Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Berenise

Jediné rozumné riešenie by bývalo z tohto urobiť komédiu. Toto je už trochu príliš mnoho hrdinstva a klišé. Ale ľudstvo by malo byť viac a viac presvedčené o tom, že dnes a denne existencia našej planéty závisí od priemerného Amerického občana (baník, policajt, letuška, ktokoľvek...), ktorý na rozdiel od nás všetkých dokáže zachrániť Zem na počkanie. Neviem, ako sa pri tomto dokázali tváriť vážne. A rozplakať ma :))) ()

mikulem

Pokud autoři chtěli natočit takhle ujetou fantazii, měli se úplně vykašlat na jakékoliv realistické prvky. To mi na filmu vadí nejvíc. Napřed jsou nám předvedeny realistické skafandry, raketoplány atd. a pak se vrší jeden nesmysl za druhým (tankovací stanice, rozpory v základních logických otázkách). Byl jsem v kině a nahlas se smál při vážně míněných scénách. To se mi už nikdy jindy nestalo, zároveň se ale podobným filmům plánovitě vyhýbám. Další ranou do vazu je americký patriotizmus, který doslova odkapává z každého záběru. Po tomhle filmu už od Baye nic nečekám. ()

Sir-Filip

"Máme 18 dní, než dopadne na zem." I přes více než trapné velké kolečko na papíře, které má nakresleno pracovník NASA, který s touto zprávou přibíhá, je tato hláška mou nejoblíbenější. Na Zemi se blíží obrovský asteroid, a kdo jiný by měl zemi spasit než pár holywoodských hvězd včele s Brucem Willisem. NASA jim k tomu samozřejmě poskytne prostředky. Hudba, která k Armageddonu patří stejně jako velký asteroid, je vrcholným dílem pana Zimmera. Bez ní by možná tento film příliš nevybočil z průměru, takto je tomu ale jinak. Ruský astronaut dodává celé akční podívané i potřebnou dávku humoru. Michael Bay prostě vytvořil kultovní snímek, na který se vždycky rád podívám. Přestože nemám opravdu rád filmy z vesmíru, u tohoto musím udělat vyjímku! "ENJOY IT !!!" ()

spikey1

Bayova onanie s asteroidem a Willisem.... fungovalo to, Amerika plakala, katastrofický film jedna báseň, nelogický, přeefektovaný, na mě vůbec nepůsobí dobře. ()

Aqualung

Tak zase jedna americká limonáda, tentokrát jen mírně vyčichlá, nicméně pořádně sladká, a sice tak, jak se od ní čeká,Opět svět ve smrtelném nebezpečí, opět charismatický, či rádoby charismatický vůdce party vrtařů, kteří připomínají spíše Adamsovu rodinu.No proti nim 10km skály, které se řítí na matičku Zemi.Parta má v ruce nukleární klacek, kterým se snaží tuláka zničit.Za všechny pitomosti snad jen jednu jedinou.Ve zničeném raketoplánu, který po jeho katastrofě na asteroidu přežilo zopár hrdinů včetně Rusa mohou hořet trosky ve vakuu.Tak si říkám, že scénárista, či režisér museli kouřit trávu, či pít Jacka Danielse. Tedy druhou láhev.....No a tahle primitivní osnova je obalena tím, co dokáže fantazie vyvinout. Od šašků, blbců, rodinných trablů, nablblých vojáků až po charakterního prezidenta, či hlavního hrdiny, který se rozplyne v žáru vodíkové exploze, která jeho postaví v dějinách na piedestal a asteroid, či jeho zbytky nasměruje do nekonečna, ze kterého přiletěl.A tím cajdák končí.Slabota. ()

MichelSmith

Jeden z najväčších blockbusterov konca 90.rokov natočený ešte väčšiou morálnou naivitou a absenciou realistickej, bezselnosti nahradenou očakávaným klišé ako býva zvykom u dnešného mainstreamu... No príbehová linka počiatkom romancy a vzťah otca k dcére a milencovi,no zároveň kolegovi obtiahnutý a posunutý do úzadia tým všetkým okolo,vizuálom,akčnou impozantnosťou na omedzenom priestore,navodením atmosféri apokalypsy,vyúsťuje do záveru ktorý divákom emociálne otrasie a dá primárny zmysel,alebo pointu práve k vzťahu začarovaného trojuhelníku ženy a mužov jej života... Čím to celé naberie hlbku a vážnosť a realistickú otvorenosť dostatočne nahradí tá citová... ()

greath

Nezabudnuteľná zostava, nezabudnuteľný Bruce Willis, nezabudnuteľný film. Moje prvé naozaj veľké nezabudbuteľné mega sci-fi. Že to už trochu preháňam? Vôbec nie! ()

Darth_AK

Pojem úžasná blbost má svoje zhmotnění=Armageddon. Film tak neskutečně patriotický, klišoidní a plný chyb, ale přesto si u něj člověk užije skvělý zážitek. Je to dobrý film, když nechce člověk přemýšlet. Nevím, co je na filmu tak úžasného, ale prostě mě něčím tak vzal, že musím dát 5*. Ať už to byla perfektní vesmírná parta (obzvláště bych vypíchl Steva Buscemiho na atomovce a Stormara jako ruského astronauta), ve které mi snad nikdo nebyl nesympatický, nebo to snad byla epická pitomost děje-A.J. zachrání všechny po 40 km dlouhé jízdě po asteroidu, který by na to ani neměl gravitaci, Stamper mačkající tlačítko vždy sekundu před hrozbou, nebo snad Liv Tyler stojící před americkou vlajkou a se zaníceným výrazem pozorující start raketoplánu X-71. Já mám prostě takovou proamerickou klišoidní blbost rád. No co k tomu dodat? Film má úžasný soundtrack, skvělý i na samostatné naposlouchání. "Takhle řešíme poblémy na ruských stanicích-bum, bum, bum". 5* a bez váhání-"Víš Harry, byls nejlepší." a na závěr: "Ten pán není prodavač, to je tvůj táta" :). EDIT: Definitivně pasováno na můj nejoblíbenější film: "Houstone, nevím co tam dole vyvádíte, ale my tady vrtáme díru!"..."Slyšel jste někdy o Evillu Knievelovi?" "Niet, Hvězdné války já neviděl!" PS: Ti Indové co klečeli před Tádž Mahalem celý týden..respekt. Ani si neodskočili, tam to pak muselo vypadat.. ()

giovanni3

Velmi povedený apokalyptický film, který mne odjakživa udivoval efekty, plejádou skvělých herců i skvělou hudbou od Aerosmith. K tomu dodejme nádhernou "elfku" Liv Tyler a máme velmi solidní základ. Děj však není zrovna vynalézavý, ale pobaví. Po několikátém shlédnutí filmu snižuji hodnocení z 5* na 4*, ale pořád velmi povedené 4*. ()

jefff

K Michaelu Bayovi jsem nikdy na chuť nepřišel a ani Armageddon není úplná srdcovka. Ano, herecké obsazení skvělé, jenže herci toho fakt moc nemají co hrát. Táhne to charisma Willise a pevné melancholické pohledy Liv Tyler. Konec je nicméně silný a čiročirá pure america. ()

sedm.1

Je to kýč?Slátanina?Zbírka neskutečného patosu?Popcorn?Klasický americký blockbuster?Na všechny otázky jednoduchá odpověď-jedno velké ANO!Přesto dám doporučení:vypněte a užijete si možná jeden z nej akčních spektáklů vůbec.Moc pěkně udělané,vtipné,efekty úžasné,děj má spád,pohodový herci,pěkná muzika,sem tam slza,prostě kinohit se vším všudy.Doporučení č.2:členům filmových klubů vstup přísně zakázán! ()

Rousse

Jednu dobu koloval vtip na konto Bruce Willise: Proč nebyl Bruce na Titanicu? Protože by je všechny zachránil. Film se mi celkem líbil, ale ten konec mě tak znechutil, že jsem musela dát 2*. Bruce mám ráda - je to můj oblíbený herec, ostatní herci jsou taky super a předvádějí dobré výkony, hudba je taky dobrá (včetně titulní písničky I don't want to miss a think od Aerosmith), ale všeho moc škodí - i toho zachraňování. Takže někteří před koncem pláčou, já před koncem tohodle filmu odcházím. ()

Obivan

Typický film o americkém hrdinství. Moc se jim to povedlo a tím, že tam dali Aerosmith, udělali naprosto skvěle. Pěkný romantický příběh a dramatický a smutný konec. Bruce je tam skvělý a Ben tomu dodává ten správný říz. ()

Mr. Monk

Zvláštní film, který si neustále pouštím. Ale ten americký patos, padající hrnky, fotky...to je hrozný. Na druhou stranu Míša Bay je podlě mě skvělý režiser. Velmi zábavná dvojice Stormare - Buscemi. Parádni hlášky, skvělé triky. Tich 5 hvězd, sice nevím proč, ale dát musim... ()

Cejny

Každý si na tomto snímku najde své, a to protože je to přemixované akčními, romantickými, dramatickými a hlavně nacionalistickými prvky. Američané musí být na své hrdiny pyšní. Mě osobně nejvíc dostala hudební část, skladby od Aerosmith se sem náramně hodily. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)