Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

murkl

Nebýt posledních 20 minut, tak jde o vcelku povedenou pohádku. Příběh se nedá brát vážně. Na Gal Gadot se krásně dívá, ale jsem zastáncem starého pojetí příběhu, znáte to, příběhy kde hrdina dostává většinu filmu naloženo, tak jak to bývá často v dobrých filmech. Potřebujeme neviditelné letadlo? Není problém, je tu starý trik, kterým jsem jednou nechala zmizet hrnek. Potřebujeme se někam dostat? Není problém, mám u sebe multifunkční bič, který umí všechno. Potřebujeme se zbavit kouzelné přání? Není problém, stačí to říct. Kde je nějaká výzva? Nejlepší části filmu jsou ty se slabou Wonder Woman. Ty trvaly asi 5 minut. Nepomohlo ani fakt, že Gal Gadot neumí moc hrát. Nejvíce je to znát, když se pokoušela o napodobit Vina Diesela a dávala proslovy. Dalším mínusem jsou scény s Barbarou. Věřím, že Kristen Wig se musela při natáčení spoustu krát se zastavit a ptát se režisérky :"Wtf Patty? Chceš abych řekla tohle? Nemůžu radši improvizovat? Stojím uprostřed místnosti, mám být vtipná a dostanu tohle? Apex predator? To je vtip? " Chris Pine byl dobrej a být manžel Gal Gadot, tak žárlím. Pedro Pascal má charisma a herecky převyšuje všechny s kým přijde do styku v tomhle filmu a drží film pohromadě. Nevěřil jsem, že ten asijský klučina byl jeho synem, ale možná je to důvod proč se rozvedl. I přesto všechno se mi film dost líbil. Je to taková "jíst cukrovou vatu a po té si stěžovat, že byla moc sladká" situace. ()

kiros179 odpad!

Jako ten, pro kterého byla první WW příjemné překvapení, jsem se těšil na pokračování. Bohužel cca po 40 minutách jsme to doma už nedali, nešlo ani dokoukat. Absolutně stupidní zápletka, nulová chemie mezi herci, nefunguje tady absolutně nic. Moc mě mrzí, kam dostala Patty Jenkins tuto sérii, Gal Gadot a celá Wonder Wonam si toto nezaslouží. Po solidním prvním dílu, asi proběhla lobotomie, nebo si to opravdu nedokážu vysvětlit. Jedno pozitivum nakonec, díky covidu jste nemuseli aspoň platit vstupenku do kina. Za film, který nešel ani dokoukat do konce nemůžu jinak 0% ()

LukeSharp

A mým nejnenáviděnějším filmem se stává....upřímně, v letošní nabídce filmů, která byla značně osekána, jsem se na Wonder Woman opravdu těšil. Komiksáky mám obecně rád a první díl byl na DC tvorbu až překpapivě dobrý. Ale ukázalo se, že DCEU je opravdu v prdeli a až na občasné výjimky (Man of Steel, Aquaman), jsou jejich filmy opravdu špatné. Už Harley Quinn a její solo dobrodružství, bylo totální zprznění mé milované postavy, ale tady se jde ještě o kus dál. Je to celé nudné, hloupé, nic nedává smysl, triky jsou neskutečně špatné a až na úvodní závod se tam prvních asi 100 minut nic neděje!!! Což je na blockbuster, který mám minut 150 opravdu špatně (celkově je v tom filmu asi 10-15 minut akčních scén). Už předchozí filmy nevalné kvality ukázaly, že špatný scénář obalený tupou i když velkolepou akcí, je cesta do pekel, ale tady se režisérka rozhodla jít opačně a ty tři akční scény obalila hromadou hoven. Vezmu to popořadě. Gal Gadot je opravdu krásná ženská a opravdu špatná herečka. Neumí hrát, v akční poloze se tváří jako kdyby jí chytla sračka a navíc je tady nesympatická kráva. Chris Pine je doslova vytažený z prdele a jeho návrat nedává smysl (pomlčím o tom, že to je neskutečně creepy protože....uvidíte sami). Kristen Wiig přehrává všechny o parník a je snad jediným světlým bodem filmu. Bohužel jako záporačka Cheetah tu má velmi málo prostoru, takže další totálně promarněná příležitost. A když už jsme u těch záporáků. Pedro Pascal je asi to nejhorší a nejtrapnější, s čím jsem se v komiksácích kdy setkal. Celá zápletka s Dreamstonem je ultimátní zhovadilost a v návaznosti na ostatní filmy nedává vůbec žádný smysl. Finální poselství je pak doslova výsměchem veškeré logiky a sluníčkáře asi pošimrá na těch správných místech, ale racionálně uvažujícího diváka (a v podstatě každého člověka, co nemá v hlavě nasráno), svou hloupostí donutí film opravdu nenávidět. Ne, na třetí díl se netěším a Patty Jenkins a její chystané Star Wars budou dle mého jedním z nejhorších filmů....EVER!! ()

johnsnow

Aby som to uviedol na pravú mieru. Čumel som jak idiot na to aké zlé hodnotenie tu má tento diel a prvá myšlienka bola, že za to môže koronka a hodnotí tu málo fanúšikov a viac hejterov. Keď som však zbadal celkový počet hodnotení, už som začal pochybovať, že za tým stojí vyššie spomínaná vec. No a po pozretí filmu sa ani hodnoteniu nečudujem. Po skvelom prvom diely dostanem takú kopačku do vajec a ešte ma k tomu aj otrepe Hulk ako lokiho o Zem. takto nejako sa cítim teraz chvíľu po dopozeraní. ten film vo mne celú dobu tvoril pocit, že sa nielen odohráva v roku 1984 on je aj robený na štýl filmov z 80-tok. A čo som si krátko pred písaním komentára pozrel pár recenzií a video recenzií tak nie je to pocit ale fakt. Herecky je Gadot na prdlajs oproti jednotke, Pine je fajn a robí slušný humor ale tá chémia medzi nimi my prišla slabšia. Pascal je tu zobrazený ako kus kokota, síce to zahrá dobre ale nepasovali mi to k nemu. Cheetah je zase podľa mňa fajn postava ale nemá až tak veľa priestoru(myslím cheetah nie civilná verzia barbary) a celý ich záverečný fight je drbnutý do tmy takže to neni nič extra. Akcia je tiež celkovo taká nemastná a neslaná, dokonca v niektorých scénach som mal pocit, že CGI v traileroch je lepšie než CGI vo výslednom filme. No a toto je môj posledný komentár v starom roku a žiaľbohu to vyšlo na dobrú somarinu. Takže navrhujem otrepať Jenkins hlavu o múr a transplantovať mozog, keďže má točiť i tretí diel. Nech si uvedomí jak skvelú urobila prvú časť a jak skurvila druhú. 2* a to len z milosti k DCEU. Lebo prisamvačku dumal som nad jednou. ()

ACDCKL

To nejslabší, co vzniklo od DC na filmovém plátně. I Birds of Prey proti tomuto vypadá jako povedený film. Zde je vyloženě špatný scénář, který kulhá po celý film a i když zápletka nemusí být špatná, z pohledu scénáře to působí velmi špatně. Následně i délka tomuto snímku vůbec nepomáhá, neuvěřitelně se film táhne. Pro příště to chce rozhodně změnit scénáristický tým a Patty by se měla držet jen režisérské židle. Jediné plusy zde jsou výkony Pedra Pascala a Kristen Wig a následně opět skvělá hudba Hanse Zimmera. Bohužel je to tak za 2* a něco, tři hvězdy tomu nemohu dát. ()

carodejb

Neuveriteľné množstvo talentu a snahy išlo do vzniku neuveriteľne priemerného filmu, bez osobnosti, so strašne zlou pointou. 3* za Pinea, nápad a WW kostým. Aj to som štedrý. ()

mrclTV

Romantika ako od Pilcherovej v retro 80-tkovom kabáte, lebo ten je teraz in. A popri tom sú tam nejaký superhrdinovia bujújci v pár akčných scénach, (ktoré radšej nekomentujem), lebo to má byť vlastne komixovka doplnená nejakou trápnučkou moralizačnou zápletkou. Očividne som nebol cieľová skupina. ()

Eraser

Také bych měl jedno přání - aby Patty Jenkins už nikdy nenatočila žádný další film. WW84 je velký komiksový průser. ()

RedEagleSK odpad!

Bohužel musím konstatovat že dívat se na tenhle film byl stejně příjemnej zážitek jako nechat se problafnout v kouřící kabince na nádraží, a věřit že v té kabince skutečně sedí ta krásná bloncka co je na fotce na dvěřích kabinky a né tlustý cikán který si již 10 let nečistil zuby, páč už si ani nemá co čistit. Rovněž jsem dospěl k závěru že už ani ty feministické pičoviny nejsou co bývali, ačkoli né že bych i při sledování tohoto filmu nelitoval že mam piču pouze v peněžence. Wonder Jewess vypadá pořád jako nasraná figidní šprťačka z pomocné školy, a scénář filmu jako kdyby ho napsalo trio nasranejch Homo Homosexualis kterým již dlouho nikdo se svým údem nezamíchal hovnama v análu. Co se děje týče, jediná otázka která vás během filmu napadne bude zda se více oplatí si ho pohonit nad Wonder Jewess nebo nad blonďatou Wonder Brainless a nebo pokud jste americký levicový demokrat s hodně špatným vkusem tak nad Kryštofem Borovicou. Hlavním záporákem filmu překvapivě není Donald Trump ale týpek který se promění v neforemní šutr plnící přání... ač tahle definice by podle některých jedinců možná seděla i na Donalda. Wonder Jewess rychle pochopí že žít ve světě ve kterém by vyhrál volby Donald Trump, všichni by se měli dobře a byli hezouni, miliardáři (v mém případě prsaté bloncky) a to vše navíc kvůli nějakému kusu šutru by asi nebylo moc dobře..nevim proč, a tak se rozhodne kámen zničit jak Babiš české živnostníky. A jak se rozhlížim kolem sebe asi se ji ho zničit skutečně podařilo páč lidem se již žádná dobrá přání neplní. ()

Mr.Ward

Já už asi nemám sílu řešit to, že vlastně spousta lidí nepochopila kouzlo filmu. Tohle bylo fakt moc hezký. Už první WW byla tak mile naivní, charakterově silná, a neskutečně sexy. Vše platí i tady, zároveň se k tomu přidává stylizace 80’s a přiznaně béčkový tón, specifický právě v těchto letech. Hodněkrát jsem si vzpomněl i na ty čistě hrdinské první filmové Supermany. Všechno co se v recenzích chválí a nebo nechválí se mi prostě líbilo. Až pohádkově milá komiksovka, která funguje naprosto samostatně. Chápu že pro moderní publikum je to docela mimo... Jen jedna jediná věc mi opravdu vadila. Cheetah. V komiksech nejhlavnější nemesis Wonder Woman (to co je pro Batmana Joker, nebo pro Supermana Lex Luthor) tu byla celkem odfláknutá. Jakože Barbara naprosto super, jenže přerod právě na Cheetah takový nějaký. S postavou bych si představoval větší část filmu, a třeba druhého záporáka Maxe Lorda bych ubral trochu do pozadí. Občas mi i přišlo, že tam nějaká scéna prostě ještě chybí. A to nemluvím ani o celkovém digitálním zpracování Cheetah. To bylo fakt na hraně. Film trvá dvě a půl hodiny, a až na tu Cheetah ve finále, se mi neskutečně líbil. Celou dobu sem se spokojeně usmíval jak měsíček na hnoji 😅 Trojka už je potvrzená, tak snad se v současnosti setkáme opět s Cheetah a napraví se tak její reputace. V komiksech je to jeden z mých top záporáků, takže bych ji chtěl vidět na velkém platně a to pořádně, využít její potenciál na maximum. ()

Renie42

Kdo by si nepřál nějaké přání, opravdu něco, po čem jeho srdce touží? Jen je tu malý háček, něco za něco. No Pedra Pascala bych raději viděla v obleku Mandaloriana, tam mu to víc seklo :-). Scény z osmdesátek se mi líbili, teda než začali pouštět jaderný zbraně a nezačal chaos v ulicích. Ta prvotní scéna malé Diany se mi líbila a neřekla bych, že podváděla, jen se snažila znovu dostat do hry a chytře to vymyslela. Také jsem teda koukala, jak se naučila lítat a jak svým lasem švihala po blesku, jako Spiderman, který skáče z mrakodrapu na druhý. A také jak si stihla za letu obléct zlatou zbroj, kterou měla zabalenou někde doma. Ale jako vypadala v tom dobře, co si budem, i ten její klasický kostým je pěkný. Viděla jsem několik kritik ještě předtím, než jsem to viděla, ale chtěla jsem to vidět na vlastní oči. Pro mě to odpad není, spíš takové oddechové DC pokoukání. ()

Mykhaluu

No hrůza! Příběh o mamonu, lásce, oběti, otcovství, synovství, pilotech, Amazonkách, splněných a nesplněných přáních, o pokoře, zlých mužích, zlé antihrdince! No fuj! My přece chtěli superhrdinský film o záchraně světa!!! Here we go! 😎 ()

kubilov

Kdo by to byl řekl, že DC dokáže natočit ještě horší film než Whedonovu verzi Justice League... tady fakt nefunguje vůbec nic. ()

george82

Kolosální hovno o ničem. Příběh byl napívanej asi jako přejít přechod pro chodce na zelenou, akce nulová, hlavní záporné charaktery úplně tragický. Sakra jako vážně tuhle blbost za miliony dolarů nikdo neomlátil ty režisérce o hlavu? ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)