Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Kulmon

Typický hollywoodský katastrofický film. Sice plný hvězd v čele s Brucem Willisem, ale příběhově dost zaostává za jinými scifi příběhy s podobnou tématikou. K tomu ještě romantika, která film ještě více kazí. Občas hloupé vtipy. Jako by autoři chtěli udělat film pro každého a přitom ale všechny znechutí. K tomu ten pitomý americký nacionalismus. Dobrá triková část film nezachrání. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ten šutr nás nemá rád." Ani se mu nedivím. Přiletěl si z vesmíru jen tak pro zábavu zničit Zemi a narazil na naštvanýho taťku Harryho, kterej si to s ním chlapsky rozdal. Já jsem rád, že se vždycky najde takovej hrdina, kterej to vezme na sebe a já mohu pouze v klidu čekat na střídačce u obrazovky, kdyby snad náhodou neuspěl. Tahle záchranná akce zkrátka patří k mým oblíbeným, neboť je hrdinná, láskyplná a ještě k tomu zábavná, o což se starají hlavně Permoník se Lvem Andropovem. Kdyby přitom ve vzduchu vlálo asi tak o milion amerických vlajek méně, tak bych bez problémů rozsvítil i pátou hvězdu. ()

EdaS

Bay svůj styl definoval prvním snímkem (Bad Boys), druhým filmem dosáhl vrcholu (The Rock) a v Armageddonu už (alespoň pro mě) ztratil cit pro míru. Pořád je to ale lepší než v následujícím Pearl Harboru... ()

zputnik

Člověku se až chce zvolat: "Unbelievable!" Nechápu a nevěřím svým očím. Příběh pro mě natolik akční, že mě svou akčností unudil k smrti. K otázce patosu a patriotismu snad není co dodávat. Snažil jsem se ve filmu vidět KevSpou zmiňovaný meziřádkový myšlenkový proud, ale dělání si bžundy (legrace) z patriotismu a vlastenectví jsem v tom opravdu neviděl. Osobně jsem aspoň čekal zdařilou formu - nevěřil jsem však svým očím. Nevím, jestli film za ty roky již tak zestárl nebo jde fakt o tak formálně nepovedený kus... Shrnuto a podtrženo: Dlouho jsem se rozhodoval mezi 1 a 2 body. Nakonec zvítězily 2 hvězdy; více než za zásluhy jde však o mou občasnou slabost nebýt krutý v hodnocení. ;o) ()

Pethushka

Tohle je opravdová srdcovka plná kvalitního humoru a hrdinů. Jen těžko bych hledala lepší elitu. Charisma Bruce Willise je nepřekonatelné, na Bena Afflecka se nemůžu vynadívat, "krysa" Steve Buscemi mě tooolik rozesmíval a M.C. Duncan filmu vždy dodá takovou tu potřebnou tečku. Perfektní režie, bombastický scénář a velkou slabost mám i pro hudbu z tohoto filmu. Pro mě 100%. Víc než dostatek smíchu i pláče. ()

xxmartinxx

Několik působivých scén, jinak ale silné klišé. I na Baye moc. A bohužel moc dlouhá přípravová část mu brání nás oblbnout pořádnou akcí. Zůstává jen docela dobrý soundtrack a slzičkové finále, které je napodruhé dost otravné. ()

Mr.Apache

Základní nápad Armabetonu je vypůjčený z Lemovy 50 let staré knihy Astronauti. Je tu pár opravdu dobrých momentů (proto ty dvě hvězdičky) a plno velice nepřehledných a chaotických scén, kde pořád něco vybuchuje a lítá vzduchem. Aby to bylo ještě zamotanější, tak se hrdinové neustále hádají, bijou a škrtí navzájem, i když by na to vlastně neměli mít vůbec čas. Přitom se stejně mají všichni rádi, a taky musejí zachránit ten svět, no ne? Hlavně že se něco děje. Ale co vlastně? Fakt nevím. Navíc to nebylo vůbec srandovní (kleopatro), a mezi řádky jsem našel leda tak hovno (KevSpo), takže jsem u toho nakonec hlavně vyl zoufalstvím. To mám za tu svou mírnou slabost pro chladnou, vysokou, černovlasou, patrně i blbou, ale zato extrémně vzrušující Liv T. [PS: Message pro jejího fotra a jeho partu: Ten slaďák od Diane Warren se vám fakt nepovedl. I když vám vydělal asi milionkrát víc, než taková dokonalost jako (dejme tomu) Reefer Head Woman.] ()

Arx

Ano je to přitažené za vlasy, je to i místy stupidní, laciné, popcornové ale není to jedno, když mě ten film bavil po celou dobu a u závěrečné scény i kápla nějaká ta slzička. Myslím si, že většina recenzentů hledá v tomto filmu nějaké poselství nebo prostě filmovu kvalitu( Forrest Gump). Máte pravdu, není tam. Armageddon se nás snaží bavit a myslím, že mu to jde na výbornou a právě o tom snad filmy jsou.... ()

Shit

Jo možná to je plný americkýho vlastenectví a hrdinskejch činů, ale když on to ten Bay umí tak nádherně podat, že to prostě je super film, ať si řikák kdo chce co chce, já ho mam prostě rád. A ústřední písnička od Aerosmith je skvělá ()

flanker.27 odpad!

Mejbí jů vana klouz maj ajz, bat aj vana oupn jór héd jůzing sam ríly big gan, Majkl. Update 11.8.2007: Dnes to zase božský Bruce dokázal. Ale tentokrát, tentokrát měli teda všichni namále :)). Tak jsem si zrovna říkal, že jsem byl v hodnocení možná až příliš krutý, ale závěr filmu mě utvrdil. Mě prostě nikdo nenamluví, že to Bay s tím patetickým patriotismem nemyslí vážně. ()

choze

APOLLO 13 nakombinované s TUCTEM ŠPINAVCů (námět a několik scén - psychologické testy, "maturitní ples" i postav (dobrácký obr, úchylák, který se na konci vymkne kontrole). Bayův první blockbuster - epický, ale svižný, audiovizuálně i herecky nabouchaný a ještě neumořující scénáristickou prázdností a zbytečnou délkou, kterým s přehledem vydrtil konkurenční DRTIVÝ DOPAD, zašlápl GODZILLU a i o tři roky starší DEN NEZÁVISLOSTI vedle toho působí kamerově šedivě a trikově silně nevyrovnaně. Jeden z nejlepších blockbusterů všech dob, který už Bay bohužel nikdy nepřekonal. ()

Sarkastic

Průměrný film. Sice je tu znovu akční a vizuální podívaná a pokus o romantiku, ale také nesnesitelný (a narozdíl od Pearl Harbouru neobhájitelný) americký patriotismus. Navíc mě docela naštvala postava ruského kosmonauta Lva Andropova v podání Petera Stormareho (Američani prostě ruské mentalitě nerozumí!). Kladným bodem je (jak to v Bayových filmech bývá) hudba, a to v podání Aerosmith. ()

Hal_Moore

Říkejte si co chcete, ale Armageddon se mi moooooooooc líbil. Michael Bay prostě umí (na Skálu to ale zdaleka nemá) a dokazuje to i tady. Bruce Willis je charizmatický až běda, Liv Tyler je pěkná, Steve Buscemi hláškuje ostošest a Billy Bob Thornton je ten správnej týpek jako vždy. Hudba je jedna z nejlepších, co daný žánr nabízí. Tady mi nevadil dokonce ani dabing (ten originální, na Nově dabovat prostě neumí). Co si víc přát. ()

Aluska88

Ultra drsný a hláškující Bruce Willis zachraňuje planetu v možná nejznámějším Hollywoodském katastrofickém spektáklu o konci planety pod režijní taktovkou Michaela Baye. V tom mu vypomáhá Ben Affleck a duševně i citově s oběma hrdiny souznívá Liv Tyler. A do toho všeho zpívá Steven Tyler se svými plně otevřenými ústy, a zatímco na něj proudí suchý písek, onu známou, obehranou, avšak stále líbivou melodii o tom, že "nechce zmeškat jedinou věc." Když jsem Armageddon viděla poprvé, byl to Armageddon a Bruce. Nyní je to Armageddon, Bruce a Michael Bay. Zkrátka typická komerční, patosovitá, popcornová podívaná nabitá akcí i triky. "Harry, ty hodiny na tý třímetrový atomový bombě tikaj." ()

genetique

Opäť! Michael Bay ponúka v ďalšom svojom filme zábavu, akciu a oddych z filmu pred psychologicko-dramatickou rovinu. Síce sa o ňu v závere pokúša, pre niekoho nič moc, no na mňa to zabralo a to poriadne. Diváci mu to žerú a žeriem mu to aj ja! FIlm aj navyše svojej minutáži nestráca na atraktivite, je tu síce pár až prehnane hlúpych záberov, ktoré si mohol pre nahodenie reálnejšej atmosféry Bay odpustiť, no scenár nepustí. Efekty však boli na prefektnú, škoda, že Aerosmith nedostal za song oscara. Pomerne vážnu atmosféru svojimi hlodmi ešte trefne rozptýlili Steve Buscemi a Peter Stormare, ktorí boli úžasní. I Don't Wanna Miss an Armageddon. 80%. ()

StarsFan

Žádná dokonalost v oblasti filmu, ale pořád fajn film, který se podařil hlavně v originálu. Michael Bay přináší na světlo světa (nebo spíš asteroidu) zase své americké vlastnenectví, ale proč ne. Ano, tenhle film je plný klišé a v podstatě by si nezasloužil ani ty tři hvězdičky... nicméně ale má Bruce Willise a Billyho Boba Thorntona a s těmi pro mě nemůže být žádný film průměrný :-) ()

Hellboy

Armageddon jsem viděl poprvé v době, kdy jsem ještě neznal Steva Buscemiho. Tenkrát se mi docela líbil. Poté jsem se na film podíval znovu, o několik let později, z části i kvůli Stevovi. A to už se mi to tak nelíbilo. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)