večerním sledování přicházejí ve spánku výrazné NARKOSÁCKÉ sny ve kterých jsem byl vždycky ten, který utíkal před komandem Bloque de Busqueda :) Prostě skvělé. ()

poet

Narcos ma v sebe všetko a preto vystrelil na csfd tak rýchlo hore. Perfektná réžia, dobrý scenár aj výber hercov to všetko do seba zapadá že ťažko na tejto sérii hľadať niečo slabé. Keby to nebol životopisný serial človek by až neveril že niečo také je vôbec možne. Jednotlivé diely sú pomerne dobre vyvážené a narozdiel od Perníkového tatka som sa nenudil ani pri jednom ale zase som tu nezažíval nejaké extrémne napätie ako napr. v Temnom prípade. V rámci žánru seriálov o drogách je pomerne silná konkurencia a ja som z tohoto Escobarovho životopisu nešiel až tak do kolien ako ostatní takže preto len velmi silné 4 hviezdičky :) ()

rotel

Po prvých troch častiach nezdieľam nadšenie všetkých naokolo.(9.1.2016). Po skončení (17.2.2016) si myslím, že nie je dôvod meniť moje hodnotenie. ()

Swoser

Seriál, který spadl z nebe a nikdo si ho nevšiml. Takhle kvalitní seriál jsem měl čekat dopředu, ale možná jsem i rád, že jsem o něm nevěděl dokud nebyl v top 10 seriálů. Skvěle hrané role a vynikající scénář opravdu dobře ukazují Kolumbii za vlády Pabla Escobara. Už to chce druhou sérii. ()

kluk z Na

Jedna z nejintenzivnějších sérií. Její působivost je založena na skutečném příběhu a detailním líčení případu největšího drogového bosse v moderních dějinách. Nemam z toho pocit jako ze seriálů, spíš fakty obsáhlej film na osm hodin. Skvělé dramatické výkony. ()

WinstonS

Po dvou sériích naprostý seriálový Olymp. Už jsem toho viděl opravdu hodně, ale tohle je zkrátka špičková a bezchybná až dokumentární práce. Wagner Moura je bourák jako hrom a José Padilha zkrátka umí. ()

Jiu

Zhltnutné od začiatku do konca. Päť hviezd hlavne za skvelého Wagnera Mouru, ktorého ako Pabla budete obdivovať, nenávidieť aj ľutovať, ale hlavne ho budete žrať. Nečakal som, že premňa úplne neznámy herec bude taký presvedčivý a výrazný. Ani to ostatné však vôbec nie je na zahodenie - každy diel baví, všetci herci sú skvelí a postavy zapamätateľné a charmizmatické, nestane sa, aby sa vám tváre začali zlievať dokopy a pliesť (čím trpia aj skvelé seriály = GoT). Páčil sa mi aj dokumentárny rozmer podávaný z pohľadu agenta DEA a prekvapila ma tiež skvelá a výrazná hudba, ktorá to celé efektne podčiarkuje. Za mňa žiadna výtka a solídnych 100%. ()

Flopik

Veľmi som tomuto seriálu neveril ale nakoniec ma to celkom chytilo.Skvelo podané príbeh o svete drog , o krutej skutočnosti a hlavne o Pablu Escobarovi, ktorý je stvárnený na výbornú.Ako tu písali ľudia predo mnou Wagner Moura sa pre túto rolu narodil.Páči sa mi , že seriál je brutálny a nikoho nešetrí.Prvá séria super aj keď posledné 2 diely sa mi až tak nepáčili.Inak na 5*. ()

TheSpearCZ

Po delším odkládání jsem si pustil Narcos a ihned se z toho stalo moje guilty pleasure. Výborný, pravdivý příběh o tom jak se tehdy jely drogy ve velkým se super postavami a samozřejmě frajerem Escobarem. Není moc co vytknout, asi jen ten hype okolo toho, který je sice oprávněný, ale tím jsem čekal ještě nějakou větší pecku, která přišla jen částečně. Ale jinak po dlouhé době zase super podívaná. 1. série - 95% Druhá série sleduje celý Escobarův pád, z kterého se už nikdy nevyhrabal... okamžitě můžu říci, že se jedná o vrchol celého seriálu (celá druhá série), ať už se jedná o Carrilův návrat nebo konečnou rozlučku v posledním díle. Celkem pozoruhodné jak si člověk dokáže oblíbit postavu jako byl Pablo Escobar a člověk opravdu neví... možná, kdyby šel do vězení, tak z něj ten Nelson Mandela dneska i mohl být. 2. série - 100% ()

Gulde

Brilantní podívaná. První dvě série (které stále považuji za jednu velkou) mně prostě vtáhly do děje a nepustily. Vývoj děje a osoby Pabla Escobara, ale vlastně i všech hlavních protagonistů jsou tu ztvárněné vážně prvotřídně. Vždy jsem měl pocit, že to, co chtěli scénáristé vzbuzovat tou či onou scénou, se jim vždy perfektně podařilo. Pro mě tak nějak seriál duševně skončil se závěrem druhé série a k té další se zatím nějak nemohu dokopat, nutno podotknout, že asi k mé vlastní škodě. Edit 26.3. 2020: Inu jak jsem říkal, k mé vlastní škodě jsem 3. sérii dlouho vynechával. Nakonec mi přišla v určitých ohledech snad i lepší než prvně dvě. Zpětně musím na tomhle seriálu pochválit jednu věc, která mi na řadě ostatních neskutečně sere, protože je tam prostě nesmyslná. Na rozdíl od mnoha ostatních seriálů, v Narcos nejsou ty random policajti jen neschopný figuríny na odstřel, který umíraj po desítkách, a který jsou vlastně jen nesmyslný křoví pro hlavní protagonisty. To tady naštěstí neexistuje a jsem za to strašně rád, protože hned to působí smysluplněji a je zřejmý, že u toho někdo přemejšlel. No a teď tedy Narcos: Mexico. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)