Kingsman: Zlatý kruh

• Česko Kingsman: Zlatý kruh (viac)

S tajnými agentmi ešte tajnejšej organizácie Kingsman sme sa rozlúčili trochu rozpačito. Síce na poslednú chvíľu zachránili svet a väčšinu jeho obyvateľov, sami na tom neboli práve najlepšie. Harry Hart (Colin Firth) skončil s prestrelenou hlavou a je teda potenciálne mŕtvy, za sebou to má aj klamár šéf Arthur. Mladý agent Eggs (Taron Egerton) síce prežil a skončil v náručí dánskej princeznej, ale inak by sa dal počet elitných agentov, ktorí prežili, spočítať na prstoch jednej invalidnej ruky. A teraz čelia zvyšní hrdinovia novej výzve. Ich tajnú centrálu totiž zničil niekto, kto má poriadny arzenál a celý svet sa stáva rukojemníkom ďalšieho šialeného zloducha. Ako inak, že? Kingsmanov čakajú nové úlohy a prekážky, a aj keď im hrdosť káže inak, spoja sa so spriatelenou americkou špionážnou organizáciou trefne pomenovanou Statesman. Konkrétne s agentmi nazývanými Tequila (Channing Tatum), Whiskey (Pedro Pascal), Champagne (Jeff Bridges) a Ginger (Halle Berry). Agentúry Kingsman a Statesman musia spoločnými silami poraziť riadne šibnutú a pravdepodobne aj mimoriadne nebezpečnú potvoru menom Poppy (Julianne Moore). A pri tom opäť zachrániť celú Zem a väčšinu jej obyvateľov. (CinemArt SK)

majo0007

Wild Wild West zo súčastnosti. Hviezda navyše za Eltona (hoci úprimne, pochybujem, že tohto "uja" dnešní puberťáci vôbec poznajú). O triedu horšie než jednotka. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Džentlmenz ar bek? Fak jea! Zajímavá ajdyja přidat k krejčovství Kinkzmen, podnik s wisky Stejtsmen, Well.. spíš celkově to bylo veri interestynk, zapojit Stejtsmen jako alkohol do boje proti drogám.. Enywej, celkem to do sebe i zapadalo a nebylo to vůbec špatné, alespoň pro mne. Taky se nám vrátil motýlkář Heri, a obětoval se náš pomocník Plešoun při svém posledním koncertu. Dokonce by nedávno měl vyjít d frt part, tak uvidíme co nám může nabídnout.. :) ()

vesper001

Bojují deštníčky kufříčky, dští hlášky, vtípky a oheň a v případě maléru zapějí labutí píseň. Škoda, že někteří se spásy světa nedožijí, ale s přihlédnutím k Harryho zmrtvýchvstání nepřestávám věřit ve věčný život všech zúčastněných. ()

Sabrewulf

Moc jsem se těšil, zvlášť když dvojku natočil stejný rejža, ale zklamání jak prase. Ten děj a vůbec scény jsou strašně vycucané z prstu, působí to, jakoby dvojku natočil úplně jiný režisér, který hrozně moc chce, aby se to podobalo jedničce, ale vůbec to nefunguje. Akce je nezáživná, holt jednička nasadila laťku hodně vysoko. A oživování postav je trapný a zoufalý tah, nesnáším oblbování diváka jako v sérii F&F. ()

ing.Frosty

Velké zklamání. Čerstvý vítr jedničky se samozřejmě zopakovat nedal, ale i když se dvojka snaží, aby všeho bylo více, tak marně. Ke konci už mě akce začala dost nudit, jelikož postrádala výraznější nápady a scéně z kostele zde nesahá nic ani po kotníky. Scénáristické kličky, kdy nechají postavy, kterým celou dobu prvního dílu fandíte, zemřít během 2 minut tak debilním způsobem a přitom oživí zemřelé postavy ještě debilnějším, mě vyloženě nasírají. Hlavně toho idiota s robotickou rukou. Scény s Eltonem Johnem pak jsou vyloženě trapný. ()

Triple H

Vaughn ma prvý krát trochu sklamal. Jednotka bola naslapana kreatívna, vtipná, proste popeachi a kulervouci. Dvojka je konzervatívnejsia a svet a štýl Kingsmana nerozvija nijak nápadito. Vizuálne serepetičky sa opakujú, príbeh nie je nič strhujúce, detto aj nové postavy. Julianne Moore fajn, mohla byť využitá viac. Firth z nejakého dôvodu matný, pôsobí znudene. Miestami som sa nudil aj ja, tempo kolíše a od režiséra Vaughnovho formátu som ako nadstavbu čakal niečo hutnejšie, výraznejšie a odvážnejšie. Prvý film končil tým že sa ide trtkať švédska princezná do zadku. Druhý končí štandardnou filmovou romantickou svadbou. V tom je v kocke hlavný rozdiel, Vaughn sa k norme tentokrát často uchyluje a nie sa od nej odvracia, resp. sa ju nesnaží inovovať. To je dôvod prečo Golden circle pôsobí oproti staršiemu bračekovi chudokrvnejšie. Nastavovaná kaša a to je pre sériu, ktorá zaujala svojskosťou a originalitou najhoršia vizitka. ()

Cedr

Tupost předchozího dílu nebránila v jeho zábavnosti. Tady tupost přerůstá v debilitu a a zábavnost se utopila v nastavované kaši. Krom poutavého obsazení a vysoké produkční "value" nemá tento film nikomu nehloupému co nabídnout. ()

chelseaman22

V komparaci s prvním dějstvím se jedná o značný pokles kvality, který ale běžnému divákovi (tedy mně) bohatě stačí. Zápletka je pofidérní jako úvahy maestra Lynche, což by normálně bylo přímo skvělé, ale v rámci žánru komedie tahle mystifikace ale vůbec nefunguje a na diváka nepůsobí dobře. Když si divák odmyslí nesmyslné a nic neříkající scénky, tak může být navýsost spokojen, že existují producenti, který tento počin plný product placementu zafinancují. 85% ()

filmmovier

Další parádní jízda, které mě bavila stejně jako výtečná jednička a možná i o něco víc. Akce je opět neskutečně parádní, celý příběh je jedna velká jízda, Juliane Moore je naprosto neodolatelná (fakt prvotřídní záporačka, která si pro sebe kradla celý film), kupa hlášek a fungující humor, jehož vrchol nabízí výtečná scéna na festivalu, výborné cameo Eltona, parádní akce s lanovkou, herecký koncert všech zúčastněných... jen Bridges a Tatum jsou tady trošku do počtu, bohužel se moc nepředvedou, což je škoda. Harryho návrat samozřejmě potěšil, ačkoliv Colin Firth byl v jedničce lepší. Hrdinská smrt Marka Stronga byla sice fakt velkolepá, ale zamrzela mě, stejně jako Roxy, kterou jsem si oblíbil už v jedničce a která mimochodem byla nejhezčí holka z celé série. Vyloženě mi na filmu vadila jen jediná věc, a sice délka, v posledních dvaceti minutách je už do té doby neskutečně boží tempo citelně pomalejší. Trojce bych se nebránil, pokud bude stejně dobrá, jako první dva díly, ke kterým se kdykoliv rád vrátím. Tuhle parádní jízdu jsem si neskutečně užil, o zklamání se rozhodně nejedná. 85%. ()

Trenslation

Kingsman: The Golden Circle 👏🏻👏🏻 ▷▶︎ Matthew Vaughn v pokračování filmu Kingsman 👔🌂👞 hlavně trollí. Trollí Bondovky, trollí drogové mafiány, Donalda Trumpa a v neposlední řadě trollí i sám sebe. ▷▶︎ Dostaneme nabitější akční scény, honičky aut, větší agentské technické vychytávky, draze vypadající lokace a CGI triky. A tak, gumoví medvídci létají vzduchem, hlášky a nůžky padají na zloduchy a zpomalené záběry dokumentují boj zblízka. ▷▶︎ Bude se film líbit všem? Rozhodně ne! Všechny, kdo milují jedničku a styl jakým Vaughn točí filmy ale bavit bude a rozhodně nebudou litovat, že na pokračování Kingsmanů šli. ▷▶︎ Co vytknout Matthew Vaughnovi? Snad jen, že dvojka už nemá ono pověstné kouzlo prvního filmu a trvá skoro dvě hodiny a půl, takže si připravte močové měchýře. ▷▶︎ A po kliknutí sem 👉👉http://bit.ly/KingsmanTheSecretACode se dozvíte, jaký Eggsy musel vyťukat kód v prvním díle, aby se dostal do cely za švédskou girlf….korunní princeznou. ()

Johnny.ARN

Kingsman 2 je presne to, čo som očakával. Absolútne vypatlaná, nesúrodá sračka, bez kúska inovácie, bez možnosti brať to vážne. Akciu robil kto, štáb z Marvelu? To je ešte viac v piči jak Cruisova Mission bárz aká a to je už silný masochizmus, tak vám poviem. Dej klišoidný a šablónkovitý, pri dialógoch som si šklbal kotlety, minutáž je tak prestrelená, jak Japonsko hlavicou zo Severnej Kórei. Herci? Tatum nič, mľadas nič, Firth WTF?, Moore to isto zobrala len preto, že musí splácať hypotéku, to je taký jej štýl. Fúzatý mexikánec zlikvidoval družstvo vojakov a nevie si poradiť s dvoma agentami? A takýchto sračiek je plný film. Už jednotku som zavrhol, lebo to bol výsmech špiónskym filmom, ale dvojka to zaklincovala úplne. Na trojku do kina? Preboha NIE! Upotená jedna len za tu kameru a spevácke sólo Stronga. A aj tak ho isto ešte uvidíme. Táto séria to dokáže. 1 z 5 (Kino Dukla Svidník) ()

Lachtaan

Matthew Vaughn si do pokračování své neotřelé spleti té nejúchvatnější akce nepozval pouze mnoho pro příběh nových, pro nás však zcela známých tváří, do hlavní role vedle jejich performancí obsadil především smrtku s pěkně hladovou kosou, která se napříč řadami stálých herců i nováčků přišla pěkně nasytit. S možností třetího pokračování, o kterém se již nyní strhují po internetu nejrůznější spekulace, by nám ale pan Vaughn určitě vytvořil další bludy, jak se s množstvím ztrát vypořádat v našich srdcích i v myšlenkách scénáristů. Užil jsem si kingsmanovský styl akce, vaughnovský styl vyprávění a především eleganci, ve které se nám hlavní aktéři opět předvedli. Po příště bych si osobně žádal pouze více Channinga Tatuma a více drsného Colina Firthe z prvního dílu. [viděno v Cinestar Plzeň 8.10.2017] ()

Dado

Pokračovanie akčnej nálože Matthewa Vaughna spred troch rokov sa možno trochu prekvapujúco nevezie v koľajach typických druhých dielov, ktoré sa snažia byť po každej stránke ešte veľkolepejšie, čo je často nezvratná cesta k fiasku. Skôr naopak, občas absurdnej akcie, ktorá ani tentoraz nebude po chuti každému, v kombinácii so svojským humorom je tu možno dokonca o štipku menej, hoci stále požehnane. Tentoraz však dostali väčší priestor aj serióznejšie ladené scény, ktoré majú snahu priniesť vážnejší tón do víru diania okolo Eggsyho a jeho starých i nových kolegov. Toto úsilie však nie vždy padne na úrodnú pôdu, hoci paradoxne scéna, ktorá predchádza záverečnej zbesilej (a vďaka nekonvenčnej práci s kamerou aj okulahodiacej) akcii, je jedným z najsilnejších momentov, akých som bol za posledné obdobie na filmovom plátne svedkom. Nebudem klamať, plný počet hviezd by som si v diskusii so skúseným filmovým odborníkom asi úplne obhájiť nedokázal, no napriek tomu nemám po ich udelení žiadne výčitky svedomia. Nový Kingsman s podtitulom Zlatý kruh je totiž aj napriek svojim nedostatkom stále omnoho originálnejšou, zábavnejšou a vo výsledku kvalitnejšou snímkou ako drvivá väčšina filmových adaptácií komiksov vznikajúcich v posledných rokoch, a to vrátane obľúbených počinov od Marvelu. (90%) ()

viperDavid

Tak se přiznám, že se mi tahle kokotina docela líbila. Bylo to stejně slabý a opičí jako jednička, ale zase to byla trošku prdel. Bavil jsem se a to mi stačí ()

Mrkvič

Hned na začátku se Kingsman předvede po své nejslabší stránce. Digitální triky a jejich přemíra. Nejhorší je to ve scénách, kde se šetří s nápady. Před pár dny jsem viděl lacinější Need for speed a kaskadérské kousky za volantem dokáží víc než nějaké digitriky. Naštěstí se po zbytek filmu už spíš objevuje humor a akce je nápaditější. Nejvíce tento kontrast podtrhuje závěrečná bitka, kde je také spousta triků, ale je natočena nápaditě na jeden zátah, ale tak okatě, až je to hodně osvěživé. Oproti jedničce má Kingsman konečně také nějakou emocionálně silnou scénu a to, když si k závěru Merlin zpívá (Mark Strong). ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

Kolik dalších Kingsmanů nás čeká?

08.12.2020

Zpátky v roce 2014 diváky v kinech mile překvapil nenápadný snímek režiséra Matthew Vaughna Kingsman: Tajná služba. Následně se tvůrce upsal taky jeho pokračování s podtitulem Zlatý kruh, které už… (viac)

Kingsman 3 má datum premiéry

Kingsman 3 má datum premiéry

23.09.2018

Eggsy a spol. se oficiálně dočkají své třetí mise. Studio 20th Century Fox potvrdilo, že trojka Kingsmanů dorazí do kin v listopadu v roce 2019, režie se pak ujme otec série Matthew Vaughn (Kick-Ass,… (viac)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)