Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (Netflix)

adamix

Mackenzie sa po režisérskej stránke zlepšuje. Po neo-westernovskej dráme sa rozhodol chopiť zložitejšej látky a zájsť do dávnej histórie. Čo nikto nečakal, máme tu nepriame pokračovanie Gibsonovej klasiky. Zaujímavo poňatá téma, kde sa z odpísaného kráľa stáva korisť a nakoniec samotný lovec. Či je to historicky korektné, na to kašľať. Aj z nášho Jánošíka mohol byť vo filmovom spracovaní taký borec ako Robert Bruce či William Wallace, ale sami sme mohli vidieť, ako ho posledné spracovanie pošpinilo... U mňa 4* a 80%. ()

liquuid

Jakozto milovnik hry o truny musim rict, ze jsem od toho cekal asi trochu vice. Dobove zpracovani na jednicku, ale uz zacatek mne prilis nezaujal a ikdyz me to pote vtahlo do deje, tak se nemuzu zbavit dojmu, ze to bylo takove minimalisticke. Porad putovat zemi s nejakymi 40 bojovniky a porad nemit nic a najednou ma 500 (540) ikdyz i to my prijde usmevne. Chtel bych videt vetsi cast filmu to spojovani a nabirani na sile, jako to bylo u pana prstenu. A pokud jste si uvedomovali ta cisla, jaka uvadeli, tak zde bylo nejakych 540 skotu a anglie mela 3000 jen u jezdectva. Takze realne to mohlo byt 10:1 i vice, coz je presila, kterou jen tak nedas a na filmovem place to vypadalo, jak kdyby bitva byla na 50 metru dlouhem useku a jako kdyby proti sobe bojovalo 200lidi proti 40. Dobry pokus, nerikam, ze to bylo extra spatne, ale osobne bych si vzal pouceni jako reziser - minimalne od toho vseho, co tu bylo a v konkurenci s hrou o truny, s panem prstenu a dalsimi zkratka nemohu obstat. Za me skoda, mohlo to byt o 25% lepsi. Davam 3 hvezdy, ale mohly to byt krasne 4 nebo i 5. ()

Kimkong

Blbě naplánovaný převrat, že kterého se dlouho Skotové vzpamatovavali. Nakonec haluzácká bitva. Hudba nic moc. Krve dost. Ale jinak průměrný film, který nebude nutné pouštět znova. ()

PlysovyMacko

Chris Pine sa svojim vyzorom do stredovekeho skotska nehodi, ale berem ho na milost, snazi sa aj so skotskym prizvukom. Su tu krvave bitky a mozno to je z urciteho uhlu pohladu konflikt narodov, podla mna to je hlavne konflikt par muzov a hrozne vela ludi tym trpi a umiera rovnako ako konov. Nie je tu ziadna postava ani scena, ktora by zaujala ani nic co sme nevideli v inych filmoch o stredoveku. ()

Mykhaluu

První shlédnutí bylo smutné a depresivní (až do závěrečného sledání na pláži). Podruhé už jsem si vychutnal historickou podívanou, jak má být. ()

shaacul

Není to skvělé, ale velmi dobře odvedené dílo. Historicky výrazně přesnější než slavnější Braveheart. Klidně bych si tuhle látku, se stejnými herci, dokázal představit jako 4-8 dílnou minisérii. Dalo by to šanci více propracovat charaktery postav a také historické souvislosti. Mimochodem, bitva, kterou film končí, byla první vítězství, a Brucemu trvalo dalších 7 let a řadu bitev než se stal vítězem války o nezávislost a dalších 14 než byla podepsána dohoda uznávající Skotskou nezávislost. Velmi mě překvapil Aaron Taylor-Johnson, dobře si ho pamatuji z Godzilli a Kick-Assu. Vůbec jsem ho jako Černého Douglase nepoznal, pokud by byl Oskar za nejvíc badass postavu tak má pro letošek můj hlas. Tiše doufám že Žižka bude aspoň stejně dobrý. ()

Gangsta

Tento film uhodil hřebíček na hlavičku. Skvělé historické drama které skvěle zvládá historickou přesnost. Od zbroje přes zbraně po bojové sekvence. Mám jen dvě malinkaté výtky, použití zápalných šípů a spojení dvou bitev do jedné na konci. A to bitvy u Bannockburnu a bitvy u Loudon hill, ale nic co by se nedalo odpustit. Z kinematografického hlediska musím vyzdvihnout výpravu která byla na jedničku a herecké výkony Chrise Pinea. Spokojenost ! 94% 5* ()

solisoli

Tento rozprávkový príbeh, aby nebol tak rozprávkový, ho réžia poriadne okorenila drastickým krvákom. Predloha skutočného príbehu nepôsobila až tak skutočne. Výprava aj kamera sa snažila zaujať, v celku slušne sa zadarilo. Aj samotné bujaré scény zrýchľovali plynúci čas deja, že to až bolo čo stíhať vnímať. Nefotogenická Florence Pugh, svojim hereckým výkonom slušne obstála v úlohe kráľovnej, čo aspoň to bolo pozitívne. 3000 jazdcov proti 500 pešiakov, čiže 6 žoldákov na 1 vidláka, ich mali, aj keď v hovnách, rozdupať. Kde zrazu zmizli anglický lukostrelci. Ach jaj pán režisér v skutočnom prípade to tak asi nebolo. ()

srolyma

Ze začátku to působilo až příliš televizně, jako hrané dokumenty na History channel. Interiéry, dlouhé proslovy, minimum akce. Naštěstí se to slušně rozjelo a výsledek byl na Netflix až nečekaně velkofilmový. Ve srovnání s brejvhártem, na který historicky navazuje, to sice neobstojí, ale ta závěrečná bitva a hlavně úžasná skotská krajina, to vážně stojí za to. ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)