V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

kulyk

Frrransouská l pisdá a ufědomělý Chaiťán - emigráán sé pokoší navrrratíít do l Fránc liberté, egalité, debilité. To je na tom takové neuvěřitelné. Ovšem zbytek je veskrze vydařený a byť jsem na to čekal, tak mi skoro zklamal přerod z válečného filmíku v onu hororovější část. Tím chci říci, že i úvodní pasáž je hezky nakroucena a stojí. I za pozornost. ()

Davies182

Jako, za rámeček si to asi doma Džej Džej úplně nedá, ale rozhodně tvůrci nekecali s tím, že se Overlord bude snažit být něčím na způsob Bratrstva Neohrožených se špetkou hororové, mysteriózní atmošky. Na jedno unavený podívání dobrý. ()

pepo

Malo vacsi potencial. Bud to malo byt omnoho prepracovanejsie alebo sa to netvarit tak vazne. Ale ma to svoje momenty, gore je spravne cvachtave, tempo slusne a remeslo takisto neurazi. Proste dobra jednohubka. 6/10 ()

Xmilden

Bez hereckých hvězd do kina nelez. Zcela poprávu tohle finančně propadlo. Jedno charismatické herecké eso by film vykoplo o dost výše. Skvělá atmosféra a kamerová jízda při nočním výsadku mě docela navnadily. Bohužel filmu trošku poté dojdou nápady a zdá se že jakoby i peníze. Většinou tyhle válečná témata druhé světové války zase až tak moc nemusím. 50% ()

darkrobyk

Příjemné překvapení. Od masakrálního úvodu v letadle a seskoku mezi výbuchy a svištícími kulkami se děj až do konce nezastaví. Šílený doktor, ďábelské experimenty, laboratoře v podzemí starého kostela a armáda tisíciletých vojáků, co zajistí Německu vládu nad celým světem. Adepo mi sice lezl po většinu času na nervy, ale nakonec vše tak nějak dokoulel ke zdárnému konci. Overlord hodně připomíná akční filmy 80. let, kdy hrdina proběhne bez škrábnutí deštěm kulek a v patách mu exploze stíhá explozi, kdy před tím dokázal projít tam a zpátky opevněným kostelem plným po zuby ozbrojených skopčáků bez povšimnutí. Já se nadto tentokrát povznesl a užil si krásně brakový, šestákový příběh s pěkným vizuálem, mrtvolami a temnou atmosférou zejména v počátku. Hodně fantastické (tedy naprosto nereálné, čímž nemyslím jen zombie, ale příběh celkově) a nenáročné, pro chvíli oddechu jako stvořené. ()

Fiftis

Overlord je film, ktorý rozohrá parádnu prehliadku na poli rôznych žánrov. Začne to ako vojnový film, kde už úvodná lietadlová scéna naznačí, že tu sa nejakých pokojných chvíľ divák nedočká. Postupom času sa z vojnovej drámy film preklenie v hororový snímok, kde hlavným bodom zápletky sú lekárske experimenty nacistov. Film som si obľúbil celkom kvôli charakterom, každá postava sa môže pýšiť odlišnou osobnosťou, čo sa mi pozdávalo. Overlord samozrejme nemá nič spoločné s realitou, má oveľa bližšie k videohre, ale nie je podľa nej natočený. Vráťme sa ale k filmu. Vďaka štedrému rozpočtu sa tešte na bláznivú výpravu a snáď až komiksové triky. Dánsky herec Pílou Asbaek si svojho náckovského kapitána veľmi užíva a vo chvíli, keď mu ustrelia polku tváre, tak si to užíva ešte viac pod zbesilým make-upom, ktorý mu každý deň nanášali maskéri. Z filmárskeho hľadiska je to samozrejme klasa, všetko funguje ako má a ak budete mať šancu vidieť ho ako ja na stene cez premietačku, tak tak učiňte. Na monitore počítača alebo mobile to nebude ono. ()

Shakers

Jeden s tých filmov, ktorý ma milo prekvapil. Nebyť producenta J.J. Abramsa, asi by som o toto ani nezakopol. Čo dodať, prišlo mi to niečo ako Wolfenstein. A ten ja zhodou okolností mám rád. Kombinácia náckov a zmutovaných nadľudí mi tu výborne sedela. Herci sú tu všetko no name mená, čo je škoda, ale ako béčková jednohúbka s menším rozpočtom je to potešujúce, obzvlášť kombinácia mutantov a druhej svetovej tomu mimoriadne sedí. Réžia je síce slabá, chýba miestami lepšie napätie, aby sa to vyšplhalo vyššie, ale v rámci žánru sa niečo takéto ťažko hľadá. 75% - 4* ()

lamps

Audiovizuálně pecková, režijně a scénáristicky špatně uchopená grindhouse střílečka, která by s daným příběhem nejlépe fungovala jako počítačová hra - dvě třetiny poměrně realistické válečné akce a laciné psychologie a závěrečný level jako bonbónek s akčně-hororovým laděním, kde musíte sejmout soupeře s o něco tužším kořínkem. Ve filmu ale tenhle postup dvojnásobně zamrzí - jednak se samozřejmě nesplní očekávání v podobě svižné a napínavé řezničiny, jednak vzniká dojem seriózního válečného dramatu, které bere zápletku s oživlými mrtvolami smrtelně vážně, ale ukončuje ji lavinou akčních klišé a hláškujícím obětujícím se hrdinou. Není to vůbec špatný film, protože v rámci vytyčených měřítek se scénář odvíjí v podstatě logicky a promyšleně, jen je hrozná škoda, že námět zůstal nenaplněn opačným protěžováním zásadních motivů (sledujeme vlastně válečnou misi, do níž se zombíci dostávají tak nějak omylem a fakt nepůsobí krutě realisticky a hororově, jak byl asi záměr) a celkovou vyměklostí (tady se mělo mnohem víc obrazově přitvrdit). Určitě hodné pozornosti pro výbornou úvodní dvacetiminutovku a zajímavou alternativu válečného žánru se spoustou dílčích nápadů, zásadní zářez do béčkových, záměrně přiblblých krváků však nečekejte. Pro mnohé možná naštěstí, za mě bohužel. Více zde. ()

Big Bear

Uh.. jak jen tohle nějak kvalitně popsat? Napadá mně jediné, výpravné béčko. Začátek vypadal docela zajímavě než jsme se ocitli na palubě Dakoty směřující v předvečer vylodění kamsi do Normandie. Zatímco dle historických skutečností měly první výsadky zajistit strategické cíle, navázat kontakt s podzemím a rozmístit naváděcí vysílače, parta z naší Dakoty má naopak zničit německou rušičku na kostele. Je to parta značně různorodá, jednotce výsadkářů od ,,křičících orlů'' ze 101 výsadkové velí Afroameričan ač je téměř celá bílá až na jednoho černého bratra. Vůbec netuším, jestli to byla daň dnešní korektnosti nebo ne, každopádně milovníkovi válečných věcí to naznačilo lecos o tom co bude s filmem po stránce reálna dál. Kupodivu akce nad cílem i seskok byly hodně dobře udělány až se jednomu vybavilo Bratrsvo neohrožených a série PC her Call of Duty... Němci pochopitelně v den shozů absolutně nectí zatemnění a tak se ve vesnici kam se dostane naše parta svítí z lamp na barácích jak o Svatého Jána. To platí i o vozidlech atd.. Chyběla už jen wermacht diskáran pod širým nebem se stroboskopy... . Ale už první scénka z lesa i žánrové označení filmu horor mi cosi naznačovalo, že o věrně natočenou historickou operaci výsadkářů z roku 1944 nejde. A posléze se mi to bohatě potvrdilo. Nemohu říci, že bych byl z dalšího děje nějak extra nadšen - ono už to tady bylo vícekrát například si vybavuji film Frankensteinova armáda (2013), kde se vskutku zaskvěl Karel Roden. Koukat se ale na to jako solidní zábavičku na večer dalo v pohodě. Více prozrazovat nehodlám, ale jak říkám filmu asi opravdu nejlépe sedí označení - výbpravné béčko. Dávám tedy za 3 injekce dehtokrevné dobrůtky. * * * ()

Indiana

Slušnej začátek, pak to spadlo do průměru. I tak ale solidní béčko s celkem slušnou akcí. A Wyatt Russell neni zdaleka takovej drsňák, jako jeho táta. ()

Cappuccino

Krvavé a zábavné. Stačí len vypnúť mozog a nezaoberať sa hlúpym konaním ľudomila Boycea. A pokiaľ by sa postavy správali reálnejšie a ešte viac by sa pritrvdilo na akcii, bola by to naozaj šupa. 7/10 ()

misterz

Škoda tej prvej polovice filmu - skoro som sa uzíval k smrti. Absolútne, ale absolútne sa tu nič nedeje, teda ak si odmyslíme leteckú sekvenciu hneď z úvodu. Tiež problém vidím v postavách. Možno až na jednu si ma nezískala ani jedna - žiaden herecký výkon či charizma, ktorý by stál za pozornosť. To je tiež dôvod, prečo je divákovi jedno čo bude s postavami, žiadne napätie, len mechanické sledovanie. V druhej polovici sa to aspoň obohatilo o slušnú akciu a pár hororovejších krvavých momentov, takže nakoniec to nebolo až tak zlé ako to vyzeralo hneď v úvode. Priemer. 60/100 ()

pornogrind

Musím uznat, že začátek mě celkem navnadil a já jsem čekal akční nonstop jízdu. Moje očekávání se ale nesplnilo a po slibném začátku film rapidně ubral na tempu. A já se pomalu ale jistě začínal nudit. K přeživší skupině jsem si nevtvořil sebemenší sympatie což filmu taky zrovna dvakrát neprospělo. Další větší akce přišla až k závěru filmu. To už moje kladný hodnocení na film určitě nezachrání. Za mě bych OVERLORD určitě nedoporučil. Ale jak se dívám na zdejší hodnocení tak své příznivce si snímek určitě najde. ()

MIMIC

Bol by z toho celkom slušný vojnový film, keby sa z neho odrazu nestal... celkom slušný horor. V mnohých ohľadoch pripomína atmosféru a dejovú linku Votrelcov bez toho, aby ich bezprostredne evokoval. Nie je to film podľa môjho gusta, ale tvorcom kvitujem odvahu zaoberať sa surovou vojnovou realitou. PS 1: Amíci konečne objavili Jánošíka a jeho osudy. PS 2: V intenzite zvuku sú priveľké kontrasty, ktoré vám môžu celkom pokaziť filmový zážitok. ()

Goldbeater

Overlord je v principu přihlouplé béčko, které ale samo sebe bere naprosto vážně. Filmu opravdu výrazně chybí odlehčení, hlášky, něco ujetého či pamětihodného. Dokážu si vybavit pouze jednu nápaditě humornou brakovou scénu (granát v ústech), zbytek je jen strašně vážný a umělý patos, za což může opravdu líný scénář. Veškerý děj se v nejzábavnějších pasážích omezuje na tuctové utíkání před kdečím a objevování příšer vypadajících jako Deadpool bez masky. Postavy jsou naprosto tragicky napsané - v užším výčtu by se daly popsat jako dobrosrdečný černoch, badass kovboj, protivný talián, šikovné dítko, emancipovaná Francouzka a generický esesácký záporák s hordou nácků bez mozku - všichni ploší, nezajímaví a předvídatelní, čemuž nepomáhají ani nepříliš výrazné herecké výkony. Film je navíc zbytečně hlučný - i postavy během naprosté většiny dialogů musí na sebe pořád křičet, i když k tomu nemají důvod. Celé to plyne přímočaře očekávaným směrem bez zvratů a překvapení. A těch pár akčních scén s přemírou efektů (nepřipojuji se k názoru, že úvodní výsadek je dobře natočený) rozhodně fádnímu scénáři nepomůže. [Sitges 2018] ()

dr.horrible

Z 50 percent mix nelogickostí, chybného strihu, deus ex machina a klišé; no a z tej druhej polky je to hromada perfektnej akcie, sympatických postáv, brutalitiek, a skrátka nahláškované guilty pleasure. Každý si to zohladní podľa seba. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)