Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Motinski

Armageddon môžeme rozdeliť do dvoch častí. Prvá je odľahčená, plná vtipných hlášok a situácií. Druhá nastáva vo chvíli kedy sa skončia prípravy a výcvik posádky. Od nástupu do raketoplánu sa atmosféra mení a len sem tam sa objaví náznak vtipu. Budete sa stretávať až s prehnanou propagáciou dokonalosti snáď všetkého v Amerike, od najstatočnejších ľudí, najlepšej techniky na svete, až dôjdete k jednoduchému výsledku. USA sú jediný čo môžu planétu zachrániť. Ide o veci ktoré reálnosti moc neprospievajú, ale ja som sa dokázal odosobniť. Obľúbil som si snáď všetky postavy, Willisove hlášky boli neskutočné a ako príjemná blockbusterová jazda s dávkou sentimentu aj romantiky, film uspel. ()

Script

Konec světa se blíží a NASA vysílá do vesmíru partu kreténů z ropné stanice "Deepwater Horizon", aby navrtali díru do asteroidu a pak v ní odpálili atomovou bombu. Mezitím na Zemi všichni sedí a modlí se a uřvaná Liv Tylerová kráká pro svého tatíka "Brusíka Willíka". Ubohé. Děj je příšerně nerealistický a hloupý. Michael Bay si evidentně chtěl vyletět v devadesátém sedmém do vesmíru a NASA mu to zamítla, a tak si to vykompenzoval tak, že natočil katastrofický film. Nejvíce mě na filmu s*re jak v tom vesmíru hloupě manévrují. Bay nechtěl poslouchat fyziky, když mu chtěli vysvětlit jak funguje zákon gravitace a místo toho si vymyslel vlastní gravitační zákony + vymyslel si nekonečné palivo. Fakt směšné a ubohé. ()

Honzíno

J. J. musel bejt sjetej, když tohle psal. První půle ještě dobrý, všechno se to tak nějak drží v klasickym Bayovskym stylu. Ale v druhý půli se to na ně na chudáky valí neskutečnou kadencí a oni to prostě dokážou... Ubrat v druhé půlce na ultrazběsilém sázení možných i nemožných katastrof vteřinu za vteřinou a bylo by to celkem fajn a legrace. Takhle je celkový výsledek, doplněný o značnou dávku laciné neměcké romantiky a extrémní dávku proamerikanismu, střihléhlo rozbředlým patosem (který tak moc dávkovaný je až spíše k smutku než k smíchu), bohužel jen podprůměrným koktejelem, ne-li břečkou. A nad propastí velikosti Grand Canyonu jí drží pouze neskutečné triky a tradičně vizuálně vymazlený pan režisér s celkem sympatickou crew (Zlaté maliny pomineme). ()

baruss

GENIÁLNE... pre mňa srdcovka číslo 1... Milujem tento film rovnako ako milujem Harryho Stampera, Slobodu a Nezávislost, rovnako ako Steva Buscemiho... Kultová hláška: Just want feel power between my legs brother (Potrebuji cítit sílu mezi nohama)... Tento film ma dostal už ako malého chlapca, a od jeho prvého zhliadnutia som ho videl viac ako dvadsaťkrát, Od kedy som videl Armageddon strašne som si oblúbil katastrofické filmy, Bruca Willisa, Liv Tyler a hlavne MICHAELA BAYA. Proste neprekonateľné. Pre mňa jednoznačne najväčší velikán v histórii kinematografie ()

plechulka

No dobře, není to žádný Bergman, opět jsou Američani zachránci celého lidstva - ale tady mi to kupodivu vadí o hodně míň než u Dne nezávislosti.... V daném žánru je prostě Bay jednička a Willis je má "drobná úchylka", Aerosmith dodají náležitou hudbu... Ideální film pro letní kino, kdy se Vám chce jen se dívat a neřešit problémy své i světa - ty přece za Vás Amíci vyřeší!!! ()

Mrkvič

Asi miliarda strašných pitomostí, kterých si všimnou i malé děti. Nabubřelost řežiséra. Jenže to přebijejí skvělý herci, písničky, scény (sice hodně kýčovité, ale který film se tomu ted dokáže vyhnout?) a akční scény. Navíc, když film sleduju po několikáté, tak ho prožívám stále víc a víc. Je plný emocí a osudů obyčejných lidí s pozadím svěové katastrofy. ()

ivan_drago

Trochu přitažený za vlasy, ale jinak docela zábava. Chtěl bych vyzvednout hlavně výkon Buscemiho, který do filmu opět vnáší neopakovatemé charisma, které z něj vyzařuje při každém pohybu a gestu. Triky sou cool, stejně jako Willis. Největší chybu bych viděl v tom, že je z toho na konci takovej doják a že Willis chcípne. Takovej hrdina jako on by neměl chcípat. Furt sem čekal, že se tam objeví ,letící a živej na nějakym kusu asteroidu. ()

arbitr

Tak jsem si to pustil doma pěkně v klidu po nedělním obědě v HD s titulkami a musím jednu hvězdu přidat. Ano je to americky patetické a přihlouplé, ale má to v sobě i vtip (Steve), romanci a v porovnání s letos viděnými tzv. sci-fi (Splice, Skyline) tomu nechybí to co má pořádný film tohoto kalibru mít a to jsou efekty ať už vizální nebo zvukové. A protože Bruce je můj (a podle nedávné ankety tady nejen můj) akční hrdina no.1 hodnotím celek nadprůměrně a doufám, že brzy něco podobného opět uvidím. ()

A.L.E.S.

Film jsem viděl už hodně dávno a netuším, proč jsem otálel s komentářem. Zároveň jsem zvýšil i hodnocení na 5 hvězd, protože ten film si to zaslouží. Jednak hudbou, jednak hereckým obsazením, příběhem i dialogy. Dost jsem sledoval i složení skupiny, která zachránila svět - génius, svalovec, sukničkář, řezník a další. Jsou tam jak situace, u kterých si pobrečíte, i u kterých se zasmějete. Samozřejmě nesmí chybět politická zlovůle, která pohrdá lidskými životy. Takže nakonec jen dvě slova, pokud jste ho ještě neviděli: doporučuju vidět. ()

Mirokukii

Setsakra zábavnej katastrofickej film, plnej hlášek a výbornejch postav. Jedinej kdo to tady bere vážně je Bruce Willis (a snad ještě Bob Thornton), který se ale bohužel do týhle role náramně hodil, a tak jenom toho jeho konce s ním je škoda. Jinak film šlape od první minuty velice dobře. Spoustu akce a skvělých triků. Nejsem odborník, ale dle mého je start raketoplánu velice povedený. ()

Dado

Veľmi silný koniec, ktorý dokázal zatieniť v mojich očiach všetky dovtedajšie neduhy filmu, od scén, ktoré boli úplne zbytočne a pripadali mi skôr ako výplň slúžiaca na dostatočne dlhú stopáž až po miestami smiešne americké vlastenectvo. Pár chvíľ po skončení filmu ma úchvatný záver nútil ísť s hodnotením ešte vyššie, no pokiaľ by som sa nechal uniesť, v konečnom dôsledku by som krivdil Pearl Harboru, ktorý ma predsa len aj napriek svojím chybám zaujal viac a najmä ma nenudil v žiadnej pasáži. Nič to však nemení na tom, že vizuálna i zvuková stránka filmu sú pastvou pre oči i uši. (65%) ()

filmmovier

Tenhle film mě docela zklamal. Prostě jsem od něj čekal víc. Pár momentů dobrých, herecké výkony fajnové. ale scénář je jenom průměrný a až moc americký. V rámci žánru ovšem jeden z těch lepších filmů. 65%. ()

Sfinkter

Bay má tu schopnost, že v jeho filmech míra akce, emocí a zábavy převyšuje absurditu až stupiditu "reálií", o kterých pojednává. Proto máme všichni jeho filmy rádi. ()

Lachtaan

Film měho dětství! Jako menší jsem měl velikou úchylku do sci-fi filmů z vesmíru nebo jenom prostých katastrofických snímků. Měl jsem tu čest i se spoustu nízkorozpočtových, ze kterých se mi dnes dělá špatně, ale Bayův Armageddon s tak vyšperkovaným příběhem a excelentním obsazením je jedním z nejpovedenějších a zásluhou legendárního soundtracku, jenž si s radostí pouštím čas od času i jako klasickou písničku, nejdojemnějších velkofilmů vůbec. ()

Johnny.ARN

Ako ja nechcem byť veľmi zlý, ale nerozumiem, ako sa toto stalo klasikou? Má pri tomto rovnaký pocit ako pri Indym. Nesúrodá píčovina, ktorá od polky prestane dávať zmysel, zbytočne sa to naťahuje, robí sa tam zbytočná dráma aby to skončilo presne tak, ako to má od začiatku skončiť. Prečo filmy, ktoré nedávali zmysel sa stali klasikami? 3 z 5 ()

Savo

Když při sledování vypnete mozek, budete se docela dobře bavit a přenesete se i přes tu hromadu nesmylů, kýčů a klasických filmových klišé :) ()

BS

Možná mě budete mít za úchyla, ale mě se ten film vážně líbil. Bruce Willis ve své nejčistší podobě: velký soupeř, a opravdu velká závěrečná pecka :) 4 hvezdička za Aerosmith :) ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)