Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (Netflix)

DJanko

Na film od Netflixu je to výborná práce. Takovou dobu jsem čekal, jestli někdo natočí pokračování a konečně jsem se dočkal. Tohle jsem si vyloženě užil. ()

Pimburger

Stejně jako u ostatních mě příliš neunesl Chris Pine, kterému to mnohem víc slušelo jako Kirkovi. Tady mi přišel až otravně necharizmatický a jediný, komu jsem tam to nadšení pro věc věřil, byl sir Douglas, který byl ale kopií irského válečníka ze Statečného srdce, takže sice dobrý, ale za mě jen kopírka. O druhou a třetí hvězdu film připravil scénář, který mi přišel v některých okamžicích nelogický a pak samozřejmě úplná blbost na konec. Od žádného amerického historického filmu nečekám stoprocentní autenticitu, je jasný, že se to musí zkrátit a vynechat detaily, občas i zamávat s postavami, ale je prostě kreténská představa, že tam angličtí rytíři nechají anglického krále a Skotové ho pak ještě nechají jen tak odkráčet. To je prostě tak do nebe volající hovadina, že to filmu pokazilo hodnocení. Jednu hvězdu jsem pak vrátil za závěrečnou bitvu, kde aspoň tekla krev, ale jinak bída s nouzí. Na Statečné srdce to nemá v žádnym ohledu a já osobně doufám, že už nikdy nebudu nucen se na to podívat. ()

stuj

Správné historické drama klasického střihu. Povedená výprava a pěkné (někdy ošklivé) naturální scény. Hezké navázání na Statečné srdce. ()

demjandu

Stále mě to nutí tento film srovnávat se Statečným srdcem. A to nejde... Asi nejvíce mě zklamala hudba, které je velmi nevýrazná a je to hlavně znát hlavně v bitevních scénách, kde to působí až rušivě. Řežby, popravy, bláto přesně ve středověkém stylu. Celkově vše ostatní super, proto 4 stars. ()

goauld

Tak srovnáme-li tento historický snímek s velkolepým Statečným srdcem (Wallacem), můžeme směle prohlásit, že rozhodně ostudu ani tento jeho nástupce neudělal. Taktéž tam bylo syrovosti/surovosti dost (viz. poprava Robertova bratra), komparzisté se celkem úspěšně hýbali i v tom bahnu (jaký asi byl příplatek?? :-)) při konečné bitvě, jenom... jenom ti grafici co v té době žili moc hezky zřejmě malovat neuměli (bohužel jedna z těch symolů co měli angláni na svých praporech je stále užívaná - t.j. ten protáhlý lev s divnou tlamou :-)), protože TO co bylo červený na černém pozadí s drakem mělo docela málo společného. Taktéž (když už jsem tedy od kladů přešel k záporům) je opět několik logických nejasností... 1) člověk by myslel, že i v té době existovaly hlídky.. 2) ta komunikace v té době byla jaká ?? telegrafická?? protože všichni se velmi rychle dovídali kdo se kde momentalně nachází.. 3) na co nakonec to vypalování hradů bylo?? No nic... asi tamní "folklór" :-) ()

Vaelor

Nemyslím si, že je na místě, aby tu někdo Outlaw King srovnával s majstrštykem Mela Gibsna. Vem čert historickou přesnost, pro tu se filmy nikdy netočily a točit nebudou. Od toho tu jsou dokumenty a knihy, tak jim to přenechme. Robert Bruce v podání Chrise Pine je takovej přizdisráč, že je těžko věřit, že by zrovna on dokázal takhle uhranout a sjednotit divoké Skoty. Ale, kdo ví, možná právě taková persona byla to, co potřebovali. Co se výpravy týče, těžko něco vytknout, protože se na to dívá moc hezky. Problém je, že film má nulové napětí. S postavami se natolik nesžijete, aby vás mohlo mrzet, že mají rozpáraný vnitřnosti a o ty ostatní se tak nějak nebojíte. Jedinej opravdovej charakter je Aaron Taylor-Johnson, respektive jeho Douglas, kterého nejspíš neodpáře do konce života. Ten kluk nic nehrál, on vážně myslel, že je 14. století. Nutno dodat, že na straně Anglie si svoje věrohodně odehráli Billy Howle, který byl vážně odpudivej a Stephen Dillane, který působil věru královsky. Je to další vylepšený standard Netflixu, ale chybí mu ten faktor, který by ze snímku udělal něco víc, než se očekává. Rozhodně film neurazí a hezky odsejpá, ale taky ničím nepřekvapí. A chybějící rozpočet je pořád citelně znát. ()

KatInTheBox

Bohužial som si najprv pozrela film the King a až následne toto. A teda nemozem dat viac ako 4*, aj to s odrenými ušami. Zatial co The king je už film hodný tohoto slova, tak Outlaw king je skor televízny film. Netflix si na nom akoby zkušal to čo potom naplno rozbalil v The king. Dokonca i finálna scéna bitky je skoro kopia. Tu je to ešte take surové, neuhladené, nedotiahnuté do dokonalosti. Celá atmosféra sa akoby nie a nie poriadne rozvinút. Niečo zásadného chýba. ()

Zaks

NF pekné spracovanie anglicko-francúzskej histórie - kráľa Henryho V. Trochu pomalší dej a netradičné spracovanie. Akcie tu veľa nie je, zato rôznych intríg a politiky dosť. ()

DavHav

Film o tom, jak sympatický křivopřísežný vrah získal Skotsku samostatnost. Dobře to odsýpá, je to špinavé a krvavé, až překvapivě výpravné. V hlavní roli překrásné scenérie, dále hraje cca 1/6 Mela Gibsona. Velmi mne bavil Černý Douglas, ve kterém jsem Kick-Asse poznal až díky titulkům. ()

Karlito74

U těhle historických filmů mě nepřestanou fascinovat dnešní dialogy s dnešním myšlením, úpravou vlasů atd. Jinak odpočinková podívaná pro ty kterým nevadí krvička a nějaké to vyhřezlé střevo. ()

onevoice

Chris Pine ako Richard Bruce určite áno. Taylor Johnson mu skvele sekunduje. Škotsko 13 storočie výborne vykreslené. Záverečná bitka v blate fakt klobúk dole. ()

evita_

Ja som asi nikdy nebola fanúšik historických filmov, ale zdá sa, že začínam byť. Ak budú všetky takéto, tak sem s nimi aj každý deň. Brutalita bola vyvažovaná fantastickým dejom, všetko do seba perfektne zapadalo. A ten koniec...Moje srdce zaplesalo. Nestáva sa často, že by v takýchto filmoch bol aj záver taký ako som si ho predstavovala. Ale tu je. Jednoznačne na 5 hviezd. ()

podlet

Sice jsem čekal něco jinýho, ale vubec to nebylo zlý. Atmosféra filmu je skvěle temná a neni zbytečně nacpaná holywoodskejma velkzvratama. Chris Pine docela slušně zahrál i normální roli a zbytek osazení taky nebyl marnej. Jinak super udělaný bitky, bylo to bez zbytečnejch kravin. Syrový. Za mě dobrý. ()

BDups

Jeden můj známý do mě neustále hučel, že si tenhle film musím pustit. Udělal jsem tak, ale chybou nejspíš bylo, že jsem den předtím viděl film Král. Tenhle film je sice možná historicky přesnější, ale za to filmově strádá. Chris Pine mi v tom filmu přijde zatvrdlej jak prdel na slunci. Jediný co mě těší byl magor Douglas, hezký kozy, historická skoro přesnost skotské partizánské strategie a jako vždy krásná příroda na ostrovech. ()

dranesy

Král psanec by mohl navazovat na statečné srdce, kdy se děj historický posouvá dopředu po válce s poraženým Williama Wallacem. Ovšem neposouvá se až moc. Ve filmu je v podstatě jediná bitva, která není špatně udělaná, ale je krátká a navíc nám s ní končí film a my bohužel nevidíme co se děje potom. Jen nám to řeknou v titulcích. Vlastně vůbec nevidíme, jak si Skoti snaží vydobýt svoji nezávislost. ()

Elanornegra

Netflix vie robiť historické filmy. Chris Pine, najprv bezemocny, ale postupne sa to zlepšuje. Výborný vizuál, na hudbu si nespomínam. Realistické bitky, hlavne tá finálna bola Paseka. Krásna príroda. Dobre sa to pozeralo, dej trošku predvídateľný inac spokojnosť ….80% ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)