Zygota

• Kanada Zygote (viac)
Horor / Krátkometrážny / Sci-Fi
Kanada, 2017, 23 min

Důlní komplex hluboko v Arktidě se stane dějištěm souboje dvou posledních přeživších s agresivní „neznámou“ formou života, která doslova vstřebává informace z mrtvých těl svých obětí. Jejich šance na přežití jsou minimální, přesto nehodlají svou kůži prodat lacino a bez boje… (SOLOM.)

luka4615

Další skvělý sci-fi krátkometrážní snímek z dílen Oats Studios, avšak tentokráte vsázející na komornější a hororovější atmosféru, která místy s nostalgickou notou připomene Scottova "Aliena". S každým dalším takovým počinem čím dál tím více doufám, že tohle jednou spatří velké plátno. PS: Doufám, že nejsem jediný, komu při prvním záběru na monstrum spadla "huba" až na zem! (VideaČesky.cz) ()

mm13

Tu som mal vážne obavy, či sa mi tá ústredná príšera nevráti do sna. Niečo úžasné. (so snami zatiaľ v pohode) ()

Lacike

Treti kratas z projektu Oats. Jedna scena v ktorej dvaja ludia na opustenej vesmirnej stanici utekaju pred monstrom. Technicka stranka je znova kvalitna. Monstrum originalne pojate a solidne nechutne. Ale uz zacinam byt trochu alergicky na ten monotonny vyraz Dakoty Fanning, takze som fandil tomu monstru, A vzhladom na to, ze je to len jedna nonstop nahanacka s monstrom, tak to mohlo byt kratsie alebo napinavejsie. Neviem presne o co islo Blomkampoovi s tymito kratasmi. Ukazat, ze na to stale ma? Ma. Ale radsej by som od neho videl celovecerny film ako taketo samostatne sceny bez poriadnej pointy. 6/10. ()

JohnCZ

Z celé první série rozhodně nejlepší kousek. Kompaktnější, komornější a postavený na dvou hercích a hororové atmosféře ala Věc. Zrůdička je správňácky odporná. ()

corpsy

Moje hodnotenie spočíva iba na skvelo navrhnutom hnusákovi. Nanešťastie. Celých 20 minút som pri sledovaní myslel na dva filmy, ktoré sú tu okato prezentované iným spôsobom. Mám rád vykrádačky, ale musia mať štýl a švih. Toto nemá ani jedno, ani druhé. Možno tak v celovečernej podobe. ()

agentmiky

Teď už můžu jednoznačně říct, že zamítnout pátého Vetřelce, kterého by režíroval Blomkamp, byl neomluvitelný karambol. On to má v ruce. Zygote na to jde jinak než její dva předchůdci, a to nejistotou a tísnivou atmosférou stanice na polárním kruhu. I s dvěma herci se dá zahrát opravdu neskutečná podívaná, Fanning jsem viděl po dlouhé době a opět mě nezklamala. Má před sebou ještě mnoho úspěšných let. Příšera byla opravdu nevšední, ale na horor nechutná a odpudivá. Mám pár výhrad (tou sekerou to mohla ukončit, pár nedostatků v příběhu), ale zpracování to vše vynahrazuje. I hudba je podmanivá. Kdo má rád scifi horory, tak si udělejte 20 minut čas a dejte tomuto filmečku šanci. Za mě dávám 84 % ()

Hamaradža

Blomkamp má úžasné nápady a vizuálny cit (Cronenberg by bol pyšný), akurát by nemusel byť tak doslovný, prvoplánový. Dajte mu niekto kvalitného scenáristu prosím. ()

honajz2

Kdybych od Blomkampa nikdy nic neviděl, řeknu, že bych se rád podíval na nějaké jeho celovečerní filmy, protože tenhle kraťas má určitý potenciál. Viděl jsem ale District 9 a Elysium, takže si myslím, že by to moc nedopadlo. Vlastně i tohle trpí vším, čím trpí ostatní Blomkampovy filmy - má to skvělý vizuál a efekty, ale dějově to za moc nestojí, ačkoli by mohlo, ale moc se s tím námětem nepracuje. U těch filmů ale Blomkampovy vychází aspoň ty akční scény, které tady za moc nestojí, když holka vystřílí 80 nápojů za pár vteřin. Ale zase je to kratší a to Zygote do jisté míry zachraňuje. Tak jako tak je to ale prostě průměr, s průměrným dějem a průměrnou atmosférou. A na víc Blomkamp podle mě skutečně nikdy neměl... 3* ()

M.i.k.e

Když vidím tyhle krátké filmy tak mě dost mrzí,že to Neill nebyl od D9 schopen přenést do celovečeráku.Přitom nápady ani um mu evidentně pořád nechybí.Tenhle mix Vetřelce a Věci s povedeným monstrem budiž důkazem…70% ()

dubinak

Tři hvězdy samozřejmě za zrůdu a zajímavé prostředí, jinak na tom nevidím nic moc k hodnocení. Mě to až tolik nebavilo. A Dakotě jsem to taky moc nevěřila. ()

NiWi

Zatím asi od Oats nejlepší. Hustá atmosféra stísněného komplexu, přirozený výkon Dakoty Fanning a zvrácené obrazy Blomkampovi fantazie. Myslím, že po tomhle si všichni fanoušci Vetřelce tuplem budou zoufat, že nového Aliena nenatočil právě Blomkamp. ()

Script

Tohle ani nejde skoro komentovat. Animace parádní, příběh velice stupidní a známá Dakota... Konec kraťasu byl divný. 2 hvězdy. ()

David.Darco

Blomkampov vytuningovaný votrelec, ktorý však rieši na krátkej stopáži zbytočne veľa motívov, ktoré nemá šancu rozpracovať a efektívne využiť. A napokon nijako nevytŕča z rady ľubovoľnej filmovej scény úteku pred monštrom. Aj keď musím uznať, že to monštrum bolo unikátne. ()

Remivsremi

Stísněný prostor, Dead Space estetika a snaha o záchranu z nemožné situace. Provedeno precizně, na celovečerák bych se s radosti podíval. Nic převratného nečekejte. Ten Alien by Neillovi ale slušel, ne že ne. ()