Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Godhaj

,,That’s my Godzilla. Come on, now.“ Tahle katastrofa se Michaelu Bayovi docela povedla. Má to štávu, nenudí to a hraje tam Steve Buscemi. Příběh je klasicky katastrofický, trochu šílený, málo logický, ale zábavný a o to tady jde především. Herecká sestava je příjemná, hlavně horníci byli vybráni na jedničku, ale já si užíval i Fichtnera a Thorntona. Jen Affleck byl nemastný a neslaný a Tylerová zase ušišlaná. A když už jsem u těch záporů, tak toho patosu na mě bylo hlavně ke konci až příliš. Krom těchto nedostatků se ale jedná o dobrý a hlavně zábavný blockbuster. ()

biergof

I po letech je to prostě pecka. Vše funguje, člověk se zasměje, fajný soundtrack. Ačkoliv je to lobotom-movie, je vše přirozené a divák se baví..a o tom to je. ()

Gromit

Na Armageddon je dnes snadné nadávat. Patosem doslova přetéká, na realističnost zvysoka kašle a některé postavy jsou vyloženě trapné. Ale před lety šlo o film, který musel každý vidět a který se spoustě lidí líbil. Když mě na něj tehdy moje maminka vzala do kina, byl jsem nadšený a na konci i patřičně dojatý. Dnes, když si vzpomenu, jak blbé katastrofické filmy se v tom Hollywoodu točí, uvědomuji si, jaký poklad v tom Armageddonu máme. Pořád se jedná o vysoce zábavný film. Pořád se jedná o film, na který se dobře kouká, protože je v něm spousta dobrých triků a působivých zpomalených záběrů. A taky je to film, ve kterém se sešla hodně pestrá a zajímavá herecká parta v čele s tehdy mimořádně sympatickým Bruce Willisem. Jo jo, to byly časy! Možná už se nikdy nevrátí, ale proč si je tu a tam nepřipomenout? ()

TaNya_

Vlastně první z katastrofických filmů, kterej se mi dostal do ruky, takže není divu, že sem si ho dřív oblíbila. On už jenom ten song je taková klasika. Psychologický posudky tady společně s otcovskou úvodní scénou táhnou i humornou notu, takže on ten film jenom tak zapomenutelnej není. ()

Shitonit

Výborná nálož, narvaná hvězdama a ve svý době dost převratnej film. Dnes? Asi má pořád co nabídnout. Taková ta fajnová podívaná, co vás sežere, vožvejká a vyplivne vcelku spokojený. ()

Najt

Tohle je naprostá emocionální bomba. Armageddon jsem viděl už několikrát, a vždycky mě dostane a proto nejde nijak jinak ohodnotit, než takto.. Je to jízda jako prase, obsazení herců je perfektní >skvělý B.B.Thorton, Ben Affleck, Bruce Willis apod., fantastický soundtrack, který dokáže vehnat slzy do očí. Pro mě absolutní špička od Baye, v potaz, že tento film vznikl už před 20 lety dodnes mě nepřestal bavit (poprvé viděno v roce 2000). Osobně mě taková zkáza světa ve filmu nevadí, a pokud je někdo realista a myslí si, že něco podobnýho se nikdy nestane, tak ať se vrátí o 65milionů let zpět v čase, nebo ať přimouří oko a dá filmu šanci, při které nejde hledat defekt jakékoli skutečné reality, nýbrž užít si scifi jízdu jako super oddechovku. Pak se Armageddon musí líbit prostě každýmu. ()

ANTYCHRYST

Nejlepší katastrofický film o konci světa.. Na svou dobu neskutečně natočený.. Skvělé herecké obsazení.. těžko někoho vyzdvihnout.. každá role prostě sedla..tak jak měla.. jednoduchý příběh o záchraně lidstva.. ve filmu je několik okamžiků kdy nemůže zůstat jedno oko suché.. Hudba je vynikající a legendární.. opravdu bravurní soundtrack.. napětí do posledních vteřin.. nádherný pohled z vesmíru na naší planetu.. nezapomenutelný filmový zážitek.. 100% nechybí tomu akce..humor..a hodně silné emoce.. ()

1mArc0

Mnoho známych tvárí, veľa výbuchov, asteroidov, čo je najdôležitejšia vzťah otca a dcéry- v komerčnom filme, a to v podaní Michaela Baya? Áno. Jedna podstatná vec, ktorá zaručila úspech filmu je SCENÁR. Tak ako James Cameron, chŕlil jeden akčný film za druhým, prišiel Titanic, kde aj tak medzi filmovú obec nezapôsobil, s tým, že mal potrebu vkládať do filmu emócie (ako každý jeden normálny film). Armageddon je pre Michaela Bay rovnakým príkladom. Tu ukázal, že má cit pre budovanie vzťahu, ktorý nie je klišé. Otcovskú lásku, pocit tej najvyššej obety, ktorej rodič môže priniesť. Mal by sa hanbiť za to, že sa po tomto filme orientoval na čisto komerčné filmy, určené na finančný zárobok. Toto je medzník pre tohto režisér, práve tu mal možnosť rozhodnúť sa- 1. Buď citovo založené filmy, kde akcia nemá prvé miesto. 2. Finančný zárobok (a áno Armageddon bol najviac zárobkový film v roku 1998). Cez tie všetky efekty, ktoré sú mimochodom na rok výroby, mimoriadne zaujímavé, je najdôležitejšie zobrazený existenciálny prvok a rodinný vzťah. Postava Owena Wilsona mohla dostať väčší priestor. Liv Tyler pred svojou hviezdnou úlohou vo Pána Prsteňov. Pre mnohých nováčikov z hereckého pola to bol vynikajúci odrazový mostík. Michael Bay nenechá diváka ani na minútu vydýchnuť, v jednom momente sa zasmejete, v druhom poplačete (na osudom ľudstva, i postáv príbehu), v treťom búšenie srdca nad preletom asteroidov a zničeného Paríža. V kontexte hereckej kariéry Bruca Willisa je to najhorší výkon, ktorý kedy podal na filmovom plátne. (V českom dabingu ho zachránil Pavel Soukup). Jeden z mála KOMERČNÝCH filmov, ktoré odporúčam aj priaznivcom alternatívy. Hodnotenie je na mieste, nedávam mu viac ani menej. Po tomto prišiel Pearl Harbor, a ten už úspech nebol. Film, ako Gravitácia (2014)- S. Bullock, je oproti tomuto iná šálka kávy. /75 %/ ()

papadoce

Ku tomuto filmu je potrebné pripraviť si: krásne nezdravý veľmi chutný chladený nápoj, pukance keksy alebo chipsy, zmrzlinu, kýblik na zvratky pri pretlaku pátosu, vypnutý mozog resp. postačuje jeho logickú časť a môžete ísť na to. A čo nám Michal Záliv naservíroval? Dobrý kasting, až na smrteľný omyl v podaní koženého Bena, slušné špeciálne efekty s výnimkou pár momentov kedy vybuchujú až príliš okato papierové domčeky, priehrštie vtipných scén na uvoľnenie a pobavenie, slušnú akciu a pátos, pátos, pátos. Treba ale priznať, že táto partička vŕtačov si svoje sympatie u diváka dokáže získať. Sú to frajeri aj bez toho, aby vŕtali na asteroide. A vlastne film je najzaujímavejší práve v tých pasážach kým sú na zemi. To čo sa potom už deje na asteroide je tak veľká vtákovina, že na to už ani moja fantázia nestačí. Ku losovaniu sa asi vyjadrovať ani nejdem, lebo v tej fáze už bol môj kýblik na zvratky beznádejne preplnený a to som potreboval ešte miesto pri pohľade na tisíc rómskych detí a štvorčlennú americkú rodinu pod vlajkou Spojených sráčov amerických. Armageddon je dobre natočená sci-fi rozprávka, dobre použiteľná na citové vydieranie nežných polovičiek, s množstvom zábavných ako aj prihlúplych momentov. Byť toho pátosu tak o polovicu menej, tak aj štyri by som položil, ale pre ten kýbel dám tri. Aj tak viac než som čakal, ale fajná malinovka, celkom originálna. ()

mac000

Nepochybně i Bruce Willis má svou síň slávy. Vedle Die Hard 1 -3, 12 Monkeys a The Sixth Sense do ní Armageddon po právu patří ! ()

hrumsrt

Mám rád Michaela Bay, žeru ten jeho vybuchující svět, to je vizuální soustředění, které (šikovně) zakrývá dávkou vybuchujících efektů.. Jeho nejlepším filmem pro mě budou vždycky první Transformers, kteří mě chytli ve správné době a ukázali mi příběh, do něhož jsem se zamiloval a snad celé letní prázdniny jsem nedělal nic jiného, než že pravidelně reprízoval tuhle coming of age pecku.. Ale Bay tu byl ještě dávno předtím než donutil diváky prozkoumávat svoje automobily, zda v nich něco nesídlí.. A i přestože bych měl vyzdvihnout spíše akční ikonu Skálu (do níž jsem pořád nedokázal proniknout) anebo celovečerní debutující bromance Mizery, tak právě mě Bay poprvé uhranul až při Armageddonu, který jsem si nyní po takové době mohl zopakovat... A on možná neexistuje více chlapský, amerikanistický a naivní kousek! Armageddon je katastrofický příběh v němž se na Zemi blíží asteroid a jedinou nadějí na záchranu lidstva je sestavit sebevražedný oddíl, který s nasazením vlastních životů umístí přímo na povrch vesmírného tělesa nálož a zachrání tak svět před zkázou.. Proto Billy Bob Thornton, výkonný ředitel NASA, musí sestavit ten správný tým a vložit do něj víru a osudy celého obyvatelstva planety, aby zvrátili osud.. Příběh jednoduchý jasný v Bayově podání tyhle osudové fláky normálních lidí fungují zatraceně dobře, a co by se mohlo stát jen ve filmu jakoby scénáristi přímo psali pro Bayův absurdní přístup... Jedno z nejlepších hereckých obsazení všech dob dává vzniknout možná nejsympatičtější partě chlapů v dějinách filmu. V jejich čele se standartně "optimistickým" Brucem Willisem, který jakoby spolupráci s Bayem hledal odjakživa, a po pravé ruce s mladým kolegou Benem Affleckem, jenž když už je v tom, tak sbalí vlastně jedinou holku široko daleko, dceru Willise.. Ovšem to definitivní kouzlo celé skupiny tvoří až ti zdánlivě vedlejší hrdinové.. NASA vloží svůj osud do partičky ropných těžařů, který celý život strávili ve fyzicky náročné práci přímo na slunci.. Armageddon tak rozpoutává americký sen, v němž se "i ty můžeš stát astronautem a hrdinou".. Jak je zvykem není u Baye nouze o nejpatriotičtější film všech dob, který dohání do extrému svých nabušeným hudebním mixem.. I proto můžete uznat, že někdy film nemusí v sobě nést nejhlubší myšlenku, někdy nemusí rozevírat nejdiskutovatelnější témata, nýbrž jen bavit, a takový je skoro každý Bayův film! Jedinečná zábava, v němž se na jednou řeší Star Wars a podruhé, zda náhodou nebude muset někdo ty nálože fyzicky odpálit z povrchu.. Je to klišé? Ano. Vadí mi to? Ne, jelikož s tímhle přístupem se nedá dívat na nedokumentární film.. Armageddon i po 25 letech dokáže naprosto oslnit svým propracováním, které nikdy nebude technicky sahat za vesmírnými a apokalyptickými ódami typu Interstellar, ale z hlediska zábavnosti a chytání za srdíčko, jde o jeden z nejpopkornovějších zážitků všech dob! A jestli posláním každého "vrtaře" je letět do vesmíru, šli na to nejznámější herci Neil Armstrong a Buzz Aldrin celou dobu špatně.. 85% () (menej) (viac)

BrunoA

Celý to začalo velmi nadějně, vypadalo to na zajímavou zápletku, nechybělo napětí ani humor (třeba výborná scéna, kdy budoucí astronauti chtějí vědět, kdo zabyl Kennedyho), ale celý se to potom vytratí a na konci už je k vidění to nejhorší, co Hollywood nabízí - tedy přehnaný patos s apelem na americké vlastenectví. ()

maeb

Klasický Bay, tentokrát ovšem vyvedený do extrému. Hloupý a nevěrohodný scénář, spousta falešného vlastenectví a mizerný Affleck a ještě mizernější Bruce v hlavních rolích (i když na druhou stranu přiznávám, že při Willisově variaci na herectví při scéně "Loučení" jsem se tou trapností znamenitě pobavil). Toto nezachrání ani těch pár jednoduchých, ale dobrých vtipů a Billy Bob Thornton s Stevem Buscemi - kteří ale prakticky nemají co zajímavého zahrát. Stovky vyplázlý za tenle skvost dodnes hořce lituji (a to jsem viděl v kině lecos). ()

HanSolo

Když nepočítám tu jednu z nejtrapnějších scén v historii filmu, kdy na konci Bruce Willis zahodí Bena Afflecka a sám se obětuje a odpálí asteroid a ještě u toho vzpomíná na svou dceru Liv Tylerovou, jedná se o velmi solidní podívanou, kterou sice Michael Bay nedokázal navázat na obrovské kvality svého předchozího hitu Skála, ale i tak podle mě tento film neomrzí hned po prvním zhlédnutí a dá se na něj vždy jednou za rok o sobotním letním večeru. ()

Arccos

Bud vypnete 95% vasi sede mozkove kury, nebo tento film nedokoukate. Doplnění: Po dlouhé době jsem se snažil dát filmu druhou šanci. Ale marně. Je to prostě stupidní slátatnina, hrůza a děs. ()

Eraser

Chvílemi zbytečně rozvleklé (zejména akce na asteroidu), ale jinak výborná letní podívaná. Konkurenční Drtivý dopad z produkce Stevena Spielberga Armageddonu nesahá ani po kotníky ... ()

Krčma

Nesnáším několik věcí. Za prvé: přehnaný patriotismus. Za druhé: Nadlidské Američany, kteří letí vyvrtat díru do asteroidu. Za třetí: vrtaře v pohodě zvládající obsluhu kosmické lodi. Za čtvrté: Michaela Baye. Sakra proč já na ten film vůbec lez! ()

wef

Po čase se z toho pro mě stala srdeční záležitost. Ono taky není zas tak běžné, vidět u jednoho filmu tolik současných hvězd - Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare, Will Patton, spousta dalších a hlavně Michael Bay! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)