Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

Hovadin

Nikdy neodsuzuji film předem, snažím se nečíst recenze a komentáře ostatních. Nicméně tady jsem zaslechl, že se to úplně nepovedlo. Dal jsem tomu šanci, i proto že hlavní zápornou roli hraje sympaťák Pedro Pascal a vedlejší hraje neméně sympatická Kristen Wiig (hlavně díky její roli v super mac). Bohužel ale musím dát za pravdu většině komentujících tady na CSFD - a to se neděje často, většinou jdu "proti proudu". Něco mi na tom filmu prostě nesedělo, to že Gadot moc hrát neumí a polovinu filmu má dublerku, na to už jsem si zvykl. Navíc její závěrečný proslov rozhodně za srdce nechytí, Pascal také neměl moc šancí ukázat co v něm je a celý film tak drží již zmíněná Wiig a pro mě překvapivě i Pine. Tomu tenhle styl sedí. Katastrofa to není, ale top film také ne - průměr. ()

PlysovyMacko

Prislo mi ze zapletku o plneni zelani vymysleli len na to aby mohli priviest spat Stevea a rychlo sa ho zbavit. Lebo vari z vody. Akcne sceny a Gal su fajn. ()

liquuid

Viděl jsem Gal Gadot, což je fajn. Ostatní je dohromady takové zvláštní. Čekal jsem to asi více akčnější, bez mnoha logických děr a přešlapů ve scénáři. Rozumím tomu, jak je to pojato, ale mě moc bojování slovy nebere a na romantické filmy bych se díval v jiném formátu. Nápad nebyl špatný, začátek byl famózní, ale tam také končí vše pozitivní. 2 hvězdy dám automaticky všemu, kde hraje Gal. 1 hvězda za ten začátek a hudbu. ()

tkey

CGI hrůza a nebo to mělo odrážet umění CGI v roce 1984? Těžko říct. Hloubka citů obsažená byla výborná, to si nějaké ty hvězdy vysloužilo, nádech roku 84 také, morální dilema fajn, ale celé to tak nějak nefungovalo. ()

Tominni

Pokračování Wonder Woman nás tentokrát zavádí do roku 1984 a uvidíme, jak je to s plněním přání a kam až to může vést. Po vydařené jedničce jsem se těšil, ale nutno říci, že WW84 za jedničkou notně zaostává. Samotný nápad je celkem fajn, ale výsledek se prostě příliš nepovedl. Je mnoho a mnoho lepších komiksových filmů. ()

Daertelon

No, prosím. Pořád nějak doufám, že ty DCčka a Marvelovky jen jedou po sinusoidě, aby hledaly správný směr. Musíte nejdřív nabourat do mantinelů, abyste věděli, kudy ne. V téhle paralele je Wonder Woman 1984 zápornou amplitudou takřka limitující nulu diváckého zážitku či kvality (volitelné). Ale bylo i hůř! ()

Rayen1

Nevěřil jsem hodnocení, který WW84 měla, nemůže to bejt přeci tak zlý, no ne? No, je to zlý. První problém je stopáž, která je zbytečně moc dlouhá. Druhej problém je samotná Wonder Woman, z který se stala z válečný super hrdinky, která zastaví kulku, ufnukaná bábovka, která sice skáče kilometry nad zem a má čupr zlatý brnění, ale vždycky dostane na prdel. Třetí problém je CGI, který je opravdu mizerný.. Prakticky kdykoliv se objeví scéna, která je dělaná CGI, působí to strašně uměle, nepřirozeně a amatérsky, a děsně to kope do očí. Čtvrtej problém je scénář, kterej měl sice základní myšlenku dobrou, stejně tak jako hlavní padouch Max nebyl spatnej, ale všechno ostatní bylo zoufale hloupý. Už se vytratilo to mrazení, kdy v jedničce přišla Gal na scénu se svým hlavním hudebním tématem a dala všem do drzky.. Tohle bylo tak strašně zdlouhavý, neakcni (ve filmu je všeho všudy pět akčních scén, všechno ostatní je jen vata). A pak tu máme takový ty drobnosti, jakože kdykoliv se na plátně objeví chlap, je to prase a chce ženskou jen znásilnit, ve filmu je rok 84, ale prakticky vůbec v něm nezazní jediná skladba z osmdesatek, s tím je spojený to, že osumdesatky v tomhle filmu jsou jen číslo a snaží se je dosáhnout tak, že je všechno barevný, ale to nestačí, nevyvazenost žánru, jestli je to komedie, drama, akcnak, komiksarna, a nakonec z toho není nic. Je to jasnej příklad toho, jak se nemá dělat komiksarna, pokračování a film z "osumdesatek"... Btw, kdo je kruci al Astoria? Takhle zbytečnou potitulkovou scénu jsem snad ještě nikdy neviděl... ()

koty2201

Tak ako prvý diel Wonder Woman vnímam ako jeden z najlepších DCEU filmov, tak toto pokračovanie je pre mňa sklamaním. Celý príbeh je len o tom, že nejaký neúspešný obchodník s ropou túži po úspechu a sláve. Značnú časť života pátra po kameni od boha klamstiev, ktorý by mu splnil všetky priania. Zrejme si viete predstaviť ako to ďalej pokračovalo. Mnoho ľudí si želalo zlé veci, ktoré spôsobili celosvetovú anarchiu a vojnu. A tak musela Diana svoje želanie o návrate jej lásky odvolať a donútiť aj samotného obchodníka s ropou, aby všetky svoje želania odvolal. Nastal happy end a teaser na novú postavu. Ale či bude v novom DCU pokračovať Wonder Woman tak, ako skončila, to pochybujem. Každopádne zasadenie do 80. rokov bolo ešte celkom príjemné aj keď nie vždy uveriteľné a občas sa nemyslelo na detaily. Romantická linka z predošlého filmu tu bola podaná tiež dosť vlažne. Akčné scény nie sú ničím nápadité a nefungujú tak ako by mali. A celkovo je scenár dosť chabo napísaný, pretože celý dej je zbytočne natiahnutý na 150 minút. Na takýto príbeh stačila aj minimálne o 30 minút kratšia stopáž.  Postavy na mňa tiež nijak pozitívne nezapôsobili a sú také sterilné. Je to smutné vzhľadom na to obsadenie, pretože Gal Gadot, Chris Pine aj Pedro Pascal sú úžasní, keď majú čo hrať. Lenže tu nemali. Najlepšia na celom filme je hudba, pretože Hans Zimmer sa opäť činil. V jeho prípade to vždy stojí za to a ešte ma nikdy nesklamal. Neviem či môžem tento film odporučiť. Akože nie je to úplná katastrofa, ale ak máte radi komiksy, tak toto vás veľmi nepoteší. ()

ostravak30

Už jsem to psal u prvního dílu, Wonder Woman je pro mě prostě jen vylepšená Xena. A příběh z roku 1984 pravda nenabízí mnoho. Vlastně právě naopak. Wonder Woman 1984 je zcela jiná, než ostatní komiksy. Ona sama nemá žádné zbraně krom lana. Ale její soupeř není ani žádný padouch s nadpřirozenými schopnostmi. Je to muž. Prostý muž. Muž, který krachuje, ale chce být pro svého syna lepší a i on touží dosáhnout úspěchu. Vlastně by to mohl být jeden z nás. A má štěstí, že narazí zrovna na magický šutr, který mu dá schopnost plnit přání. I to je novinka ve světě DC a Marvelu. Padouch totiž nepracuje sám, ale k osudové tragédii světa přispívají lidé sami svými přáními. Je to film o našich tužbách, které mnohdy ve vzteku či rozčilení proneseme a neuvědomujeme si jejich důsledky. Většinou se vlastně nic nestane, tentokrát ale pronesená tužba znamená devastaci. A je to vlastně i sám záporák, který nakonec ustoupí, WW ho neporazí. Takže je tu značné množství věcí, které jsou jinak, než jsou komiksoví fandové zvyklí. Wonder Woman asi nebude patřit k nejoblíbenějším hrdinkám. Oblíbenosti filmu nepřidá ani to, že se jeho stopáž pohybuje za hranicí 2 a půl hodin, což je skutečně moc, když si uvědomíme, že více než polovina napjatému ději nebo bitkám nepatří. WW je jiná, v konkurenci ostatních docela slabá. ()

jprmusic odpad!

Příšerná slátanina - to jako fakt myslej vážně? Herci ? Pedro Pascal je ještě větší tragédie než Gadot a to nemluvím o scénáristech a dalších pro film poměrně důležitejch profesích. Kdyby šlo záporný hodnocení, použil bych ho. ()

blazma

Jsem trochu v rozpacích.. i přesto je to srdcovka a jakožto jediná superhrdinovka tohoto roku, tak mě potěšila :)... I přesto, že se z toho vytratilo nějaké kouzlo.. Občas to mělo dost amatérský dojem. Musím prostě říct jediné. Herecké obsazení se mi přesně trefilo do noty a proto hodnotím takto vysoko. Gal je skvělá, Chris Pine jsem rád, že se mohl vrátit :) nové obsazení je ovšem fantastické. Pendro Pascal je výborný herec, škoda že dostal takového rádoby záporáka, s kterým si ovšem dokázal poradit :) no a pak je tady Kristen Wiig.. Prosím ano, víc Cheetah, Kristen byla absolutně topovní a neuvěřitelně sexy a přesvědčivě... prosím ať to není konec Cheetah, protože Kristen by jsem rád viděl znovu. ()

petrsponar

5/10. Jsem na rozpacích, čím můžu začít je, že to není tak špatné jak ukazují recenze, takže bych to nenazval jako nejhorší film od DC, ale ani né nejlepší, druhý díl Wonder Woman má své světlé momenty, ale i nikoliv, jsou tam dobré scény/špatné scény ale zároveň i nefungující dialogy, chybí tomu takové to kouzlo takový,, WOW,, moment, ale něco co musím opravdu pochválit je výkon Pedra Pascala, jehož Max Lord, je velice dobře záchranou, ale i zároveň tragickou postavou, co se týče hudby okay, ostatních herců, ti byli taky okay, ale jak říkám nemá to svoje kouzlo. ()

Dejff_2004

Když bych to sečetl a podtrhl, tak nebýt krásné Gal Gadot, návratu Chrise Pinea, díky kterému je postaráno o zábavu, a pár akčních scén, skončilo by pokračování Wonder Woman ještě hůř než průměrně. A jelikož už je odklepnutý třetí díl, vůbec bych se nezlobil, kdyby trojka zavítala zpátky na ostrov Amazonek. Jak u jedničky, tak i u dvojky šlo o nejlepší chvíle z celých filmů. P.S. Po druhém podrobném zhlédnutí dávám z 60 % nakonec 70 %. ()

Wyorax

To je vtip? Jak první Wonder Woman byla asi nejlepším počinem DC, tak ta druhá je skoro nejhorším. Téměř všechno špatně, pokusy o romantiku, dobové "věci" nebo zfetovaný záporák s covidem a jeho "kočička"? Nejhorší na tom je, že ta hudba od Zimmera už není taková, jakou jí znám. Řekl bych, že v tomhle případě má film zbytečně velkou stopáž, akce prakticky žádná. Snad bude lépe. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)