Reklama

Reklama

Rex

(seriál)
Slovensko, 2017, 11 h 36 min (Minutáž: 45–72 min)

Scenár:

Zuzana Dzurindová, Anna Fifíková, Peter Hájek (pôvodný scenár) (viac)

Kamera:

Martin Rau

Hrajú:

Juraj Bača, Lukáš Latinák, Gregor Hološka, Vladimír Jedľovský, Pavol Višňovský, Anna Javorková, Andrea Sabová, Vladimír Černý, Ján Jackuliak (viac)
(ďalšie profesie)

VOD (1)

Epizódy(13)

Obsahy(1)

Ak sa opýtate na najobľúbenejšieho televízneho psíka, zaručene dostanete odpoveď - Rex. Nemecký ovčiak s neomylným inštinktom a fenomenálnou inteligenciou si získal priazeň miliónov divákov vďaka legendárnemu rakúsko-nemeckému seriálu Komisár Rex. Obrovské úspechy žal aj na obrazovkách televízie Markíza a teraz konečne prichádza v jedinečnom slovenskom spracovaní! Richard Moser (Tobias Moretti), Alex Brandtner (Gedeon Burkhard) a Marc Hoffmann (Alexander Pschill) sú traja viedenskí policajní komisári, ktorým parťáka robil práve tento sympatický vlčiak a veľký milovník salámových žemlí. Ich slovenským kolegom sa stane policajný kapitán Richard Majer v podaní talentovaného mladého herca Juraja Baču, ktorého si diváci obľúbili v rodinnom seriáli Búrlivé víno. Zaujímavosťou je, že Rexa stvárňujú na striedačku hneď traja psí herci pôvodom z Poľska - Odin, Rex a Joši.
Slovenská adaptácia Komisára Rexa vzniká na základe pôvodných rakúskych scenárov, dej však bude zasadený do prostredia Bratislavy. Zárukou kvalitného spracovania je oceňovaný režisér Peter Bebjak a celý tím produkčnej spoločnosti D.N.A. Production, ktorá pre Markízu v minulosti vyrábala aj kritikmi pozitívne hodnotený kriminálny seriál Mesto tieňov. Rex je bojovník proti zločinu na plný úväzok, pracujúci na ťažkých a nebezpečných prípadoch, epizódu po epizóde. Na svoj obraz si ho pretvorili napríklad aj v Taliansku, Rusku alebo Poľsku, kde sa od roku 2012 s pretrvávajúcim úspechom vysiela ako Komisár Alex. (TV Markíza)

(viac)

Recenzie (9)

tron 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Slovenská mutácia rakúsko-nemecko-talianskeho kriminálneho seriálu o megašikovnom vlčiakovi? Wtf? Avšak po spamätaní sa z tohto wtf si uvedomíte, že to prekvapivo nie je zlé. Juraj Bača je nečakane znesiteľný (s Latinákom je to však už podstatne horšie), slovenské reálie tomu tiež dosť dali, práca so psami solídna (vlčiak je moje najobľúbenejšie plemeno), je tam humor i vážnosť (čo sa však občas trocha bije, na jednej strane ako keby orientácia na "rodinného" diváka, na strane druhej dosť brutálne vraždy). Scenáre každopádne hlboký (pod?)priemer, občas to má technické mizérie (dosť drasticky sa meniace počasie behom jednej scény), finálne rozuzlenia slabé a akčné scény hrôza hrôzostrašná. S prižmúrenými očami 60%. Niektoré epizódy lepšie, niektoré slabšie, ale to je v seriáloch normálne. ()

borec999 

všetky recenzie používateľa

Som fanúšikom pôvodného Komisára Rexa a nerozumiem, aký má zmysel pretáčať jeho 1. sériu, ktorá je natočená vynikajúco a úprimne lepšia byť asi ani nemôže. Keby sme si spravili vlastné zápletky, okej. Ale takto, keď scény idú v rovnakom slede, postavy hovoria takmer totožné repliky a ide o kopírovanie štýlom ctrl c ctrl v nechápem pointu a vraha som mal v každej epizóde vďaka znalostiam originálu odhaleného po jednej minúte. Po technickej stránke nejde o žiadny brak(holt Bebjak za kamerou) ,niektorí herci nie sú najhorší (škoda len že Juraj Bača nesiaha Morrettimu ani po členky a charizmy má asi toľko, koľko Béla Bugár chrbtovej kosti) no to je všetko čo sa dá chváliť. Síce stokrát radšej takéhoto otrocky skopírovaného Rexa ako iné naše skvosty, ale celkovo je na mieste baviť sa o zbytočnosti. 30% ()

GalaktikHero odpad!

všetky recenzie používateľa

Dnes som nejako mimochodom zhliadol asi 5 minút tohoto blivajzu!!!  Ťažký nápor na moje centrum dobrého vkusu. Jednak ten Bača, to je kurva ČO??? Že si to o sebe myslí, že je to herec??? Sa zle vyspal a predtým tri dni a tri noci chlastal??? Tomu neverím ani jediné slovo, čo tam povie. Všetci tí Valachovia a Pántikovia a Rajniakovia sa v hrobe musia točiť ako detský vĺčok, keď vidia, aké úbohé individuá po nich prišli na obrazovky!!! Ale keď pozerám, kto to režíroval, už sa nečudujem ničomu!!!  Nečudujem sa, že nás vo svete majú za DEBILOV, keď nás takéto niečo charakterizuje a reprezentuje! ()

klúčik 

všetky recenzie používateľa

Jedna veľká katastrofa.. Neviem prečo sa natáčalo niečo, čo už bolo natočené inde a omnoho kvalitnejšie . Ach TV Narkóza... Hodnotím 40%. ()

Galéria (20)

Zaujímavosti (12)

  • Při natáčení se psů mohli dotýkat pouze trenérky a herci, kteří s nimi hráli. Důvodem bylo, aby jiné osoby psy nerozptylovali, což by zkomplikovalo natáčení. (patrik1177)
  • Herec Juraj Bača absolvoval kvůli své roli trénink u bývalého policistu Braňa Križáka, který ho naučil, jak správně zacházet s pistolí a jak se chovat jako pravý policajt. (patrik1177)
  • Tuto epizodu sledovalo 305 tisíc diváků na Slovensku. To bylo téměř 30 procent všech diváků u televizních obrazovek. [Zdroj: Lidovky.cz] (mar48)

Reklama

Reklama