V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

husokachna

Budu parafrázovat velkého guru filmové publicistiky, samotného FF a řeknu - kdybych já natočil akční sci-fi válečný horrorový thriller se zombie nácky a tajemnými experimenty, s tímto výsledkem bych nebyl spokojený. Tohle měla být buďto přepálená šílená wolfenstein akce, s monstry z pekel, šílenými nacisty, úchylnými nacistickými důstojnicemi, hardcore jízda, kde budou stříkat útroby a "zlobahno" do všech stran, nebo to neměl vzniknout. Takhle se člověk musí prokousat výsadkem, procházkou lesem, nesmyslným a nudným bivakováním na půdě a film tak dává člověku možnost přemýšlet nad tím, jak je to hloupý, jak jsou hlavní postavy nesympatický, jejich charakteristika jak je totálně klišoidní, prostě nad spoustou parametrů, který by nevadily v béčku až céčku, ale který vám pak stěžují brát vážně film, který očividně chce být brán vážně (jako by to šlo, když se píchají do báchora injekce se zlobahnem, které tvoří démonozombie nebo co...). Film pak doráží nulová invence a kreativita v "oblasti" naci zombie experimentů, takže dojedete na neutrál a když u toho usnete, dobře pro vás. ()

malenfant

Nedokoukal,dle zdejších komentářů jsem čekal něco mezi Dead snow a Doom, ale dostal jsem smrtelně vážnou píčovinu, s velmi omezenou a korektní scénaristickou fantazií. Obrovská nuda, očekávatelné klišoidní zvraty (nezvraty), vypnuto v 1:12. ()

dawe787

Válečný horor s nadupaným startem, pak napětí a velké akční finále. Celé to má prvky alá Wolfenstein, takže za mě super podívaná :) ()

Israha

Parádně natočená Rková řežba, která je přesně fungujícím žánrovým mixem - což je nakonec její hlavní síla i největší slabina zároveň. Funguje akční válečný úvod, funguje emotivnější prostřední část ve vesnici, tím se pomalu, plíživě prolínají horrorové prvky, aby to vyústilo v šílené, grindhousem zapáchající krvavé inferno...a žene se to kupředu tempem, které nedá vydechnout, ale přitom umožní i budovat atmosféru. A pak si, až to skončí, řeknete, že jste asi chtěli víc bojové akce na frontě, víc hnusných kreatur a znetvořených těl, silněji vybudované vztahy mezi vojáky a rodinou francouzské dívky. On už na to ale v i tak štědré stopáži zkrátka nebyl prostor. A také vás celkem dost zamrzí, jak to má ve vší bizarnosti a drsnosti paradoxně příliš málo odvážné a přehnaně korektní vyznění. Film, který vás po celou dobu baví tím, jak je pojat a natočen, ale pokud jste především horrorový fanoušek, nevyhnutelně vás zklame, že není více šťavnatý a bizarní. Ale přesto výborná záležitost, u které je pekelná škoda, že se neprocpala do českých kin na úkor všech těch spotřebních duchařin pro celou rodinu. ()

Extrakritik

Mám rád,když umíraj náckové.Nemám ale rád,když jsou ve filmech bosové,který ne a ne zabít.Konec byl trochu přehnanej,jinak to celkem ušlo. ()

Chundys

Nebýt těch nadpřirozených sil, tak je to velice slušný válečny film. Takhle je to velice kvalitní krvavé béčko, které si zaslouží takový silnější průměr :-) ()

Saur.us

Das ist nicht Kapitan Amerika, das ist Sturmbannführer Reich! Overlord je sice blboučká ale svým způsobem zábavná jednohubka, o parník lepší jak finský Mrtvý sníh. ()

Raziel_cz

Nejhorší typ braku – nudnej brak. Parádně natočené (stálo to osmatřicet mega a je to na tom vidět), se skvělou stylizací a pár slušnými wow momenty (vykradenými z videoher), ale prolezlé tak příšernými nelogičnostmi, že mě z toho rozbolela hlava. Příběhově je to kombinace libovolného dílu Bratrstva neohrožených, Re-Animátora a Doomu (beze srandy), což by samo o sobě mělo stačit na zábavný film. Ale ne. Velkou část hrdinové tráví na půdě, monster je tady tři a půl a ještě jsou do děje vhozena jakoby mimochodem v poslední třetině. Akce je brutální a v úvodu a závěru je jí uspokojivé množství, ale žádná scéna není něčím pamětihodná. Oproti tomu použitá klišé si zapamatujete bez námahy, protože jsou tu co do druhoválečných filmů komplet všechny – od protagonisty, co se musí pochlapit, po chlapa, co to schytá po heroické záchraně vedlejší postavy. Mimochodem, protagonista Overlordu není Wyatt Russell. Rozhodně by měl být, nakolik jde nejen o jedinou zajímavou postavu (expozice zůstane bez payoffu, ale stejně), ale navíc Wyatt Russell hraje Kurta Russella, takže je zatraceně badass, jenže místo něho máme v hlavní roli Jovana Adepa. Což by bylo v pohodě. Ale Jovan Adepo nehraje zajímavou postavu a nehraje Kurta Russella. Hraje Mary Sue. Fakt pecka. A nejhorší nakonec je, že při všech lapsech a klišé a patetických replikách, co lezou postavám z pusy, se to bere naprosto vážně. Což jsem věděl dopředu a popravdě jsem se těšil na něco mimo trend sebeuvědomělých filmů. Bohužel, důvod, proč Overlord není sebeuvědomělý, není ten, že by se snažil jít proti trendu. Je prostě jenom blbej jak necky. Takže si běžte radši zahrát Wolfenstein. Nebo Nazi Zombies. Nebo tak něco. ()

Rathalos

Vyborne spojenie vojnoveho zanru s prvkami hororu,musim uznat,ze sa im to vydarilo na jednotku,herci,pribeh,triky,masky,kulisy,bojove sceny i hudba boli super a hlavne druha polovica filmu ma dostala do varu,takze bez vyhrad a pat hviezdiciek...:-) ()

fr3ak

Hned z kraje filmu mě bolelo jak sleduju partu naprosto vymaštěných paragánů, kteří si v klidu na území nepřítele v noci svítí baterkou, hulákají jeden na druhého a celkově se chovají jako idioti. Je mi záhadou, jak taková tupá hovada vůbec mohly úspěšně projít výcvikem. Nebo si představte malou vesničku obsazenou skopčáky, kteří neustále hlídkují, ale nějaký střílení pár metrů od nich, je nijak nevzrušuje atd... Spíše zklamání... ()

helloween93

Overlord měl nejprve být součástí Cloverfield universa, aby potom Abrams uvedl, že nebude. Po traileru film stále vypadal slibně, říkal jsem si vysokorozpočtový Outpost. No, mýlil jsem se. Overlord je nevybalancovaný garbage, který si první půlhodinu hraje na Band of Brothers, poté na stealth akci aka Where Eagles Dare, aby se v závěru stal přepáleným finále übersoldatů. Problém je, že jsem od filmu čekal zombie řežbu, ne válečný film mixnutý Wolfensteinem. Akce v bunkru začne až v poslední dvaceminutovce, a to je hlavní kámen úrazu. Troufám si tvrdit, že Outpost byl rozhodně lepší nazi-zombies film než Overlord. Pravda, v Overlordu nejsou nazi-zombies. Nedivím se, že se film v kinech setkal s diváckým nezájmem. Obrovský potenciál, a takhle to spláchnout do záchoda...2* ()

Rockerman

No ještě že Adolf neměl ty zombíky doopravdy. Je tu spousta nelogických scén. Na druhou stranu je to poměrně srandovní (zvláště ten na motorce mě pobavil) a tak se toho dá dost odpustit. Jako válečný film se to nedá brát vážně, ale například úvodní scéna v letadle je parádní. ()

BOURQUE

Vo svojom žánru decentne natočený mix „akčného/sci-fi/soft horroru“, ktorý nemá žiadne veľké ciele. Nie sú tu extra zvučné „Hollywoodské“ mená, pretože to kvôli spomínaným skutočnostiam ani nepotrebujete. Napriek tomu, vybraní herci sa snažili svoje úlohy spraviť svedomite a to si cením. Z daného príbehu, čo vidíte vo filme, na takejto úrovni viac nešlo dostať. Ja osobne s daným výsledkom nie som sklamaný. P.S.: A jedna vec! Základy príbehu podľa mňa nie sú výmyslom. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Folky

Trvá hodinu než konečně skončí další průměrný válečný film a přejde se na jatka. A ty jsou nakonec stejně nudné jako ten válečný film. 5/10 ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)