Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

RanMori

Mínusy - sultán je moc hubenej. - Jafar je moc mladej. - Jafar se neproměnil na kobru, což považuju za vůbec největší škodu. Plusy - koberec - zachování některých hudebních témat ze stejnojmenné hry - sem tam nějakej vtípek se podařil. I když občas to byl cringe. Jako jo, nebylo to tak hrozný, jak jsem se obávala, dalo se :) ()

doogiemus

Čakal som väčšiu trapošinu, ale bolo to milé prekvapenie, a to aj napriek tomu, že muzikály vôbec nemusím. Celkom príjemne s týmto dá stráviť večer, ak nechcete nič náročné. ()

HororSamael

Ale jo, dobře jsem se pobavil. Ale myslím si, že díky skvělému výkonu, který předvedl Will Smith. Jinak příjemná pohádka, která snad nikoho neurazí. ()

BobinoZH

Kto má rád klasickú Disney predlohu, ten nebude sklamaný. Je to na 80-90% prerábka originálu. Výborný casting, hoci Aladdinov spev mi trochu vadil. Jasmine krásna, zvieratá ujdú, džin je super. Ak som dal originálu 4*, tu musím dať o jednu menej. Možno neprávom... ()

Larikazka

Řekla bych, že lepší průměr. Hezky barevný a pro dětičky ideální, možná moc dlouhé. Co si ale budem bez Smitha by to byl nudnej podprůměr. Scény bez něj si po 5 minutách ani nepamatuju. A pokud jde o hlavního hajzla.. žádnej zázrak teda. Nu a představování princezny a Aladina, těžko říct. Zkráceně, k postavám si žádný vztah nevybudujete. ()

Camel91

Vizuálně to docela šlo, jako skoro všechno v dnešní době točené před zeleným plátnem. Hlavní herečka pěkná ale Jasminu si představuji uplně jinak, hlavní hrdina celkem věrohodný, Modrý Will jako Džin mě nevadil. Musím říct že u těchto disneyovek kdy předělávají pohádky na film mi celkem nic nevadí až na jednu drobnost. Film jsem viděl s dabingem což není průser, průser pro mě jsou přezpívané písničky do češtiny to mi prostě vadí. ()

Majrek

Pokud by islámský stát měl západu vyhlásil svatou válku za tento "kulturní" počin (jinými slovy muzikálově-sračkovitý spletenec barev a vjemů), pak bych se ani nedivil, protože taková urážka Tisíce a jedné noci si nutně žádá odplatu... Jednu hvězdu dávám symbolicky za krásnou představitelku princezny Jasmíny, neboť ta představovala (byť jen vzhledem, nikoli oslnivým hereckým umem) snad jedinou estetickou hodnotu... ()

dragonfire

Animovanou verzi jsem nikdy neviděl, to se přiznávám, ale tahle hraná mě bavila snad jen díky Willu Smithovi, protože ten ztvárnil džina naprosto úžasně, včetně muzikálových scén. Nicméně, je to jeden z těch filmů, na který se stačí podívat jednou. Tři hvězdy dávám za herecké obsazení, výkon Smitha a efekty, které mě fakt dost bavily. ()

Pavlo

Vizuálne výborne spracovaný Aladdin. Avšak kúzlo pôvodnej kreslenej rozprávky to nemá a zanechá na konci rozpoluplné dojmy. Palec hore, že sa filmári toľko nesnažili vopchať moderné motívy dnešných "rozprávok" do filmu - tým by to úplne zabili. A Will Smith zjavne nestárne - žeby bol naozaj Džin? ()

shinlove

Příjemná pohádka na jedno shlédnutí. Jen mě prostě už nebaví trend Disneyovek, že se tam minimálně polovinu času zpívá. Chápu, na děti to působí, ale už je toho prostě moc. Will Smith naprosto skvělej :) 3* ()

charles3

Animovaného předchůdce jsem neviděl, proto mi tato verze přišla dost podařená. Až uvidím toho kresleného, třeba jemu dám ***** a tady jednu uberu. ()

AdelleR

Tak tohle bylo velmi, velmi příjemné překvapení. Aladdina jsem jako malá měla hrozně ráda a obávala jsem se, co Disney provede tentokrát - Lví král byl boží, co si budem, ale dabing byl otřesný a změny, které nastaly, mě vytočily tak, že si už stejně, pokud budu mít chuť, pustím kresleňák; o Popelce nemůže být ani řeč, ta byla strašná. Každopádně tohle předčilo má očekávání. Herecké výkony super, Will Smith v roli Džina prvotřídní. Taky zastávám názor, že písničky si dost polepšily, co se týká hudby a velkoleposti - jen mě tedy mrzí nový český překlad, který je místy super, ale asi navždy se mi bude plést s tím přesnějším z původního kresleného Aladdina... Jak to teď ve filmech musí být, Jasmína dostala větší roli, ale tady to nepůsobilo příliš násilně. Zato mi vůbec nesedl Jafar, jak hercem, tak dabingem, tak i jeho rolí. Chybělo mi nějaké velkolepé vyvrcholení, příběh prostě najednou skončil bez nějakého pořádného vyvrcholení. A co se tedy českého dabingu týče, tak ten taky příjemně překvapil, čekala jsem to daleko horší. Remake Aladdina za mě byl fajn záležitostí, ke které se ještě někdy ráda vrátím, což o ostatních remacích rozhodně říct nemůžu. ()

Chlo0opek

Překvapivě dobrý příběh a ani herecké výkony nebyly rozhodně špatné. Ani na dialogy nemůžu zapomenout – nebyly to bezduché žvásty a byly i příjemně vtipné. Co však mě na tomto filmu zaujalo nejvíc, bylo to řemeslné zpracování. Po grafické stránce, triky a vlastně i choreografie jsou prostě parádní. Na plný počet tomu teda ještě něco chybí, ale 4* si to určitě zaslouží. ()

Krnac

7,5/10 - Vyradiť polovicu pesníčiek, predĺžiť začiatok, teda nespoliehať pri ňom že divák videl originál len aby ušetrili 20 minút, scénu ako Aladin spolu s Džinom prišili do paláca urobiť vážnejšie a dal by som 5*. Na pokračovanie ktoré ale nebude podľa režiséra zviazané žiadnou predlohou sa ale teším, ak si teda Disney nevymyslí ďalšiu pesníčku o ktorú nikto nestojí a len naruší scénu. ()

Alice2001

Keďže mne osobne sa kreslený Aladin nikdy veľmi nepáčil, filmovú verziu som si plne zamilovala. Sultán už nebol tupý starec, princezná nebola len pekná a celý film sršal farbami a životom. Toto spracovanie pridalo postavám charakter, ktorý v animovanej verzii nemali. Herecké výkony sa mi veľmi páčili a Will Smith bol na džina ako ušitý. Prvý raz v živote som na niečo išla do kina viac ako 1x a to rovno 3x. ()

Slack

Princezná bola pekná. Pesničky počúvatelné. Džin vtipný. Efekty tak akurát. Oveľa lepšie ako kreslená Disney predloha. Správna dávka romantiky, komédie a dobrodružstva. Ani som sa nenazdal a bol koniec. ()

Naby

Koukali jsme se i s dětma, takže rodinné koukání. Očekával jsem, že to bude hlavně pro ty co tolik neznají příběh a pro děti. Já osobně neočekával nic moc, ale příjemně mě překvapilo, že to bylo celkem zajímavé. Ty zpívané scény v češtině trochu slabší. Občas nějaký ten levnější vizuální efekt. Tím ale výčet toho špatného končí. Celý film byl v celkem vtipném duchu. Hezké kostými a tance. Občas i pěkné efekty, hlavně okolo džina. Za mě určitě k doporučení, pokud vám nevadí trochu zpěvu. Celkem 3,9* ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)