Frankensteinova armáda

(festivalový názov)
  • Holandsko Frankenstein's Army

Ruští vojáci objeví tajnou nacistickou laboratoř, kde doktor Viktor experimentoval s výrobou supervojáků - Frankensteinů. Poslední Hitlerův zoufalý trik, jak uniknout porážce. (Tasartir)

honajz2

Hvězdička za mutanty a Rodena v hlavní záporné roli, který v nizozemském sci-fi hororu skutečně působí jako neskutečné zjevení, ale jinak je ten film přesně tím vším, co u akčních hororů bytostně nesnáším. Nezajímavé postavy, u kterých ani nezáleží na tom, jestli k nim má mít divák nějaké sympatie, hromada otravné a nepřehledné akce, na které to celé má stát, ale mě to díky ní spíš strašně nudilo a děj tupější něž u nějaké akční střílečky. Navíc found footage odehrávající se za druhé světové války s barevnou kamerou, která má dobrou kvalitu (!!), to si prostě říká o zparodování. Kdyby to byla komedie, tak neřeknu, ale tohle se bohužel bere hrozně vážně a to ten film pro mě shazuje nejvíc. Prostě to není vůbec pro mě. 1* ()

oLí

Největším negativem budiž levnější vizuál, herci a zřejmě hodně slabý rozpočet, to se na filmu z tohoto prostředí a s podobným tématem asi zákonitě projevit muselo, ale až tak moc to nevadí. Tohle vše zmíněné je spolehlivě převálcováno bizarní a chorou myšlenkou - Nazi, experimenty, Frankenstein a způsob "tvoření" monster a jejich vizuál. Jasně nejlepší je "Mosquito Man" a za ním "Propellerhead", chybu nemaj ani ostatní. Hlavně to ale celé působí jako noční můra, věrohodný zlý sen, peklo, deprese. Raaphorstův příští projekt budu s nadějemi vyhlížet a zatím věřit, že FA nebyla náhoda a že podobných myšlenek má v hlavě daleko víc. 8/10 ()

JohnCZ

Ohromný úlet, který ze začátku zaujme syrovým prostředím aby pozdější naháňečky trochu nudily, ale finále to zase docela vynahrazuje. Je to objektivně spíš na 2*, ale hvězdu za ty meganápadité potvory a Rodena, kterej si to evidentně totálně užíval, klidně přihodím. Ale je to teda neskutečný gore trash, který určitě není pro každého. ()

dubinak

Z tohoto mám hodně smíšené pocity. Jak ubíhal čas do konce projekce, tak naskakovaly hvězdy. Na začátku jsem zjistila, že herci nebudou žádné terno, že mi FF trochu leze na nervy a že se tam ty obludy možná vyskytují až moc ve velké míře a divák nestačí zírat jak lehce se kolikrát hlavní hrdinové vymknou z jejich plechových rukou bez větší úhony. Chtěla bych se ještě vrátit k tomu FF, jehož forma nebyla zrovna dvakrát přesvědčivá a to mě docela mrzí, mnohem lepší by bylo to natočit tradiční kamerou. Ale třeba se právě na kameře šetřilo, aby do snímku mohli těch monster narvat co nejvíc. Rodenova pasáž zase o něco zvedla mé hodnocení a jako herec tam opravdu zářil na sto honů. Taky se mi dost zamlouvaly některé explicitní scény, atraktivní prostředí a jeho ,,výzdoba'' působila hodně blahodárně na mé hororové já a především byly zpola vyslyšeny mé modlitby, protože na tento typ snímku čekám pěkných pár let. Na druhou stranu mě mrzí, že toto téma nebylo využito sugestivněji a trochu víc se nesnažilo diváka odrovnat svoji pýchou. Vizáž monster byla často na výborné úrovni, mám strašně ráda tohle tajemno a celková znetvoření. Celý film jsem bedlivě přemýšlela, kolik tomu dát. Zatím to je lepší průměr, z toho důvodu, že mi tento nápad strašně lahodí. O čtyřech hvězdách budu hodně přemýšlet. ()

SaNcHeZ_cz

Karel Roden a videodeníček profesora, který má v hlavě trochu vydrbáno. Krvavá dokumentace jeho hrůzných výtvorů, které se právem řadí k tomu nejlepšímu co se v hororu za poslední roky objevilo. Setsakramentská škoda, že tohle je ani ne třetina snímku, která nestíhá zachránit topící se loď jménem Frankensteinova armáda. Nezajímavá, nudná a těžce amatérská podívaná, která se snaží vyvolávat dojem té nejméně nákladné hororové produkce, nicméně ani to ji uplně dobře nejde. Pár světlých momentů a solidní zvuková stopa to nezachrání bohužel. Nuda je prostě nuda. [25%] ()

• Natáčelo se v Hornickém skanzenu Mayrau na Kladně, kde po filmařích na několika místech dokonce zůstaly skvrny "krve", které se správcům nedařilo smýt. Dále se filmovalo v Karlových Varech. (dobrota128)
  • V roce 2021 se na internetu objevila kauza, ve které si několik uživatelů všimlo podobnosti mezi snímkem a nově vydanou videohrou „Resident Evil Villige“. Konkrétně se mělo jednat minimálně o zjevnou inspiraci u několika robo-vojáků, kterou poté okomentoval i sám režisér filmu Richard Raaphorst, který nařkl tvůrce, že bez jakéhokoliv oprávnění či jemu připsaných zásluh použili jeho vlastní designe monster ve své hře. K žádnému soudnímu sporu však nedošlo. (LucasAbelle)
  • Viktor (Karel Roden) v poslední třetině filmu zdůrazňuje, že každý z jeho výtvorů musí jíst. Jen těžko by ale mohl jíst muž-vrtulník, chodící sud, nebo třeba monstrum se čtyřma očima bez pusy. (ROASTER)